miki68cz

Víc takových filmů, které mě dobíjejí. Milé, chytré, veselé. Skvělý Auggie, krásná Julia, sympatický Owen. Tento film doporučuji všem. ()

tronka

"Všetci máme na tvári značky. Srdce je mapa, ktorá nám ukazuje, kam smerujeme a tvár je mapa, ktorá nám ukazuje, kde sme boli." ()

Sasulka3

Ukazka dnesni doby, kdy povrchnost a odsouzeni lidi, kteri nezapadaji do skatulky, je bohuzel na prvnim miste... Nadherny film na zamysleni :) ()

Nathaniell

"Nakonec jsem si na školu zvykl. Kromě vybíjený. Kterej zločinec vymyslel vybíjenou??" Film vypráví o jednom školním roce chlapce, který nastupuje do páté třídy, která má být ovšem jeho první zkušeností. Jak je psáno výše, jedná se o chlapce s vadou obličeje, ovšem poselství má tenhle film mnohem hlubší. Nejdřív k samotným protagonistům: Julia Roberts nebyla nikdy sexy a je super, že to někomu došlo a obsadil ji do absolutně antisexy role starostlivé psychologické matky. Tohle byla snad její nejlepší role. Owen Wilson jako (ne)málo ujetý otec perlil, kdykoliv měl možnost a společně s Julií vytvořily neuvěřitelně uvěřitelný pár rodičů. Izabela Vidovic jako starší sestra na svůj věk zahrála svoji roli precizně. Jacob Tremblay byl ovšem v hlavní roli (proč je tu až jako třetí???) neskutečný. On i všichni ostatní dětští protagonisté hráli tak uvěřitelně a jejich výkony byly tak autentické, že jsem si dokonce několikrát přestal uvědomovat, že se dívám na film. Situace byly vypilované, dialogy neměly jedinou mezeru a ve stupňujícím se finále mě film málem i rozbrečel. Už dlouho jsem neviděl tak precizně zpracovaný psychologický film ani podobného ražení. Dát jen 4 hvězdy, musel bych si plivnout do obličeje. Ne, já dávám plnou palbu. A jaká měl pro mě film všeobecná poselství? SPOILERY: Zaprvé: Pokud jsi jiný, nedělej, že jiný nejsi a smiř se s tím, kým jsi... Zadruhé: Ať máš jakékoliv problémy, uvědom si, že se svět netočí jenom kolem tebe... .. .. 5* ()

DJ Kritik

Pozoruhodný film o inakosti, o tom, že nie len súcitiť, ale i prijať je dôležité. Film ukazuje na život s pohľadu zúčastnených osôb jednotlivo a človek si v každej z nich nájde zdôvodnenie prečo to chápe. Je ťažké sa vždy správať tak, ako by človek chcel a nebyť ovplyvnený okolím. ()

Demonn

84%? To jako vážně? Takový hodnocení pro drama s absencí jakýhokoliv dramatu, kde člověk už po prvních 15ti minutách tušil, že se ve filmu nejspíš nestane nic zajímavýho, natož dramatickýho? Od začátku do konce to pro mě byla velká nuda a skoro až utrpení. 55% ()

PlayEasy

Owen, Julia a mladý Jacob, to jsme si nemohli nechat ujít! A tím pádem jsme poznali krásný film o dospívání a věřte tento film to zobrazuje dokonale. Zkrátka je to krásný místy i vtipný rodinný film, který jsme si zamilovali a, který nám ukázal, jak se stavět k lidem tohoto druhu. Když odpustíme pár chybiček, tak můžeme s přehledem dát 5*:) 85% ()

Micoldee

,,Dude, this is AFTER plastic surgery!” Krásný film. Párkrát jsem se upřímně zasmála, i upřímně rozbrečela. Snímek, co Vás donutí zamyslet se nad svým životem a být vstřícní ke všem okolo, protože nikdy nevíte, čím si ostatní prochází. A je fakt, že každý máme něco. ()

Luciee113

Moc hezky natočené. Líbí se mi promítání příběhu z pohledu různých filmových postav. Příběh se tím oživí a člověk netápe nad povahou postav. Co si myslí a pod.... ()

subic

Owen jako otec, tomu by někdo uvěřil? Julča no... a Jakob byl jako děcko teda krutě namaskovan, opravdu si s tím dali práci. Mandy s vousem z Ve jménu vlasti jako říďa školy taky dobrý. A jak to dopadlo? No jak, prostě tak, jak si všichni přáli, prostě dobře, najednou už patřil do školní party a o tom to je. Ale že by to bylo na víc jak na 3 frčky, na to to byla moc velká brnkačka na city. ()

Ukrizku

Rozhodně oceňuji téma a pak také jasně vyznívající vztahové hodnoty - rodinu, přátelství a sourozenectví. Jsem nadšená z podpory obou rodičů, kteří nepropadají zoufalství, leč na každou ránu mají onticko-etickou náplast, vzájemně se respektují, mají stále dost energie i na legrácky a z nemocničních náramků si dokonce udělali nástěnku! A co víc, všechno vždy zvládnou napravit a tímhle přístupem vychovali z nebohého dítěte excelentní, empatickou, moudrou a vyrovnanou bytost, která - a v Americe to možné je - vyhrává nad osudem minimálně na přerušované čáře! A pan Prdelka, to je tedy skutečný Pan Ředitel, má odhad na lidi a vidí i za zeď. Zkrátka přikladný film o rodině i o škole, možná až neuvěřitelně vzorný. Julia v roli obětavé matky byla moc příjemná. A vedlejší dětská role - Noah Jupe, toho bych klidně adoptovala. ()

LdaVinci

Já ani nechápu, jak to může být tak dokonale natočený a udělaný... To je prostě užasný. Nevím, jak k tomu něco smysluplně napsat, ale já jsem si tento film užil naplno! Za mě bez váhání za plnej počet. :) ()

tkey

Dobře obsazená a i zahraná (bez Wau Owena Wilsnů) citová vydíračka, která ale ve výsledku funguje. Staví se tu na sentimentu a pocitech co všichni známe. Jak to shrnout? Emocionální houpačka, která zabaví široké obecenstvo. Nedá se zde vyhnout kliše školního prostředí, které je staré jako lidstvo samo - šikaně a řešení tohoto problému, pokud by svět byl růžový, jednorožci exkrementovali duhu a tak vůbec. Myšlenka dobrá, provedení dobré, koukatelné. ()

marek29

Dojička citů a ukazovačka jak se má zacházet s postižením a jak se nemá. Co mě sere je šablonovitost americké kultury. Škola = automaticky hloučky děcek, který spolu sedí u oběda a single weirdos za kterýma si nikdo nesedne. Nevím, jestli je to tak i v reálu ale hnusí se mi to. To stejný šikanující predátoři a rodiče kteří si to nepřiznají. Neskutečně mě to sere. ()

hrumsrt

Zase jeden z těch filmů, který by měl vidět povinně každý! Všichni jsme v něčem jako Augie, kdy děti jsou a umí být zlí... Příjemné obsazení, zajímavá volba kompozice. Jen už jen z plakátu víte o čem to asi bude, co čekat a taky přesně tohle dostanete. Mě potěšil Noah Jupe, zase jeden z velkých potenciálů! 75% ()

boumik

Zdravim, doplňují si resty. Téma které je věčně aktuální (bohužel). Film je natočený výborně, masky jsou v topu a herecký výkon chlapce je prostě úžasný. ()