Sicario 2: Soldado

• USA Sicario: Day of the Soldado (více)

Sicario 2: Soldado otevírá novou kapitolu filmové série Sicario. V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes americké hranice, federální agent Matt Graver (Josh Brolin) vyzve tajemného Alejandra (Benicio Del Toro), kterému hlavoun kartelu vyvraždil rodinu, aby všemi prostředky, včetně těch nezákonných, válku eskaloval. Aby rozpoutal válku, unese Alejandro hlavounovu dceru – ale když se z dívky stane vedlejší oběť konfliktu, její osud tyto dva muže rozdělí, protože zpochybní vše, za co bojují. (Vertical Entertainment)

bonovox

Bez Dennisa to už nie je taká špičková zábava, ale aj tak je pokračovanie Sicaria jeden z nejlepších thrillerov roka. Film ťahajú hlavne Benicio s Brolinom a aj technické spracovanie je stále na vysokej úrovni. Táto séria naberá slušné obrátky... ()

brasek

Úvodná časť príbehu veľmi skvelá, pokračovanie ešte lepšie, atmosféra gradovala. Až do fiktívneho oslobodenia dcéry narkobaróna som bol absolútne navnadený, adrenalín mi prúdil žilami, lenže v tom momente sa príbeh zlomil a stratil na hodnovernosti. Samozrejme udržal si vysokú úroveň, ale už obsahoval umelé nanútené emócie a zamotal sa klasicky ako sme to videli u iných filmov. ()

Perunwit

Bůh žehnej Americe. Když se něco nedaří, můžou za to somálští dráteníci a pokud ne ti, pak odpůrci demokracie (Saudi Arabia?) z Jemenu. Tolik na úvod a od té doby mě film nasíral průběžně až do konce. Benicio je stabilní sympaťák a hluchoněmá scéna jednoznačný vrchol bijáku. Scénář má ale tolik děr, že ani přes mocný soundtrack to na víc, než 65% nevidím. ()

Fousek617

Dokonalý příklad toho jak skvěle rozjetý film pošle do kytek odfláknuté poslední dějství, resp. posledních 30 minut. Za scénaristické hlouposti nejde udělit víc jak 60% ()

KasaK

Del Toro snímku dává totálně vyšší rozměr, který by bez něj zbylo ze Sicaria 2 jen průměrná el macho kovbojka. Opět výborně a syrově ztvárněné akční scény, které mi dovolily některé nelogičnosti ignorovat. Nic ale nepředstihlo scénu na hranicích z prvního dílu. Přesto čtyř hvězdné. ()

kolly13

Bojovka jak dělaná pro Del Tora, ale to by to nemohl Brolin zmastit svou stopáží. Pasáže přeletu vrtulníků, sám voják v prérii, hudba či klid zabijáka, to jsou devizi, které film nabízí. A velký respekt z neuhnutí násilí (bomba v obchoďáku s civilisty, průstřel čelistí). Ale žvanění Brolina a ostatních komparzu to ubíjí do průměru. ()

vancho

Akčné filmy nepatria medzi moje obľúbené, ale občas si niečo pozriem. Ale toto nemalo ani hlavu ani pätu, len násilie bez nejakej zaujímavejšej zápletky. Jedine výkon Benicia del Tora stál za pozretie, ostatní herci mali stále rovnaký výraz tváre. ()

Kozlowski8

Pokračování války FBI proti mexickým drogovým kartelům ve stejně syrovém a drsném vyprávění, jako v jedničce. Stejná atmosféra, stejná kamera i způsob vyprávění - jako by dvojka byla dílem stejného týmu. Přitom tomu tak není - stejné je pouze jméno scénáristy Taylora Sheridana. Mně ale přece jen trochu chyběla úžasná postava agentky v podání Emily Blunt, která svým charakterem odhodlané, ale trochu naivní a křehké ženy, narušovala ten okolní drsný, krutý a špinavý svět. Sheridan ale s absencí jediné kladné postavy z jedničky, nechal vystoupit na povrch charaktery obou drsňáků a v případě Alejandra i tu citlivou, empatickou a klidnou polohu jeho nitra. Výtečná zábava, která (dle náznaků v závěru) může pokračovat v dalším dílu. Těším se na to. 80%. ()

Astonko

Je týždeň po zhliadnutí a z filmu si už nepamätám skoro nič... Ale viem, že ma to bavilo, aj keď som sa pozastavoval nad logickými chybami (teleport v čase a priestore už je asi reálna vec) 5.9/10 ()

KolarikKing

Po druhém zhlédnutí srovnatelné s jedničkou. Vynikající Benicio Del Toro táhne většinu filmu. Najdou se tu i nějaké silné scény ( znaková řeč, poprava ). Ale co tu vládne, stejně jako u jedničky, je excelentní Soundtrack. Za mě se dvojka Sicaria povedla a klidně bych si dal i třetí nálož. 8.5/10 ()

Sharlis

Zaciatok sluboval zaujimavu zapletku, ale ako je tu spomenute, z hladiska scenare naproste fiasko. Velmi slaby odvar oproti prvemu filmu. ()

PTuranyi

Oproti predchádzajúcemu filmu dvojka prináša menej zaujímavý príbeh. Opäť sa dostávame do prostredia gangov ale pletie sa do toho armáda, ktorá sa snaží rozpútať vojnu kartelov pomocou únosu dcéry vodcu jedného z kartelov. Jediný kto je spája film z predchádzajúcim je Alejandro. Film je síce drsný ako jeho predchodca ale tak akosi priamočiaro a nedarí sa mu vybudovať atmosféru, takže aj tá chvíľa keď sa ľudia nechovajú ako zločinci vyzerá nepatrične. Takže prestrelka strieda prestrelku, ľudia umierajú a výsledok - žiadny. Ale produkčne bez chyby. ()

F2003F

Čiastočne slabšie. U Villeneuveho nehrozilo, že by výsledok v určitých častiach zakopával, no dvojka je i tak divácky bližšie sthrujúcejším výplodom poučeným z rušivých prvkov predchodcu. Zbavili sa Emily takže dej sa môže sústrediť so zreteľom na elitnú jednotku efektne bez nereálnej príťaže a štýlovo mrazivý Benicio dostal viac priestoru (zaslúži aj viac). Stále málo akcie, ale keď už na ňu prišlo tak upútala natoľko až som sa nevedome pozorne priblížil k obrazovke. Zarmúti nelogicky postavený scenár s naivne vysvetlenými náhodami a samoúčelnými postupmi. ()

De Large

Rozbeh fantastický. Prvá tretina ušla. To, čo sa dialo potom, bolo niečo medzi rodinným filmom a Útekom zo Sibíri. Scenáristovi začalo šibať, alebo práve došibalo, neviem, ale to čo sa dialo dve tretiny filmu - slabé, veľmi slabé. Jedno z najväčších sklamaní roku. ()

zipS

Podobne ako aj sicario 1 si vyzretejsia 2jka zasluzi 5* . kartelova atmosfera/napatie na krajanie.. toto je typ filmov, ktore clovek "prezije" spolu s hercami. Josh & Benicio uplne top ()

Jarda68

Řemeslně bezchybný,atmosférický,drsný film,který daleko více než Sicario připomíná svojí strukturou Bessonova Leona.Dariusz Wolski přesvědčivě napodobuje Deakinsovu práci z prvního filmu a nabízí divákům nádherné záběry. Del Toro si roli Alejandra viditelně užívá, Brolin má letos již třetí výbornou roli po Thanosovi a Cableovi. Škoda jen dvou scénáristických chyb,které příběh trochu shazují pod úroveň prvního filmu. Jinak příjemné překvapení,u kterého především poslední scéna zcela jistě potěší každého kinofila:-)"KDYŽ CHCETE ZAČÍT VÁLKU,UNESTE PRINCE A KRÁL JI ZAČNE ZA VÁS"...80% ()

bigmatko

oproti prvému dielu mi tu chýbala logika v scenári a celková pointa a zmysel akcie ktorá skončila skôr ako začala mi tiež asi unikla alebo tam vôbec nebola čo možno bol zámer aby diváka ešte viac držali v napätí. Inak to bolo prijemne tajomné, miestami drsné v štýle neserte USA lebo si môžeme robiť a zabíjať koho chceme kedy chceme kde chceme a ako chceme. Brolin a Toro sú samozrejme skvelý ale čaro príbehu dodáva unesená dcéra Isabela. Záverečný priebeh bol podivný ale na kvalite to moc neubralo a možno nás čaká aj pokračovanie. ()

Nemezzis

Akce od začátku až do konce. To co se mi líbilo na prvním díle v posledních 20 minutách je tady v podstatě celý film. Za mě Akčnák s velkým A. Plný počet. V ostravě s Láskou. ()

vladi3

Strasna nuda... Az koniec ma odrovnal... 3 hviezdy len za Benicia, bez neho by to bolo uplne o nicom... O dve triedy slabsie ako povodne Sicario... Aj hudba bola slaba... A pritom sa to tak slubne zacalo... ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)

O čem bude Call of Duty?

O čem bude Call of Duty?

17.06.2018

Režisér Stefano Sollima (Suburra) už brzy pošle do kin dvojku Sicaria, mezitím ale chystá i další projekty a jedním z nich je taky filmová adaptace populární herní série Call of Duty. V jednom z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?