Když v zoologické zahradě usmrtí ve výběhu hroch mladou ženu, vypadá to jako nešťastná náhoda. Detektivové ovšem tuší, že pravda je jiná. Kapitán Exner, uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí, řeší zločiny vždy elegantně a s vtipným nadhledem, jak se sami přesvědčíte v prvním z nové řady televizních setkání s nejznámější postavou české detektivkářské školy natočené podle románů Václava Erbena. (TV Prima)

Pepi74

Jedna hvězda za Exnera. Michal Dlouhý se fakt snaží a o to víc vynikne ulicovosousedskyprimácké neumětelství. Zatímco Exner hraje všichni ostatní čtou scénář. Fakt jsem se těšil ale jedna postava, byť hlavní to nezachrání. Škoda. ()

p.a.douch

Mám rád případy kapitána Exnera. Tento seriál přenesl případy z doby vzniku do současnosti a vypořádal ss stím celkem dobře. Michal Dlouhý směle konkuruje stávajícím představitelům kapitána Exnera. Zatím jsem spokojen a odpouštím trochu pomalejší rozjezd. Myslím že 3 hvězdičky si tento díl bez problémů zaslouží. ()

tchempi

Tohle není seroš pro děti, repetenty, milovníky kulometného střihu, hlučného techna... prostě ty, kteří svým hodnocením dílko odstřelují. Tenhle Exner je starosvětský a ctí knižní předlohu. Velmi příjemně se na to kouká a už dlouho jsem neměl u české krimi tak blažený pocit. P.S. Kuriozitka. První filmová Exnerovka, Poklad byzantského kupce, vznikla před 51 lety. V epizodní roli v ní hrál Karel Hábl. A v té nejnovější hraje také. ()

KatkaMach

Skvělé herecké obsazení bohužel nezaručí skvělý zážitek. Hodinu jsem se tak šíleně nudila až jsem nakonec přepla. Ani vědomí, že nezjistím kdo je vrah mě u sledování neudrželo.Někde v recenzi srovnávali tento seriál s Vraždami v Midsomeru, což absolutně nechápu. Autor asi moc Midsomer nesleduje. No dost pochybuju že se Exner dočká dvaceti sérií jako tento britský detektivní skvost. ()

CaptNemo

To je naše televizní tvorba opravdu v takové krizi, že nedokážeme vykřesat sebemenší náznak atmosféry, napětí, uvěřitelnosti? Příjemná je tu akorát hudba, která se snaží popohnat líné soukolí upoceného děje, ve kterém hraje hlavní roli špatně padnoucí sako a zneužitý hroch. Zatímco herci se k tomu upsali dobrovolně, jak k tomu ten chudák, přijde? Jediná zábavná figura tu byl Petr Nárožný, jehož "Pepan" se ale ocitl v úplně jiném seriálu, člověk doufal, že se někde vynoří Naďa Konvalinková s Karlem Heřmánkem a celá parta bude zase pohromadě. Nestalo se, tak jsem druhou půlku už raději vzdal. ()

Awer

Má to potenciál, herecký obsazení dobrý, herecký výkony obstojný, atmosféra celkem zachycená, hudba origoš, ale ze scénáře, dramatičnosti a nudný statický kompozice všech záběrů (která se snese jen v úvodu) by i Chuck Norris brečel a jakkoli se to člověk snaží přetlouct, nakonec je z toho přetlučenej sám. Škoda ()

wooloong

Viděla jsem až druhu polovinu, ale jediné, co mi utkvělo v paměti, byly dva předlouhé bloky reklam (při jednom jsem šla umýt nádobí, při druhém sebrat prádlo), a pak scéna, kdy dva makovci hrajou stolní tenis a sežerou Exnerovi ledvinky. Jinak Dlouhý jako Exner by se mi docela líbil. ()

Lykos

Domnívám se, že scénárista a dramaturg by měli vrátit výplaty a školné. Nechápu, jak si kdokoli z realizačního týmu mohl na vteřinu pomyslet, že se po takovémto prvním dílu někdo bude chtít podívat na druhý. Po shlédnutí poloviny příběhu by člověk měl asi mít touhu zjistit, co bude dál. Jenže tady právě je ten háček, že mě to absolutně nezajímá, dokonce si už den poté ani nepamatuji, o co tam šlo. Nejspíš o nic. Exner nepravděpodobný, jeho dva kolegové - komické duo - naprosto trapní. Opět seriál, který neví, jestli má být dramatický, napínavý, vtipný, tak zkouší být vším, a není ničím. Smutné. Kapitán Exner to v českém filmu a televizi nemá vůbec lehké a myslím, že je to škoda. ()

Josef.Svejk

Naivní přiblblý scénář, špatná režie, prkenné herecké vykovy. Další kravína z dílny Severa Productions. Otázka je, odkud na to sehnali peníze, ktery investor dá peníze do takovéhle kravíny. ()

bohzde

Nuda. Na knižní předlohu nedosažitelné - scénárista a režisér dostali za úkol natahovat děj??? Dialogy tahají za uši. Michal Dlouhý v roli Exnera je spíše za bonvivána. Pat a Mat v podání Davida Novotného a Jana Vondráčka jsou spíš detektivové k pousmání. Arnošt Godflam v roli patologa - to už je fakt moc. Ale největší výhrady mám k Vice Kerekes - proboha jak to mluví? Proč jí nenechat mluvit slovensky, ta čeština je příšerná!!! ()

steelspace

Bohužel, je to skoro všechno, co se nepovedlo. Kaitán Exner je jako policajt tak nepravděpodobný, že i scénárista musí diváka několikrát polopaticky přesvědčovat, že tomu tak doopravdy je. Celková atmosféra má fungovat jako staré dobré časy, Exnermá má být elegán, ale product placement firmy Bandi byl nešťastnou volbou a laciné nepadnoucí obleky jsou leda k smíchu. Zkrátka a dobře, co fungovalo ve verzích s Valou nebo Kodetem, tak to tady nefunguje. ()