Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (CinemArt)

URBAN

Čekal jsem možná o ždibíček více než jsem dostal, ale mohlo to být taky horší. Přišlo mi že tento film chtěl toho hodně ukázat a na to tak trochu doplatil. Ten svět který zkýtá se mi líbí, ale ukázal to tak jako kdyby jsme už měli všechny knihy přečtené. Podruhé se na to sice nepodívám, ale nebylo to špatné. ( 9.12.18/Cinema city ) ()

tom88

Smrteľné stroje je jedna úžasná akčná jazda, ktorú treba vidieť na veľkom plátne, inak to stráca zmysel. Parádny blockbuster z postapokalyptického sveta budúcnosti. Síce slabší, priamočiary dej, ale za to výborný originálny námet. Vizuálne filmu nie je čo vytknúť. Technické spracovanie je na úrovni oveľa drahších veľkofilmov. Toľko muziky za tak málo peňazí (100 miliónov), to sa tak často nevidí. Škoda, že film nie je divácky veľmi úspešný. Možno by to dopadlo o niečo lepšie keby sa réžie zhostil sám Peter Jackson. Myslím si , že aj neznámy Rivers odviedol skvelú prácu. Hlavná hrdinka mi prišla trochu nevýrazná. Za zmienku stojí hlavne skvelý Hugo Weaving, ktorý sa na úlohy záporákov priam narodil. Celkovo som s filmom spokojný. Na plné hodnotenie to síce nie je, ale u mňa dobrých 80% ()

dr.fish

Výprava dobrá, možná i nějaké náznaky "mytologie" by tu byly, ale v druhém plánu prázdnota, všecko strašně přímočaré a nekomplikované. Není-li o čem přemýšlet, akce to nezaplní. Nudil jsem se. 60% ()

Sabrewulf

Heestééér šooooooooooo! Hned po prvním shlédnutí jsem tu chtěl láteřit nad tím, jaká je to slátanina, jak už jsem to ke konci přestával vnímat, čí chorou mysl mohlo napadnout, že z tohoto námětu bude hit, prásknout tomu jednu hvězdu a nakonec dodat, že to je zasloužený propadák. Nějak mi to ale nedalo a při repríze jsem na to kouknul podruhé. Tentokrát, vnímajíc to pozorněji, jsem začal objevovat pozitiva (scéna s vysvobozením Shrikeho z vězení naprosto atmosférická), začalo mi to dávat větší smysl a rázem se to vyšvihlo na slušné tři hvězdy. Jasně, to dumání nad tím, proč z takového námětu chce někdo dělat film s větším rozpočtem, stále zůstávalo - i když totiž zavařuju mozkové závity na maximum, pořád si nedovedu představit, co a jak by tam mělo být, aby to pro mě jakožto diváka byla pecka. Z lejna bič neupleteš, známá věc. Ale přes to všechno mi to stačilo tak, jak to bylo. Pak přišla část, která mohla film nakopnout dokonce i na ty čtyři, ale namísto toho si pod sebou podřezala větev. Tou částí je ignorace snobáků. V tom filmu prostě při lovení a zajmutí menších měst snobáci v nejhornějších patrech jásají radostí, což by se dalo zkousnout, protože si řeknete, že pro lidi z těch malých živořících měst je lepší, připojit se (byť proti jejich vůli) k tomu obřímu. Jenže při finálním útoku na zeď už normálně chcípají nevinní lidi, jde tedy o prachsprosté vraždění a ti snobáčtí zmrdi furt jásají. A pak, když se na obří město vede protiútok jsem čekal, že ta snobská žumpa bude chcípat pod palbou a v plamenech (to by byla ta čtvrtá hvězda), ale oni jen zdrhnou pryč, což je naprosto NEODPUSTITELNÉ! Takže kde jsme to skončili? Jo ahá... už vím: Zasloužený propadák. ()

miguel_111

Film disponuje veľmi dobre zvládnutým vizuálom a počas celého filmu som sa vôbec nenudil. Dejovo je to poslabšie, ale ako hovorím vo filme sa stále niečo deje takže nuda podľa mňa vôbec nehrozí. Hudba fajn. Herci málo známy, ale to vôbec nevadí a záporák tiež ušiel. Celkovo sa na to veľmi dobre pozeralo, ale chýbal tomu nejaký BOOM!!! čo by človeka zdvihol zo sedadla v kine. Pre mňa 70 %. ()

chelseaman22

Vražedné stroje jsou jako famfrpál - nikdo to nechápe, ale každý by se na to chtěl podívat. Řekněme si narovinu - koho neuchvátí Londýn na kolesech s katedrálou sv. Pavla tyčící se do výšky 111 metrů?! Koho neuchvátí požírání menších městysů a současně pohled na vskutku nebeské města s výbornou ristorante?! 83% Celosvětový příjem k 4. 2. 2019: $81,651,040, což je 0,82 násobek rozpočtu ()

vnimatkrasu

Strašlivá blbina, ze který místama vykukujou střípky potenciální zajímavosti. Svět na kolečkách je sexy. Nemrtvej robot s člověčí duší, lesbická ninja a fleška, která umí zničit jadernou raketu jsou ale čistej smích. Nezávisle na tom, jak moc adult to celý mělo bejt. ()

Triple H

Škoda, že sa v rámci PR alebo aj vo filme samotnom nesnažili všetci zúčastnení ten absurdný koncept lepšie vysvetliť. Nápad o pojazdných mestách film IMO v očiach väčšiny ľudí odpísal (vrátane mňa) a akceptoval som ho až keď som si dohľadal vysvetlenie z kníh (ktoré nie je zázrak, ale je celkom dobre vymyslené). Film si totiž tvrdé odsúdenie kritiky a divákov aké dostal úplne nezaslúži. Minimálne po výpravnej a výtvarnej stránke je viac nápaditý ako by človek čakal a určite zaujímavejší ako väčšina young adult adaptácií. Ani postavy a herci nie sú márni, hlavná hrdinka je pekná a sympatická, Weaving odohral solídne ako vždy a poniektoré momenty sú celkom pôsobivé (Shrike). Na debutujúceho režiséra vo výsledku vôbec nie zlý výkon, má to určitý pôvab, len cítiť že skúsenejšia ruka by to uchopila pevnejšie a údernejšie. Keby si na režisérsku stoličku sadol sám Jackson a keby sa do budgetu prihodilo ešte cca 50 mil., mohla z toho byť pecka, lebo ingrediencie na to naozaj sú. Takto zostala vo viacerých ohľadoch zaujímavá ale nie úplne dotiahnutá vec, ktorá si pre svoje osobitosti rokmi možno vydobije pre pár nadšencov kultový status. ()

4ct10n

Koukatelná fantasy/sci-fi/pohádka v neokoukanym prostředí. Ano scenáristicky občas zadrhává jak nepromazanej motor (haha). Ústřední herecké duo mohlo být charismatičtější a už mi není 15 abych se s ním dokázal ztotožnit, přesto jsem si ty 2 hodiny v Imaxu užil. Kdo šel na young adult a čekal něco ve stylu Mad Maxe, tak je blázen. Jo a díky za jasnej konec, další ságu co se možná ani nepovede ukončit svět nepotřebuje. Spokojenejch 3 a pul* ()

Ryuuhei

Biják se skvělým nápadem, ale typickým, až klišoidním dějem. Ten poznáte tak, že už od začátku dokážete předvídat vývoj děje a jen málo věcí vás překvapí. Tedy, klasicky ti na první pohled hodní jsou zlí a ti zlí zase hodní. Hrdinka je klíčem ke všemu a hrdina objeví svůj původní potenciál. A filmový svět by mohl krásně rozvíjet sám sebe, ale zůstává u souboje západu proti východu. Jakože dobré - hezky se na to koukalo, člověk ani nemusel moc vnímat, aniž by o něco přišel a vyběr hrdinů a postav celkově taky nebyl k zahození. Ale jak jsem řekl - typické, řadové a není se vůbec čemu divit, že film neprorazil a skoro vůbec se o něm nikde nemluví. Plus kina zejí prázdnotou a jediné, co jim dodává na živosti, jsou zřízenci obcházející kinosál jako bachaři. 60% ()

Johnny.ARN

Čakal som od toho trochu viac. Nie nejak dejovo, ale trailer ma navnadil na to, že bude veľa lovu a veľa pohyblivých miest a veľa skvelých efektov s tým spojených. A ešte aj úvod to všetko splňal,potom ale prišlo vytriezvenie. Smrtelné stroje nesú v sebe stopu tvorcov Pána Prstenov, krásne zábery na krajinu, putovanie, efekty. Dejovo to prinieslo niečo nové, žiaľ, nedokázalo to vyťažiť maximum. Ani z postáv, ani z deja samotného. Veľmi rád by som si pozrel dvojku, lebo potenciál tam je, nesmela by ale ísť v šľapajách jedničky. Vizuálovo pekné, dejovo obstojné a na celom tom balaste okolo to stojí a padá. Vyslovene ma to nesklamalo, ale čakal som trošičku viac. 3 z 5 ( CinemaCity Eurovea ) ()

Mrkvič

No to je ale směsice žánrů. Přitom vypustit některé hopsačky, napodobeniny svých slavnějších bratříčků a místo toho se věnovat popisu světa nebo jeho důvodům a principům, by mohlo postavit slušný kult a začít filmovou sérii. I když po pravdě, města na kolečkách jsou prostě hovadina a ani v knize to snad nemohlo být kdo ví jaké terno. Asi polovinu filmu jsem si pustil zrychleně, protože dialogy byly strašná sračka, akce hodně podprůměrná a za zmínku tak stojí jen vždy charismatický Hugo Weaving a terminátorský Shrike. Hlavně postava "oživeného" ?člověka? mohla být nosným bodem celého filmu. Místo toho jen naznačila potenciál a emoce, aby nezničitelnou bytost využili tvůrci jen k dalšímu podprůměrnému hopsání a hraní si s asiatkou, co vypadá jak chlap. ()

LUKICKK

Čekal jsem víc, o hodně hodně víc, mohlo to mít velkou budoucnost, trailer dobře nalákal, ale výsledek dopadl jak dopadl. ()

MikyAff

Pojízdná honička na začátku působí víc směšně, než napínavě a upřímně jsem ještě nezažila, že by mi takhle rozčiloval nějaký soundtrack v akčnějších scénách. Je zde znát, že to je podle knížky (kterou jsem nečetla btw) a autoři se snažili napráskat velké množství informací do dvou hodin. Což je výhoda v tom, že se neustále něco děje a nevýhoda v občasném zmatku. V hlavě mi dost uvázla linka se Shrikem, která mi možná přišla lehce naví a přitom tam byla jednou z nejzajímavějších prvků. Jsem v rozpacích, protože nesnáším, když potencionálně skvělé fantasy světy nemohou naplno ukázat svůj potenciál. ()

noriaki

Film skončil před deseti minutama a já už si z něho pamatuju skoro jen to jezdící město a mizerně zahranou ženskou postavu v hlavní roli. Jo a potom zabijáckého robota, pro děj úplně zbytečného. Ještě se mi pochopitelně vybavuje Hugo Weaving. Můžete točit sebevětší blbost, ale pokud je na plátně Hugo Weaving, úplná katastrofa z toho nebude. Výsledek ovšem mohl být mnohem lepší, protože prostředí je parádní a mytologie slibná. Přimlouval bych se za vytvoření video hry, v níž by hráč v roli žoldáka plnil mise, obchodoval, nebo jen tak navštěvoval nejrůznější perfektně vymodelované lokace. Byla by škoda tohle universum zahodit jenom proto, že se ho napoprvé zmocnil režisérský břídil. ()

elanius

(14/2019) / Prekvapivo, ale ten film ma docela bavil. Pritom absolútne netuším, že nejaký podobný svet existuje. Podľa mňa tomu chýbalo len trošku upratať, dať viac dokopy príbeh a mohlo to fungovať. Hlavne keď ten nápad s kočovnými mestami je proste úžasný. Večná škoda, že toto nerobil priamo Jackson. (6/10) ()

mikestiff

Vizuálně krásná blbina u které jsem se bavil i přes těch stopadesát věci vypůjčených ze Star Wars a agentku z Matrixu. Je toho tam asi moc na moc krátkou stopáž. A samozřejmě dnes obvyklý hloupoučký scénář. ()

drake31

Napriek gigantickým rozmerom a veľkolepému dizajnu, Mortal Engines absolútne zlyhal vo vytvorení akéhokoľvek vzrušujúceho momentu naprieč dvoma hodinami. Úprimne, cítil som každú jednu sekundu tohoto filmu, ktorý nie je zlý, len keď je tak neskutočne nudný - čo v mnohých prípadoch je v mojich očiach ten najväčší filmový hriech. Škoda, že Netflix nekúpil aj tento film, mohol som popri ňom robiť aspoň dačo užitočné a zábavnejšie. ()

sskrblik

Vůně páry, ozubená kola, lidé v cylindrech, cudné ženy v dobových kostýmech, velocipedy, vzducholodě → alias umělecký směr STEAMPUNK, který mě pochopitelně stejně jako stovky dalších fanoušků nalákaly dát tomu filmu šanci. Ačkoliv záhy poté co jsem viděl upoutávky, tak jsem se obával, že to žádná sláva nebude. Všechno by bylo fajn nebýt nezajímavého hereckého obsazení, sotisfikovanějšího příběhu, nehrát si jak už to bývá v Hollywoodu na osudovost a kdyby tvůrci do filmu nemotali nesourodé věci typu Terminátor a podobně. Chtěli na prostoru skoro dvou hodin do filmu zakomponovat vše možné i nemožné, ale vyústilo to pro mě v závěru, že jsem odpočítával minuty do skončení. Například finální bitva (která okatě kopíruje Helmův Žleb z Pána Prstenů) je vyloženě nuda a není defakto co sledovat. Je to vlastně velká škoda, že Mortal Engines bude nakonec film, který upadne v zapomění. Přestože vizuálně je to slast a zatím nebyl natočený tak pěkný celovečerní steampunkový film a rovněž bych si přál, kdyby jich vznikalo více. Bohužel výsledky tohoto filmu asi budou zadostiučinění pro ty kdo by se o něco podobného pokusili. Ale třeba se mýlím a na další dobrodružství do scifi viktoriánské doby nás zase někdo pozve. Nyní nezbývá než zamáčknout slzu a vyrazit objevovat paropanková Evropská místa hezky po svejch... viz. Francie, Polsko, Rumunsko nebo Česká republika nabízí tématicky laděné reštyky či za zmínku stojí zajímavá Kovozoo u Uherského Hradiště... ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)