Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (CinemArt)

Nach

Průměrná akční jednohubka s výbornými počítačovými efekty, ale nudným a milionkrát provařeným příběhem. V podstatě pokud se podíváte na sci-fi Vodní svět, tak máte krásný obrázek o tom o čem tento příběh je. Tedy o nějakých jedincích bojujících proti někomu, kdo chce vést svět jinak než si to oni představují a tento dotyčný zlosyn též postrádá morálku. Na cestě k vytyčeným cílům se hlavním postavám dějí různá příkoří a komplikace, které ale vždy naposlední chvíli vyřeší. A mezi hlavními aktéry též zprvu panuje rivalita a nedůvěřivost, což musí vzájemně překonat, jinak prohrají. Velké, táhlé zííííív a velice mírný palec nahoru za zpracování. Není to zlý film, ale to o čem je jsme již viděli mnohokrát jinak a dokonce i lépe. 65% ()

ProNotor

Předpokládám, že knižní předloha byla o poznání lepší, obsazení nic moc, děj nic moc, záporák klasický agent smith, ani toho nelituji, že jsem na to nejel do kina, tentokrát mě ani ty efekty a výbuchy nebraly, přišlo mi to jak kdyby udělali další díl Star Wars, akorát tam nebyli z jiných světů, ale jinak skoro stejné, strana dobra vs. Darth Vader, v horší kvalitě a s horší zápletkou. Slabé 3*. ()

Jimmi

Nechapem ako na toto niekto vysolil 100 miionov americkych dolarov. Co cakali? egrese(po nasom kosmacke)? Divny namet, divne postavy.....celkovo trapne ()

Rocky88

Popravdě jsem čekal daleko větší průser. Z traileru (jeden z mála, na který jsem se za posledních 5 let podíval) film vypadal naprosto uhozeně, během sledování se to ale ztratí díky neustálému posunu v ději. Ukrutně tu chybí úvod, který by mapoval rozvoj technologie a lidí po apokalypse a lepší herci (nejlepší tu je Stephen Lang, který dabuje CGI kyborga). Kdo dokáže přijmout steampunkový svět a jeho zákonitosti, ten si užije trikově a zvukově parádní jízdu, která hezky odsejpá, ačkoliv na konci se kupí jedno klišé za druhým, až je to otravné. A taky je nutno vydržet fakt, že hlavní macho role tu mají ženy, takže aby vynikly, jsou zdejší muži totálně neschopný buzny. Humornou stránku filmu zase doplňuje multikulti vyrovnanost. 50 %. ()

bourec

Jo,jasně.Je to nekrvavý,příběh chvílema drhne,ale jinak fakt pastva pro oči,a díky JunkieXL i pro uši.A to,že je herecký obsazení tak na půli cesty,a hlavní hrdinové jsou nesympatický,mě nemůže z tohodle vizuálně úchvatnýho bizárního filmečku zkazit pocit.Je to slušný.hlavně že tam nejsou žádný súúúúpééééérhrdinovééééé.80%. ()

Streeper

Já jsem docela příjemně překvapená. Opravdu se mi to líbilo, je možné, že to bylo tím, že jsem opravdu měla chuť a náladu na nějaký sci-fi žánr, takže jsem se bavila od začátku do konce. Příběh je zajímavý a originální, moc se mi líbilo, že padouchem tentokrát nebylo Německo nebo Rusko ale oblíbený Londýn. Efekty byly úžasné, trochu tam byla cítit ta LOR tvorba, ale nevadilo to. Hlavní představitelé nejsou známí, ale velmi sympatičtí, navíc se mi zamlouvalo, že do filmu neobsadili někoho vyloženě slavného, aby filmu dal jméno a hráli to hlavně na příběh. ()

cariada

Na tohle jsem úplně zapoměl že jsem to chtěl vidět a teď jsem na to náhodou narazil. Celé je to docela zajímavé, jen to provedení působí, moc dětinsky. Místy mě to připomíná Vodní svět. Na jedno podívání je to v pohodě. ()

Lenka.Vilka

Hodnotím jako předlohou nepolíbený sledovatel. Za ty dvě hodiny se toho stane hodně. Na mě až moc. Furt se něco děje, ale tak nějak nevíte proč a jednání postav je vykresleno zkratkovitě a povrchně. Padouch je zlý, protože je zlý a chce moc. Proč? Nevím. Sice je tam pár flashbacků. Ale nevím, zda ten od es, ten mrtvej, měl rád Hester jako otec nebo jí miloval. Já to nepochopila. Nevím, kam zmizel ten klučina technik a co se s ním stalo. Škoda. Celou dobu kouká jako štěně a vy se ani nedozvíte, co se s ním stalo. Nepochopila jsem, proč Londýn polikal ostatní. Kdyby jim bral desátky, byl by to teror, ale takhle dostali další hladové krky. Nepochopila jsem, kdo byla ta hledaná asiatka a kdo byli lidé za zdí. Je tam spousta linek, které se vytratí a to zamrzí. Ale přijde další akce, která to v ten moment zamázne, takže vám ti bude jedno. Dojde vám to až doma. Že to vlastně nemělo děj, hlavu a patu a jenom akce, bum bum a zase akce. Ale pokud na tohle všechno zapomenu, film to byl dobrý. Ale...pokud by tam nebylo jméno Jacksona, mám strach ohledně pokračování. Viz další adaptace žanrovek. Protože konec je zvláštní. Teda, úplně stejný jako všechny současné filmy. Je tam pojistka, kdyby na to přišlo dost lidí a bylo pokračování a zároveň kdyby ne. Ano, tohle mě už štve. Ale pokud bude pokračování za zdí, chci to pomaleji. Ať si to víc užiju. A teď si jdu sehnat knihu. U nás v knihovně měli v dětském oddělení, proto jsem měla ze začátku obavy. Ale bylo to dobré. ()

cubajz

Snad nikdy se mi v kině nestalo, že bych tak trpěl u každý další scény a řikal si, že blbější už to být nemůže... ()

C0r0ner

Je to podobně debilní, hloupé a trapně klišovité jako Temné síly, ale alespoň je tady zajímavý svět, slušné efekty a pěkná muzika. I režie vlastně měla něco do sebe, ale scenáristicky je to peklo, kdy desetiletí mají oči navrch hlavy, zatímco si dospělí jenom ťukají prstem na čelo. 30% ()

Martrix

Nakonec to nebylo zdaleka tak strašlivé, jak se krátce po premiéře psalo. Ale chápu, že tento Jacksonův projekt zůstal daleko za očekáváními většiny diváků. A není divu, protože tvůrci spatlali dohromady výpravnou postapokalyptickou sci-fi(s nápadem spíše z říše fantasy), milostnou zápletku a opulentní akcí do útvaru, kterým se nemohli zavděčit žádné skupině příznivců těchto žánrů. Možná by to i fungovat mohlo, ale ne s postavami, jejichž skutky nedávají smysl a mezi kterými neexistuje žádná pořádná vazba. Hudba Junkieho XL se mi skoro vždy líbí, ale v první polovině Smrtelných strojů burácela zcela nepatřičně v momentech, kdy to nebylo třeba a zbytečně tak vnucovala divákovi pocit, že by měl být ohromen děním na plátně. Což se minimálně v mém případě nekonalo. V závěru už to bylo ok, resp. pomáhala zdůraznit měřítko, v jakém se zkáza konala. V celém filmu bylo asi pět opravdu povedených momentů, které ale převálcovalo těch zbývajících 100, které byly v lepším případě průměrné. Mělo to být víc špinavé, víc jako Šílený Max: Zběsilá cesta (2015). Ta megalovýprava mi k blbosti o pojízdných městech, moc nesedí. ()

PROCESOR

Při hodnocení filmu mám jednoduchý pravidlo. Bud jsem se u toho bavil, nebo ne. A nezáleží na žánru, nebo kolik ten film stál, či jak ho hodnotí ostatní, nebo jaká ocenění už získal. Na to já sexx. Když jsem viděl první trailer tak sem si říkal, to bude ale pořádná píxx. Nějaká města na kolečkách požírají menší městečka, no a? No a na konec to bylo celkem dobrodružný. Jo ještě bych rád vyzdvihnul postavu Shrika. Zkuste o ní prosím trochu více přemýšlet. Možná, že je nám blíž, než je nám příjemný, ale já to tvrdím furt, že další vývojový stupeň jsou roboti-to dá rozum. No a když vidím jaká děsivá budoucnost nás čeká, tak sem rád, že žiju nyní. ()

PavelVanekArt

Čekal jsem větší hovno, ale zase tak hrozný to nebylo. Jakože je to bída, ale efekty fajn a kupa hezkých záběrů. Od příběhu jsem nic extra nečekal (kniha je rozhodně lepší), ale jakmile se tam objevil vemen se svítícíma očima a Hugo, kterej mlel pořád něco o Darwinismu, tak to šlo ještě hlouběji, než to začalo. Když nic, tak to podrželo technický zpracování. Potěšil Sheenan, kterýho jsem vůbec nečekal a i když mi seděl víc jako zmrd (Nathan v MisFits), tak tady neurazil. I přesto jen 2* a.k.a 35% ()

animaxis

Mortal Engines na stříbrném plátnu představují nový zajímavý fantasy svět, ale nedělají to úplně nejlepším způsobem. Postapokalyptický svět tu vypadá opravdu zajímavě co se týče nápadu i vizuálu, přestože vývoj světa po atomovém holokaustu už jsme viděli mockrát. Film ale, bohužel, často táhnou ke dnu postavy. Všechny hlavní mají svůj "background" a vlastně tedy alespoň přibližně chápete jejich motivace (jakž takž). Problém je ale v tom, že zajímavých postav je tu málo a i ty mají ve filmu jen minimum chvil, během kterých by opravdu zářily. A to film táhne ke dnu především proto, že scénáři jde hlavně o postavy a okolní svět bere skutečně jen jako kulisu, byť hezkou. A zrovna postavy tu jsou tak trochu odfláklé, přestože nemůžu říct, že by byly špatně zahrané (Hugo Weaving oplývá osobitým kouzlem i tady). Spíš jako by scénář nevěděl, jestli se na ně skutečně chce tak moc zaměřit nebo ne. Celkově se nejedná o vyloženě špatnou fantasy, ale na začátek nové ságy, která bude v kinech trhnout rekordy, to stejně jako v případě loňského Krále Artuše nejspíš nestačí. U toho Artuše mě to ale mrzí znatelně víc. ()

Šimpy

O čem to vlastně bylo? Agent Smith se pokoušel získat procesor AMD, protože Intel zklamal a on se musel dostat do centra Matrixu. Do toho tam hopkal Terminátor se zelenejma očima a lidi se váleli v bahně. Hvězdička za Huga Weavinga, ale ani on tuhle slátaninu nezachránil. Dočkám se někdy smysluplných originálních scénářů? ()

mortak

Áčkový rozpočet s céčkovými postavami. Je to blbé jako třeba G. I. Joe, jenže ten je ekvivalent klukovské hry s cínovými vojáčky. Mortal Engines chtějí útočit na emoce, na city, komentovat svět, a výsledkem je snad největší WTF scéna desetiletí (Shimer). Postavy jednají způsobem: jsi sexy blondýnka, tak ti po deseti sekundách ukážu své největší tajemství, či ti řeknu pravdu o tom, co jsem viděl. Ale díky tomuto filmu vím, jak se cítí feministky, když vidí ve starších filmech ženu jako pištící doplněk chlapa. Ten metrosexuál běhající za hlavní hrdinkou jako pejsek za paničkou mě dost štval. ()

majo0007

LONDON has fallen. Prosím režiséra, aby si najprv dobre prečítal jednostránkový scenár a potom netočil takúto kockotinu! ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)