Ghost Dog - Cesta samuraje

• USA Ghost Dog: The Way of the Samurai (více)

Cracker

Hrozne nezaujímavý film, teda až na poslednú scénu a plus tie samurajské múdrosti boli v celku zaujímavé. Scenárista si však nedal veľa práce, mohlo tam byť viacej postáv alebo keď už tak viac stretnutí napríklad so zmrzlinárom alebo malým dievčatkom. Škoda, týmto u mňa Jim Jarmusch pohorel, ale dúfam že jeho ostatné projekty neodvrhnem... Palec hore Forest Whitaker. ()

Mistickzz

Zaujímavý a štýlový film, ktorý ma zaujal o mnoho viac ako Mŕtvy muž, ktorého som videl od Jarmuscha naposledy. Dokonca mi ani nevadil ten preťahovaný dej, ktorý ubehol svižne a v pohode. Forest Whitaker bol fajn, no najlepší bol aj tak soundtrack od RZA. 79% ()

figgo jr.

Tenhle film mám doma už pár roků ale až ted jsem si ho konečně pustil a dobře jsem udělal. Famózní Forest Whitaker v roli nájemného zabijáka milujícího své holuby a skvělý příběh, který vyvrcholí do ještě lepšího konce. Tenhle film není prostě jen tupá akce ale je v něm něco mnohem víc. ()

BlackTom

Film, ktorý ma ovplyvnil natoľko, že som siahol po Bušidó. Že je Forest Whitaker pán plátna mi už dokázal mnohokrát (a boh mi je svedkom, že popri Morganovi Freemanovi je to u mňa najlepší afroamerický herec), ale čo predvádza tu jednoduchými gestami a pár slovami je neuveriteľné. Nechýba typicky absurdná atmosféra, ktorá sa už tradične stala Jarmuschovým podpisom (najlepší kamoš nevie ani slovo po anglicky), obľúbení spolupracovníci (RZA, Gary "Nikto" Farmer) a celkovo je to tak sympatický výsledok, že ani predvídateľné finále mi ho nemohlo pokaziť. ()

Torako.chan

Taaak.. teď se proti mě obrátí zřejmě vlna nelibosti. Ghost Dog mi předhazují už léta. "Když máš ráda Japonsko, musíš vidět Ghost Doga!" Okey.. tak jsem se na to teda podívala. A k mému nepřekvapení mě to vůbec nebavilo. Whitetaker tady hraje týpka, co je zřejmě japanofil(jako já, to chápu), ornitolog a taky trochu bibliofil. Všechno co dělá, dělá naprosto bez výrazu, je trochu jako Americký ninja tzn. skoro nemluví. Banda mafiánů důchodového věku mu vystřílí holuby a tak je jde všechny pozabíjet. Umírání je v tomto filmu taky minimálně kuriózní, stejně jako trénující Whitetaker. Hype kolem tady toho filmu fakt nepochopím. Oceňuji výňatky z Hagakure a různé odkazy na japonskou kulturu.. ale jinak meh... Sorry jako ()

black_adder

Natočit film o samurajovi žijícím v chatrči na střeše výškové budovy v NY, tak aby nevyzněl jako nějaká trapná béčková akčňárna, chce pořádnou porci umění, naštěstí Jarmusch ho má na rozdávání a tak tady máme další špičkovou gangsterku. Taky Whitaker se své role zhostil ve velkém stylu, i když jsem si ho jako samuraje nedokázal předtím vůbec ani představit:-) Není to sice takový nářez jako MRTVÝ MUŽ, ale určitě tenhle film stojí za vidění. ()

Theraphosa

Jedna věc, kterou nemůžu tomuto snímku odpustit je ta, že na nájemné vraždy zde byli...jiní odborníci, tedy ninjové. Samurajové by se k něčemu takovému nikdy nesnížili. Možná je to naprosto banální věc, já v tom ale vidím stejnou chybu, jako by udělal Clint Eastwood, kdyby si do nějakého ze svých Westernových filmů vzal poloautomatickou zbraň a celej film by se tvářil jakoby nic. 60% ()

joshula

Asi jsem tenhle film nepochopil, ale prostě mě zklamal. Myslím, že jedině komediální scény, kdy starší pán co sotva jde s taškami z nákupu dvěma chvaty zpacifikuje lupiče stojí za to. Směšně mě připadla hlavně skupina mafiánů, která myslím sama nevěděla co chce... ()

Witta

Ghost Dog čte ve filmu dvě knihy. První je Hagakure - Moudrost samuraje z kraje Saga, druhá pak Rašómon a jiné povídky.***Hudbu k filmu složil RZA, který si ve filmu i zahrál (muž v maskáčích, který se s Ghost Dogem pozdraví na ulici). ()

showxman

Čistý "nezávislák" a role jako stvořená pro Whitakera, který se zuby nehty drží samurajského kodexu a ten ho dostane až... 75% ()

Paity

Přiznávám, hodně mému hodnocení pomohl Forest Whitaker sám, jinak to bylo takové strašně filosofické a zdlouhavé. Ale možná právě takový film měl být a tvůrci přesně to od Ghost Dog očekávali´. ()

Gildor

Povedená gangsterka se špetkou japonské filozofie a moudrosti, jak se říká uvnitř "jako ze staré školy". Místy byla trochu Tarantinovská (kamera, mladá černovláska, gangsteři), takový nezávislý Pulp Fiction. Ale mnohem lepší :-) 95% ()

Bafo

Jarmuschuv trochu zvlastni akcni film ktery je rozhodne lepsi nez americke klasiky... Trosku mi pripomina Cronenbergovy Dejiny nasili ktere sem nedavno videl... Kazdopadne je to velice dobry film ale na mrtveho muze to rozhodne nema :) ()

DannyBoy80

Tak toto je pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Nechybí mu vůbec nic. Všichni hrajou skvěle. Nádherná kamera a střih. Akce (nadherné vystřílení mafiánského doupěte), humor (rozhovory Ghost Doga a zmrzlináře, zastřelená policistka). Žádná postava není nadbytečná, každá má svoje podstatné místo. Když už se ve filmu mluví (sice to není moc) tak to opravdu stojí za to. Hudba zdánlivě zvolená netradičně, což vůbec nevadí, protože je skvělá a do filmu zapadá. Pro mě 100% bez jedinné výtky. Moto: ty jsi mě postřelil....promiň není to vyjádření neúcty....... ()

Ondis

Zvláštní filmík. Forest hraje samotáře zabijáka, který se řídí pravidly japonských samurajů. Je to zvláštní, tichý uzavřený člověk, do puntíku plnící úkoly svého bosse. Pro "Ghost Doga"(jak si říká) není problém sejmout za deset minut chladnokrevně deset hajzlů...a přitom vypadá tak nevinně:-) ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva