poster

Šibenice

 • USA

  Hangman

 • Nový Zéland

  Hangman

 • Austrálie

  Hangman

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 99 min

Komentáře uživatelů k filmu (57)

 • verbal
  ***

  Doba je zlá a degenerativní. A tak plátna kin začínají ovládat slizští toporní metrobukvičáci bez špetky talentu, klenoty a legendy charakterního herectví pomalu stárnou, už nejsou schopni rozčvachtávat náctileté kravky, a na cokoliv jiného v nové povrchní degeneraci sere pes, tudíž se pomalu ubírají směrem k prdeli. Jako třeba tuhle děda Pačíno. O „kloudnou“ áčkovou roli už neštrajchnul dobrých deset let, patrně proto, že by v homoelastickém overalu vypadal dost atrofovaně a omalovánky o Supergranddedovi na svůj mongoloidní bům asi teprve čekají, a tak se pomalu šourá od sračky k ještě větší sračce až k hereckému hrobu. Nicméně až tak tragické, jak to popisují někteří škaredí maďarští panicové pode mnou, co nemají nic jiného na práci, než čumět na šest až sedm sebepičovnějších filmů denně, a to v jakémkoliv jazyce, kterému ani moc nerozumí, jen proto, aby tomu tady mohli odpanit profil, protože jim je pak z toho teplo u šulínka, to rozhodně není. Prostě taková průměrná, klišovitá a dramaticky nezvládnutá televizní detektivka se vcelku solidně vyšinutým masounem, která ale úplně nenudí, a stále charismatický, kapku dobarvovavaný Alfréd ji ke třem puchýřům bez problému dostrkal.(27.11.2017)

 • Tom Hardy
  *

  Strašně moc bych chtěl najít důvod, proč dát Hangmanovi víc. Už z úcty k Al Pacinovi, kterého vždy rád vidím v detektivní roli a nebo pro Karla Urbana, jemuž bych přál větší úspěchy v kariéře. Jenže Johnny Martin. Že je scénář "jen" slepencem nejrůznějších klišé a nefunkčních motivů, to je jedna věc (naopak jsem celkem ocenil vyšetřovací část, která v určitou chvíli slušně táhne). Ale Martin prakticky každý moment s nějakým potenciálem zabije svou režií. Bolestivé je to hlavně v úvodu (až komicky natočená "akční scéna") a na konci, kdy do sebe možná vše určitým způsobem zapadne, ale provedení se nechytá ani na televizní kriminálky. Bože, vedle Hangmana i 88 minut vypadá jako dobrý film! A jindy božský Al? I mistr je tu víceméně do počtu, upsaný postavě pravděpodobně pouze proto, aby si na stáří ještě trochu přilepšil nějakým tím komerčnějším projektem. Chvílemi svou velikost připomene hlasem, mimické svalstvo je ale tentokrát na odpočinku. Možná by tam měl - při vší úctě - odejít i Pacino (minimálně v rámci detektivního žánru). Detektiv Archer si jednoznačně nezaslouží být ve společnosti Vincenta Hanny (Nelítostný souboj), Serpica a Willa Dornera (Insomina). 30%(28.11.2017)

 • tron
  **

  „Niekedy hľadanie pravdy zanechá jazvy.“ Kokos, to naozaj zomrel pri páde zo schodov? To je len o čosi menej absurdná smrť, ako tá schodová zo Zakázaného ovocia, ale s tým rozdielom, že tam to bolo myslené ako čierny vtip, kým toto je smrteľne vážny serial killer. A veľmi zlý. Miestami som až neveril vlastným očiam, že je to AŽ TAK nekvalitné (ozbrojení policajti minimálne trikrát stoja pár metrov od vraha a napriek tomu ho nenaháňajú, prípadne len sami dvaja a dokonca s CIVILOM prehľadávajú budovu, v ktorej na 98% číha smrteľne nebezpečný zabijak, toto kebyže sa stane na Slovensku, tak už odstupuje policajný prezident). Karl Urban je o ničom, ostatní detto. Len Al Pacino sa aspoň trocha snaží a na svoj vek vyzerá fakt dobre (v tomto filme by som mu tipoval o 20 rokov menej), ale to nestačí. Vraždy stoja za prd, vrah a jeho motivácie sú nechtiac smiešne. Atmosféra biedna. Občas sa objaví dobrý nápad (odpočítavanie priamo v obraze), ale to je fakt málo. Rovnako otrasné, ako podobných 88 minút tiež s Pacinom. Veľmi zlé, hrozne napísané, otrasne zrežírované a bezmocne zahraté. Kokos. Schody!!! 30%(3.12.2017)

 • Xmilden
  **

  Městečko Monroe terorizuje vrah, který věší své oběti. A na stopu se mu vydává skoro osmdesátiletý Al Pacino. Ano, chápu, spousta zaměstnavatelů má problém s tím kde sehnat schopné lidi, ale Pacino by se klidně už na odpočinek vydat mohl. Místo toho ho Lionsgate vytahuje z rakve. 40%(1.7.2018)

 • *CARNIFEX*
  *

  Kombinácia “Sabriny, mladej čarodejnice” a Al Pacina v thrillery o dolapení sériového vraha? Toto je snáď zlý sen. Ako môže niekto obsadiť do jednej z hlavných postáv osobu, ktorá pôsobí jak dobrovoľný darca orgánov. A popravde, možno by toto spolčenie ani nedopadlo tak tragicky, keby za tak stupídnym scenárom, nestál tak neskutočný babrák ako je Johny Martin, ktorý doposiaľ nič normálne nenatočil a zrejme ani nikdy v živote nenatočí. Cítim sa trápne aj za neho, no ešte viac krútim hlavou nad takou persónou, akou je bez pochýb samotný Al Pacino. Nuž, poslednú dobu hrá v samých sračkách, a tak hádam ani nikto nemohol očakávať, že “Hangman”, bude dierou do filmového sveta. To, že je to takmer úplne bez akejkoľvek snahy nejako zaujať, by som ešte ako tak prežral, no že to bude obnášať tak drbnutý dej, v ktorom sa postavy správajú jak absolútni kokoti, to už bolo na mňa priveľa.(23.11.2017)

 • kingik
  ****

  Mistr Al Pacino zanechal nemalé herecké otisky napříč kinematografií, tudíž má plné právo projevit ne úplně plnou zainteresovanost v thrilleru tak trochu bezejmenného režiséra, co pojednává o honu na sériového vraha, který upgradoval dětskou hru šibenice na verzi pro starší a pokročilé, v níž je dostatek explicitní brutality a ve které se utvoří prima parta v počtu tří lidí, dva zkušení detektivové a jedna mladší novinářka, co je ochotna plnit režisérova přání. Potlačení ega herecké legendy dalo vyniknout právě hereckému umění služebně mladšího kolegy Karla Urbana, který tedy utlumené hlavní hvězdě filmu vydatně vypomáhal ve všech fyzických úkonech a nahlas předčítal rapid účinky všech dostupných kloubních preparátů, které objednával na vlastní náklady z internetové lékárny, aby jeho herecký vzor předčasně neukončil natáčení. Se scénářem se režisér tasil, jen když měl Al Pacino zdánlivě dobrou náladu z toho, že se ráno v karavanu probudil živ a zdráv, v retro kině promítali Zjizvenou tvář a Adam Sandler mu neposílal žertovné esemesky s návrhem na pokračování komedie Jack a Jill. Pro mě bylo důležité, že film měl tempo, mělo to záhadný i zamotaný průběh, vražd bylo slušné a neutuchající množství. Občasný nájezd do celkové klišé rutiny, např. starý detektiv se vrací z penze, aby vypomohl rozlousknout složitý případ, se odbourával ztemnělými exteriéry i interiéry a neotřelými nápady a nepolevující dynamikou režiséra Johnnyho Martina. Investigativní trio Pacino, Urban a Brittany Snow bylo poměrně funkční a nikdo se netvářil, že vzniklo převratné dílo svého žánru, které má oscarové ambice. Jejich naháněná se sice neobešla bez určitých nesmyslů i náhod a podivného, ne úplně srozumitelného závěru, ovšem večer v zábavném a napínavém krimi duchu byl spolehlivě zajištěn. 8/10(22.5.2019)

 • Yardak
  ***

  Průměrná detektivka s klasikem Al Pacinem, kterého přehrává Karl Urban a ještě je příjemně doplňuje Brittany Snow. Slabá režie a scénář plný klišé nepřinášejí žádný úžasný filmový zážitek, přesto se nejedná o nejhorší film roku :o)). Tak trochu kopírovačka filmu Sedm.(27.12.2017)

 • VenDulin85
  ***

  Ale no tak lidi, tak zlé to nebylo... Bylo to horší (než jsem očekávala), navzdory nápadu netradiční hry Šibenice, chtělo to rozhodně nad scénářem víc přemýšlet a ještě ho třeba pár roků pilovat (hold on, to už jsem tu někde doporučovala... a oni se tím pořád neřídí a točí rychlokvašně a bez citu stejně jak politici střílí moudra na billboardy). Zkrátka a dobře máme tu rychlý spád, co den to čerstvá mrtvola a ty dva detektivy až v závěru napadne projít si seznam lidí, které mohli eventuálně naštvat tak, že jim podarovali místo v první řadě. Toto nebyl spoiler, toto je do očí bijící fakt. Abych jen nehaněla, tak starý Al a středně starý Karl k sobě docela pasují a pokud ani jeden z nich není váš typ, pak je tu ještě Brittany. Dnes za 3,5*.(16.12.2017)

 • Chrustyn
  *

  Dost možná to nejhorší v čem se Al objevil. Neskutečně tupý thriller s na smrt unaveným Pacinem, který jako by si po celou dobu uvědomoval, v jaké sračce se zrovna pohybuje.(16.11.2018)

 • honajz
  **

  Nehrát v tom Al Pacino, tak jdu s hodnocením níž. Ono se to celé snaží o atmosféru á la Seven, ale žel jen snaží. Protože celá ta story není domyšlená, spousta kamínků v té skládačce je vachrlatě zasazena, a stačilo by fouknout, aby spadla. Nehledě na to, že tvůrcům je zcela jedno, že auto ve vodě je objeveno ve dne, že se odtud hned jelo do domu podezřelého a hnedle tam našli nápovědu v podobě vláčku - den neden, k inkriminované trati přijedou prostě večer v jedenáct. Co jim kurnik tak dlouho trvalo? To se šli mezitím převléknout, nebo co? Nebo sice oba policisté bystře po asi páté vraždě přijdou na to, že to má nějakou souvislost s nimi a nechají si vyjet podezřelé, kteří šli na rok do lochu, ale opět se soustředí hned na prvního podezřelého a ani je nenapadne prozkoumat ty zbývající, alespoň zevrubně. Pak zde máme tu motivaci novinářky, proč dělá reportáž, to je tak patetické jak ze Žhavých výstřelů. Ale abych jen nehaněl, jistou míru napětí to sem tam má (jen sem tam, neb některé scény jsou ukecané víc, než je zdrávo), pouze celé to rozluštění mi přišlo takové narychlo spíchnuté a odfláknuté. Když člověk odmyslí ony nelogičnosti, dá se říci, že jde o průměrnou detektivku o masovém vrahovi, kde některé motivace jsou jen naznačeny a divák si je musí domyslet, protože dořečeny do detailu by zněly, nu už skutečně jako parodie (třeba šéfka policie na vozíku, to si o parodii přímo koleduje). Ale kdoví, podle konce hrozí, že vznikne další díl...(4.1.2018)

 • ARI50
  *

  Tenhle detektivní případ alias nezajímavá herečka nebavil, je to těžké takových filmu je moc škoda.(29.5.2019)

 • luka4615
  **

  Znáte to rčení, když dva dělají totéž, není to totéž? Právě tohle mi totiž téměř po celou dobu stopáže filmu Hangman vyvstávalo z mysli jako otravný hmyz. Už při zhlédnutí traileru jsem očekával odlehčenou, místy i naivní podívanou ve stylu "Se7en" od Davida Finchera, nicméně ve finále jsem dostal velmi zmatenou a scénáristicky nedotaženou podívanou, u níž jako pomyslnou a velmi bolestivou třešničku na dortu dostaneme mdlého Ala Pacina. Škoda. PS: Nevěřil jsem, že se toho někdy dožiji, ale žádné jiné slovo mi herecký projev Ala Pacina neevokovalo více. Je vážně smutné, do jakých filmových rolí se s vidinou lehkých peněz mnozí špičkoví herci dostávají. „He's killed 4 people every 24 hours. He doesn't stop, that's part of the game.“ (30.11.2017)

 • Lacike
  odpad!

  Thriller o patrani po seriovom vrahovi poskladany z tych najobohratejsich klise az som si miestami hovoril, ci nesledujem parodiu. Biedny scenar nepodrzali ani znudeni herci. Pacino pôsobi jak keby ho cely film nenechali vyspat a Urban je cely zroneny z premyslania v akych srackach musi hrat, aby sa uzivil. Vrah je zahrany nevyrazne a jeho motivacia je trapna. Najväcsia slabina filmu je ale reziser, ktory nedokaze dodat filmu ani stipku atmosfery a v jeho podani aj prvoplanovo nechutne sceny z pitevni vo mne vyvolali usmev. Ked uz zlyhava v budovani atmosfery, tak rejza vsadil aspon na akciu v podobe par nahanaciek. No a tie su rovnako zbesilo zostrihany maglajz. Cely film som vdaka nude premyslal naco tam bola ta uvodna scena nahanacky a jej pointa je fakt vtipna. Rovnako ako klise s otvorenym koncom. Johnny Martin je pre mna dalsi packal od ktoreho sa uz nenecham nachytat a dalsie jeho filmy vynecham. Ani tych niekolko trapne komickych scen nestoji za zhliadnutie tohto extremne nudneho thrilleru. 1/10.(30.11.2017)

 • silentname
  ***

  Al Pacino už mladší nebude, no napriek tomu sa vie aspoň preukázať v nejakej sile. Nemôže sa už dočkať dobrej akčnej scénky, no snaží sa tomu niečo dať svojou charizmou. No nefunguje to tu nejako moc. "Hangman" je v rámci možností celkom fungujúci krimi film, no reálne nemá žiadnu charizmu, zaujímavý nápad, alebo prevedenie, ktoré by z neho spravilo niečo, čo by nepôsobilo staro, opozerane alebo zaujímavo. Posaty majú svoju rolu, držia sa jej a idú za svojim cieľom. Výsledne tu máme televíznu kriminálku spracovanú ako filmový thriller. No súčasne mám pocit, že nikto nevenuje svoj čas na to, aby vyšetroval aké slovo bude na konci, kto je vrahom ani nič podobné. A všetko sa nakoniec udeje v posledných 20-ich minútach. Neviem osobne ani čo viac povedať. Je to proste len pozerateľný, zabudnuteľný film, ktorý nenaštve, neurazí, ale súčasne nezanechá žiadny veľký dojem. Ak máte rádi televízne krimi thrillery, "Hangman" by mohol byť film pre vás. Ak nie, myslím si, že svoj čas viete stráviť aj inak, než s týmto filmom. Hodnotenie: C(9.12.2017)

 • italka63
  ***

  Proč mám dojem, že vidím tři různé filmy??Škoda, teď již na férovku zestárlý Al, trochu nabraný Karl Urban, který je ovšem stále fešák, a jedna nesympatická novinářka, která se vlastně protekčně vecpala do vyšetřování sériových vražd. Což ovšem neměla ve finále dêlat a důchodce Al též. No, škoda, že nebyla předloha lépe zpracována, více hvězd to nebude ani náhodou.(22.5.2019)

 • Morholt
  **

  Fakt jsem chtěl, aby se mi to líbilo, ale moc to nešlo. Martin sice sem tam ukázal nějaké záblesky, ale i tak potvrdil, že je v zásadě jenom břídil a pořád mi hlava nebere, proč mu Urban s Al Pacinem kývli na spolupráci. Zápletka sama o sobě je klasickým honem na sériového vraha, ale to, na čem má příběh stát, tedy postupné splétání jednotlivých vláken do smysluplného celku, je tady vystaveno hodně kostrbatě a hra na náhodu je místy nesnesitelná. Všechno korunuje mizerný konec, kdy -SPOILER- Al Pacino utáhne vraha na vařenou nudli a poslední scénu mi taky hlava nebere. Martina uřž nebrat. 30%(3.12.2017)

 • kaylin
  **

  Je fakt smutné vidět, jak je tenhle film nezvládnutý z hlediska scénáře a celkově u režie. Tohle prostě je film, který měl být napínavý, který měl mít překvapivý závěr, ale tady nic nevychází z děje, ale prostě se to jen vloží, pokud je třeba. A nejhorší je, že takové hvězdy jako Al Pacino musí odříkávat tak stupidní dialogy.(9.3.2018)

 • bourec
  ****

  Takže nakonec s odstupem tomu to hodnocení zvednu.Vzhledem k tomu,že třeba Vraždy podle abecedy se mi líbily,a protože těch čistě filmovejch krimošek je hrozně málo,a protože Al pacino už příliš k vidění není.,musím to hodnocení o hvězdu zvednout.Vlastně tak trochu i na protest proti záplavě mnohařadejch serií krimi ,který se na nás valej ze všech děr a prdelí.Tohle si i přes nesporně některý podivný scény,a ne zrovna přímočarej děj zaslouží trochu nadhodnotit.70%.(12.4.2018)

 • vegetol.mp
  ***

  Zábavnej thriller, kterej nepřináší naprosto nic novýho. Scénáři by nicméně něškodilo, kdyby ubral na klišé a přidal víc dějových zvratů. Nejzásadnější věcí, která ale Hangmanovi chybí, je napětí. Na filmu je vidět, že Johnny Martin je jako bývalý koordinátor kaskadérů jistější v akčních scénách, než v těch napínavých. Kouká se na to nicméně dobře a ani na chvíli to nenudí.(30.11.2017)

 • carlos 2010
  **

  Za kasting 1* a za odvahu to takto natočiť 1*. Škoda.(28.2.2018)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace