OA

• USA The OA
Drama / Mysteriózní
USA, (2016–2019), 14 h 43 min (Minutáž: 31–71 min)

Brit Marling, Will Brill, Emory Cohen, Patrick Gibson, Brendan Meyer, Ian Alexander, Scott Wilson, Robert Eli, Marcus Choi, Chloe Levine, Nikolai Nikolaeff (více)

Série(2) / Epizody(16)

nMarek

Stranger Things + The Leftovers, ale horsi. Doukoukal jsem vsech 8 dilu, a porad cekal na neco zajimaveho, ale nejak mi to nesedlo. ()

nirty

Tento seriál byl pro mě jednoznačnou volbou kvůli výborné herečce Brit Marling, která rozhodně není typ herečky pro kasovní trháky a snad ani nechce - což je dobře. (Divím se, že ještě nehrála v nějakém filmu od Jarmushe) Seriál mi dal přesně to co jsem očekávala, tedy vynikající atmosféru s výbornými hereckými výkony a dávkou oduševnělých rozprav, kterých se mi ve většině seriálů poslední doby zoufale nedostává. Rozhodně to není odpočinkový seriál, neboť vás neustále nutí přemýšlet, takže ani nepostřehnete jak pomalu plyne, avšak myšlenky na téma vlastního bytí ve vás doznívají dlouho po skončení titulků. ()

Evee04

Pokial uvidíim pri niečom značku Netflix okamžite idem do toho a bez ohladu na to,či o tom niečo viem alebo nie.Predovštkým ma zaujala ta kombinácia-Drama/Myst. čo je presne to čo oblubujem.A nesklamalo.Od prvej chvíle ma to vtiahlo a nespustilo pričom sposob akým je seriál rozprávaný naberá každou mintou viac napetia a intenzite na diváka.Niekolko WTF momentov zanechá na človeku zaujímavé pocity.Seriál sa zahráva s velmi zaujímavou myšlienkou a príbeh ktorí PRAIRIE rozpráva je niečo čo len tak niekde neuvidíte a nezažijete. PS.Najviac ma dostalo predstavenie seriálu Netflix presents ktoré sa odohralo pár minút pred koncom prvej časti. 1.Séria-100% ()

WugWugs

Prvých pár častí ma bavilo, a na rozdiel od bežného života, vo vymyslených príbehoch mi anjeli a podobné zážitky po smrti vôbec neprekážajú (teda ak ich nepíše D. Brown, tie sú horšie ako Moody). Veľa vecí v OA však nefunguje, alebo len polovičato - napríklad tí jej neskutočne otravní rodičia, úplne zbytočne často na scéne, najmä pripečený vysušený exaltovaný výraz matky/herečky. Hlavne, že jej skutočný otec tam bol len v pár scénach, i keď dej viackrát naznačoval, že má v ňom dôležité miesto, napokon úplne vyšumel. Normálne ma potešilo, že 6. časť a po nej nasledujúce sú kratšie - niekto v produkcii správne predpokladal, že 10 minút smiešnych pohybov naviac ničomu nepomôže. Celok je dosť nedopečený, myslím si, že tvorcovia mali pred sebou pôvodne oveľa košatejší scenár, akurát pre značnú nudu im to nik neodklepol. ()

Lockdown

Co jsem to kurva zase viděl? Opravdu netuším, jaký typ lidí dokáže této úchylné nezajímavé astrální peachovině dát více jak čtyři hvězdy. Na tomto seriálu je naprosto všechno špatně. Ať už výběr herců, u kterých jsem se každým dílem modlil, aby je z těch jejich astrálních disco příběhů mrdlo, nebo atmosféra, která je za těch osm dílů hustější, než kdejaká bramborová kaše. Když k tomu všemu připočtu to, že se za těch osm dílů opravdu nic, ale lautr nic nestalo, tak mi jednoduše hlava nebere, kde tento seriál nabral tolik kladných recenzí. Jednu hvězdu udělím za to, že seriál není tou klasickou kravinou, která se drží už ohraných věcí, ale je kravinou, která si utvořila svůj nový a (pro mě) velmi prazvláštní svět. 20% ()

rinnovka

Vezmu to trochu naopak.. Jsou seriály, jejichž tvůrci vezmou zajímavou myšlenku a neskutečným způsobem ji uplácaj do galimatiáše bez hlavy a paty (takovej Mr. Robot třeba..) The OA tohle rozhodně není, abyste věděli. Jo, fakt je zvláštní, když nad tím teď přemýšlím, ale právě to dělá tenhle seriál zajímavej. Napětí do posledního dílu, herecký výkony (pokud můžu soudit) neskutečný a to, že dílo má hlavu a patu, jsou jen další z mnoha důvodů proč si The OA nenechat ujít. Pecka za 100%. ()

Kyrgyzstanec

Nejlepší věc, co lidstvo zplodilo od Stonehenge. Pokaždé, když si už myslíte, že jste objevili všechny vrstvy seriálu, najdou se dvě další. ()

Alisha666

Zpočátku vcelku zajímavé a chytlavé. Pro nadšence do mysteriózních cest mimo tělo poutavé. Dojem mi kazí především poslední dva díly této řady, kde se postavy začnou z ničeho nic odchylovat od svého obvyklého chování (a nepřijde mi, že by se tím směrem zrovna vyvinuly...), objevovat se z čista jasna bez vysvětlení na místech, kde podle mého skromného úsudku nemají opodstatnění být a všechno nabírá mnohem absurdnější obrátky, než by si seriál zasloužil. Kuriózní taneček ponechávám stranou hodnocení, neboť choreografie je vymakaná. Málem mi tam vlítly hvězdičky dvě, ale aby to bylo hodnocení upřímné, musím dát tři, jelikož z počátku mě seriál opravdu nadchnl. Atmosféra, kamera, stylizování i "svět potom" - to vše mému oku vskutku lahodilo. Uvidíme, jaké psychotické novinky přinese další řada - pokud nám ji Netuflixu nakonec dopřeje :D ()

SteewCZ

Tohle není úplně moje téma. Nicméně první série mne překvapila a celkem udržela, ale ta druhá... tam se to rozjelo. Fascinující, psychedelické, úžasné. ()

steelspace

Dal jsem tři, ale je to možná i na 4, hlavně díky závěru. Jinak scénář precizní a motivy postav uvěřitelné. Byl by z toho celovečerní film, který by byl fakt dobrý, takhle je to moc roztahané. ()

BranuliQ

Jedným slovom strhujúce! Tie pocity, ktoré mi po celom tele vyvolávali zimomriavky po každej jednej časti sú skrátka neopísateľné. Dokonalý a hlavne originálny scenár z The OA spravil jeden z najlepších seriálov tohto roka a čert to vezmi, že ten, kto hľadá niečo akčnejšie si nepríde na svoje. Príbeh hlavnej predstaviteľky je proste natoľko pútavý, že ani to pomalé tempo ničomu neuškodilo. Až nečakane výborné uzavretie tohtoročnej seriálovej sezóny a Brit Marling v hlavnej roli jednoducho úchvatná. 1. SÉRIA: 100% 2. séria ide ešte ďalej, ponára sa čoraz hlbšie do sveta, ktorý Batmanglij a Marling vytvorili a je to opäť dokonalý zážitok. Trúfam si dokonca povedať, že o triedu lepší než v prípade prvej série a vzhľadom na to, že sa sa mi to po prvýkrát náramne páčilo, nejde o žiadny malý úspech. Jedno WTF strieda väčšie WTF a vy na to tupo pozeráte a snažíte sa prísť na to, čo sa vlastne na obrazovke odohráva. A mňa to lúštenie zrejme nikdy neomrzí. Bravó! Z tohto seriálu sa postupne stáva srdcová záležitosť a neviem sa dočkať pokračovania. 2. SÉRIA: 100% ()

IAMAD

Mimořádně povedené dílo. Určitě ale ne pro každého. Tajemno jaké tu už dlouho nebylo a zaděláno na další serie. Nadšení. ()

tonysawer

Proč ty otevřené dveře? Od dob LOSTů opět zažívám takové to probuzení zvědavosti, přemýšlím nad možnostmi, a ...prostě jen doufám, že to oproti LOSTům mají domyšleno :-D ()

brondy

1. séria – celé to tak kolísalo hore dolu – lepšie, horšie, výborné, dobré.. a posledná epizóda z toho urobila absolútnu sr@čku.. Všetkým, ktorí setriál pozerajú a páči sa im odporúčam NEPOZERAŤ POSLEDNÝ DIEL. Nech sa na mňa nikto nehnevá, všetko chápem, všetko beriem, ale nech mi milí tvorcovia políbí zadnici.. Bolo by to takmer za 5*.. takto dávam s kyslou hubou 3*.. uvidíme čo prinesie 2. séria.. |||| vždy dávam veciam ktoré ma naštvú aleo sú podľa mna veľmi rozporuplné, druhú šancu.. a tak si s odstupom času pozriem 8. diel ..a načo som prišiel? že som nasratý úplne právom a uberám ďalšiu hviezdu z hodnotenia. |||| ..a stranger things idem pridať na 5* ()

vla_mira

Má to nepopiratelně fascinující atmosféru plus je to napínavé. Ale na to, co všechno, resp. jak do široka je to rozehráno, to vzalo příliš rychlý konec na to, aby alespoň jeden z těch "normálních" (rozuměj realistických) konců byl uvěřitelný. Takže doufám v ezo pokračování :-) Trochu mi to připomnělo film Fontána. ()

DDCC

Já vám nevím, tohle je prostě strašně dlouhý storytelling, kterých je na YT mraky. Hodinové epizody a pomalé tempo tomu nepomáhají. Mysteriózní téma začíná a končí prvním dílem, stejně tak posun v příběhu. V momentě, kdy *SPOILER* je OA uzavřená, příběh se zasekne na mrtvém bodě. Dávám takových hezkých 60% max. Pokud bych měl hodnotit celou sérii, tak bych musel finále hodnotit zvlášť. To jediné totiž bylo vysoko nad průměrem a jednoduše naprosto geniální. Měnit ovšem hodnocení celého seriálu kvůli perfektnímu finále by ale bylo hodně neprofesionální. Plus za herecké výkony, opravdovou vášeň ve vypravování a finále, mínus za hlavní představitelku, která má být Ruska, bohužel vidím ji spíše jako severský typ (Norsko, Švédsko) a předlouhé hraní na city. ()