Po neúspěšném pokusu o atentát na amerického prezidenta (Morgan Freeman) je jeho důvěryhodný ochránce, agent tajné služby Mike Banning (Gerard Butler), falešně obviněn a poslán do vazby. Když se mu podaří uprchnout, musí se držet dál od své vlastní agentury a přelstít FBI, aby našel skutečné viníky. Banning se zoufale snaží odhalit pravdu a obrátí se na ty nejméně pravděpodobné spojence, aby s jejich pomocí očistil své jméno, ochránil rodinu a zabránil hrozícímu nebezpečí pro celou zemi. (Magic Box)

Maynard.

Naprosto uplně obyčejnej akční film kde se jedni sanží zabít prezidenta USA a druzí (vlastně jako dycky jeden) se ho snaží zachránit. Trochu je to "vyšperkovaný" tím, že se na chvíli Butler ocitá jako psanec, ale to se urovná a pak už jen chrání prezidenta. Jako vlastně ani nevím, proč se tenhle film natočil, snad proto, anby zavřel trilogii, ve který dycky Butler zachrání prezidenta. No, asi jediný, co mě trošku utkvělo v paměti je útok dronů na řece, to bylo celkem originální. Zbytek už byla poslepovaná akční ptákovina, kterejch sou na Světě haldy... ()

Soweek

Gerard už opravdu spadnul na své dno a nebylo by pro mě překvapením, kdyby nadále točil už pouze céčkové akčňáky spolu se Segalem, Van Dammem a Cagem. U oddychovek mi nevadí nedodržování logiky spousty věcí, od fyzikálních zákonů, po různé druhy přehnanosti, ale kraviny, které se vyskytují zde bych opravdu čekal ve Spongebobovi, než u akčního béčka. ()

kenkaku

Pád #3 je o malinko horší než #2 a o dost lepší než #1. Děj čitelný a ne zas tak debilní jak by jeden čekal. Gerald není vyloženě za eso (a ostatní za retardy) a akce až na drobné prohřešky (třesoucí se kamera a nepřehledný střih) natočená slušně. Scény, kde je Nick Nolte, jsou nejlepší z celého filmu (a to včetně té potitulkové) ()

sedm.1

Bez diskuzí ultimátní pecka, která definitivně nechává zapomenout na nevýrazný Pád Bílého domu a naopak navazuje na fantastický Pád Londýna. Upřímně jsem měl ale obavy, aby Pád anděla dokázal alespoň udržet vysoko nastavenou laťku právě zmiňovaného parádního Londýna, což se naštěstí povedlo, a tak tu máme další nehorázně našláplé akční inferno, které tedy možná není až tak demoliční jako její předchůdce, nicméně pořád má neskutečný drive a koule, po lehce loudavém začátku se tudíž dočkáme další strhující a zběsilé jízdy, kdy akce střídá akci, jejíž zpracování je jen tak mimochodem opět hodně luxusní a efektní, zápletka je pak svižná, zábavná a napínavá, a samozřejmě tu máme opět dokonale nasraného Gerarda Butlera, který se do těchto nekompromisních hrdinů hodí jako málo kdo jiný, užívá si to zde fakt očividně naplno, hláškuje, fuckuje a především opravdu s nikým se nesere, takže zkrátka tenhle typ postavy snad nelze prostě nezbožňovat. Co se týče obsazení, musím pak ale ještě zmínit Nicka Nolteho, v roli otce hlavního hrdiny, který sem přinesl vtip a nadsázku a i jeho považuji za trefu do černého. Pád anděla mě zkrátka nadchl, je to parádní nářez, disponující snad opravdu vším, co takový film potřebuje, za mě naprostá bomba a šup sem s dalším dílem! ()

herr_carter

Konečně ty pády bílých domků a dalších filmů ve stylu "drsný hezoun + svaly + vtipné hlášky + cool prezident" dostaly pořádné koule a já jsem rád, že jsem k předchozímu popisu dostal i reálný a temný podtext. Už to není taková prdel, jako když Šanink Tutam běhal v tílku, stihl střílet a ještě trousit fóry. Morgan Freeman už sice vypadá jako Jou Biden po 10 leté službě na trůně, ale co už - stále je to velký herec s velkým H. A Butler bude dělat akční ochranku asi klidně do sedmdesáti, zatím neztrácí na důvěře....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

iXtr3m3

Nemôžem inak, ale podľa mňa Butler vytvoril McLanea novej generácie, pritom nie je o toľko mladší, len to všetko posunul do modernej súčasnosti a to so všetkým dobrým aj zlým. Nečakajte objavný príbeh, človek nemusí byť veštica, aby nevedel hneď po pár minútach, kto je dobrý, kto je zlý, kto v akom poradí umrie a pod., na druhej strane si to film neskutočne dáva, čo sa týka akcie a dokonca nie je ani až tak blbý, ako by sa zdalo a vlastne mohol byť. Naivný áno, blbý nie. Butler je drsňák na zavolanie, v jeho podaní je to krása. Inak David Buckley s hudbou prekvapil. V určitých momentoch totálne predvídateľný film, v iných momentoch nepredvídateľný a tak to mám rád. ()

KoRner

Až nečakane výborná trojka, ktorá je síce postavená na podobnej premise, čo predchádzajúce diely, avšak je v rámci možností pozmenená natoľko, aby divák nemal pocit, že vidí tretikrát to isté. Vizuál pôsobí naozaj trochu lacnejšie, netýka sa to našťastie akcie a tiež hercov, ktorí Gerardovi výborne sekundujú, či už Nolte, Perabo, Freeman, alebo charizmatický Huston. Jediný, kto mi tam nepasoval, bol v roli tvrďáckej agentky dosadená ani nie meter a pol vysoká žena Willa Smitha. To muselo byt tvrdé lobby. Som ale rád, že postarom urobené akčáky z kina ešte nevymreli. ()

Wally

Asi nejslabší z celé trojice snímků....příliš jednoduché a předvídatelní...věděl jsem do čeho jdu, ale prostě mne to nebavilo...tentokrát jsem už ani nevěřil Gerardovi, že to dá...přeci jen se nám zakulatil a funěl víc než bylo zvykem. Srovnání ve své době s uvadajícím S. Seagalem je trošku na místě. Naopak kvituji roli N. Nolteho, která super! ()

Lukoboss

Paradoxně asi nejlepší část celé série, přestože je to všechno pořád dokola. Hlavní hrdina je najednou psanec, přestože slouží prezidentovi celou věčnost. Je to klasická akce, kde jeden přemůže davy, aby dokázal, že je všechno úplně jinak - nikdo se ho nezastane, i když všichni ví, jakej je to správnej chlap. No jo no, to už se tak některým ve filmech stává pár desítek let. Ničím to nepřekvapí, ale ani to neurazí, a navíc M. Freeman je ve svým věku pořád frajer. :) ()

Corpsegrinder odpad!

Pro režiséra je to po skvělým Shot Caller pád na dno. Levná sračka jejíž případný pokračování budou natáčet někde ve skladišti v Bulharsku. ()

Hanys_

Butler se na stará kolena našel v roli Mike Banninga. Na parádní rubačku z prvního dílu to sice nemá, ale i tak trojka docela baví. Prostě nenáročné, ne úplně blbé béčko. Proč ne. ()

SpaceOdyseus

V jadru to je nabusene becko v nejlepsim smyslu slova. Ale aby to mohlo poradne nesmel by Waugh akci tocit v takovych close upech, nesmel by tak zbesile strihat a nesmel by tak setrit svetlem. ()

Michalechal

Pohodovej akcnak, dobry prestrelky, hlavne super "ohnostroj" v lese, ... ale clovek nesmi resit kvalitu efektu a par upravenejch scen 😁 ()

Giggs

Stupidity a logickych lapsusov je tu na kvadrat, originalitu to nevidelo ani z vesmiru. Takze je treba vypnut mozog. Ked tak ucinite, dostane sa vam celkom slusny akcny narez. ()

Paldiny

Opäť výborné pokračovanie a ani mu nevadí ľahšia peňaženka. Ba naopak, nevidno to, streľby a výbuchov je tu dostatok, nechýbajú naháňačky, ale čo je zásadné, ten film sa vie oprieť o zaujímavý príbeh. V ňom čakajú dva dejové twisty, jeden som odhadol, druhý už nie a čo ma prekvapilo, mal som obavu o zdravie bodyguarda Butlera. Teda prvú polovicu, kedy sa dopoval tabletkami aj tak ho potácalo, tú druhú už to bola tá stará známa šelma po akej môžete hádzať aj granáty a on si vás i tak počká pri helikoptére. A ešte tá oddanosť, kto by ho nemal rád, kto by mu nefandil. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu