Poté, co vydá úspěšný bestseller inspirovaný úmrtím jednoho z jeho spolužáků ze střední školy, je kontroverzní spisovatel Sidney Hall (Logan Lerman) nečekaně katapultován ke slávě a věhlasu. Vztah s jeho přítelkyní (Elle Fanningová) se začne rozpadat, neboť temné důsledky vydání této knihy naruší jejich společný život a Sidney náhle beze stopy zmizí. Bezmála o deset let později začne tajemný detektiv (Kyle Chandler) pátrat po zmizelém spisovateli, jehož knihy jsou propojeny s řadou záhadných případů žhářství. (Cinemax)

Devadesát Dva

Ok, rekapitulace: Jestliže chcete udělat film o géniovy doby, better show me some hint of that genius. Jednoduše mi to přišlo trochu moc chtěné, ambiciózní, ale chtěné, snažící se naroubovat starou kostru, kterou člověk viděl v desítkách dramat přes dekády a prodat to, protože je to trochu jiné, zatímco ta kostra vám tak trochu drhne a nesedí... tři roviny, které se prolnou a uzavřou, tragédie jedna, tragédie dvě, rozuzlení, kolikrát to tu bylo? Potřebovali jsme tu vůbec film, jako Sidney Hall? Ne. Ale stejně tak není tak špatnej, aby si zasloužil zatracení, jen je trochu moc hrr. ____ Sidney Hall, student-génius-spisovatel se po úspěchu a tragédiích transformuje do Jima Morrisona, aby se mohl toulat se psem a sepisovat paměti, nebylo na něm nic, co by ho v jakýmkoliv ohledu dostalo do pozice, ve které byl. Ten film je příliš fiktivní na to, co se snaží vyprávět a hlavně jak to chce vyprávět, je to jako kdyby se tam za každou cenu muselo přimíchat něco, co jako kdyby tam nepatřilo. Lidi před kamerou i lidi za kamerou tu trochu přecenili svoje síly a vytáhli něco, co potřebovalo ještě nějakou dobu zrát v šuplíku.Třeba 'Ruby Sparks' ve svém minimalismu, naivitě a střeštěnosti, fungoval žánrově líp. Ale nechci dissovat Shawna Christensena, má potenciál od svýho Oscarovýho kraťasu, ke kterými sám i dělal hudbu a tu jednu skladnu tam fakt zbožňuju... dokonce se o kraťasech vyjadřoval jako o podstatných... a nakonec stejně začal natáčet celovečeráky. ()

666Carnage

Netvrdím, že ten snímek není dobrý a nebo, že nechápu co tím chtěl básník říci ale krom toho rozuzlení je to vlastně jen život jedno kluka co trpí depresí a pocitem viny. Ano důvod proč napsal knihy je zajímavý a herecky je to taky na dobré úrovni ale asi jsem nebyl v náladě přímo na tento snímek a to jsem si ho náležitě užil a nenudil se. Je možný, že někomu to sedne víc a ten film si užije naplno ale mě prostě moc neoslovil i když to celý mělo něco do sebe a hlavní hrdina je prostě smolař a jeho život je kolotoč nešťastných náhod. 60% ()

Randyz

Tento filmek začíná velmi nudně a zmateně. Moc mi nedával smysl a dlouho jsem si myslel, že koukám na nějaký autobiografický film o nějakém knižním autorovi, kterého neznám. Postupně, ale začaly věci do sebe zapadat, tak jak to mám ve filmech rád a vyklubal se z toho neuvěřitelně silný příběh... Film se mi asi líbil paradoxně víc kvůli mé naivitě a nevědomosti, že se jedná o mystery drama a ne o životopis. To, že příběh není skutečný mi došlo až když jsem nemohl dohledat žádné zajímavosti a informace o těchto dvou autorech a jejich knihách 😀 ()

filipvrbik

Moc zajímavý námět, hezké zpracování, ale udělal jsem jednu zásadní chybu, přečetl jsem si, o čem to je - a tak jsem se nudil, kdybych se nedudil dal bych i za pět, je to hezky romantické, hezky drsné, hezky dojemné...60% (a několik časových rovin zaráz nemám rád, jak už jsem mockrát psal) ()

zahadum

Užívateľ misterz opísal film presne ako to vidím a cítim ja. Takže skutočne skvost a tá depresia z toho ide prúdom..divákovi to neuľahčuje ani veľmi nelineárne spracovanie ktoré si ja chválim. 85% ()

ink flo

Začíná to jako "coming of age" film, ale něco tam nehraje - jako třeba že archetypální hezoun/fotbalák v autě poslouchá Sonic Youth. Pak se z toho začne klubat aktualizovaná verze kauzy kolem Goethova "Utrpení mladého Werthera". No a nakonec to skončí ve spisovatelským mash-upu alá Kaufmanovic "Adaptace"....na ně to teda uplně nemá, ale ke konci se to začalo zahušťovat a když ty záběry podmázli atmo-ambientem, tak to fungovalo....jo a hraje tam ta blond nymfa z "Neon Demon" ()

Rockerman

Pro filmové fajnšmekry je to lahůdka! Kdo se dokáže vžít do duše depresemi a pochybnostmi stíhaného introverta bude odměněn neobyčejným zážitkem. Příběh o mladém, nadaném spisovateli je vyprávěn ve třech časových rovinách a my tak Sidneyho můžeme sledovat před úspěchem, těsně po úspěchu a pak po pádu na dno! Ke konci má film neuvěřitelnou gradaci, protože teprve tehdy dokážeme pochopit celou tragičnost Hallova života. Něco takového nemusím sledovat často, ale když je ta správná konstelace hvězd dopřeju si film, který chce něco sdělit a ze Sidneyho Halla jsem opravdu nadšen! ()

BOURQUE

Film chce byť úprimným vyjadrením pocitov mladého geniálneho spisovateľa, ktorý jednak sa snaží vysporiadať následkami svojho diela (ktorý pustil na Svet), jednak sa snaží spraviť si poriadok vo svojom živote. Celkovo, nie je to zlý film a ani herecké výkony nie sú zlé. V závere však tie nahromadené emócie nevyvolajú požadovaný pocit a tým celé rozuzlenie zostáva len v lepšej priemernej rovine. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Torpid

Slepenec všech možných, totálně vyprázdněných, "indie" klišé. Ten film se bere tak moc vážně. Téměř s ambicí generační výpovědi nebo co. Pořád dokola se mluví o genialitě, kterou ale nikdo z tvůrců nedokáže ani v náznaku představit natož ukázat. Esej o semeni??? To jako vážně?? Uživatel Ladas má pravdu, je to klasickej hipsterskej film a nenapadá mě jediná uvěřitelná postava v něm. Jednu hvězdu za hudbu, i když tady zbytečně vyplácanou. ()

Torgal

Indie produkcia ako bič. Bez toho nechronologického rozprávania by to asi tak dobre nefungovalo, ale inak nemám veľa čo vytýkať. Film o ťažkom hľadaní seba samého a o vysporiadaní sa minulosťou. Nie všetko fungovalo dokonale (na to Logan Lehrman ešte nemá), ale fajn žánrová zmena po hollywoodskych veľkoprodukciách. 8-/10 ()

tomik99

Povedený příběh, který je sice natočen ve třech časových rovinách, ale zatímco to u jiných filmů působí rušivě, sem se to bezpochyby hodí. Za vše se musí především pochválit Shawn Christensen, který připravil opravdu chutný koktejl, který lze pořádně docenit až po jeho úplném vypití. Jednotlivé pasáže nabírají na významu až v samotném záběru a i ta nejméně důležitá scéna na začátku, může mít velký dopad na události, které se stanou na konci. Logan Lerman hlavní roli zvládl velice dobře a je vidět, že ve své kariéře udělal pořádný kus cesty dopředu a už nemusí hrát pouze otravného chlapce. Film je neskutečně dobře natočený, má velice poutavou atmosféru, která dokáže vtáhnout do děje. Scénář režiséra je opravdu velkým mistrovským dílem. Vřele doporučuji. ()

Maximilianus

Hneď úvod filmu, kedy Sidney číta svoju esej nabudí diváka na originálny filmový zážitok. Do polovice filmu tento sľub aj plní a dopĺňa ho aj celkom slušným tajomnom. Druhá polovica je však nudnejšia a ide skôr o autora pustovníka. V závere sa síce dozvieme, čo sa stalo, ale to nejako vytušíte v priebehu, takže až o také terno sa nejedná. Každopádne celkom pútavé, aj keď len mierne nadpriemerné. 7,3/10, ()

Franc1s

Konečně po dlouhém odkládání, jsem měl chvilku i když bez ženy a shlédl jsem tenhle výborný melodramatický příběh o hledání/poznání sebe sama. Vyprávění příběhu probíhá ve střídání třech časových rovin, kluka/spisovatele a jeho štastných i smutných událostí, které způsobil nebo zažil. Čím míň člověk ví, tím líp. Za tyhle filmy jsem rád, musí být člověk správně naladěn a pak ho to odrovná, stejně jako mě... 9/10 ()

retrogirl2

Život se skládá z okamžiků, ať lepších či horších. Chyby mohou dovést všechno až na úplný konec... Tenhle film si musíte prožít, pustit emoce naplno. ()

Ondrejoslav.

Neměl jsem nejmenší ponětí, co mě čeká, když jsem zapínal tenhle film. Dost možná jsem udělal dobře, ne že by trailer odhalil všechno a film by pak neměl čím překvapit, to naopak, i přesto si myslím, že má svoje kouzlo jít do tohoto filmu “naslepo”. Logan Lerman zahrál svoji postavu excelentně, stejně jako Elle Franning. Právě tihle dva k sobě neskutečně sedli, jelikož jejich romance působila naprosto spontánně​. Vedlejší postavy ovšem nijak nezaostávaly a ukázali, že jsou také důležitá součást filmu. Z něčeho, co se prvních pár minut zdálo jako středoškolská komedie, se vyklubalo velice emocionální drama, s nepříliš typickým stylem vyprávění, který poukazuje na věci v životě Sidneyho Halla, díky nimž se stal právě takový člověk, jaký je. Film se cinematicky zlepšoval postupem času, první záběry byly hodně prostříhané, kdežto ke konci se zdály více dlouhé a plynulé. Výborně zahrané postavy a neobvykle vyprávěný příběh jdou ruku v ruce, přičemž tvoří skvělé drama plné emocí. ()

pushover

Hodně povedený film, který sice nepřináší nic moc nového, filmařsky i herecky je ale skvělý. Logan Lerman dal vývoj svojí postavy na jedničku. ()