Hlavní hrdinka příběhu Sylvie (S. Nováková) si bere za muže mladého lékaře, který je silně citově svázán se svou matkou. Hynkova (M. Trnavský) matka Alžběta (L. Švormová), která ho k sobě připoutala svou chorobnou mateřskou láskou, si nedokáže představit, že by se měla o svého syna dělit s jeho manželkou. Začíná si uvědomovat, že po synově svatbě zůstane sama. A toho se obává. Až majetnický vztah Alžběty k Hynkovi a její strach ze samoty ji vede k tomu, že se synovu sňatku se Sylvií snaží zabránit všemi možnými způsoby. A když se jí to nepodaří, usiluje o rozbití synova manželství. Snacha Sylvie na vlastní kůži zažívá boj s tchyní o jejího syna a svého manžela. Poznává tak, co všechno dokáže matka, chorobně milující svého dospělého syna. Zákonitě si klade otázku, zda si muž, který se v pětatřiceti letech nedokáže vzepřít své matce, zaslouží manželku, nebo jen soucit. (Česká televize)

R´Hell

Jeden z průměrnějších, ale ne z těch nejhorších českých filmů. Jitka Čvančarová si svou roli očividně užívala, však jí mrchy vyloženě sednou. Sandra Nováková je podle mě herečka bez výrazu, nemastná, neslaná. Ono to vlastně celé postrádalo šťávu. Tchyně jsou velmi vděčné téma a tak mi přijde škoda nevyužitého potenciálu. Místo neobratných pokusů o působivé drama, kterých v české produkci vídáme víc než dost, bych uvítala černou komedii, protože těch je jak šafránu. ()

insurgentes

Banální příběh plný banálních klišé, ale to, jak Libuše Švormová dokáže zahrát nenávistnou babu, je prostě GENIÁLNÍ. ()

LadyVader

Jestli jsou všechny romány od Monyové taková slátanina jako toto, tak se ani nedivím že byla kuchnuta :-D. Ne vážne... tohle je film co způsobí snad spíš depku než jakejkoliv jinej pocit. Naštěstí se dá taková blbina dobře zaspat :-D. ()

Ferinka

Románovou předlohu jsem opravdu nečetla, ale zajímalo by mě, jesti bylo záměrem vytvořit z novomanželky postavu kladnou nebo zápornou. Pokud měla vzbuzovat lítost a sympatie, tak se to dle mého moc nezdařilo - vždyť to byla ženská, která neměla vůbec vlastní hlavu, rozum a ani trochu důvtipu! jediné, co na ní bylo pěkné, že měla nakonec soucit se starým člověkem. Celkově to byla spíš exhibice Švormové, neboť ani Trnavský nepředvedl nic extra. Zajímavé, možná poučené, ale průměrné. ()

Bohemák

Poté, co jsem se na CSFD dozvěděl, že mohu čekat skutečně vynikající výkon komparzu (byl vážně fenomenální:-)), nenechal jsem si ujít příležitost shlédnout v rámci pracovního úkonu drama Tchyně a uzený, které jsem původně mylně pokládal za komedii. Moc se mi líbily některé herecké výkony, ocenil jsem i určitou výpravnost (na televizní počin nad očekávání vypracovanou), ale především jsem ocenil srozumitelný a nemoralizující příběh o lidské sobeckosti, ale i velkorysosti. ()

wosho

Sice přidávám, ale s přuhlédnutím k naší tv produkci si Tchyně a uzený zaslouží trošičku uznání. ()

Kovaja

Trnavský zahrál mamánka jak víno,bože takový chlapi sou uplně ubohý.No a mít takovou tchýni je snem každé ženušky:-))Hodně dobrá byla postelová scéna kdy Trnavský podvádí svoji choť se služkou Čvančarovou.trnavský se jen ohlíd kdo že je nachytal a pěkně číslo dokončil.Idiot pak vzal kytku a šel žádat o odpuštění,,chudák,asi moc rozumu nepobral.:-)No a Čvančarce to opět hodně seklo:-))) ()

bo.rec

Kniha dobrá, film o ničem... Nováková i Čvančarová nejsou vůbec žádný herečky, možná tak héérečky... ()

peetriss

Pro mě celkem příjemné překvapení - v oblasti dnešní televizní tvorby lehký nadprůměr. Takové hořké drama ze života. ()

iampatrik

Tuctový televizní film, který se u mě z té tuctovosti trochu vyjímá, proč? Dvakrát jsem ho náhodou viděl a po obou shlédnutí mě ta tchýně neskutečně vytáčela a to si (i přes podprůměrný až průměrný zbytek) tři hvězdy zaslouží. ()

sona123

Klasika na nedělní večer. Slušné herecké obsazení, jedna myšlenka, která je ale na utáhnutí celého filmu dost málo - o tom, že matka jedináčky coby tchyně dokáže udělat snaše ze života peklo, snad víme všichni. Synáček je navíc pěkný trouba, takže matinka se až tak moc nenadře. Snacha - no nevím, copak skutečně musí jen pokorně snášet vše, co jí osud v podobě tchyně připraví? A že by si fakt nebyla schopná alespoň vydupat klíče od domu? To snad ne. No a ten konec, ten je vlastně taky trochu sci-fi. Bylo to milé, ale čekala jsem víc. ()

jasse

Jednoduchý příběh, dle mého brněnskou televizí dobře zpracovaný. Po příchodu Čvančarové na scénu jsem tak nějak mylně očekávala, že se s mladou nevěstou spojí a obě dají mamánkovi i tchýni co proto. Ale to už by byla komedie a ty Monyová nepsala. ()

mira007

" Tchýně a uzený jsou nejlepší studený " famózní Libuše Švormová jako zlá tchýně, která zatápí nešťastné snaše Sandře Novákové v manželství s jejím synem trnavským a nasadí na něj lehkou děvu Čvančarovou. Televizní film dle zavražděné spisovatelky Monyové, které je opět v podstatě dost depresivní. ()

kujon

Rád bych všechny upozornil, aby jim za žádných okolností neunikl tento film. Činím tak z jediného a prostého důvodu - v komparzu tam hraju já! :) EDIT po shlédnutí filmu: Vidět jsem tak nakonec celkem dost, takových dobrých 15s. by to dohromady dalo :)) Ale vážně - co se příběhu týče, tak vcelku očekávaná odrhovačka, trochu více naivní. Když ale přihlédneme k tomu, že to je český film a navíc ještě televizní, pak jsou 3* na místě ;) ()

Gagner

První polovina filmu mi připadá jako pokus o komedii, ale pak film pozvolně přejde do dramatu, které má celkem překvapující vyústění. Jediné co mi trošku vadilo, tak hudební podkreslení alá Ulice. Každopádně po začátku, kdy jsem to každou chvíli chtěl přepnout, jsem se nakonec příjemně bavil a dopracoval to ke konci, který se od českých slátanin poslední doby přeci jen trošku odlišuje :)) ()