Hlavní hrdinka příběhu Sylvie (S. Nováková) si bere za muže mladého lékaře, který je silně citově svázán se svou matkou. Hynkova (M. Trnavský) matka Alžběta (L. Švormová), která ho k sobě připoutala svou chorobnou mateřskou láskou, si nedokáže představit, že by se měla o svého syna dělit s jeho manželkou. Začíná si uvědomovat, že po synově svatbě zůstane sama. A toho se obává. Až majetnický vztah Alžběty k Hynkovi a její strach ze samoty ji vede k tomu, že se synovu sňatku se Sylvií snaží zabránit všemi možnými způsoby. A když se jí to nepodaří, usiluje o rozbití synova manželství. Snacha Sylvie na vlastní kůži zažívá boj s tchyní o jejího syna a svého manžela. Poznává tak, co všechno dokáže matka, chorobně milující svého dospělého syna. Zákonitě si klade otázku, zda si muž, který se v pětatřiceti letech nedokáže vzepřít své matce, zaslouží manželku, nebo jen soucit. (Česká televize)

KajusaK

Jen kvůli "velkému finále" nedávám 4*..Tak blbé zakončení mě zklamalo..Jinak dobrý příběh a celkem reálný..Nevěděla jsem, koho nenávidět víc :D) ()

sator

Já vím že nemá člověk brát slovo Boží nadarmo ale..... Ježííííííšiiiiiiiiiiiiiimarjááááááááááááá.... ()

Charms

Jímá mě z toho solidní hrůza. Část filmu jsem dumala, jestli babu prostě nestrčit ze schodů, ale pak mi došlo, že hlavní problém bude v synkovi. Čvančarka jako mimořádně nenáviděníhodná štětka, která bere vše :-D ()

Radiq

Na zasmání tam byla jedině hláška, ve které se vyskytuje název filmu a jinak to bylo prostě o sviňské nerudné tchýni, takže se divím, že na začátku nebyla informace o tom, že film je založen na skutečné události. Jinak je to takovej obyč film, kterej neurazí ani nepotěší a proč se nakonec spolu ty dvě skámošily, to jsem asi nepochopil... ()

vesper001

Příšerná tchýně alias baba na zabití je tak věrohodná, že její vražda by měla být hodnocena jako nutná sebeobrana. Manžílek solidní imbecil a snacha submisivní putička. Ovšem babiznin nápad najmout nadrženou šuchtu jako nástroj likvidace novomanželky, se jeví jako geniální jen zpočátku. Výsledek je celkem předvídatelný, i když vcelku realistický. ()

dr.fish

Myslím, že se z toho dalo natočit famózní drama, ale zde to asi nebylo cílem. Cílem byl nenáročný televizní film, trochu sranda a trochu depka, spíš po povrchu než do hloubky. No a to se tedy povedlo. Není to špatný film, ale celou dobu jsem si prostě říkal, že to bývalo mohlo být o řád lepší. 60% ()

Mr.Ripley

Na české televizní poměry docela kvalitní podívaná. Herecky kvalitní, technicky uspokojivé, jen ten příběh místy krapet skřípe. ()

Lopezka1982

Film se mi líbil, dobré herecké obsazení, vtipné scény, příběh docela ze života, bavila jsem se u toho. Vřele doporučuji :) ()

Honzíno

Komedie, která plynule přejde v drama. Opravdu solidní televizní počin, ve kterém by maximálně šla zkrátit o pár minut první půlka. Příběh je ale dostatečně silný a podán tak, aby zaujal po celou dobu. Nečekal jsem takhle dobrý film, skutečně ne. 70% ()

Sfinkter

Myslím si, že komické vložky byly naprosto zbytečné a mělo se z celého snímku udělat drsné drama, protože herci by na to spolehlivě měli. ()

Jizni Tlapa

Pokud přísloví "tchýně a uzený, nejlepší jsou studený" znamenalo po režisérku natočit opravdu "studený" filmový dlabanec, pak to byla trefa přímo do černého. Výborný námět a průměrnou kameru sráží na kolena podprůměrná S.Nováková v roli Sylvie, kterou v nejtěžších momentech zachraňuje (falešnou rukou) naprosto nadprůměrná L.Švormová, aby v zápětí dostala "ránu útěchy" od průměrné J.Čvančarové! ()

lennyd

Společný život s Hynkem (Martin Trnavský) si určitě Sylvie (Sandra Nováková) představovala úplně jinak. Jenže Hynek je až příliš citově vázán na svoji matku (Libuše Švormová), která naopak nesnese, že by jí nějaká cuchta měla připravit o milovaného synáčka. A tak se rozhodne udělat vše pro to, aby mladý vztah rozeštvala. Ale až pozdě jí dojde, že když jedna odejde, přijde jiná, mnohem horší... Ač se povětšinou k české televizní tvorbě stavím zády, u tohoto filmu jsem udělal výjimku. Kromě toho, že zde hrají dvě z mých oblíbených hereček (Sandra Nováková, Jitka Čvančarová), a že se děj odehrává v Brně, jde až o překvapivě zajímavý příběh. Celkový dobrý dojem z filmu mi trochu pokazil velmi rychlý konec - přes hodinu se něco rozehrává, aby se to během deseti minut stihlo všechno převrátit. Ale i tak chválím, a jen víc takovýchto počinů... ()

Cushing

Stálo za vidění, na tvorbu ČT je to mírný nadprůměr (což na poměry ČT není málo, ha ha). Dobrý je zde realismus a nekompromisní drsnost příběhu, který se v ne až tak odlišnýchj podobách odehrává napříč touhle společností. Kazí to pár placatých replik a místy syžetová doslovnost a chtěnost, např. ona scéna nevěry -- opravdu musela manželka i tchyně přijít domů téměř nejednou, aby "byly u toho"? Tak trochu zpozdilí Bakaláři... Ztráta času to ale není. ()

Nihlathak

Hvězdičky Ordinací a k tomu impotetntní Papoušková jako scénáristka. Tak to si Monnyová nezasloužila. A jako co mají zase znamenat ta jména? Papoušková a další televizní kurvičky (ve významu psaní blbostí za prachy) mají za to, že když pojmenujou postavy ryze typickými jmény Hynek nebo Sylvie, bude to strašně krásný. ()

jjpkohoutek

Dobré, jako ve skutečnosti a bez přeslazeného konce! Dobře zahrané emoce. Maminka mrcha a syn idiot, dávejme si pozor, ať taky tak nejednáme, mak mrchy a idioti... ()

zdenny

Nevím to jistě, ale myslím si, že byl tento film natočen v koprodukci s ČT. Proto tak vysoké hodnocení. Chci všechny upozornit na to, že takovéto stejné příběhy máme v každém tisícidílném seriálu na Nově nebo Primě. Pokud se vám líbilo toto, nevím, proč se vám nelíbí např "Rodinná pouta". Takže si myslím, že se ze strany vysokohodnotících jedná tak trochu o pokrytectví. Tedy v případě, že tisícidílným seriálům dávají odpad nebo jednu hvězdu tak, jak káže uniformnost csfd. Jinak co se týče samotného filmu, je to příběh, který se prostě stává. Vlastně se stávají i horší věci. A možná je dobře, že byl poměrně krátký a nehluboký, protože být to natočeno trapným způsobem ála "Tajnosti", hodnocení by bylo daleko vyšší a mě by to naštvalo ještě víc. PS: Žádnou postavu v příběhu bych neodsuzoval. Matka chtěla synáčka pro sebe, když ho celý život vychovávala sama. Synáček byl za ty roky zcela v její moci, proto věřil víc jí než své ženě. A ta děvka byla prostě zlatokopkou. Faktem je, že manželka měla od toho trouby odejít dřív. ()

Master19

Celkem povedený televizní film s výbornou Libuší Švormovou, která je opravdu, ale opravdu na zabití. Celé je to civilní a neuvěřitelně uvěřitelné. Až do doby, kdy otěže převezme Jitka Čvančarová, tam už to jde trochu přes, ale kdyby to nebylo, nemělo by smysl o tom něco točit. ()

EvaM

Typicky český klasický televizní film. Zajímavá zápletka, dobré výkony herců. Pár vydařených pokusů o vtip. V současné tvorbě je málo takovýchto filmů. Většinou jde o snahu někoho napodobit a výsledek pak vyzní trapně. Ale těmto tvůrcům dík. Tchyni podobného typu jsem zažila. Nepomlouvala před manželem , ale před každým koho potkala, včetně příbuzných. Věrohodně vyprávěla vylhané historky tak, že jí to všichni věřili. ()