Hurvínek a kouzelné muzeum

Harvie and the Magic Museum

Animovaný / Komedie / Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

Česko, 2017, 85 min

• M.i.k.e

je třeba ocenit snahu přiblížit Hurvínka dnešním dětem,stejně jako je třeba ocenit,že animace je na české poměry opravdu vydařená...bohužel ale to je úplně všechno a animovaný Hurvínek příběhem nedosahuje kvallit libovolného večerníčkového dílu.Sice hezky vypadá,ale není to jako celek ani zajímavé,ani napínavé a bohužel ani vtipné,což nyla vždycky Hurvínkova doména.V tomhle případě prostě loutky jen tak něco nenahradí...40%(22.3.2018)

• Pepinec

Předně chci říct: jasně, nejsem dítě, tak ale buď tady nechte hodnotit děcka anebo nám dospělákům zakažte hodnotit pohádky. Mně to přišlo slaboučký jak čerstvě narozený hříbě a řeknu hned proč. Nerozumím totiž tomu, proč se dneska už i v kině musí k dětem mluvit jako na idioty. Snad stačí, že tak s nima mluvěj maminky, tetičky a babičky, ne? Možná je to pro spoustu lidí novina, ale dítě nejni blbý a stojí za to vymyslet pro něj pořádnej příběh. Tohle na mě působilo jakoby to někdo splácal za osm minut a ne za osm let. A nemá to ani tak moc co dělat s tím, jestli si Hurvínka pamatuju z dětství jinak. Že se změnila doba jsem si všimnul, ale že by děti začaly mít v hlavě místo mozku omalovánky se mi moc nezdá. Jednu pochvalu ale mám, a sice za animaci. Fakt dobrá a promakaná do detailu. Jenže...chválit animáku animaci je asi jako chválit doktorovi bílej plášť.(10.9.2017)

Tvůrci se dlouhou dobu snažili vykreslit Hurvínka jako absolutně nesympatického spratka, který neudělal v podstatě vůbec nic správně. Navíc po nadějné scéně z ulice se děj již téměř nastálo přesunul do jedné budovy a okolí. Párkrát se tvůrci inspirovali jinde (viz holub - veverka, že), i tak mě potěšila velice zdařilá animace. S příběhem už to bylo horší, happy ending se u mě nekonal, což koresponduje s úvodní větou mého komentáře.(2.1.2020)

Animace mne mile překvapila - na český film dost dobré. Příběh měl hluchá místa, ale jako celek to drží pohromadě. Dost dobrý byl pan Spejbl. Vadil mi dabing Hurvínka, ten hlas mi tam prostě neseděl. A taky pasovat Hurvínka do role náruživého hráče počítačových her mi přišlo trochu prosti srsti. Dávám 3 hvězdy, dětem se to líbilo.(26.3.2018)

Loutková klasika je trochu zabitá 3D animací, ale musí se tomu nechat, že i tak to loutky oslavuje. Příběh je ke konci trochu hloupoučký a moc pozitivní, ale funguje a to spojení moderního s klasickým je docela dobré. A ano, ty postavičky mají potenciál i pro současného diváka, dětského i dospělého.(6.3.2018)

• - Film vznikal déle než 7 let. (Spinelion)

• - Hurvínek vznikl jako stereoskopický test loutek pro filmové plátno. (Stoka)

• - Námět se vymýšlel přes půl roku a na scénáři se pracovalo další 2 roky.  Potom se ještě několikrát předělával během storyboardu. Tipuje se, že bylo 11 až 15 verzí scénáře. (mar48)