Hurvínek a kouzelné muzeum

Hurvínek a kúzelné múzeum

Animovaný / Komedie

Česko, 2017, 85 min

• Pepinec

Předně chci říct: jasně, nejsem dítě, tak ale buď tady nechte hodnotit děcka anebo nám dospělákům zakažte hodnotit pohádky. Mně to přišlo slaboučký jak čerstvě narozený hříbě a řeknu hned proč. Nerozumím totiž tomu, proč se dneska už i v kině musí k dětem mluvit jako na idioty. Snad stačí, že tak s nima mluvěj maminky, tetičky a babičky, ne? Možná je to pro spoustu lidí novina, ale dítě nejni blbý a stojí za to vymyslet pro něj pořádnej příběh. Tohle na mě působilo jakoby to někdo splácal za osm minut a ne za osm let. A nemá to ani tak moc co dělat s tím, jestli si Hurvínka pamatuju z dětství jinak. Že se změnila doba jsem si všimnul, ale že by děti začaly mít v hlavě místo mozku omalovánky se mi moc nezdá. Jednu pochvalu ale mám, a sice za animaci. Fakt dobrá a promakaná do detailu. Jenže...chválit animáku animaci je asi jako chválit doktorovi bílej plášť.(10.9.2017)

• Gogo333

Na Hurvínkovi jsem vyrůstal, stále mám doma kazety a CD s příběhy. Takže mě nový film zajímal. Předchozí film byl docela tragédie a nijak nepomohlo ani 3D, které v té době strašně frčelo. Nový film bohužel poupravuje chování postav o proti zažitýmu, které funguje desítky let. Samozřejmě proběhla i modernizace, asi aby měli děti k Hurvínkovi blíže. Příběh mě vůbec nezaujal, nějaká zábavnost úplně chybí. Nedalo mi to a pustil jsem si staré cd s příběhem a to pobavilo, tak je vidět, že sem z toho nevyrostl, jen ve filmu to je blbě podáno. Animace je docela slušná, 3D efekty zbytečné a nijak extra povedené. Škoda, snad se Hurvajs taky někdy dočká slušného filmu, určitě by si to zasloužil.(20.9.2017)

• xxmartinxx

Překvapivě mile mě překvapila úroveň animace (vzhledem k očekávání), stejně jako snaha odvyprávět příběh ve třech aktech a vývojem postav. Bohužel je v tom ten film zcela neúspěšný. Nedaří se vybudovat funkční svět, v němž by postavy žily a přesvědčivě existovaly - informace se objevují a mizí, inteligence stoupá a klesá, nedrží to pohromadě.(1.9.2017)

Velmi mile mě překvapila výtvarná stránka. To jsem koukala s vyvalenýma očima. Je, pravda, že do té provařené americké animace má ještě trošku daleko, ale klobouk dolů před tím, co se podařilo vytvořit. Na Hurvínkovi jsem vyrostla a byla jsem taky z divadla zvyklá na něco jiného. Divadlo a film jsou dva odlišné světy. Oba mají samozřejmě své nezaměnitelné kouzlo. Na začátku jsem měla pocit, že sleduju něco jiného, ale ten zmizel během pár vteřin jako ta pověstná pára nad hrncem. Moderní pojetí mu rozhodně neuškodilo. Zápletka je velmi jednoduchá a jde si přímočaře za svým, jaké pak obezličky. Ty nikdo nepotřebuje a nikomu neprospějí. Vše jelo jako po másle a nikde neskřípalo. Do kina jsem šla už s tím, že tenhle Hurvínek bude jiný, taky by a já jsem si ho s mou maminkou užila. Jsem ráda, že Helena Štáchová stihla dabing.(5.9.2017)

Kupodivu velice slušná animace, nápaditá a zdařilá. S ní jsem neměla nejmenší problém. Povedlo se i pár vtípků. Je dobře, že film okořenili o vedlejší postavy, které sem tam humorně zapadly do celého děje. Jako další plus vnímám i hudební stránku. Naštěstí pro mě zde nebylo přehršel písniček, ale pokud by byly ve stylu, v jakém zazněly ty zbývající, neměla bych s nimi výraznější problém. Každopádně je tady jedno velké, veliké, strašně strašně obrovské, giganticky gigantické mínus a tím je příběh sám. Bez přitažlivého námětu, suchý, žalostně nudný, nepropracovaný s otřesným dabingem všech postav, unylý. Je škoda tak slabého scénáře, fakt škoda. Ze sálu se mezi malými dětmi smích ozval, sice jen zřídkakdy, ale ozval. Navštívila jsem ovšem i animované filmy, kdy se sál bavil mnohem častěji. Konkrétně mně se ještě nestalo, že bych se přistihla, jak uprostřed projekce spím ... 2,5* se zavřenýma očima!(1.9.2017)

• - Film vznikal déle než 7 let. (Spinelion)

• - Na filmu kromě českých studii pracovala studia z Belgie a Ruska. (Spinelion)

• - Jedná se o první animovaný film o Hurvínkovi. (tobykout)