Reklama

Reklama

Hurvínek a kouzelné muzeum

  • Slovensko Hurvínek a kúzelné múzeum (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové, původní dobrodružství. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil ´taťuldu´, ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek. (CinemArt)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (108)

oveckaoa odpad!

všechny recenze uživatele

Nechápu jak někdo může natočit v roce 2017 něco tak hrůzného. Pane bože jsme v roce 2017 jako vím, že u nás animace nebude na tak dobré úrovni jako Pixar nebo Dreamworks, ale aspoň si na tom mohly dát záležet. O logice, scénáři a postavách ani nemluvě. V týdnu jsem koukal na Příšerákovi https://www.csfd.cz/film/507518-priserakovi/komentare/ z toho samého roku a proti tomuhle je tam animace na oskara. Několik chyb co člověk může postřehnout a neřeší se V půlce filmu dává Hurvínek ovladač kamsi na strop jde a padá pod ním trám, aby v následující scéně ten trám byl netknutý (to se jako sám opravil?) Postavy padají z velkých výšek a absolutně se jim nic nestane dejme tomu, že u těch loutek se to dá akceptovat i když pokud byly živé tak by se ji mělo něco stát, ale u ostatních ani omylem. Opravdu by si dal hlavní padouch někde vystavit svou slabinu, aby ji někdo našel a dokázal ho pak zlikvidovat Postavy brečí a vůbec jim netečou slzy to samé, když se smějou nejde to ani poznat Pokud k oživení loutek potřeboval ten ovladač a aby ho někde nainstaloval proč ho má na konci vystavený a ty loutky se hýbají, když v předchozím ději pokud nebyl zavedený se hýbat nemohly. Po městě tam létá drak a levituje budova a absolutně to nikoho nezajímá Proč jacýsi netopýři říkají něco o jestřábech vždyť je to úplně jiný tvor A na závěr nejtupější scény Spejbl příjde do muzea kde se pohádá s Hurvínkem, který mu říká, že loutky jsou živé (samozřejmě má pravdu) pak se před Spejblem objeví živý drak a on se stále hádá a draka ignoruje (opravdu kdyby někdo viděl živého draka tak by to neřešil?) a na konci Mánička kope do hlavního záporáka a on ji ignoruje a bojuje dál proč mu rovnou nesebrala ten ovladač, když u něho byla blíže než Hurvínek a narozdíl od něho ji ignoroval. 5 procent za zhruba 3 vtipy co mě pobavily ()

maverick10 

všechny recenze uživatele

Velká škoda, že se snaží malý český kutil přiblížit věhlasnému kolegovi z Hollywoodu. Proč nejít cestou hezky českou, osvědčenou a oblíbenou? Založenou především tradici na českém humoru, hraní si s češtinou a když by se k celovečeráku podařilo napsat hezký příběh, který by však nebyl založen jenom na zběsilých akcích, mohlo by to být parádní. Takhle je to jenom snaha být pixarovější a dostat Hurvínka do povědomí západních kolegů tím, že budeme jako oni. ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Tvůrci se dlouhou dobu snažili vykreslit Hurvínka jako absolutně nesympatického spratka, který neudělal v podstatě vůbec nic správně. Navíc po nadějné scéně z ulice se děj již téměř nastálo přesunul do jedné budovy a okolí. Párkrát se tvůrci inspirovali jinde (viz holub - veverka, že), i tak mě potěšila velice zdařilá animace. S příběhem už to bylo horší, happy ending se u mě nekonal, což koresponduje s úvodní větou mého komentáře. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Předně chci říct: jasně, nejsem dítě, tak ale buď tady nechte hodnotit děcka anebo nám dospělákům zakažte hodnotit pohádky. Mně to přišlo slaboučký jak čerstvě narozený hříbě a řeknu hned proč. Nerozumím totiž tomu, proč se dneska už i v kině musí k dětem mluvit jako na idioty. Snad stačí, že tak s nima mluvěj maminky, tetičky a babičky, ne? Možná je to pro spoustu lidí novina, ale dítě nejni blbý a stojí za to vymyslet pro něj pořádnej příběh. Tohle na mě působilo jakoby to někdo splácal za osm minut a ne za osm let. A nemá to ani tak moc co dělat s tím, jestli si Hurvínka pamatuju z dětství jinak. Že se změnila doba jsem si všimnul, ale že by děti začaly mít v hlavě místo mozku omalovánky se mi moc nezdá. Jednu pochvalu ale mám, a sice za animaci. Fakt dobrá a promakaná do detailu. Jenže...chválit animáku animaci je asi jako chválit doktorovi bílej plášť. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Předpokládám, že kdybych tu teď byl sprostý nebo napsal, že jsem Hurvínka neviděl, můj komentář jako kouzlem zmizí. Na POMOtiny je totiž příliš brzy. Vyvaruji se tedy veškerých peprnějších výrazů a fakt, že jsem v kině polovinu stopáže spal, popírám. Ratolestem se údajně líbil, ale vzhledem k tomu, že zrovna došel popkorn, tak jejich tvrzení příliš nepřikládám váhu. Hlad či obava, že ani po projekci nedostanou najíst, neprojeví-li dostatečné nadšení, jim možná trošku zkreslovaly úsudek. Za sebe musím Hurvínka skutečně pochválit, myslím, že v dnešní uspěchané době je taková pohádka vcelku výjimečná, při žádné jiné se tak dobře nevyspíte. To ticho v sále působilo jako balzám na duši. Dvě hvězdy za animaci a jedna dolů za zkurvení (a komentář v hajzlu) legendy. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (13)

  • Film byl úspěšně distribuován skoro ve 100 zemích po celém světě a byl představen na 26 festivalech. [Zdroj: Tyden.cz] (mar48)
  • V době uvedení filmu šlo o největší animovaný film realizovaný ve střední a východní Evropě. (Zdroj: hurvinek3d.cz)

Související novinky

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

16.12.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

Reklama

Reklama