Hurvínek a kouzelné muzeum

Hurvínek a kúzelné múzeum

Animovaný / Komedie

Česko, 2017, 85 min

• honajz2

SPOILERY TAM ASI NĚKDE JSOU Já fandím české snaze o filmy (pro Česko) úplně neobvyklých filmových žánrů, ale málokdy jsem potěšen. Tohle není žádná výjimka. Nebudu tu opěvovat slušnou animaci, to tu v komentářích dělá každý, já chci rozebrat to, o co mi zde nejvíc jde - děj. Ten je tak nehorázně chabý a špatný, že se mi tomu až nechce věřit... Ono to totiž nějak začne, pak se dostanou do muzea, pak se nic neděje, půl hodinu před koncem se zjeví záporák, který začne provozovat svůj ďábelský plán, no a skončí to dobře a Spejbl s Hurvínkem mají muzeum. Celý děj je právě díky tomu nijaký, slabý, hloupý a otravný. Jo, občas tu sem tam málokdy je nějaký zajímavý nápad, abych jenom nenadával. Co se týče vtipů, čekejte jen ten humor ve stylu, že někdo upadne (hahahahaha), takže malé děti a hloupí fanoušci mimoňů, kterým ke křečovitě dlouhému záchvatu smíchu stačí říct slovo "banana" asi budou se vtipy spokejní. Pro ostatní to máme pár nevtipných popkulturních narážek (sakra, koho to ještě baví?) a ty tam jsou asi tři a to je vše. Jo, ještě se tam Žeryk (který je ve filmu naprosto nepodstatný) vyčůrá do květináče, což by mohlo do křečí dostat nějaké ty fanoušky fekálního humoru. Typický humor Hurvínka tu není. Zmizel, vytratil se, prostě neexistuje. Písniček díky bohu málo, víc bych fakt nepřežil. Modernizace Hurvínkovi o dost uškodila. Absolutně nerozumím dnešní uspěchané době, kdy musí být všechno cool, in a moderní, aby se to vůbec dalo prodat, ale nebudu se více rozepisovat, jinak bych odbočil k nějaké úvaze. Jako jo, ta animace musela dát zabrat, ale za 7 let bych chtěl nějaký pořádný děj, ve kterém bude dost vtipů i pro lidi všech generací, ale to je asi vzdálený a neexistující sen. Hvězda za... Však víte za co.(14.3.2018)

• Agent24

Mám hodně rád Hurvínka a Spejbla, ale tenhle film je tragédie. Animace se mi teda vůbec nelíbí. Vypadá asi jako od Pixaru tak z roku 1998. Hurvínek neměl být nikdy animovaný přes počítač. Měli to udělat loutkové a nebo vůbec. Ten dabing, který by se hodil na loutkového tak tady vypadá jako parodie. Víte co Hurvínek se bude jmenovat KURVÍNEK. No a tak Kurvínek hraje hry na PC, Mánička je otravná, Spejbl dostal asi alzheimera, protože se chová úplně debilně, popravdě se tam chovají všichni debilně, On ten film má i dokonce dva režiséry. Asi je jasný co dělali místo pracování na filmu. Jediný co se povedlo je plakát k filmu, tam to vypadá, že by to nemuselo být špatný. On ten film nevychází snad ani na Blu-Ray což se nedivím, protože tvůrci tuší, že by jim to nikdo nekoupil. Kozí příběh oba dva díly byli o hodně víš. Pan Srajdl, Kurvínek, Trávička a Žolik táhnou celým filmem a původní tvůrci řezbář Gustav Nosek a první dabér Josef Skupa rotují v hrobě. PS: Další zmrvená postavička je taky ten odporný 3D Krtek, kterého posrali čínani. Kdo bude další? Pat a Mat, Bob a Bobek, Rákosníček? Všechny pohádkové postavičky už se třesou jak to s chudákama dopadne. 0%!!! ODPAD!!! :-((22.3.2018)

• filmfanouch

Animace je zdařilá ale v podstatě ničí toho Hurvínka kterého jsme milovali. CGI vzhled Hurvínkovi prostě nesluší ale on a Spejbl alespoň připomínají původní podobu loutek. To se nedá říct o Žerykovi, Máničce a Kateřině kteří vypadají totálně jinak. Přesto jsem však překvapen. Místo totálně očekavaného pekla jsem obdržel podprůměrný animáček který ale není totální peklo. Jenom znásilnil nejslavnější české loutky!(12.3.2018)

Pomni, že Hurvínek debutoval ve filmu v němé reklamě Spejblův případ (1930). Jeho další cesta stříbrným plátnem je lemována filmy naučnými, kreslenými, loutkovými, černobílými, barevnými a 3D. Hurvínek byl hrdinou adaptací divadelních her pro velké i malé, proslavil se též ve vlastním večerníčku a takto bychom mohli pokračovat velmi dlouho. Je tedy možno se podivit a nefandit Hurvínkovi pro rok 2017? Nadto, když je velice zábavný a povedený? Těžko. Pouze tam, kde se podivují, že loutka má při transpozici do 3D víčka, jest smutno, neb víčka měl Hurvínek již v roce 1936, cháchá.(6.11.2017)

Animace mne mile překvapila - na český film dost dobré. Příběh měl hluchá místa, ale jako celek to drží pohromadě. Dost dobrý byl pan Spejbl. Vadil mi dabing Hurvínka, ten hlas mi tam prostě neseděl. A taky pasovat Hurvínka do role náruživého hráče počítačových her mi přišlo trochu prosti srsti. Dávám 3 hvězdy, dětem se to líbilo.(26.3.2018)

• - Snímek vznikal za přispění 250 scenáristů, animátorů a trikařů z pěti evropských zemí. (Detektiv-2)

• - Jedná se o první animovaný film o Hurvínkovi. (tobykout)

• - Hurvínek vznikl jako stereoskopický test loutek pro filmové plátno. (Stoka)