Hurvínek a kouzelné muzeum

Harvie and the Magic Museum

Animovaný / Komedie / Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

Česko, 2017, 85 min

• xxmartinxx

Překvapivě mile mě překvapila úroveň animace (vzhledem k očekávání), stejně jako snaha odvyprávět příběh ve třech aktech a vývojem postav. Bohužel je v tom ten film zcela neúspěšný. Nedaří se vybudovat funkční svět, v němž by postavy žily a přesvědčivě existovaly - informace se objevují a mizí, inteligence stoupá a klesá, nedrží to pohromadě.(1.9.2017)

• Gig

Mnoho zemí má své národní postavičky - v Americe třeba Mickey Mouse, ve Francii Asterix atd... Každé znovuzrození, nové postupy, nová forma, vzhled poté bolí, protože funguje nostalgie a člověk má vžité to původní. Mi nevadí, že nový Hurvínek je digitální, mě vadí, že se nezachoval duch Hurvínka. Tj. když už se rozhodlo jít digitální cestou, tak měl Hurvínek zůstat loutka jen s animovanými vylepšením pomrkáváním apd., prostě třeba něco jako Pinokio, ač je živý, tak není živý. Co ještě víc mi osobně bije do očí je to, že Hurvínek , Spejibl,... nosí dřeváky a tady Hurvajs má tenisky, proto se Hurvínek nehodí modernizovat, a pokud ho chtěli udělat, měli ho dát do starší doby nebo to hold vymyslet jinak. O vykradení příběhu ani nemluvím. Ještě k těm dřevákům. Je to stejně do očí bijící jako seriýlový kreslený Ferda a jeho tenisky. To že loutka nemá prvázky mi nevadí. Apropos i sá skupa při spolupráci s Trnkou udělalí Hurvínka v cirkusu bez provázků. Když sleduju tento film, mozek uvažuje, dívám se na Noc v muzeu, Barta Simpsona, Hurvínka.... No nevím. Chce to jiný restart, jak se dnes moderně říká. Nebo se hold vrátit k původnímu. Ještě jednou k evoluci Hurvínka. Kdysi velice dávno ho vymyslel spolu se Speijblem pan Skupa. Přeskočím hodně let. Vznikly dva skvělé večerníčky v šedesátých, sedmesátých letech. Divadlo, filmy přeskakuji. \v devadesátých letech vznikl ještě jeden výborný seriál o vzducholetci. Pak se snažilo modernizovat a Hurvínek dostal moderní vybavení, vtip se vív vytratil - mluvím o Hurvínkovém roku. No a jak vidno, tvůrci se nepoučili a šli dál. Hurvínek má co nabídnout. Navíc ho znají nejen u nás, ale i v zahraničí. Jen je třeba někoho, kdo má Hurvínka v krvi a má nápady a umí skloubit moderní animační postupy s Hurvínkovou poetikou, vtipem a pocitu loutek.(1.9.2017)

Kdybych hodnotil za sebe, musel bych dát jednu hvězdu. Za sebe shrnu. Kde vzal Hurvínek dřevákové tenisky....proč chyběly jeho klasické lumpárny, proč se oslovovali tak divně atd. Na klasickém Hurvínkovi jsem vyrůstal a každý večer při pohádce usínala a nikdy se neohrály. Pro mne veliké zklamání....ale jelikož se jedná o pohádku pro děti a já jsem byl jen nutný doprovod, musím hodnotit dle dítka a to bylo spokojené. Takže se omlouvám všem dospělákům, ale moje nejrychlejší spermie byla nadšená, proto dávám 4 hvězdy.(9.9.2017)

Animace mne mile překvapila - na český film dost dobré. Příběh měl hluchá místa, ale jako celek to drží pohromadě. Dost dobrý byl pan Spejbl. Vadil mi dabing Hurvínka, ten hlas mi tam prostě neseděl. A taky pasovat Hurvínka do role náruživého hráče počítačových her mi přišlo trochu prosti srsti. Dávám 3 hvězdy, dětem se to líbilo.(26.3.2018)

• honajz2

SPOILERY TAM ASI NĚKDE JSOU Já fandím české snaze o filmy (pro Česko) úplně neobvyklých filmových žánrů, ale málokdy jsem potěšen. Tohle není žádná výjimka. Nebudu tu opěvovat slušnou animaci, to tu v komentářích dělá každý, já chci rozebrat to, o co mi zde nejvíc jde - děj. Ten je tak nehorázně chabý a špatný, že se mi tomu až nechce věřit... Ono to totiž nějak začne, pak se dostanou do muzea, pak se nic neděje, půl hodinu před koncem se zjeví záporák, který začne provozovat svůj ďábelský plán, no a skončí to dobře a Spejbl s Hurvínkem mají muzeum. Celý děj je právě díky tomu nijaký, slabý, hloupý a otravný. Jo, občas tu sem tam málokdy je nějaký zajímavý nápad, abych jenom nenadával. Co se týče vtipů, čekejte jen ten humor ve stylu, že někdo upadne (hahahahaha), takže malé děti a hloupí fanoušci mimoňů, kterým ke křečovitě dlouhému záchvatu smíchu stačí říct slovo "banana" asi budou se vtipy spokejní. Pro ostatní to máme pár nevtipných popkulturních narážek (sakra, koho to ještě baví?) a ty tam jsou asi tři a to je vše. Jo, ještě se tam Žeryk (který je ve filmu naprosto nepodstatný) vyčůrá do květináče, což by mohlo do křečí dostat nějaké ty fanoušky fekálního humoru. Typický humor Hurvínka tu není. Zmizel, vytratil se, prostě neexistuje. Písniček díky bohu málo, víc bych fakt nepřežil. Modernizace Hurvínkovi o dost uškodila. Absolutně nerozumím dnešní uspěchané době, kdy musí být všechno cool, in a moderní, aby se to vůbec dalo prodat, ale nebudu se více rozepisovat, jinak bych odbočil k nějaké úvaze. Jako jo, ta animace musela dát zabrat, ale za 7 let bych chtěl nějaký pořádný děj, ve kterém bude dost vtipů i pro lidi všech generací, ale to je asi vzdálený a neexistující sen. Hvězda za... Však víte za co.(14.3.2018)

• - V době uvedení filmu šlo o největší animovaný film realizovaný ve střední a východní Evropě. (Zdroj: hurvinek3d.cz)

• - Ve filmu je přes 1 000 triků ve více než 400 záběrech. Nejdražší bylo pukání a propadání země kolem kouzelného muzea. To zabralo několik měsíců práce trikařům ve dvou zemích. (Zdroj: hurvinek3d.cz)

• - Film nebyl finančně úspěšný. Z rozpočtu 167 milionů korun si film vydělal „jenom“ 48 milionů korun. (petr.koca)