Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové, původní dobrodružství. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil ´taťuldu´, ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek. (CinemArt)

Trailer 1

kaylin

Loutková klasika je trochu zabitá 3D animací, ale musí se tomu nechat, že i tak to loutky oslavuje. Příběh je ke konci trochu hloupoučký a moc pozitivní, ale funguje a to spojení moderního s klasickým je docela dobré. A ano, ty postavičky mají potenciál i pro současného diváka, dětského i dospělého. ()

WANDRWALL

"Hurvínek a kouzelné Muzeum", rozhodně není propadák. Doba se změnila, takže proč by i nám tak známé dřevěnné postavičky bez gest a mimiky, ji náhle nemohly mít? Hurvínek určitě zaujme malého diváka, a oblíbí si ho. A právě malému divákovi je tenhle film určený, třebaže klidně snese i zařazení - rodinný film. Hurvínek statečně bojuje proti likvidaci muzea, a vede si v tomhle boji, díky přízni osudu velmi dobře... ()

maverick10

Velká škoda, že se snaží malý český kutil přiblížit věhlasnému kolegovi z Hollywoodu. Proč nejít cestou hezky českou, osvědčenou a oblíbenou? Založenou především tradici na českém humoru, hraní si s češtinou a když by se k celovečeráku podařilo napsat hezký příběh, který by však nebyl založen jenom na zběsilých akcích, mohlo by to být parádní. Takhle je to jenom snaha být pixarovější a dostat Hurvínka do povědomí západních kolegů tím, že budeme jako oni. ()

Mrkvič

Animace jak z hollywoodu! To jsem čuměl snad první půl hodinu jak puk. Takže náhrada za loutky neměla chybu. Dalším stěžejním faktorem je u Hurvínka dabing, protože léty prověření dabéři jsou hodně zažití. No a Rychlý, Dejdar, Jirák, Lábus, to jsou všechno hodně těžké kalibry, takže i po zvukové stránce se film moc povedl. Samotný příběh se mi hodnotí hůř, protože nebyl na film takový klid, ale o ten by mi u Hurvajze nešlo. Potřebný je zde vtip mezi Hurvínkem a Spejblem a ten se také povedl. Snad jen zezačátku filmu byl Hurvajz až moc na pěst jako zmodernizované děcko. Ale ono to asi ani dřív nebylo moc jiné. ()

Ainy

Kupodivu velice slušná animace, nápaditá a zdařilá. S ní jsem neměla nejmenší problém. Povedlo se i pár vtípků. Je dobře, že film okořenili o vedlejší postavy, které sem tam humorně zapadly do celého děje. Jako další plus vnímám i hudební stránku. Naštěstí pro mě zde nebylo přehršel písniček, ale pokud by byly ve stylu, v jakém zazněly ty zbývající, neměla bych s nimi výraznější problém. Každopádně je tady jedno velké, veliké, strašně strašně obrovské, giganticky gigantické mínus a tím je příběh sám. Bez přitažlivého námětu, suchý, žalostně nudný, nepropracovaný s otřesným dabingem všech postav, unylý. Je škoda tak slabého scénáře, fakt škoda. Ze sálu se mezi malými dětmi smích ozval, sice jen zřídkakdy, ale ozval. Navštívila jsem ovšem i animované filmy, kdy se sál bavil mnohem častěji. Konkrétně mně se ještě nestalo, že bych se přistihla, jak uprostřed projekce spím ... 2,5* se zavřenýma očima! ()

• Ze začátku tvůrci přemýšleli, že by scénář vycházel z nějaké konkrétní divadelní hry Divadla S+H, a to z „Jak pan Spejbl prášil“, nicméně „prášilovské téma“ v Německu není atraktivní, a tak od tohoto nápadu upustili. (JT19)
  • V době uvedení filmu šlo o největší animovaný film realizovaný ve střední a východní Evropě. (Zdroj: hurvinek3d.cz)
  • Ide o najdrahší český animovaný film v rokoch 1993-2021 a zároveň tretí najdrahší český film v tomto období. Film bol veľkým prepadákom v kinách o čom svedčí fakt, že ide o tretí najstratovejší film v dejinách českej kinematografie. (Raccoon.city)

Související novinky

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

16.12.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)