poster

Hurvínek a kouzelné muzeum

 • anglický

  Harvie and the Magic Museum

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Hurvínek a kúzelné múzeum

Animovaný / Komedie

Česko, 2017, 85 min

Externí recenze k filmu (7)

 • CinemaView.sk (Petra Adamková) *

  "Nech je tá hurvínkovská poetika aká chce, nemala by slúžiť na ospravedlnenie toho, čo by ste inej animovanej komédii pre deti ani za svet neodpustili. Film s nesympatickým hrdinom a pochybným mravným posolstvom, ktorého scenár trieštia nesúvisiace hedonistické epizódy, nepatrí pred detského diváka." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) **

  "Spejbla a Hurvínka znají celé generace jakou loutky. Jak mohou fungovat v animovaném filmu? Je to něco jiného a prostě musíme přistoupit na jejich hru, ale už nápad převádět typické loutkové postavy na něco jiného je trochu zvláštní. Opravdovým kamenem úrazu je pak příběh, který je neoriginální,…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) **

  "Jako fanouškovi Hurvínka, který na něm vyrůstal a dodnes zná některé jeho audio příběhy nazpaměť, mi je dost líto, že filmový Hurvínek nedopadl lépe. A to se mi třeba i dnes líbí ty hurvínkovské večerníčky, které jsou hravé zas trochu jiným způsobem, ale přesto jsou ohromně zábavné a fungují…" (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová) *

  "Ano, hrdinové přišli o vodicí nitky a dráty, jenže náhradu za ně nedostali, pouze animovanou inscenaci loutek převážně v jednom prostoru, kde se prakticky vzato nic neděje. Rádoby světový Hurvínek zkrátka místo veselí budí lítost." (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) **

  "Oproti klasickému pojetí těchto příběhů, jež spočívá na dialozích, je pro dětské diváky připravena přece jen vizuálně atraktivnější a pro filmové plátno vhodnější forma. Pohádkové postavičky létají a poskakují všude kolem nezbedného (a počítačové hry pařícího) Hurvínka i vyděšeného Spejbla. Ať se…" (více)

 • Novinky.cz (Věra Míšková) ***

  "Největší kvalitou filmu Hurvínek a kouzelné muzeum je nicméně výtvarné a animační zpracování, které si nezadá ani s řadou zahraničních animovaných filmů. Ukázalo se tak, že zlaté české ruce, které kdysi stvořily Spejbla a Hurvínka, si dovedou stejně dobře poradit i v době moderních technologií. Jen…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) **

  "Nakonec pochopitelně o úspěchu Hurvínka a kouzelného muzea rozhodnou až děti. Ty sice na originalitě a tradici bazírovat nebudou, vůči někomu, kdo je nedokáže rozesmát, ale budou nemilosrdní. A pokud byl hrobově tichý sál na předpremiéře nějakým znamením, tak tvůrce mobilní hurvínkovská aplikace…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace