Mary Kills People

• Slovensko Zabi ma, Mary!
Kanada, (2017–2019), 12 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Série(3) / Epizody(18)

Slobodná matka Mary Harrisová vedie dvojitý život. Cez deň pôsobí ako uznávaná lekárka na pohotovosti nemocnice v Edene, ale v noci vykonáva prácu anjela smrti. Pomáha nevyliečiteľne chorým pacientom odísť z tohto sveta podľa ich predstáv a splnených podmienok. Až doteraz sa jej darilo zostať mimo pozornosti úradov a polície. Obchod so smrťou sa však rýchlo rozrastá a viesť dvojitý život je čoraz komplikovanejšie. Keď sa jej situácia začne pomaly vymykať spod kontroly, Mary si uvedomí, že ak chce aj naďalej zostať v tomto nelegálnom biznise so smrťou, musí rozbehnúť novú špinavú hru. (TV JOJ)

Recenze uživatele PanCitron k tomuto seriálu (1)

Mary Kills People (2017)

Příběh o doktorce, která si se svým společníkem přivydělává tím, že umírajícím lidem nabízí možnost asistovaných sebevražd. Dokážu si představit, že tenhle seriál by na nějaké stanici ve Spojených státech roztáhli na 24 epizod s formátem "případ týdne" a o to víc si cením, že kanadští autoři jednali úplně naopak. Myslím, že šest epizod v sérii bylo docela adekvátní množství. Hlavní linka měla docela spád, netočila se v kruhu a k tomu nás autoři nepřesytili takovým množstvím asistovaných sebevražd, že by to člověka začalo nudit. Problém jsem měl spíš s tím, že postavy šli totálně mimo mě a v důsledku mi byl jejich osud tak nějak ukradený. To se týče i titulní postavy Mary. Ale z těchto tuctově vypadajících seriálů se to právě díky krátké délce série dalo vydržet . ()