Zeki Müller (Elyas M'Barek) byl jako učitel-samouk vždy zastáncem drsných a nezvyklých metod. Přiměřené násilí na žácích mu nikdy nebylo cizí. Ať už po nich střílel, nasazoval jim pouta, využíval elektrošoky nebo je dokonce nutil se něco ve škole naučit. Ale teď, v třetím díle filmové série Fakjů pane učiteli, přichází okamžik pravdy. Goethovu gymnáziu ubývají studenti a od dalšího školního roku mu hrozí zavření. Poradce pro volbu povolání oznámil Zekiho třídě, že po škole nemají nikde žádnou šanci a navíc je teď čekají testy, které mají prověřit jejich schopnost vůbec dojít k maturitě. Mezi učiteli i studenty zavládne děsivá deprese. Pedagogové se bojí, že přijdou o práci. Studenti propadají zoufalství z toho, že dveře k lepší budoucnosti jsou pro ně definitivně zavřené. Ředitelka Gudrun Gerster (Katja Riemann) všechny tyto starosti s radostí hodí na krk hlavně Zekimu a nové školní posile Biggi Enzbergerové (Sandra Hueller). Mají se postarat o několik rychlých, výrazných studentských úspěchů, aby zabránili zavření školy. A tak jsou na řadě soutěže o nejlepší studentský hudební a výtvarný výkon, o nejlepší školní noviny. Na programu se musí objevit i veledůležitá kampaň proti šikaně na škole. Je tedy na Zekim, aby své svěřence konečně donutil vzít osud do vlastních rukou. Jenže jedna věc je někoho přesvědčit a druhá, aby to pak dotyční i udělali. Na řadu přichází další Zekiho novátorské pedagogické postupy zahrnující i nelegální podkožní čipování studentů, aby se mu netoulali za školou. Protože studenti Chantal, Danger, Zeynep i Burak mají vedle obtížné vzdělatelnosti i jiné, hodně odlišné problémy. Je vůbec nějaká naděje, že Zeki k maturitě protlačí celou 11. B? (CinemArt)

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Hrozí vám zavření školy. Mám stížnosti. Můj šéf se obává, že se snažíte prosadit problémové studenty místo jejich propagace. 80. léta jsou pryč. Někteří na vysokou nemají. Všichni nemůžou být básníci a myslitelé. Někdo bude muset nastavit písmena a zapnout tiskový stroj." A příběh, který zakončí trilogii je na světě. Je tam spousta bláznivých situací. 1. Úvodní testík. 2. Čipování studentů. "Proč se tam píše..D..O.." - "Dog?" - "Pro co je to zkratka? Kdo ví?" - "Já vím! Doktor!" 3. Studenti na výstavy umění. "Ten záchod vypadal opravdově." 4. Kybersex 5. Sjetej učitel a mega čípek v prdeli. 6. Učitelka, studentka, francouzák a taneček na diskotéce. 7. Emo sebevražda. To byli nejvtipnější situace. Největší prostor ukradla Chantal. Byla na scéně defakto pořád. Nejvíce mne bavila ředitelka jako v předchozích dílech. Trojka je kvalitou něco mezi jedničkou a dvojkou. Já jsem poměrně spokojený, ale nejlepší díl v této sérii je ten druhy. - 70%. ()

Nereida18

Fakjů pane učiteli 3 je krásným dojemným zakončením série. Dějová linka se vrací zpátky do školy a snaží se zuby nehty nerabovat jedničku. Celkem se jí to daří - Elisabeth je vyškrtnuta ze scénáře, místo ní nastupuje učitelka, která však nemá větší morální úroveň než Zeki, když vylezl z vězení. Vypadá trochu jako feťačka, chová se jako feťačka a působí tím "drsným" stylem. Úplný opak oproti Elisabeth. Další plus? Katja Riemann pro mě začala komediálně existovat až tady ve trojce. Až v tomto díle jsem se opravdu bavila nad ředitelkou, která se zuby nehty drží své ředitelské pozice. Další plus? Nevím. Nějaké mínusy? Hodně. Například ten samý motiv, který se načne, řeší a 'vyřeší' v každém díle a přesto začne tento cyklus znova v každém dalším díle. Maturita. V každém díle studenti zjistí, že jsou úplně neschopní, Müller jim to zpříma řekne, oni se mu pomstí, pak zjistí, že bez něho nemohou existovat, tak se usmíří a zázrakem to všechno zvládnou. V každém díle je tento motiv. V jedničce to bylo originální. Ve dvojce to tak nebilo do očí, ale trojka to ryje do obrazovky diamantovou bruskou. Další mínus? Humor. Už si ani nevybavím, že bych se nad nějakou scénou ve trojce smála (mimo Riemannovou, Chantal a Dangera, který kálí na moderní umění ve všech možných směrech). M'Barek je stále k sežrání. Bohužel je to jediné, co nabízí. V tomto díle vymizel všechen jeho černý humor. Z grázla Müllera se stal učitel, který touží složit zkoušku a touží emotivně podporovat své studenty ve svých snech. Zbytek scén už nejsou humorné, ale spíš trapné. ------ Obecně film krásně (uspokojivě) uzavřel sérii, ale další díl bych asi už těžko zkousala. ()

GoodStenly

Musím uznat, že po katastrofální dvojce, jsem se už tak dlouho nenasmál... Jistě, ke konci je moralizování až až a reklama na mekáč taky fuj,fuj... Samozřejmě chápu, že prostředky vložené do filmu se musí "nějak" vrátit... ()

Grezocrusk

Posledná časť kde sa z harantov stanú maturanti.Pekne sa vo filme ukázala scénka jak blbo môže dopadať ak deťom ukáže budúcnosť nejaký počítačový program.Nieje divu, že pak rezignujú a serú na vzdelanie.Po slabšej dvojke to znovu trošku stúplo na úrove i keď tu chýba Schnabelstedtová.Jej náhrada nieje nič moc a celkovo to kazí dobrú trilogiu tohto komedialneho filmu.Dúfam že vznikne pokračovanie alebo niečo podobné.Celkové hodnotenie 65% ()

wendy221

Občas film obsahuje hluchá místa, je tam příliš zvratů, ale dokázal mě rozbrecet i motivovat, vzbudit ve mně emoce. Ačkoli to jedničku ani dvojku nepřekona, hodnotím takto. Jen nechápu, kam zmizela Elizabeth. Ve dvojce nebyla, ale neříkali, že by se rozešli, ne? ()