Nevěřil jsem, že by kvalitu prvního a druhého dílu tvůrci udrželi i ve trojce, leč jsem se na ní těšil. No a nakonec to nebylo ani tak strašný. Jen jsem měl problém, že se tu zábavné scény střídaly s vysloveně trapnými, u kterých jsem si zavzpomínal na momenty série filmů Holky to chtěj taky a období, ve kterém se obecně milně mluvilo, že Němci dělají nejhorší filmy v Evropě a lidé přitom komerčně znali jenom tyto šílené komedie. Zběsilý střih, absurdní situace, rádoby zábavně vložená hudba do dané scény. Pár takových scén ve filmu bylo. Například, když si Chantal se svým kamarádem omylem užívala virtuální sex a kamaráda babička jí do pusy strčila sušenku. No, naštěstí to zachránili zbytkem a skutečností, že jsem si na tu partu za první a druhý díl docela zvyknul.(4.9.2018)

Jednička byla naprosté zjevení. Zeki hláškoval jako ďábel, všude byl brutální černý humor, film narvaný rasistickejma kecama, nebral si servítky a všechno to parádní, nekorektní fakování okořenil dobrý příběh, sympatické herecké obsazení a povedený soundtrack. V německé žumpě totálně svěží vítr. Proto byla dvojka podpásovka k zblití. Nekorektní politický humor nahradilo naprosto nábožensky, rasisticky korektní infantilní a odporné podlézání všemu a všem s příběhem o zachraňování nějakých sirotků někde v Thajsku. Tvůrci sebrali svoje varlata a narvali je do kabelky paní Merkelové a celé té naší korektní společnosti, kde se bojíte plácnou holku po prdeli, abyste neskončili v poutech a se zničenou kariérou a pověstí. Vykastrovaná sračka prostě. Proto je trojka mírným napravením té hodně pochroumané reputace. Sice se pořád tvůrci drží zkrátka, moc se film netrefuje do citlivých témat a když, tak spíš korektně a s morálním poselstvím. Ale děj má konečně trochu smysl, občas je to docela sranda a pár těch školních vtipů zafunguje vždycky. Zakončení slušné, že tahle série měla po skvělé jedničce mnohem, mnohem navíc, netřeba asi moc zmiňovat. 55%.(25.9.2018)

Celá trilogie Fakjů se dá charakterizovat jako naprosto ujetá, šíleně barevná a záchodovým humorem zábavná guilty pleasure. Ano, scénář nepřetéká originalitou a ani většina vtipů není nikterak kvalitní, ale forma, jakou je to vše podáváno je dokonalá. S 10.B (nyní už 11.B) jsem pár chvil strávil a každý mi tam svým způsobem nějak přirostl k srdci a Zeki je prostě "snovej" učitel, který se s nikým a ničím nemaže. Už ve dvojce mrzela malá účast "Šnáblštatový", zde bohužel až na pár slov není vůbec a její náhradnice nepůsobí ani zdaleka tak dobře. Co mě osobně naopak potěšilo a překvapilo byla účast fotbalistů Bayern Mnichov na natáčení (ikdyž jim nefandím, fotbal sleduju) a český dabing, který je v celé trilogii perfektní (a to se dabingu většinou obloukem vyhýbám). Třetí Fakjů je pitomý, je přitažený za vlasy a někdy opravdu pořádně tlačí na pilu, ale jede si furt ten svůj vlastní styl, který započal už v jedničce. Co na to říct? Snad jen to, že já mam holt rád pitomosti. A trilogie Fakjů u mě bude mít vždy svoje místo (i z toho důvodu, že dobrých šílených komedií je jako šafránu). 78%(22.4.2018)

Třetí díl bohužel zklamání. Karoline Herfurth to asi tušila a tak radši šla točit Malou čarodějku. Děj je nuda, všichni se chovaj úplně dementně a už to postrádá humor z předchozích dílů. Nejlepší je asi scéna jak chlapec skáče ze střechy a přitom hraje píseň I Believe I Can Fly, ale to už bylo v traileru, takže nic nového. Robota a tu erotickou virtuální realitu radši ani neřeším. Zbytečný díl. 55%(22.3.2018)

Ano, přepálila jsem to. Pět hvězdiček si Fack ju Göhte 3 asi nezaslouží, ale já si prostě nemůžu pomoct. Kdyby toto byl druhý film a třetí by pokračoval s novou třídou, bylo by to asi úplně ideální. Dvojka byla úplně mimo, ale tento film vrátil sérii Fack ju Göhte do svých kolejí. Bylo tam plno scén, které byly až neuvěřitelně trapné a které bych nejraději příště přeskočila, ve finále jsem se ale nakonec pobavila úplně stejně jako u prvního filmu. Elyas mi v roli učitele bude opravdu chybět. Ze začátku jsem se nemohla smířit s absencí Lisi Schnabelstedt, nakonec jsem ale zjistila, že mi tam vlastně ani k uzavření děje nechyběla. Film měl svoje mouchy, ale jako závěr této trilogie byl naprosto geniální.(7.9.2018)

• - Ve filmu se na krátký okamžik objevili hráči fotbalového klubu FC Bayern Mnichov, David Alaba a Mats Hummels. (tb_23)

• - Když jdou Zeki (Elyas M'Barek) a Biggi (Sandra Hüller) na party, potkají „hlídače“, což je spoluvězeň z prvního dílu, kterého ztvárnil německý raper Farid Bang. (Worry77)