Celá trilogie Fakjů se dá charakterizovat jako naprosto ujetá, šíleně barevná a záchodovým humorem zábavná guilty pleasure. Ano, scénář nepřetéká originalitou a ani většina vtipů není nikterak kvalitní, ale forma, jakou je to vše podáváno je dokonalá. S 10.B (nyní už 11.B) jsem pár chvil strávil a každý mi tam svým způsobem nějak přirostl k srdci a Zeki je prostě "snovej" učitel, který se s nikým a ničím nemaže. Už ve dvojce mrzela malá účast "Šnáblštatový", zde bohužel až na pár slov není vůbec a její náhradnice nepůsobí ani zdaleka tak dobře. Co mě osobně naopak potěšilo a překvapilo byla účast fotbalistů Bayern Mnichov na natáčení (ikdyž jim nefandím, fotbal sleduju) a český dabing, který je v celé trilogii perfektní (a to se dabingu většinou obloukem vyhýbám). Třetí Fakjů je pitomý, je přitažený za vlasy a někdy opravdu pořádně tlačí na pilu, ale jede si furt ten svůj vlastní styl, který započal už v jedničce. Co na to říct? Snad jen to, že já mam holt rád pitomosti. A trilogie Fakjů u mě bude mít vždy svoje místo (i z toho důvodu, že dobrých šílených komedií je jako šafránu). 78%(22.4.2018)

Třetí díl bohužel zklamání. Karoline Herfurth to asi tušila a tak radši šla točit Malou čarodějku. Děj je nuda, všichni se chovaj úplně dementně a už to postrádá humor z předchozích dílů. Nejlepší je asi scéna jak chlapec skáče ze střechy a přitom hraje píseň I Believe I Can Fly, ale to už bylo v traileru, takže nic nového. Robota a tu erotickou virtuální realitu radši ani neřeším. Zbytečný díl. 55%(22.3.2018)

• M.i.k.e

už u dvojky sem nechápal jak se po výborném prvním dílu,kde spousta postav prozřela,mohl děj ubírat tudy kudy se ubíral.U třetího dílu to pak nechápu opětovně.Trojka sice není tak agresivně hloupá a nepůsobí jako sled nahodilých scén (dokonce ve své druhé polovině začíná dávat i trochu smysl a postavy se konečně vyvíjejí směrem kam dospěli na konci prvního dílu),ale ani to nic nemění na faktu,že všichni...opravdu všichni...se chovají jako asociální hovada a absolutní kreténi a budí tak dojem,že v německu je ok vláčet spoutané děti za autem,nebo je čipovat jako psy.Nenudil sem se tak extrémně jako u dvojky,ale zároveˇsem se ani nebavil jako u jedničky.Teď už jen doufat,že žádný další díl nebude...50%(22.3.2018)

• Arsenal83

Po dvojke som dúfal, že žiadna trojka nepríde a bohužiaľ sa mi želanie nesplnilo. Turek som západného Nemecka zas dáva inteligentnému humoru zabrať a radšej volí tu najjednoduchšiu formu zábavy určenú pre adolescentov. Učiteľ, čo fajčí na školskom hajzli, môže totiž pobaviť len skrachovanú mládež, ktorí vidia svoju budúcnosť na youtube. Inak ide väčšinou o propagandu multikultiralizmu a prisťahovalectva, čo mi v prípade Nemecka nevadí, nech si ich vezmú koľko len stačia.(28.3.2018)

Strávil jsem s postavami z Goethovky celý jeden den, celkem šest hodin, a za tu dobu mi nečekaně přirostly k srdci. Dostalo se jim důstojného odchodu na vysokou a bůhvíkam ještě. Oproti dvojce všem prospěl návrat do školy, rozšířila se morální stránka filmu o problémy šikany, problematických rodin a dalších, a i když vyřešení těchto problémů bylo dost pohádkový, bavilo mě to. A paradoxně humor se vedle vážnější polohy v některých chvílích přehoupl až za hranu anarchistického bláznění. Fakjů 3 proto nabízí vyváženou směs humoru o vážnějších věcech, která se absolutně nebere vážně, hloupé postavy jsou opravdu maximální retardi a všichni si svoje role užívají. Snad až na Elyase M'Bareka, který mi oproti prvním dvěma dílům přišel trochu unavenej a bez šťávy. Jo, nemusely tam být některé až příliš primitivní fórky jako zarážení čípku do zadku nebo nezvyklá obhajoba čipování dětí, ale zase ten důraz na poselství „můžeš změnit svůj osud“ to vyváží. (Jaký to rozdíl oproti českému sračkovitému Pepovi, co šel do kin ve stejný den, který naopak tvrdí, že se nikdy nic nezmění, a když, přijde to nějak samo nebo co.) I to je důvod, proč jsem se rozhodl dát trojce Fakjů hvězdu víc než předchozím dílům, byť to kvalitativně vidím zhruba na stejné úrovni. Čím víc se tohle bude vtloukat komukoli do hlavy, tím líp. A taky na rozloučenou partě z Goethovky.(15.4.2018)

• - Ve filmu se na krátký okamžik objevili hráči fotbalového klubu FC Bayern Mnichov, David Alaba a Mats Hummels. (tb_23)