• RigorMortis

Jednotka bola super, dvojka mala niečo do seba a statočne sa držala, no trojka nemusela ani vzniknúť. Už pri prvých scénach som mal pocit, že niečo nebude v poriadku a to, ako niektorí herci až prehrávali tiež filmu nepridalo na kvalite. Niektoré postavy mi prídu ako vymenené, Zeki tiež občas vyzerá akoby učil prvý deň a tá jeho nová kolegyňa mi príde ako niekto, koho nasilu vsunuli do scenára, aby bol film viac kúl. A Fack bez Lisi? To skrátka nejde.(23.6.2018)

Třetí díl úspěšné série Fakju pane učiteli je bohužel nejslabším a vlastně i zbytečným. Dvojka film okořenila tím, že se jelo na výlet, ve trojce se děj soustředí zpátky ve škole, ale už to moc nemá koule. Vtipných scén je daleko méně než v předešlých dílech a měl jsem pocit, že už tvůrcům dochází nápady, jakoby ten film byl natočen z nutnosti vydělat další drobné, Na podívání pořád ok, Elyas M´Barek je pořád frajer a Gizem Emre je velkokočka. 60%(30.3.2018)

Od třetího dílu populární německé komediální série jsem dostal zhruba to, co jsem očekával. Popravdě, moc toho nebylo, ale schéma, jak by mohl film vypadat, se vyplnilo podle předpokladů. Trojika Fakjů už viditelně vaří z vody a oproti průměrné komedii nepředvádí nic navíc. Daří se jí ovšem využívat vlastností postav, které již známe a přidáním několika nových postav se jí alespoň trochu daří zamaskovat absence scénáristické kreativity. Některé vtipy jsou vydařené a nejednou jsem se u filmu zasmál, bohužel jsou ale prokládány těmi nevhodnými (fekálními nebo hloupými). Co se týče příběhu, první půlka filmu postrádá stabilní dějovou linii a tak sledujeme jen spleť náhodných gagů, využívající právě postavy z předchozích dílů. Zeki sice trochu měkne a už se stává tím klasickým nudným učitelem, ale ústřední čtveřice studentů dokazuje, že lidská tupost nezná hranice. Primitivní gagy ale celý film zachránit nemohou, obzvlášť když se rozhodnete natočit dvouhodinovou komedii. Naštěstí druhá polovina přináší zajímavé zvraty, trochu toho dramatu a celkově dokázala zbytek filmu postavit na nohy. Hlavně aby už holky nekoukaly na Netflix. Milý a lehce dojímavý "všehovšudy konec" se vryje do paměti, 4 hvězdičky ale kvůli němu udělit nehodlám. Trojika u mě lehce překonala první díl, ale když si vzpomenu na opakování vtipů se smradem a neustálých narážek na uprchlíky (to se sem fakt nehodilo), zůstanu na skoupých třech hvězdách. A to i přesto, že mě některé části motivovaly k mé nadcházející maturitě.(24.4.2018)

Očekávané zakončení celé zprvu úspěsné německé trilogie je konečně za mnou a ačkoli k prvním dvěma dílům tíhnu až k jako srdečním záležitostem, jsem rád, že Zekimu a jeho partě již odzvonilo. Loňská trojka už totiž nepřekypuje žádnými překvapivými momenty, ani jedním highlightem, který by z ní dělal výjimečný zážitek. Dagtekin zde už pouze recykluje grimasy a chování jednotlivých postav, ždíme z nich poslední, doposud nevyřčené hlášky, u kterých je ale hned jasné, proč ještě nebyly použity. Byl jsem v dubnu hrozně naštvaný, že poslední Fak nestíhám v kině. Nakonec ušetřených peněz ani trochu nelituju, třebaže jsem rád, že se o ten třetí díl ještě pokusili.(25.8.2018)

O trochu méně vtipných scén oproti předchozím dílu, přibylo ovšem pár emotivních scén, ale i tak je třetí díl této série velmi povedený. Opravdu důstojné zakončení série. Za mě si tento díl zaslouží 4* velmi vtipné scény a nakonec i lehkou dávku emocí a snahu o takové poučení o problémech ve školství a důležitost motivaci studentů.(14.4.2018)

• - Když jdou Zeki (Elyas M'Barek) a Biggi (Sandra Hüller) na party, potkají „hlídače“, což je spoluvězeň z prvního dílu, kterého ztvárnil německý raper Farid Bang. (Worry77)

• - Ve filmu se na krátký okamžik objevili hráči fotbalového klubu FC Bayern Mnichov, David Alaba a Mats Hummels. (tb_23)