• Kingjiri

Zatimco dvojce se dařilo bodovat změnou lokace (školní výlet), což přineslo dost zábavnejch situací, trojka už nepřichází s žádnym zajímavym nápadem. Zeki už nemá po návratu za katedru moc co nabídnout a hlavní zápletka v podobě maturity byly poměrně chabá. Chování postav a situace, do jakejch se dostávaly a jaký se řešily mi přišly občas tak neuvěřitelný, že by nepomohlo ani to, kdybych biják bral jako crazy komedii. Dobrejch vtípků se objevilo jen pár (spíš hlášky) a dost často jsem koukal na hodinky a přemýšlel o tom, že je ten biják nějakej dlouhej. Dvě hodinky stopáže byly v tomhle případě fakt moc. Průšvih se nekoná, ale je trochu smutný, že doposud slušná série končí takhle nezajímavě, dvě silnější hvězdy.(12.4.2020)

Třetí díl bohužel zklamání. Karoline Herfurth to asi tušila a tak radši šla točit Malou čarodějku. Děj je nuda, všichni se chovaj úplně dementně a už to postrádá humor z předchozích dílů. Nejlepší je asi scéna jak chlapec skáče ze střechy a přitom hraje píseň I Believe I Can Fly, ale to už bylo v traileru, takže nic nového. Robota a tu erotickou virtuální realitu radši ani neřeším. Zbytečný díl. 55%(22.3.2018)

Strávil jsem s postavami z Goethovky celý jeden den, celkem šest hodin, a za tu dobu mi nečekaně přirostly k srdci. Dostalo se jim důstojného odchodu na vysokou a bůhvíkam ještě. Oproti dvojce všem prospěl návrat do školy, rozšířila se morální stránka filmu o problémy šikany, problematických rodin a dalších, a i když vyřešení těchto problémů bylo dost pohádkový, bavilo mě to. A paradoxně humor se vedle vážnější polohy v některých chvílích přehoupl až za hranu anarchistického bláznění. Fakjů 3 proto nabízí vyváženou směs humoru o vážnějších věcech, která se absolutně nebere vážně, hloupé postavy jsou opravdu maximální retardi a všichni si svoje role užívají. Snad až na Elyase M'Bareka, který mi oproti prvním dvěma dílům přišel trochu unavenej a bez šťávy. Jo, nemusely tam být některé až příliš primitivní fórky jako zarážení čípku do zadku nebo nezvyklá obhajoba čipování dětí, ale zase ten důraz na poselství „můžeš změnit svůj osud“ to vyváží. (Jaký to rozdíl oproti českému sračkovitému Pepovi, co šel do kin ve stejný den, který naopak tvrdí, že se nikdy nic nezmění, a když, přijde to nějak samo nebo co.) I to je důvod, proč jsem se rozhodl dát trojce Fakjů hvězdu víc než předchozím dílům, byť to kvalitativně vidím zhruba na stejné úrovni. Čím víc se tohle bude vtloukat komukoli do hlavy, tím líp. A taky na rozloučenou partě z Goethovky.(15.4.2018)

• DA_NO

Klasický případ ždímání peněz. Tohle je film absolutně o ničem, působí to jenom jako sled spousty "vtipných" situací, které můžou přijít vtipné asi 10ti letému dítěti. Hlavní motivy jsou totiž babičky a podobná "vtipná" klišé. Postavy jsou absolutně nereálné a šíleně jednoduše napsané, takže mají většinou jednu "vtipnou" vlastnost typu, že mu smrdí z podpaždí. Vůbec to nepůsobí jako ucelený film, ale spíš jako sbírka šíleně predvídaltených momentů, které spolu mají málo společného. Ale ve výsledku to vlastně nepůsobí tak špatně, je to takový oddychový film, u kterého se nemusí moc přemýšlet a ani to moc nenudí. 43% PS: Jen jsem potom večer koukal na Přelet nad kukaččím hnízdem a říkal jsem si, co se to dneska točí za filmy....(16.4.2018)

• guri

Jednotka bola velmi prijemnym prekvapenim (hoci slovne spojenie "podarena nemecka komedia" znie dost divne), no dalsie diely idu kvalitou znacne dole. Treti ucitelsky film ma uz len minimum podarenych vtipov a navyse dlzka stopaze je v tomto pripade vrazedna, kedze slaby dej je nutne vyplnit mnozstvom vaty. Verim, ze dalsieho pokracovania sa uz nedockam.(13.12.2018)

• - Ve filmu se na krátký okamžik objevili hráči fotbalového klubu FC Bayern Mnichov, David Alaba a Mats Hummels. (tb_23)

• - Keď sú Chantal (Jella Haase) a Danger (Max von der Groeben) v knižnici, Chantal vytiahne z regálu starú knihu a následne z nej sfúkne prach. To je však nezmysel, keďže prach na knihu padal zhora, nie na prednú stranu. (Astonko)

• - Když přijedou naštvaní studenti za Zekim (Elyas M'Barek) na hřiště, omylem pustí z reproduktoru písničku „Bibi & Tina“, proti čemuž se hned hlasitě ohrazují. Jde přitom o titulní píseň filmu Bibi & Tina (2014), ve kterém hrál představitel Dangera Max von der Groeben. (TaNya_)