Fakjů série začala naprosto geniálním prvním dílem, který ale druhý díl poslal do kopru. Třetí díl pak naštěstí nešel ještě hlouběji do kopru, ale v podstatě se drží na fajnovém průměru, který pobaví několika famozními scénami, a pak kope hlušinu. Většina dementů zůstává, přibírá k sobě postavu autisty Rubiho a Elyas zase drží pověst nejlepšího německého komika. Tohle by šlo. Na sobotní zábavný večer, kdy nechcete o ničem zvlášť extra přemýšlet, vystačí. Pro lepší a sofistikovanější zábavu ale volte jiné komedie. 70%(2.2.2019)

Do třetice opět za 5. Pravděpodobné uzavření trilogie režijní, scenáristické a herecké kulometné palby satirických komedií o boji mezi zkaženou mládeži a učiteli za pomocí ironie a černého humoru. Souhlasím, že poslední díl je i zároveň nejslabším. Možná proto, že není už tak čerstvý a originální jako díl první. Stále jde ovšem o nadprůměr v žánru jak pojmout film o adolescentech, který není jak z Disney Channelu.(8.4.2018)

Rozhodně je to lepší než druhý díl, ale první nemá šanci překonat. Je to vtipné, je to šílené, ale někdy až moc šílené. Dokonce v sobě nese i některá důležitá poselství do života, která v tomto díle bijí více do očí než v těch předchozích. Ale nejvíc mě zaráží, kolik je tu dějových podzápletek právě o nejrůznějších poselstvích a jak divně jsou zde překomplikované vztahy. Některé věci se musí vyřešit jak nejrychleji to půjde a jakmile se vyřeší, tak se na ně zapomene. Některé dramatické momenty sice fungují, když se na ně díváte, ale pak přijde další scéna a vy na ně rychle zapomenete. Postavy mění názory na Müllera z minuty na minutu, a zdá se mi, že za to může potřeba prodloužení scénáře. Film je dokonce až zbytečně dlouhý, stačilo by krásných devadesát minut a film by fungoval mnohem víc. Třetí díl je takový všechno-opakující guláš, který ani dobré myšlenky nezředí.(19.4.2018)

Je to pořád stejně ujetý a šílený :D A doufám, že tímto dílem to již končí, protože si myslím, že od teď by to již mohlo být trošku nudný a trapný :D :D :D Na této trojici filmů se mi nejvíce líbí ta svižnost - plno filmů by si od nich mělo vzít příklad - protože to opravdu doslova frčí :D :D Elyas MBarek je Fešák pořád :D a parta studentů je pořád stejně blbá :D Ale na tento film je potřeba koukat s hodně velkou rezervou :D(21.10.2018)

(Pravdepodobne) Záverečný diel príbehu „FJG“, napriek pár skvelým odkazom pre súčasnú a budúcu generáciu mladých ľudí, vo mne nevyvolali také pocity, aké som čakal. Zvolená koncepcia nie je zlá a svojským spôsobom sa snaží upozorniť na aktuálne problémy jak v živote školákov, tak aj vo školstve (samozrejme všetko len z obecného hľadiska). Na druhej strane však tomu použité zábavné scény nefungujú tak, ako kedysi. A ešte k tomu celý príbeh je zbytočne nafúknutý na 120 minút. Skrátiť minimálne o 30 minút. Osobné hodnotenie: 72% (***) (24.1.2019)

• - Ve filmu se na krátký okamžik objevili hráči fotbalového klubu FC Bayern Mnichov, David Alaba a Mats Hummels. (tb_23)

• - Keď sú Chantal (Jella Haase) a Danger (Max von der Groeben) v knižnici, Chantal vytiahne z regálu starú knihu a následne z nej sfúkne prach. To je však nezmysel, keďže prach na knihu padal zhora, nie na prednú stranu. (Astonko)