Zeki Müller (Elyas M'Barek) byl jako učitel-samouk vždy zastáncem drsných a nezvyklých metod. Přiměřené násilí na žácích mu nikdy nebylo cizí. Ať už po nich střílel, nasazoval jim pouta, využíval elektrošoky nebo je dokonce nutil se něco ve škole naučit. Ale teď, v třetím díle filmové série Fakjů pane učiteli, přichází okamžik pravdy. Goethovu gymnáziu ubývají studenti a od dalšího školního roku mu hrozí zavření. Poradce pro volbu povolání oznámil Zekiho třídě, že po škole nemají nikde žádnou šanci a navíc je teď čekají testy, které mají prověřit jejich schopnost vůbec dojít k maturitě. Mezi učiteli i studenty zavládne děsivá deprese. Pedagogové se bojí, že přijdou o práci. Studenti propadají zoufalství z toho, že dveře k lepší budoucnosti jsou pro ně definitivně zavřené. Ředitelka Gudrun Gerster (Katja Riemann) všechny tyto starosti s radostí hodí na krk hlavně Zekimu a nové školní posile Biggi Enzbergerové (Sandra Hueller). Mají se postarat o několik rychlých, výrazných studentských úspěchů, aby zabránili zavření školy. A tak jsou na řadě soutěže o nejlepší studentský hudební a výtvarný výkon, o nejlepší školní noviny. Na programu se musí objevit i veledůležitá kampaň proti šikaně na škole. Je tedy na Zekim, aby své svěřence konečně donutil vzít osud do vlastních rukou. Jenže jedna věc je někoho přesvědčit a druhá, aby to pak dotyční i udělali. Na řadu přichází další Zekiho novátorské pedagogické postupy zahrnující i nelegální podkožní čipování studentů, aby se mu netoulali za školou. Protože studenti Chantal, Danger, Zeynep i Burak mají vedle obtížné vzdělatelnosti i jiné, hodně odlišné problémy. Je vůbec nějaká naděje, že Zeki k maturitě protlačí celou 11. B? (CinemArt)

Trailer 2

Shakers

Fakjú pán profesor je jedna s tých sérii, kde sa nadmieru vydaril prvý diel, ale na tie ostatné už neostali žiadne dobre nápady. Dvojka ma ešte bavila, ale trojka je už celkom nuda. Miestami sa stále nájde nejaká lepšia scéna a Elyas M'Barek je pohoďák, ktorý zabaví, no bohužiaľ aj ten celkom zmäkol. Až tak, že si nechá pchať diazepam do riti. Prvý diel fungoval výborne predovšetkým kvôli súhre Zekiho a Lisi. Dvojka mala ešte celkom dobre nápady, no a trojka nemá zlý námet, ale už to nebaví tak ako predošle diely a zo záveru by sa dalo vytrieskať oveľa viac. Nakoniec to ostalo nedotiahnuté a po dopozeraní sa tak obzriete iba za prvým dielom. P.S.: odporúčam dopozerať do konca. 60% - 3* ()

Jara.Cimrman.jr

"Šikanujete mě, protože jsem citlivej? To se nedělá. Prosím, akceptujte můj penis." Já tedy doufám, že pan učitel už dofuckoval. Mě to zatím ještě pořád docela bavilo, ale už za to nemohla frackovitost pedagoga. Pan Müller už prostě dospěl a i když stále skvěle loví studenty, čipuje je a odposlouchává jim mobily, tak už to tak nějak není ono. Ale abych jen nekritizoval, tak jsem se našel v Dangerově výtvarném talentu, chci psát milostné básně v binárním kódu a rozhodně nechci cybersex. A to ani s babičkou. A taky nechci moralizování, v kterém se tento příběh utápí. ()

Spiker01

Německá bláznivá trilogie je za námi. Už v podstatě do kina na komedie nechodím, ale jednou za čas na něco tak bizarního a ujetého rád zajdu. Těžko třetímu dílu vyčítat absolutní vypatlanost ve všech směrech, tahle výstavní guilty pleasure vyloženě těží z toho, že se nebere vůbec vážně a je přiznaně debilní, asi to zmiňuju již potřetí, ale na německé prudérní poměry taky dost svěží a vizuálně nádherně natočená. Překvapilo mě, jak i třetí díl vyloženě srší nápady a herr Müller opět řeší dříve nemyslitelné patálie, a co víc, opět je to vtipné, takovým tím infantilně idiotským způsobem, jehož příklon musí mít člověk už v sobě (a nebo nějaké omamné látky). Vynikající trojité kombo na pořádný opilecký večírek, lepších splachovacích komedií aby člověk pohledal.. ()

Malarkey

Nevěřil jsem, že by kvalitu prvního a druhého dílu tvůrci udrželi i ve trojce, leč jsem se na ní těšil. No a nakonec to nebylo ani tak strašný. Jen jsem měl problém, že se tu zábavné scény střídaly s vysloveně trapnými, u kterých jsem si zavzpomínal na momenty série filmů Holky to chtěj taky a období, ve kterém se obecně milně mluvilo, že Němci dělají nejhorší filmy v Evropě a lidé přitom komerčně znali jenom tyto šílené komedie. Zběsilý střih, absurdní situace, rádoby zábavně vložená hudba do dané scény. Pár takových scén ve filmu bylo. Například, když si Chantal se svým kamarádem omylem užívala virtuální sex a kamaráda babička jí do pusy strčila sušenku. No, naštěstí to zachránili zbytkem a skutečností, že jsem si na tu partu za první a druhý díl docela zvyknul. ()

EvilPhoEniX

Třetí díl úspěšné série Fakju pane učiteli je bohužel nejslabším a vlastně i zbytečným. Dvojka film okořenila tím, že se jelo na výlet, ve trojce se děj soustředí zpátky ve škole, ale už to moc nemá koule. Vtipných scén je daleko méně než v předešlých dílech a měl jsem pocit, že už tvůrcům dochází nápady, jakoby ten film byl natočen z nutnosti vydělat další drobné, Na podívání pořád ok, Elyas M´Barek je pořád frajer a Gizem Emre je velkokočka. 60% ()

• Keď sú Chantal (Jella Haase) a Danger (Max von der Groeben) v knižnici, Chantal vytiahne z regálu starú knihu a následne z nej sfúkne prach. To je však nezmysel, keďže prach na knihu padal zhora, nie na prednú stranu. (Astonko)
  • Po závěrečných titulcích můžeme sledovat nepovedené scény z natáčení filmu. (fanda124)