(Pravdepodobne) Záverečný diel príbehu „FJG“, napriek pár skvelým odkazom pre súčasnú a budúcu generáciu mladých ľudí, vo mne nevyvolali také pocity, aké som čakal. Zvolená koncepcia nie je zlá a svojským spôsobom sa snaží upozorniť na aktuálne problémy jak v živote školákov, tak aj vo školstve (samozrejme všetko len z obecného hľadiska). Na druhej strane však tomu použité zábavné scény nefungujú tak, ako kedysi. A ešte k tomu celý príbeh je zbytočne nafúknutý na 120 minút. Skrátiť minimálne o 30 minút. Osobné hodnotenie: 72% (***) (24.1.2019)

Přijde mi docela nefér, dávat tomuhle filmu tak špatné hodnocení. Ale, když ono to ani jinak nejde. Banda žáků s jedním učitelem, jak je známe už od prvního dílu. Ale k tomu má tenhle setsakramensky daleko. Už to není o tom vtipu, kterým hýřily předešlé díly, není to o nápadech a nic moc se neděje. Celý děj mi připadal ohraný, nenápaditý a bez života. Pravdou je, že se scény někdy až nesmyslně táhly, jindy to prostě jenom nebylo ono. Kdyby měl film takovou energii, jako v posledních minutách nebo, chcete-li třetině, určitě by si zasloužil lepší hodnocení. Ale i přesto všechno, když to shrnu, nebyl až tak špatný. Rozhodně se na něj dalo dívat. Doporučení si však tenhle film nezaslouží, kdo jej vidět chce, ten se na něj také podívá. Musí však počítat s tím, že díra do světa to v žádném případě není.(24.3.2018)

Obsahuje spoilery: "Hrozí vám zavření školy. Mám stížnosti. Můj šéf se obává, že se snažíte prosadit problémové studenty místo jejich propagace. 80. léta jsou pryč. Někteří na vysokou nemají. Všichni nemůžou být básníci a myslitelé. Někdo bude muset nastavit písmena a zapnout tiskový stroj." A příběh, který zakončí trilogii je na světě. Je tam spousta bláznivých situací. 1. Úvodní testík. 2. Čipování studentů. "Proč se tam píše..D..O.." - "Dog?" - "Pro co je to zkratka? Kdo ví?" - "Já vím! Doktor!" 3. Studenti na výstavy umění. "Ten záchod vypadal opravdově." 4. Kybersex 5. Sjetej učitel a mega čípek v prdeli. 6. Učitelka, studentka, francouzák a taneček na diskotéce. 7. Emo sebevražda. To byli nejvtipnější situace. Největší prostor ukradla Chantal. Byla na scéně defakto pořád. Nejvíce mne bavila ředitelka jako v předchozích dílech. Trojka je kvalitou něco mezi jedničkou a dvojkou. Já jsem poměrně spokojený, ale nejlepší díl v této sérii je ten druhy. - 70%.(13.1.2019)

Očividně to udělalo velkej boom i po druhým díle, tak proč nenatočit trojku. Bohužel už to ale nedokázalo jet v zajetých kolejích. Jasně, člověk se celkem zasmál, ale přitom spousta těch joků bylo strašně na sílu. Příběh se točil čistě kolem příprav na maturitu a dalšího zavření školy, ale to nebylo to podstatný. Oni se snažej každou scénou trumfovat tu předchozí, a ne vždycky se to holt povede. Bral bych to jako konec německý trilogie, která se jim mimořádně povedla a dál bych to nepokoušel.(12.4.2018)

Pořád se příběh snaží udržet to "své". Jenže koukat potřetí na to samé není úplně ono. Aby film dosahoval kvalit svého prvního dílů, musel by přijít s něčím novým. To se bohužel nestalo. Film je ale i tak plný vtipů a zábavných scének, jen tomu chybí něco navíc. Něco, co by z filmu udělalo opravdu něco neotřelého a originálního. Prosně něco víc, než jen pohodový snímek na jeden večer.(28.12.2018)

• - Keď sú Chantal (Jella Haase) a Danger (Max von der Groeben) v knižnici, Chantal vytiahne z regálu starú knihu a následne z nej sfúkne prach. To je však nezmysel, keďže prach na knihu padal zhora, nie na prednú stranu. (Astonko)

• - Ve filmu se na krátký okamžik objevili hráči fotbalového klubu FC Bayern Mnichov, David Alaba a Mats Hummels. (tb_23)