Ivan Najdenov (Viktor Choriňak), celkom obyčajný mládenec, sa náhodou prenesie zo súčasnej Moskvy do fantastickej zeme Belohorie. V tomto paralelnom svete žijú hrdinovia ruských rozprávok, kúzla sú prirodzenou súčasťou ich života a problémy sa riešia súbojmi s bohatierskymi mečmi. Na svoje veľké prekvapenie sa Ivan ocitne priamo v centre súbojov svetlých a temných síl. Zatiaľ mu ale nie je jasné, prečo má v týchto dramatických udalostiach zohrať hlavnú úlohu práve on. Všetci totiž veria, že on jediný dokáže ukončiť zničujúcu vojnu dvoch znepriatelených svetov. (TV JOJ)

Ironfood

Komediální kombinace fantasy a ruské pohádky, která místy připomíná Shreka. Nenudil jsem se, ale podruhé bych to vidět nepotřeboval, takže pěkné 3* ()

MsUtahraptor

Objektivně o jednu hvězdu míň, ale jak často máme tu čest se Slovanskou pohádkovou fantasy, která je skutečně zábavná a dobře vypadá? ()

kenkaku

Tedy já se bavil neskutečně. Těch parodických situací (ne přehnaně debilních) je mraky a východní pojetí někomu kdo měl ještě na základce ruštinu vůbec nevadí. Naopak dává o to vtipnější pozadí (třeba tomu, kdo neviděl nikdy Mrazíka, spousta věcí vtipných nepřijde). Jediná vada na kráse je, že ten Ivan je takoj balšoj durak… ale i na to se dá zvyknout. ()

iXtr3m3

Legendárny ruský Mrázik rozobratý na súčiastky, bez rozprávkovej časti ale zato obohatený o komediálne a hlavne fantasy pozadie. Triky potešia, Rusi už dávno nie sú tam, kde ich všetci stále vidia, ale tri hviezdy dávam len za originalitu, lebo opäť ako vždy, nech mi všetci milovníci ruského jazyka prepáčia, ale pozerať toto v ruštine, to je fakt hlavybôľ... :) ()

Chmur

Disney a ruské pohádky? To tedy opravdu nejde dohromady. Vše působí tak neskutečně prvoplánově a trapně. Jedna hvězda za zopakování ruština a druhá za půvab ruských hereček. ()

Hanys_

Asi to trošku napálím. Ale od Stardust tady nebyla takhle zábavná a skvěle natočená fantasy pohádka. Funguje tu fakt skoro všechno, navíc závěrečná scéna tomu dává další rozměr. Nečekaná ruská pecka. ()

eagle-eye odpad!

Aspirant na nejhorší fantasy všech dob... Katastrofální děj, herecké výkony, dialogy, humor, námět, scénář, všechno jedna velká katastrofa... Šílenost non-plus ultra, kterou nelze brát ani s nadhledem... Zbytečně strávených 114 minut života... Pokud máte rádi klasické fantasy typu Pán prstenů, Hobit, případně ujeté Princ a pruďas, pak se této zběsilosti vyhněte obloukem... Nechápu zdejších 75% k 5.4.2018... ()

Junglista

Kostěj je k*rva king! Ruský pohádky jsem měl v dětství hodně rád a i když Vasilisu jsem si tenkrát představoval o hodně krásnější, než byla tady, tak ten feeling se mi vrátil.Sprintující chaloupka, basující Ivan, to jsem se válel smíchy. Vlastně jediný, co mi kazilo dojem, byla očividná snaha Disney zapasovat do děje trochi těch imperialistických prvků - povedl se pouze jeden a to Ivanův pěvecký a taneční výkon v jeskyni. Ale já se u toho výborně pobavil a to jsem od toho nic moc nečekal. ()

kolemjdouc

já jsem se skvěle bavila.Absence surového násilí.Dobro vítězí nad zlem .To je středobod  všech pohádek pro děti od dob Boženy Němcové a konče panem Troškou.Nesnáším digitál ale tady ho bylo přiměřeně.Mám slabost pro chaloupky .Tahle Utíkající pštros bezpečně konkuruje té v Mrazíkovi.Pár postav řádné překombinování.A žádné kuňkavé dialogy jak to vidíme v poslední době u nás.Máme asi dost kvalitních mladých herců ale zdá se že výběrová kritéria hodnotí něco jiného. ()

Adramelech

Moc pěkná ruská fantasy s mnoha vtipnými momenty a parádními efekty. Třeba hned v expozici filmu, jak se letící dravý pták proměnil v ženskou, a potom scéna z reálného světa, která ukazuje, jak funguje ezobyznys. To obojí mě už dokázalo upoutat. Pak se Ivan dostane do pohádkové říše a rozběhne se další děj, jemuž nechybí spád a řada dobrých režijních nápadů. Ruská kinematografie se tentokrát docela vytáhla. ()

woodsman

jedinu vec nechapem co ma Disney spolocne s touto ruskou rozpravkou . a filmik naprosto paradny komedia parodia jak višita fakt skvelep ostavi :D Rusko zas ukazalo ze vie tocit velmy dobre filmy a uplne na konci naznak pokracovania dufam ze hej toto si to zasluzi ()

Zombi

Vtipná fantasy pohádka s prvky z Mrazíka, které jsou zakomponovány s příslušným nadhledem. Hlavní hrdina zpočátku moc sympatický není, ale jak se dostane do pohádkové říše, výrazně se to zlepší a stává se z něj nešikovnej sympaťák. Kostěj mohl hrát klidně ve Hře o trůny. Zasadní je, že to natočili s nadhledem a je poměrně dost vtipnýc scén, které mě opravdu pobavily. 4 hvězdy. ()

nonick1

Počáteční, překvapivě povedený a zábavný díl rodinné pohádkové fantasy trilogie ve kterém se to hemží ruskými bohatýry, kouzelnými dědečky, chodícími chaloupkami – a pochopitelně nesmí chybět Kostěj Nesmrtelný a baba Jaga se svým létajícím (zde dokonce víceúčelovým) sudem. Filmové propojení dvou světů, současného a bohatýrského, je příležitostí k mnoha vtipným momentům a situacím, a snímek až do překvapivého finále neztrácí dech a zůstává pohádkově napínavý. ()

Bozvav

V meritu ruské mentality natočený pohádkový velkofilm, který dle mého bohužel popřel to dobré ze staré ruské kultury a nahradil to americkými digátálními klišé triky. Námět není úplně marný, leč jako celek snímek působí dosti zmateně a nevyváženě. Dialogy místy nudné a zápletka dosti vachrlatá. Nicméně i tak slušná zábava, hezky se na film koukalo, humor byl. Za mne 70%. ()

pend

Zajímavá fantasy, ve které se prolíná současnot a tradiční svět rukých pohádek se všemi bohatýry, Babou Jagou , Kostějem...Kdo v dětství četl Krásu nesmírnou, tady bude jako doma....Hlavní hrdiba je ovšem dost nesympatický hajzlík, který nemá kouska cti v těle (tedy aspoň v první půlce), naštěstí jsou tu dvě ruské krasavice, které pro mě film zachraňují. Velice se těším na další dvě pokračování. ()

MickeyStuma

Pod dohledem Disney studia se v ruské kinematografii objevilo jedno velké filmové překvapení a tím je tento snímek nesoucí se na poli známých pohádek a fantasy. Ano, je tu mnohé, co nejen český divák už léta letoucí moc dobře zná. Byly použity kulturní motivy jak ruské, tak i americké a světe div se, funguje to. Mnohé pobaví a v mnohém i překvapí. Slovanský folklór a lidové příběhy jsou velice dobře zachovány a jsou srozumitelné i přes mezinárodní styl humoru. Americký vliv je samozřejmě velmi patrný. Některé anglicky zpívané písničky zamrzí nejvíce. Dobře napsaný scénář, dobrá výprava, masky, a hlavně speciální efekty. Herecký ansámbl neznámý, avšak tím lépe. Role zvládli dokonale a tím, že jsou právě neznámý nebudí na sebe přílišnou pozornost. Vidíme v nich pouze dané postavy. Spousta zvratů, romance, pevný příběh, nenáročný děj, který pochopí i děti. Mnohé asi zarazí hned začátek ukazující akční scénu, která jakoby přímo vypadla z hongkongského akčního snímku. Nic se neděje, tím je pouze poukázáno na fakt, že se jedná o příběh striktně moderní a zásadní. Tohle má ohromnou šanci stát na výsluní jako žánrově podobné americké. Ale co si budeme povídat. Je to ruské, tudíž televizemi a distribucí neakceptovatelné. P.S. Mojí nejoblíbenější postavou je stejně Baba Jaga. Asi z nostalgie k Mrazíkovi. ()

Evander

Poslední bohatýr je hodně zvláštní směsicí všeho možného i nemožného. Je velmi těžké ho jakkoliv objektivně zhodnotit. Nemyslů je ve filmu požehnaně, kamera je místy vysloveně šílená, až člověk přemýšlí, jestli byl kameraman časteji střízlivý či nikoliv. Na druhou stranu musím říci, že mě to celé bavilo a narozdíl od mnoha podobných počinů jen málokdy vysloveně vytáčelo. 60% ()