Mise

• Česko Misie (více)

Silné a velmi vzrušující drama, ve kterém hrají hlavní role nositelé Oscarů Robert De Niro (Lovec jelenů, Zuřící býk) a Jeremy Irons (Zvrat štěstěny, Příliš dokonalá podoba, Kafka). V hlubině amazonských pralesů se v 18. století usiluje bývalý obchodník vzdělávat zaostalé indiány. Když je život domorodých obyvatel ohrožen, musí se však obrátit k meči a zapomenout na modlitby... (Rangelone Film)

rhiannon

Konečně jsem zhlédla film, který jsem od dětství chtěla vidět znova... pamatovala jsem si ho jen velmi matně a možná se podvědomě bránila ten příběh opět prožít. Mám pocit, že budu několik dní plakat, ale rozhodně nelituji... je to nádherný film. A po letech mám chuť oprášit svůj starý klarinet a zkusit si zahrát "Gabriel's Oboe", díky, pane Morricone. ()

Desmi

Způsob boje, kterým vedl Jeremy Irons své ovečky v boji mne neuvěřitelně překvapil a já hned věděl, že Jeremy se stal vítězem i když ztratil život. Někteří jsou k vítězství předurčeni. Jiní, jako Robert, se můžou s osudem prát sebevíc. Indiáni, příroda, hudba,.. všechno šlape jak má.! ()

fafejt001

TENHLE FILM MNE DOST OSLOVIL . TA HUDBA JA AŽ GENIÁLNÍ . KDYŽ JSEM ZÁVĚREČNOU SKLADBU POUŽIL DO SVÉHO TANEČNÍHO PŘEDSTAVENÍ MÉHO SOUBORU , STÁL JSEM ZA OPONOU A TEKLLY MI SLZY A DIVÁKŮM TAKÉ . TAK SILNÁ A NÁDHERNÁ BYLA A JE TAHLE HUDBA . TAK SILNÝ FILM SE PODAŘÍ JEDNOU ZA ČAS . DĚKUJI ZA NĚJ ROLANDE . BRAVOOO . DÁVÁM OPĚT DESET HVĚZD . ()

Delmondo

Zpočátku to vypadá na starou dobrou historickou podívanou s náboženskou tématikou to by ale nesměl být přítomen Robert De Niro kterej zde projde ukázkovou morální transformací z parchanta na hrdinu. Všemi přítomnými vyzdvihovaná první část mne nedostala tak jako silná část druhá a zejména dosti brutální konec u kterýho si pořád musím říkat že "civilizace" se prostě do určitejch koutů světa dostat neměla. ()

ariari

síce dej niekedy postával zaseknutý v pletichách Portugalcov a Španielov aj 5 minút, dojem ostal trvalý, a to na tú dobu točených filmov už niečo znamená. Morriconeho skladba mission the Gabriel , no, to je geniálne dielo, ktoré o dosť vylepšilo dejovú linku, cez youtube si treba určite vypočuť. ()

Crejdl

Film je oproštěn od současných problémů a vrací se k lidské podstatě a přirozenosti. Asi nemá smysl vyzdvihovat dílo, snad jen doporučit všem kteří neviděli. Scénář, režie, obsazení - herecké výkony, v neposlední řadě hudba dělá z filmu mistrovské dílo. ()

karnifex

Vydržel jsem to 40 minut. Pokud se silných témat (příběh vychází ze skutečné historické události) chopí Hollywood, výsledek je slabý, povrchní, nepřesvědčivý. Všechny ty emoce jsou tady tak nějak uhlazeně líbivé - moc hezké na podívání, ale nic pořádného to ve vás nevyvolá.. Pokud chcete vidět, jak se lze s podobným motivem vypořádat opravdověji, určitě doporučuju Herzogův Aguirre, hněv Boží. Ostatně, zde tolika uživateli obdivovaná scéna De Nira táhnoucího zbroj pralesem, je v Herzogově podání mnohem silnější. A právě tak herecké výkony v Misi jsou pouhým stínem ve srovnání s Klausem Kinským.. ()

LencaN

Jak řekla jedna postava ve filmu Prázdniny: ,,Mise je jako z jiného světa, to musíš vidět!" Nádherné záběry na krajinu, úchvatná hudba, která je opravdu jako složená na jiné planetě a velice hutný scénář, který nechává prostor pro divákovo rozjímání. De Niro se kaje za vraždu vlastního bratra, dostává se do vznikající misie, kde se spolu s domorodci seznamuje s Bohem a získává nové životní hodnoty. Osud jim však nehraje do karet a misie je v ohrožení. Mocichtiví Portugalci a Španělé se handrkují o jihoamerické území. Důležitý člen církve musí v misii sdělit nepříjemnou novinu a vzniká rozpor mezi tím, co je Bůh a co je božskou vůlí, kterou si vymaňují určití lidé. Já osobně nejsem věřící, ale nic z toho mi nebylo nepochopitelné. Být hodným a ustoupit nebo ve jménu dobré věci a správných úmyslů bojovat? To téma bylo těžké, možná by se šiklo víc vysvětlit ty mocenské boje, i když je fakt, že o ty tady nakonec až tolik zase nešlo. ()

Foogas

Duše zemřelých přetrvávají v paměti těch, kteří žijí. Prostředí, kamera, hudba a poselství absolutorium, scénář a režie poněkud slabší. Potenciál tam byl, každopádně Tanec s vlky nebo Poslední mohykán jsou záživněji natočené kousky. ()

meda2016

Když jsem už vyhledával keyword mission, dostal jsem se i k filmu Misie, který jsem si dávno opatřil na DVD. Mám rád Jeremy Ironse i De Nira, navíc hudba od Morriconeho. Snad tomu svědčí velké plátno a TV to pokazí, zkrátka mne to zklamalo, nebo se z nějakého důvodu nechytám. Zlom v podání De Nira mne vůbec nedojal, měl jsem pocit, že mu hraní nejde. Krásná je padající vodní tříšť a věčně zelená divočina. 65% za poselství vnoučatům. ()

Saxos

Doba, kdy pár dementních evropských států, vlastnících loďstvo, vyvražďovalo /tedy vlastně přinášelo kulturu a civilizaci/ kde se dalo. Od začátku do konce jdeme po stoupající linii v které je jasné, že dojde ke kompletní likvidaci celé misijní slolečnosti. O filmové hudbě se zmiňuje každý. Samozřejmě v té době dobrá music z dobrého fimu udělala nesmrtelný hit. Závěr: doporučuji. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá historická dráma, ktorá približuje obdobie kolonizácie Južnej Ameriky a politicko-náboženskú situáciu. Príbeh jezuitských misionárov a ich misií uprostred džungle, ktorí vzdorujú svetskej moci a obchodu s otrokmi je síce trocha zdĺhavý, pretože okrem dialógov a akcie dáva režisér priestor prírodným scenériám a vhľadom do kultúry domorodých obyvateľov pralesa. Produkcia je kvalitná a hudba Ennia Morriconeho krásne dopĺňa lyriku obrazu. V niektorých momentoch dokonca pripomína Vangelisov 1492. Prekvapí aj pomerne hviezdne obsadenie. Robert De Niro, Jeremy Irons a dokonca ani Liam Neeson neboli žiadni nováčikovia hoci ten mal zatiaľ väčšinou príležitosť hrať hlavne vedľajšie postavy. Výkony všetkých hercov sú však výborné a osobné osudy postáv majú v niektorých momentoch celkom dobrý dramatický priebeh ale sú momenty keď strácajú tempo. ()

JimJam

Nejlepší historický film, jaký jsem kdy viděl. Nabízí skvělý scénář od Roberta Bolta, hudbu Ennia Morriconeho a úchvatnou kameru Chrise Mengese. Navíc herecké výkony De Nira a Ironse. Málokdy se historickému filmu tak podaří vystihnout dobovou mentalitu a nenazírat na dějinné události moderním pohledem. Bolt však napsal skvostný příběh o Bohu a vykoupení, násilí a lidské chamtivosti, která je nakonec silnější něž náboženská dogmata. ()

MariusDee

Tvůrci se nám evidentně snažili sdělit něco velmi důležitého, něco, co však již všichni víme. To samo o sobě ještě vůbec nevadí, neboť některé věci je třeba si připomínat znovu a znovu, ale pokud k tomu přistoupí klišovité, přepjaté a plitké zpracování je to špatně. Film chvílemi vypadal jako reklama na jihoamerickou přírodu, později jako křesťanská agitka, po chvíli působil jako hold a omluva domorodým obyvatelům, aby nakonec sklouzl do obyčejné řeže hrstky spravedlivých proti přesile zlounů. Postavy ve filmu na mne působily nevěrohodně, jejich chování přepjatě, chybělo mi hlubší rozpracování jejich psychologie. Také bych ocenil více opravdu zajímavých myšlenek a smysluplných dialogů a méně jímavých a samoúčelných scén z jihoamerické přírody a života domorodých indiánů. Zcela jsem v závěru také nepochopil, jaké byly pohnutky zlounských kolonizátorů. Proč posílali do pralesa armádu s děly, aby zničila jeden zcela nevýznamný malý kmen. A když je chtěli použít jako otroky, proč je poté vůbec zabíjeli. A proč biskup tak náhle obrátil, navíc v dané chvíli zcela nelogicky a proti rozumu? Zaujalo snad jedině dilema, jak se postavit tváří v tvář hrozícímu násilí, zda bojovat nebo zachovat stoický klid. Většině je samozřejmě srozumitelnější Mendozův přístup, nicméně je pochopitelný také přístup otce Gabriela, i když působil možná už poněkud fanaticky. Mi je přijatelné něco mezi...nebojovat, ale také nejít slepě na porážku..prostě ustoupit v zájmu zachování lidských životů. ()

ujo_chmel

Bolo to perfektne, jednu hviezdicku som ale musel strhnut za velmi nelogicku a nepremyslenu bojovu scenu. Vsetko ostatne je za 5* ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration