Vražedná přání

• Austrálie

Fantasy / Horor / Thriller

USA, 2017, 90 min

• luka4615

Nudná, místy až trestuhodně předvídatelná záležitost, u níž téměř všechny "lekačky" a šokující "plot twisty" vůbec nefungují. Wish Upon je tedy v mých očích dalším poměrně zbytečným filmem, který postupem času zcela zapadne do hlubokých vod filmového průměru, přičemž si nebudete schopni vybavit, o co že tam vlastně vůbec šlo.(23.10.2017)

Asi bych skoro řekl,že je to spíš to fantasy,protože k hororu to má daleko podobně jako Hc Sparta k dobrýmu hokeji.Leonetti to natočil dost neohrabaně,přitom napad omšelej,ale zručnej rejža z toho vždycky udělá dobrou podívanou.Třeba jako Wingard a jeho Death note.Leonetti ale ty nehody natočil jako nutný zlo,takže nic moc nevidíte,krev moc neteče,a půl stopáže si puber´táci vyměňujou názory.Škoda,mohlo to bejt ďábelsky dobrý.50%.(21.3.2018)

• lestyna

Ze začátku jsem myslela, že se bude jednat o lehce nadprůměný kousek. K mé smůle, se ale nepovedlo. Ty ,,nehody,, by se mi i celkem líbily, nevadilo mi, že nejsou přehnaně krvavé a originalita taky pokulhávala, ovšem i tak jsem se bavila. Hlavní problém, který po tak půlhodinovém začátku přišel, byla hlavní hrdinka. Její pro mě naprosto nepochopitelné chování mě tak vytáčelo, že mi to celý film zkazilo. Když se jí splní do puntíku prvních pár přání a vůbec se nezamyslí nad tím, že třeba ta skříňka opravdu funguje...To, že svými přánímy zabíjí lidi ji taky vůbec nevzrušuje a to hned na začátku, kdy si přeje aby její spolužačka shnila zaživa. Jasný, chápu, každej má někoho koho by nějraději žďouchnul ze schodů, ale udělá to doopravdy? Ne! Až tedy na naší Clare, které je to uplně u prdele. Chápala bych to, kdyby film vyprávěl o chladnokrevné vražedkyní. Jenže, tak to není. Absolutně špatné propracování hl.postavy a jejího charakteru. Sice je na konci filmu jasné, že jí teda měla ovládat ta skříňka, jenže to do uplněho konce není vůbec patrné.(20.10.2017)

• Psychor

Přeji si (hned sedmkrát), aby byla úžasná Joey King v brzké době obsazena do nějakého obzvláště kvalitního hororu, kde by mohla naplno rozvinout svůj herecký talent a nemusela trpět kvůli nemohoucnosti scénáristy či neumu režiséra. John R. Leonetti potřetí hazarduje s hororovou režií a potřetí dostává tvrdou lekci. Potvrzuje se, že starého kameramana režisérským kouskům nenaučíš. Wish Upon, který s velkou důsledností vykrádá snímky jako Final Destination a Wishmaster, nenadchne pravověrného fanouška žánru prakticky ničím. Příběh je dokonale čitelný hned od úvodních minut a hororovosti rovněž příliš nepobral. Snad až v samotném závěru jsem si mohl říci, že mám skutečně co dočinění se zástupcem královského filmového žánru. I přes absenci hororových prvků naštěstí Wish Upon nezačne nudit, a tak mu jakožto zdejší hororový expert mohu udělit relativně přívětivé dvě hvězdy; především za již zmiňovanou Joey King, kterou hned zítra doporučím svému dobrému příteli Fedemu Alvarezovi.(1.8.2017)

Námět, který je založen na Nezvratném osudu, do filmu nepřináší nic nového. Nicméně, když pominu veškeré teen věci, kterých tu bylo teda požehnaně, a nesympatickou hrdinku, tak to nebylo zase tak hrozné. Docela se mi i líbila myšlenka propojení skříňky s dávnou čínskou legendou, to film trochu oživilo.(15.4.2019)

• - Film má ještě potitulkovou scénu. (ben666)