poster

Michael Collins

 • Velká Británie

  Michael Collins

 • Irsko

  Michael Collins

 • USA

  Michael Collins

 • Nový Zéland

  Michael Collins

 • Kanada

  Michael Collins

 • Austrálie

  Michael Collins

Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie / Irsko / USA, 1996, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fiftis
  ***

  V podstate zaujímavý životopisný film, avšak dĺžka mu dosť škodí. Niečo na spôsob Gangov v New Yorku aj keď nie tak dobré a so slabším režisérom. Vo filme sú popravy, že by sa za ne nehanbil ani Godfather, skvelí herci a človek sa pri filme aj niečo priučí z histórie. Čo sa týka hudby, tak si po 10 hodinách nepamätám na žiadnu pesničku ani melódiu. Na záver napíšem že som si nejak zvlášť hlavnú postavu neobľúbil a nevžil sa do nej, ale čiernobiely záver je spracovaný pekne ale myslím že to už je neskoro na to, aby ma tento film dojal.(12.10.2014)

 • blitzer
  ****

  I když o událostech od Velikonočního povstání do smrti Micka Collinse (zakladatele teroristické organizace IRA) mám jen velice povrchní znalosti, tak musím říct, že film mě bavil od začátku až do konce. Přesněji řečeno víc mě bavila druhá půlka, ačkoliv "kmotrovské" vraždy v první půli byly skutečně působivé. Těšil jsem se hlavně na scénu vyjednávání Collinse s britským premiérem Davidem Lloydem Georgem ohledně vzniku samostatného Irska, která ve filmu bohužel nebyla. Děj odehrávající se po návratu Collinse z Londýna a jeho definitvní rozchod s de Valerou, který vygradoval vypuknutím občanské války, mě zaujal nejvíc. Bavilo mě sledovat, jak se Collins vypořádává s nezáviděníhodnou pozicí napůl zrádce - napůl národního hrdiny, která mu víceméně zůstala až dodnes. Zájemcům o tuto problematiku doporučuju taky o deset let mladší snímek Zvedá se vítr.(23.2.2010)

 • majo25
  ****

  Námet si žiadal charizmetického herca, ktorým Neeson nesporne je. Leeson je aj najväčším ťahúňom filmu, aj keď nie jediným, preto to celé dokopy funguje tak, ako by malo. Režijne rovnako bravúrne zvládnuté...meno Neil Jordan si musím zapamätať. Dej má väčšinou svižné tempo a dramatický spád, a aj keď sa jedná - z dnešného pohľadu by sme túto bandu mohli označiť ako - separatistov, ktorí neváhajú zabíjať za príslušnosť k tej či onej vlajke, divák si k nim dokáže vytvoriť vzťah.(1.12.2014)

 • Pavlínka9
  ****

  Mě ten film nepřijde nějak extra úžasný, ale spíš mě tedy udivují dějiny Irska. Jestli si něčím obdobným opravdu prošli, tak to měli hodně dlouho cestu...Zároveň mi to přišlo částečně absurdní a tedy ve výsledku proti sobě stáli Irové a ty masakery - tak to byla síla. To bylo to, co se mi na filmu líbilo nejvíc - ty boje a ta touha něčeho dosáhnout. Herecky mě skvěle překvapil Rhys Meyers :) To jsem koukala a za něj dobrý vstup do "vyššího světa filmu". Sem tam mi to přišlo dost sentimentální (hlavně milostné rozmluvy o tom, jak Collins posílá vzkaz a to znamená, že se mezi tímto krásným milým povídáním zabíjí plno lidí - na tom by nebylo nic neobvyklého, to jsme mnohokrát již viděli, ale tady je to tak lacině natočeno :D ) Bavil mě Aidan Quinn více než Neeson.(1.9.2017)

 • castor
  ****

  Revoluční hrdina sjednocující masy a toužící po svobodě v podání Liama Neesona naštěstí není tím typickým nudným historickým kápem, o kterém se točí co dva roky nějaká historická story. S citem na detail natočený snímek ho představuje také jako zakladatele IRA, známé pro své teroristické praktiky, přesto se na jeho sympatiích ze strany diváka nic nemění. Kamera, výprava, hudba i herci = výborné, akčnější sekvence jsou příjemným osvěžením, působí věrohodně a řemeslně precizně, jen emocí bych prosil příště o trochu víc.(13.8.2012)

 • - Liam Neeson měl při natáčení 43 let, zatímco skutečný Michael Collins zemřel v 31 letech.. (D3VIL)

 • - Tomu Cruiseovi byla nabídnuta role Collinsova vraha. (D3VIL)

 • - V roce 1996 na 53. MFF v Benátkách získal Liam Neeson Volpiho pohár za nejlepší mužský herecký výkon. (Rakosnicek77)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace