poster

Michael Collins

 • Velká Británie

  Michael Collins

 • Irsko

  Michael Collins

 • USA

  Michael Collins

 • Nový Zéland

  Michael Collins

 • Kanada

  Michael Collins

 • Austrálie

  Michael Collins

Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie / Irsko / USA, 1996, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sir-Filip
  ****

  Velmi silné 4 frčky! Opravdu velmi dobře zpracovaný zrod irského státu a pro mne osobně velké překvapení. Nedokázal jsem si vůbec představit, že by mě mohl snímek až tak neskutečně bavit, ale stalo se. Už tak silný zážitek byl u mne navíc ještě podpořen mou neznalostí daného historického problému. Rickman si střihl sice jen vedlejší roli, ale přesto byl zase skvělý a ani J. Roberts, kterou jinak vůbec nemusím, tady nezahrála svou roli vůbec špatně, o čemž svědčí fakt, že jsem ji první půlku vůbec nepoznal. A co napsat závěrem - pro všechny milovníky zeleného ostrova by mělo být shlédnutí "Michaela Collinse" milou poviností! "ENJOY IT!!!"(2.10.2011)

 • Pavlínka9
  ****

  Mě ten film nepřijde nějak extra úžasný, ale spíš mě tedy udivují dějiny Irska. Jestli si něčím obdobným opravdu prošli, tak to měli hodně dlouho cestu...Zároveň mi to přišlo částečně absurdní a tedy ve výsledku proti sobě stáli Irové a ty masakery - tak to byla síla. To bylo to, co se mi na filmu líbilo nejvíc - ty boje a ta touha něčeho dosáhnout. Herecky mě skvěle překvapil Rhys Meyers :) To jsem koukala a za něj dobrý vstup do "vyššího světa filmu". Sem tam mi to přišlo dost sentimentální (hlavně milostné rozmluvy o tom, jak Collins posílá vzkaz a to znamená, že se mezi tímto krásným milým povídáním zabíjí plno lidí - na tom by nebylo nic neobvyklého, to jsme mnohokrát již viděli, ale tady je to tak lacině natočeno :D ) Bavil mě Aidan Quinn více než Neeson.(1.9.2017)

 • Ducharme
  ***

  Vynikající herecké obsazení, příběh s obrovským potencionálem, založeno na pravdivé události a i přesto jsem se místy dost nudila. Celý příběh je poměrně rozvelký, romantická linie děje působí nedopracovaně - Julia Roberts by mohla být nahrazena figurínou a asi bych si toho ani nevšimla, konec, který už je jen jakýmsi nutným vysvětlením - prostě kde nic tu nic! Finální zjištění, že 31 letého Collinse hraje v té době 44 letý Neeson je pak už jen dalším z řady zklamání, jelikož naprosto mění celý pohled na danou událost a na Collinse samotného. 3/5 za scény se souboji a výborného Rickmana.(6.9.2009)

 • kingik
  ***

  Roku 1920 prochází Irsko bouřlivou proměnou a stává se svobodnou zemí. V čele událostí stojí bojovný Michael Collins, jehož osudy líčí životopisný film Neila Jordana s Liamem Neesonem v titulní roli. První polovina snímku je naprosto strhující, ale přesně v půlce filmu nastane zlom a filmu dojde zřetelně dech. Pak už se toho moc neděje, a vše, co bylo tak skvěle rozběhnuto, vyšumí do ztracena.(1.3.2009)

 • DEXTER099
  ****

  Irové jsou drsný národ a tento příběh je zachycuje v období po první světové válce kde jejich vůdce či spíš nejaktivnější z aktivních Michael Collins usiluje o samostatnou republiku Irsko,ale když už se mu podaří po cestě plné krvi vyjednat s Británii dohodu,kde Irové musí přísahat věrnost koruně tak se mu stane osudné to co sám nepředpokládal a to vlastní lid,který chtěl víc než jen kompromis.Dobrý herecký výkon Liam Neesona (jak už je jeho zvykem) a menší role ,ale do významná docela velká pro Julii Roberts.Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.(11.3.2015)

 • - V roce 1996 na 53. MFF v Benátkách získal Liam Neeson Volpiho pohár za nejlepší mužský herecký výkon. (Rakosnicek77)

 • - Scény zachycující masakr v Croke Parku se natáčely na stadionu Carlisle Grounds, který patří irskému fotbalovému klubu Bray Wanderers. (skudiblik)

 • - Liam Neeson měl při natáčení 43 let, zatímco skutečný Michael Collins zemřel v 31 letech.. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace