Ve spárech ďábla

• USA The Possession of Hannah Grace (více)

Otřesný obřad vymítání ďábla se vymkne kontrole a vyžádá si život mladé ženy. O několik měsíců později má Megan Reedová (Shay Mitchellová) službu v noci v pitevně, kam přivezou znetvořené mrtvé tělo. Megan, která je uvězněna sama v podzemních chodbách, začne mít strašlivé vidiny a zmocní se jí podezření, že tělo je posedlé nemilosrdnou démonickou sílou. (Falcon)

Nach

Možná bych tento horor hodnotil lépe, kdybych ale před pár týdny zrovna nezhlédl jeden z nejlepších seriálových duchařských hororů, které jsem měl tu čest kdy vidět (The Haunting of Hill House, 2018), nebo kdybych již neviděl o něco lepší a přesto průměrný a velice podobný snímek The Autopsy of Jane Doe. Přál jsem si, aby tento horor: Ve spárech ďábla, kráčel ve šlépějích právě zmíněného pitevního snímku a vyhýbal se negativům typu klišé či zbytečným lekačkám pro něž není důvod. Bohužel, film nejenže má zbytečné lekačky (představovačka kudrnatého policisty v márnici), ale i ty klišé (vážně se furt musí v těchto hororech umírat při levitaci těla?). Navíc se mu nedaří budovat tu správně hororovou atmosféru a tedy i napětí. Hlavní záporák/záporačka mě začala nudit od poloviny a v podstatě jsem při jejích scénách pouze počítal mrtvé. Děsivost z ranku jakéhokoli filmu z univerza V zajetí démonů se nekoná. Přiznávám, plusem je, že se hlavní hrdinka nesnažila chovat jako deme...t a scénář měl nějakou snahu o logiku. Bohužel ale, to je to jediné k pochvale. Zbytek zapadá natolik do béčkového hororu, až mě to v kině bolí vidět. Včetně do očí bijících digitálních efektů. Dvě slunce a příště prosím další kino horor dejte raději režiséru: Miku Flanaganovi. 55% ()

Damarus

Nudný předvídatelný klišé. Ani nevim proč tu jednu hvězdu dávám...Asi proto, že mi je týhle hororový chudinky líto. ()

bourec

Klišovitý to asi bylo,ale to mi nikdy neva.Co mi ale vadí je ,že v takhle senzačním prostoru nedokázali z toho vymlátit prvotřídní strašení.A hlavní hrdinka,která mi byla víc než sympatická,na konci vypadala,jak když se nic nestalo.60% ()

cariada

Nebylo to špatné, ale přece jen mě to vyloženě nechytlo a přeskakoval jsem nudný pasáže. Za mě to chtělo přidat na atmosféře víc lekaček. Hlavní hrdinka byla celkem fajn. ()

dubinak

Děkuji všem bohům osudu, že mi zabránili jít na tenhle kentus do kina. Pro mě neskutečně bezcenný film bez kouska nápadu, snahy nebo jakékoliv atmosféry. Mrtvola si tam lítá po baráku jak kdyby se nechumelilo, režisér vyžírá nápady z povedené Jane Doe a ani se nepokusí mít trošičku zajímavé finále. Tyhle rychlokvašky se slušným rozpočtem už přestávám tolerovat. ()

HorrFi

To je tak, když člověk ví dopředu že se jedná o průměr nebo slabší průměr a doufá, že to neni pravda, ale bohužel je.. problem tohohle hororu je, že tu nefunguje skoro nic.. neni tu nic co by potěšilo člověka kterej pravidelně kouká na horory.. slabý 3 hvězdy ()

Sfinkter

Technicky dobře zvládnutý horor, ale mezi exorcistickými snímky podprůměr, který je v některých věcech otravný a nepřináší nic nového. ()

oveckaoa

No jelikož je to můj poslední horor v kinech tento rok budu hodný a ty 3 hvězdy dám. Jinak je to v podstatě kopírka Tajemství Smrti Slečny Neznámé jen s horšími herci a dějem. Jinak nesnáším puberťáky co jdou na horor a všechno musí komentovat to nemůžou 90 minut držet tlamy. ()

MikyAff

Založený na špatných lekačkách a nepříliš poutavém ději. Linka vraždění, na které vás nic moc nepřekvapí, mrtvolka nezáživná a hlavní postava odolná proti ohni. Na to, že jsem byla na snímku v kině, ve mně žádný dojem nenechal a přitom potenciál márnic je tak obrovský. Navíc gratuluji překladatelům názvu filmu. Se spáry ďábla to má pramálo společného. ()

uiu

Hm OK, někdo viděl film The Autopsy of Jane Doe (2016) a rozhodl se udělat další horor o mrtvole v márnici, která není zas tak mrtvá a postupně všechny kolem sebe likviduje. Hlavní hrdinka ale byla super sympatická, takže se na to dalo dívat. Jediné, co mi vadilo, bylo asi prvních 5 minut filmu, kdy je zbytečně vysvětlováno, co se Hannah stalo a divák pak přichází o pár překvapení - např. kdyby nebylo prvních pár minut, nevěděli bychom, že ten "bezdomovec", co se snaží dostat do márnice je její otec - což docvakne každému, i když mu není vidět do obličeje. Navíc k čemu je nám scéna, že Hannah prošla nevydařeným exorcismem - navíc se tu samou informaci dozvíme, když si ji hlavní hrdinka hodí do Googlu. Celkem mě mrzí, když po shlédnutí filmu mám milion lepších nápadů, jak by se dalo budovat napětí a odkrývání tajemství, které diváka nejen baví, ale i příjemně děsí. Ale jako příjemný béčkový horor na víkendové odpoledne super. ()

pursulus

Nejhorší není nejhorší.¬         Naposled jsem měl podobný pocit z horroru před dvěma roky při sledování "P2" Francka Khalfouna, zbytečného tvůrce, který chybí u popelářů. Tak tedy nyní přibyl Sieve+Rooijen. ()

VanTom

Ze dvou hororových subžánrů v jednom zůstal vymítačský úvod, který rychle změnil kabát v "duchařské" strašení při noční směně v nemocniční márnici. Nicméně tady se podařilo navodit slušně děsivé napětí s traumatizovanou expolicistkou v hlavní roli; aspoň do fáze, než se posedlý bubák (rozlámaná mladá dívčina) dal dohromady a začal tuctově (digitálně) lozit po stropech a brutálně všudypřítomně likvidovat osazenstvo. ()

lykan9

Díky prostředí, sympatickým hercům a slušným vizuálním efektům se Ve spárech ďábla vykřesal z průměru na o jednu příčku výše. Jako celek však nic zajímavého nepřináší a hororový fajnšmekr by se mohl i nudit. Já sice zbožňuju horory, ale nejsem ani tak náročný a ani  tak zběhlý, abych se za fajnšmekra považoval. Tudíž musím uznat, že film temnou a místy napínavou atmošku měl, a proto si aspoň tři hvězdy zaslouží. ()

Jaro.Krafcik

Ide o celkom slušný horor ktorý mal nábeh aj na 4 hviezdičky hlavne s odstupom času ma to bavilo a išlo o dobrý film na tému exorcismus. Aj tie temné miesta v márnici stáli za to. 3* ()