Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

iXtr3m3

Premýšľal som po rozhovore s bratom, že dám len silné tri hviezdy. Nie, dám štyri a tiež dobré, nie s privretím oka. Prečo? Lebo hodnotiť to v zrovnaní s inými aktuálnymi filmami by nebolo fér. Podmorský mikro-sub-žáner je fakt ojedinelý a ja si posledný super zásah do tohoto žánru pamätám Abyss a Leviathana, nízkoropočtové aj keď už klasiky ako Deep Star Six alebo ešte menej známy The Rift moc nerátam, lebo to sú oproti prvým dvom menovaným televízne hračičky. Inak sranda, že fakt od tej doby tu nikdy nejaká mánia podmorským survivalom v mega základniach nebola. V 1989tom vznikli tri známe filmy (Abbyss, Leviathan, Deep Star Six - áčko, béčko, céčko), v 1990tom The Rift (céčko) a potom takmer 10 rokov nič až do Sphere (1998), ale tá nebola ani zďaleka takto mierená. Meg sa zasa neodohrával celý pod morom. Boli tu roky trvajúce mánie týkajúce sa tématiky Terminátora, Alienov, Asteroidov a iných (sranda, že prvé dve menované mánie - Terminátor a Aliens mal na svedomí Cameron, rovnako ako mániu, ktorú rozpútal už len ohlásením Abbyss, preto toľko filmov v jednom roku? Nie, sčasti jeho vizionárstvo, sčasti jeho meno a z veľkej časti vždy prelomová technológia, ktorú chcel jednoducho každý, k dokonalosti mu už chýbalo len natočiť Matrix :), ale podmorské nie. Pritom o mori a hlavne jeho hlbinách vieme menej ako blízkom známom vesmíre a to je holý fakt, takže fantázii by sa medze nekládli. Abbyss samozrejme v predĺženej verzii bol zameraný na ekologickú výzvu (a to prosím v časoch, keď ani zďaleka nebola príroda v sračkách ako dnes), Leviathan si odskočil pod morom ku Thing tématike a Underwater v podstate robí mix oboch, samozrejme z Abbyss si berie myšlienku ekologického ohrozenia len v úvodných a záverečných titulkoch, ale to má na svedomí hnusne krátka stopáž. Taká pol hodinka navyše by tomu fakt že svedčila. Obsadenie bolo fajn, mladá/stará Stewartová mi pripomínala Ripley v Alienovi 3, technicky to bolo fakt že perfektné, dokonca po zhliadnutí scény, kedy sa prvý raz vedľa seba postavia všetci v tých mecha-skafandroch ešte bez prilieb vedľa seba, už mám jasnú predstavu, ako by mohli vyzerať Gears of War The Movie a kurňa, sem s tým. Škoda toho maličkého dávkovania príšeriek aj napriek záveru, bola by to pecka, len by to chcelo asi väčší počet kusov ľudí na popravu. Inak tá paralela s Alienom, keď si uvedomím monster zložku a jej členenie, je asi širšia ako som myslel. Takže kým bol Leviathan krížencom Abbyss a Thing, tak Underwater je krížencom Abbyss a Aliena/Alienov. Mať toto na starosti taký Cameron v spolupráci s Del Torom, uff, to by bola parádička. Ale dizajn príšer a hlavne jednej z nich, kurva fix, veľmi dobré, veľmi dobré. Vedel by som si predstaviť sequel s inou posádkou, keďže titulky pokračovaniu cestu síce priamo neotvárajú, ale určite ani nezatvárajú. A čerešnika na torte hudobný podmaz od Marca Beltramiho, ktorý sadol ako riť na šerbel. Nie je to počúvateľné mimo film, ale v ňom si to svoje miesto zastalo fakt dobre. Na Eubankovi sa mi páči, ako postupne ide vyššie a vyššie aj keď vždy do ústrania ide nejaká hlavná zložka. V Love šiel na poetiku a príbeh. V The Signal šiel na myšlienku a hlavne WTF záver ako v Matrixe, Trinástom poschodí alebo Existenz a teraz šiel na monster survivalík. Na žáner Love nevychádza veľa podobných kúskov. The Signal pripomenul 15 rokov staré filmy a Undewater dokonca ešte o dekádu staršie. Asi vidím jeho smer. Robiť to, čo bežne iní nerobia. A to sa mi páči. Vyššie to dať nemôžem, lebo predsa len tá stopáž stlačila dej na cestu z A do B, z B do C a hotovo. Ale to nie je vina ani technického spracovania, ani hercov, dokonca si nemyslím, že ani scenáristu, ale rozpočtu, ktorý jednoducho opulentnejšiemu výsledku moc do karát nenahrával. Buďme radi za to, čo sme dostali, aj keď... :) () (méně) (více)

Wotan

Jop s flaškou vajna se to kouká pěkně. Super atmosféra a dobrá jednohubka v karanténě. Apoň, že Paulův králíček to doklepal na hladinu. ()

666Carnage

Další snímek, ze stylu co mám rád a to horor z prostředí odkud se nedá utéct, jako voda nebo vesmír. Mám to rád protože buď je zabije prostředí nebo to co je honí. Tenhle snímek se už podle názvu odehrává pod vodou a nebylo to vůbec špatný. Mělo to občas pěknou klaustrofobickou atmosféru a taky, pak venku na dně moři tu atmosféru toho, že nevíte co je okolo vás. Několikrát jsem tam viděl kopírku vetřelce ale nijak mi to nevadí dneska je kopírka všechno všeho. Dokonce i Kristen Stewart je tu dobrá. Má to tempo takže to rychle uteče a já se těch 90 minut bavil. 75% ()

borec999

Po technickej a vizuálnej stránke áčkový kino horor, po stránke dejovej jednoduché béčko( posádka ponorky narazí na niečo nevysvetliteľného). Úvod filmu sa desivo tiahne a úprimne ak by sa v druhej polovici konečne nezačalo niečo hororového diať, tak by som asi umrel od nudy. Herci (Kirsten Stewart a Vincent Cassel v hlavných úlohách) ujdú aj keď postavy sú vlastne dosť o ničom, dej nijako extra neprekvapí (SPOILER možno len tým že ústredným monštrom je Cthulhu z univerza Howarda Lovecraftea KONIEC SPOILERU) a tak jediné dve veci čo pochválim a za čo je film koniec koncov u mňa aspoň v slabšom priemere je, že a) keď sa straší tak má Pod vodou slušnú atmosféru a b) hlavné monštrum sa nám ukáže v plnej kráse a tento moment je naozaj epic a stojí zato. No a záver tiež vyslovene neurazil. Jeden zo slabších hororov roku 2020, ktorý ale predsa len na to priemerné hodnotenie u mňa tesne dosiahne. 50% ()

Han22

Já jsem se na to fakt dost těšil, doufaje v něco podobného jako byla třeba Meg. No ale bohužel. Pod vodou má celkem spád je to celkem svižná podmořská jízda, která rychle uteče - toť plusy. Dirty atmosféru podmořských základen beru, asi to byl záměr, ale dal bych přednost nějakým eye candy lokacím. Zbytek je ale děsný - chaotický střih a temnota, kdy jsem ani nepostřehl co se stalo s tou skupinou od které je hrdinka odtažena na laně. Příšery, které se ukážou až těsně před koncem a nejsou nic extra, u těch menších mě první napadlo že koukám na vodníky :D Špatný konec. A samozřejmě Kristen Stewart, která se nejenže nenaučila hrát, je plochá herecky i fyzicky, ale ještě je čímdál hnusnější což podpořila ve filmu sestřihem na skina. Když jsem ji viděl v prádle, tak jsem si říkal že bych radši koukal na ty nepovedený obludy. No nic 3* pořád lepší než nějaká nudná duchařina. ()

bruceman7

No, přišlo mi to za A extra chaotické (a hlavně teda děj se odpíchne jak Diesel ve FaF) a za B dost... alienovské. Kam taky jinam zařadit v kalhotkách pobíhající vyzáblici než k praprababičce Ripleyové? A obludy to taky neměly ke svým vzorům extra daleko. ()

BoredKid

Eubank a jeho pocta podmorským osemdesiatkam. Až na zopár hluchých miest je to naozaj vydarený kúsok s prastarým monštrom z pera H.P. Lovercrafta. 8/10 ()

Zmrv

Pod vodou naprosto splnilo moje očekávání. Šel jsem do kina na sci-fi, u kterého nebudu muset přemýšlet, a přesně toho se mi dostalo. Kdybych u toho totiž přemýšlel, tak to budu muset hodnotit hůř, protože logiky scénář moc nepobral. Herecké výkony lze také hodnotit jen stěží, protože kromě T.J. Millera tam v podstatě nikdo nemá co hrát. Ale na druhou stranu v kině se na to moc dobře dívá, i když tak půlku stopáže se postavy pohybují v temnotě na mořském dně, a kromě nich skoro nic není vidět. Popravdě, kdybych to neviděl v kině, tak asi budu muset jít s hodnocením ještě níž, protože jedině tam vynikne ta vizuální stránka, která film drží nad vodou podprůměru. Jako "odpočinkový" sci-fi horor ale Pod vodou funguje ideálně, stačí nemít přehnané nároky. 60% ()

kery-

Když to nejlepší z celého filmu je právě Kristen Steward, tak je něco hodně špatně. Tohle je nepřehledná, utahaná a silně nepovedená kopie vetřelce, kde není vůbec nic originálního a zajímavého. Do mého vkusu se to zkrátka netrefilo. ()

Corpsegrinder

Zklamání a to velký. Nevýrazná hlavní hrdinka, nesympatická banda idiotů kolem ní, do toho postava co je napsaná tak aby se každou větou snažila bejt hrozně vtipná což naprosto sráží atmosféru filmu, v podvodních scénách je to chaos a je vidět uplný hovno a v podstatě se celou dobu naprosto nic neděje. Koule tomu dodá v posledních 10 minutách moment kdy pozdraví Cthulhu (v hodně zmenšený verzi) ale ani to neni využito na maximum. Nezáživná nuda která nevyužívá potenciál ani lovecraftího universa ani podvodního filmu. Hvězda za hudbu. ()

Hanys_

Taková modernější variace na Vetřelce, nebo ještě lépe na ne moc známého Leviatana z osmdesátek. Zhruba do poloviny ještě ucházející, pak už to nějak ztratilo tempo, hlášky (jasně blbě se hláškuje, když všichni přeživší pomalu umírají) a ani ty známé xichty v hlavních rolích to nezachránily. 5/10 ()

Mafiapau odpad!

Tak ABSOLUTNĚ DEMENTNÍ film jsem neviděl od Alien: Covenant.. ten alespoň tahal Fassbender.. ale tady máte SJW agendu podmáznutou Kristen Stewart oholenou na Eminema ve filmu.. kterej absolutně nedává smysl.. jediný plus? Sound-design a soundtrack.. a to jsem si myslel že to bude masterpiece jak SOMA..přemáhal jsem se abych to vůbec dokoukal Nikdy víc.. ODPAD ()

Mazlik4

Včera jsem po 40x viděl Vetřelce, dnes koukám po 4x na tohle. Jsem nadšený, konečně film který mi 100 % sedl! ()

F.W.Colqhoun

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn. Natočme Vetřelce s Kristen Stewart - ve vodě (bez Stevea Zissoua), se scénami ve spodním prádle, trochu víc pop a trochu romanticky. Potvory dodáme takové, jaké se k nice v okolí hlubinného vrtu nenažrané korporace Tian (nedozvíme se, co tak zajímavého se zde těží - technickými detaily se ve filmech s Kirsten Stewart nemá smysl zabývat), jaké připadnou každému jako první na mysl. Kromě pohledné Stewart, která ve své strnulosti působí celkem věrohodně, odsloužil své hlavně klasik Marco Beltrami. ()

Sancty

Platí to isté čo som napísal aj o Gravitácii a to že v bezpečí domova stratí svoje čaro. Po kine úplná spokojnosť a po niekoľko ročnom suchu na poli podmorského scifi poriadna prietrž. Okrem excelentného prostredia, tá hlbina budí rešpekt, a vydareného hudobného mixu elektroniky a klasických nástrojov, chválim výbornú Kristen, ktorú nemám úprimne rád ale možno práve touto rolou si ma získa. Obdobne som to mal kedysi aj s Leom DiCapriom tak snáď to nie je len jednorázovka. ()

Adramelech

Lesba (?) a černoch v podmořské stanici. Praskne tam voda, oni utíkají. Cestou najdou ještě jednoho člena posádky, který žije, ale je něčím zavalený. Lesba ho vyprostí. „Ty úžasná plochá elfko,“ zalichotí jí zachráněný, který je evidentně galantním mužem. Ukáže se, že havárii přežili též někteří další pracovníci stanice, mezi nimi i jedna šikmoočka, která je v oblasti hrudníku rovněž spíše placatá. Prsaté ženy asi na práci pod mořskou hladinou nenajímají, protože zabírají moc místa a možná mají i větší spotřebu kyslíku. Řeší se, co by se mělo dělat dál. Děj filmu se zvolna rozjíždí a na scénu vstupují či spíše vplouvají mořské potvory... Jedna hvězdička za záběr na zcela potetovanou plošinu hrudníku výše zmíněné lesby, druhá hvězdička za roztomilé mládě živočišného druhu Cthulhu submarinus. ()

Blondsky

Film s "podvodním vetřelcem" se povedl. Z traileru jsem cítil, že ty odsuny tomu neudělaly dobře a že to bude fakt špatná filmařina. Ale k mému překvapení to dobře fungovalo. Film utíkal pěkně, ale příběhově nic nepřináší, humor je suchý a mytologie monster není pořádně rozvětvena (chápu, že je to kvůli malé stopáži). Naštěstí to vyváží perfektní vodní prostředí, CGI, která neselhává (aspoň jsem neměl čas postřehnout nějakou chybu) a neurážející výkon Kristen Stewart. Celkově tedy jde o příjěné překvapení, páč jsem to čekal mnohem, mnohem horší. Ale důvod jít do kina to rozhodně není. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu