Noční hra

• Nový Zéland

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní

USA, 2018, 100 min

• Chrustyn

Další promarněný potenciál. Je občas opravdu škoda, když už někdo vymyslí takovou zápletku, ze které by se dala vydolovat celá řada vtipných a zábavných scén a vznikne z toho tak zoufale nevtipný a nudný film. Po celou dobu jsem byl překvapen, jak tvůrci každou slušně rozjetou scénu pokazí a nevyrazí z ní víc než malinký vtípek, nebo něco ohromně trapného. Chemie mezi herci je absolutně nefunkční a kdykoliv to vypadá, že někdo řekne něco vtipného, nebo přijde konečně nějaká vtipná situace, nic takového nepřijde. Po celou dobu jsem zaznamenal asi tak 3 scény u kterých jsem se ušklíbl a jednu zajímavě natočenou scénu (házená se vzácným vejcem, natočená tak aby působila jedním záběrem a celkově velice dobrá práce s kamerou). Je to opravdu škoda, protože "Noční hra" mohla být přesně tím typem filmu jako "Millerovi na tripu" nebo "Pařba ve Vegas", ale film troskotá od režie přes scénář a bohužel až po herce, kteří se možná při natáčení bavili, ale do filmu se to nedostalo. P.S. předchozí režijní počin dua Daley a Golfstein bylo pokračování Rodinné dovolené, což vysvětluje "kvalitu" Noční hry.(8.10.2018)

Příjemná komedie na jedno prolechtání bránice. Hezky napsané a solidně zahrané. Je trošku s podivem, že mě ústřední duo bavilo z celého filmu nejméně. Mnohem lépe vynikaly všechny vedlejší postavy, které byly opravdu skvěle vybrané. Pošahaný soused byla zcela jistě nejúžasnější postava. Takže až budete mít někdy chuť spustit v mozku úsporný režim a vydechnout u příjemné bláznivé komedie, tak tímto filmem určitě nesáhnete vedle, za to se zaručuji. Navíc je navzdory očekávání poměrně originální, což je u podobných filmů vždy obrovským plus. Lepší tři kousky.(14.5.2018)

Skupinka lidí se už léta spolu schází a hrají večerní hry (většinou se jedná o ty stolní). Během nich se prověřují znalosti, postřeh, šikovnost a podobné intelektuální schopnosti. Max (hlavní hrdina) má bratra, který je skoro ve všem ''nejspíš'' úspěšnější a právě jeho brácha vymyslí novou hru.....Ha - hádejte voco půjde. Nikdo?? Tak já vám to povím - kruci, možná je to i v popisku - jebat. Během večera má být někdo unesen a ostatní po něm budou pátrat a kdo zvítězí, dostane klíčky od jeho skvělého auta. Jméno auta neprozradím, to už by jste chtěli po mně příliš. Na zbytek se podívejte sami, zase nemám tolik času, abych Vám k tomu řekl více. První polovina rozhodně lepší než ta druhá, jinak je to rozhodně koukatelný film.(1.8.2018)

• Oktavianus

Mohlo to být zajímavé, kdyby tam nebyly tři faktory, které potenciál solidní komedie pohřbily: nefunkčnost vztahů mezi postavami, přeplácaná zápletka, velmi trapné momenty. Co se nefunkčních vztahů mezi postavami týče, je problém v ústřední dvojici. Opominu subjektiní fakt, že ani jednoho z dvojice Bateman-McAdamsová nemám rád. Horší je, že spolu nefungují jako pár. Kdyby hráli sourozence, neřeknu ani popel. Ale velká láska? A kde? A podobně problematický to je v jejich vztahu ke kamarádům. Skoro to působí jako castingový fail ve stylu "naženeme do studia prvních pár herců, co potkáme na ulici, a nějak bude". Nebylo. Zápletka je velmi přeplácaná (schválně neříkám "překombinovaná", to má i pozitivní konotace), snaha přijít každou chvíli s nějakým twistem vede k tomu, že si některé scény začnou odporovat. Především v mafiánské části. Tohle se těžko rozepisuje bez spoilerů - no, však uvidíte. A trapno? To je všude. Honička v mafiánském domě jako kdyby byla vystřižená z animáku. Tam bych ji bral. Ale tady a takhle??? V kině někteří lidé po ní s vrtěním hlavy odcházeli. A další, doktorka, která se zajímá o hrdinova bratra, amatérská operace a podobně. A kdybych měl vypisovat nelogičnosti, byli bychom tu ještě zítra. Omezím se na nejkřiklavější - přece není možné se dostat do mafiánského sídla stejně snadno jako do lunaparku. Ani v bláznivé komedii ne. Přece by se páry prohledávající pokoje v domě plném nájemných zabijáků nehádali o osobních problémech, když je tlačí čas. Jak sakra mohla postava McAdamsové reagovat na Batemanovu hlášku, když ve chvíli, kdy ji jeho postava vyslovila, byla úplně jinde?? A tak dál. Bolí mě to, že musím Noční hru takto hanět, protože měla skvělý potenciál... Nelze ale jinak.(1.3.2018)

Přesně tohle jsem dneska potřeboval potom, co jsem strávil víc než dvě hodiny u filmu "Phantom Thread". Výborná oddechovka, u které jsem se mohl zasmát, aniž bych se dočkal přísunu trapných pokusů o humor. Ústřední dvojice byla skvělá, ale zbytek obsazení nijak nezaostával a já jsem se po celou dobu výborně bavil. Vyndávání kulky včetně příprav si budu určitě dlouho pamatovat, to byl majstrštyk:-)(12.9.2018)