Noční hra

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Krimi / Akční / Mysteriózní

USA, 2018, 100 min

Exkluzivní záležitost, na kterou se oplatí jít do kina. Věděl jsem, že to bude tajemná a pěkně domotaná hra, ale že až takhle zajímavě? Ono nejenom že člověk přemejšlí, co je jenom hra a co je realita, ale dokonce se i perfektně baví. Přesto, že to nebyla čistá komedie, tak to byl přesně ten typ humoru, kterej mám rád. Jeden twist střídá druhej a podle mě to hluchý místo nemělo. Navíc Rachel McAdams a Jason Bateman, povedená a sympatická dvojice. Vřele doporučuju, obrovský letošní překvapení.(13.3.2018)

Dělal bych noční celej život, kdybych na nich mohl hrát hry s Rachel. Príma nápad, tahle párty; už vím, co uspořádám bráchovi k narozkám. Má tady někdo na Rachel číslo? Nejdřív ale musím jít pozavírat zpátky do klecí opice, který stříhaly trailer. Film totiž obsahuje asi tak o dvě scény navíc, takže jestli jsi viděl upoutávku aspoň dvakrát, klidně to tady ohodnoť... (Banff, Kanada)(13.3.2018)

Ale jo, dám čtyři. Obsazení velice příjemné, Rachel je kusanec, marná sláva. Něco by se tomu vytknout dalo, mohlo to být méně ztřeštěné, ale vtipu je dost, a vyjímečně dobře se to sleduje. Kamera a střih je odpichová, ne ale zmatená, obrazy jsou originální a vše podkresluje dobrá hudba. Je to takový ten oddechový film, co příjemně uteče a má opravdu něco navíc. Zápletka se pěkně košatí a pořád se něco děje, navíc to má po dlouhé době rozumnou stopáž.(12.5.2018)

Koniec je typický flák typu , parta looserov zneškodní crime lorda. Ale mimo konca je to perfektná komédia. Už je to nejaký čas som sa takto schuti zasmial. " Glass tables acting really weird tonight". Jason Bateman rules. Jeho komédie mám rád. Vždy mi prišiel sympatický. McAdams je naspapanie a do toho skvelý Plemons a Lamorne Morris. Vtipy z guľkou, s Denzelom, so stolíkmi a "jednozáberovka" s vajcom sú vrcholy filmu. Má to tempo. Má to vtip. A dobre sa na to pozerá. Michael C. Hall si svoj malý štek berie celý pre seba. Pohodová oddychovka, ku ktorej sa budem veľmi rád vracať.(8.5.2018)

Nebyl bych to já, aby mi k návštěvě Noční hry v kině nestačila pouze Rachel McAdams, takže díky mému nezasvěcení trailerem jsem se dočkal asi stejně překvapivého a nečekaného zážitku jako samotní účastníci Game Night. Větu "Jo, to bude něco pro mě." jsem si řekl už po prvních pěti minutách, jakmile jsem se dozvěděl o soutěživosti ústředních postav a nadšení mě (jako soutěživého člověka) ani jednou neopustilo. Sice mi scénář v jistých momentech přišel až nereálně překombinovaný, ale to mi vůbec nezkazilo skvělý zážitek. Svěží a v mnoha případech trefný humor se nesl rovnoměrně celým snímkem a já se skvěle bavil. Dokonce i přes některé příliš vynucené a prvoplánové reakce postav díky výrazným charakteristikám (tupý Harvard a žárlivka Denzel), ale to ke každé správné ulítlé komedii patří. Tuhle bych totiž mohl opravdu vřele doporučit.(8.3.2018)

• - Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (MATADOR)

• - Postava Garyho Kingsburyho (Jesse Plemons) byla pojmenována po manželce Johna Francise Daleyho, Corinne Kingsbury. (Delock)

• - Jedno z míst, kde se točilo, je i Irský Pub RiRa v Atlantě. (Tomas_TM)