Noční hra

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi / Akční / Mysteriózní

USA, 2018, 100 min

Zábavná komedie inspirující se do jisté míry Fincherovou Hrou. Ve stejné míře ukecané jako akční, prosté kanálového rádobyhumoru a dvojice režisérů tu netlačí na pilu, takže vtipné scénky vyznívají přirozeně. Navrch se tu sešla výborná herecká sestava s osvědčeným Batemanem, roztomilou Rachel McAdams a neokoukaným Piemontem. Takhle mě to ba. 80%(12.5.2018)

(58%) GAME NIGHT není špatný filmový počin. Mělo to ale navíc. Místy mě to docela bavilo a místy jsem se trochu nudil a některé scény mi přišly divné. Po komediální stránce to není zlé, občas jsem se i zasmál. Poslední cca třetina filmu už ale ztratila tempo. Byl to už takový miš maš. Takže celkově rozporuplnost. Námět dobrý, pár vtipných scén, nějaké ty zvraty atd. Víc bych v tom ale nehledal než neškodnou jednohubku na zabití času.(22.5.2018)

Bláznivá variace Fincherovy Hry, která se střídavou úspěšností chrlí popkulturní vtípky (hádání Nortona bylo fajn, Not-Denzel linie už zase tolik ne) a stejně tak si počíná v situačně-konverzačním humoru (vyndávání kulky z předloktí pobavilo, groteskní scéna s přehazováním Fabergého plastového vejce naopak vypadala, že ji tam autoři museli mít, i kdyby z ní trapnost stříkala). Na jedno podívání dobré, ale mám obavy, že po dalším by se to okoukalo jak dobro v Batemanově tváři..(16.5.2018)

Nevím, zda se na mém hodnocení nepodepisuje návrat z kina po návštěvě dámského klubu. Každopadně vím, že kdybych si se sladkou Rachel chtěl někdy takovou hru zahrát, tak při ošetřovaní ruky by mi mohla rozpárat celé břicho a stejně bych byl naprosto spokojený a házel zamilovaný pohledy na ni. Film, který neurazí, baví a je vhodný do nepohody :)(10.6.2018)

U této komedie je překvapivé to, že nemá standardně slušný komediální nástup, který postupem času klesá do průměrnosti a klasického happyendu. Naopak jsem ze začátku moc nevěděl, co si o filmu myslet, až mě po dvaceti minutách přesvědčil o své originálnosti v námětu a hlavně minutu po minutě začal čím dál tím víc bavit. Nakonec se z tohoto filmu stala jedna z nejoriginálnějších komedií za poslední dobu a já odcházel spát s vysloveně dobrou náladou.(1.6.2018)

• - Postava Garyho Kingsburyho (Jesse Plemons) byla pojmenována po manželce Johna Francise Daleyho, Corinne Kingsbury. (Delock)

• - Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (MATADOR)

• - Jedno z míst, kde se točilo, je i Irský Pub RiRa v Atlantě. Natáčelo se i v Georgii. (Tomas_TM)