V rámci úspor se Eva rozhodne propustit profesionální překladatelku Danu a překlady svěří Karlovi, který přece „umí“ anglicky. Zoufalý Karel, jehož angličtina čítá asi 200 slov, Danu dále platí ze svého, aniž by jí o zrušení spolupráce se studiem řekl. Překlady následně vydává za své. Ve studiu začal pracovat režisér Janda, ale hned jeho první směna – dabing maďarského artfilmu s Filipem Švarcem – skončí jako fiasko. Na Švarcovy opakované zoufalé pokusy vystihnout psychologii první věty reaguje Janda výhružnými připomínkami a vzteklými výlevy, následkem čehož herec končí v totálním fyzickém i psychickém rozkladu a začíná koktat. Studio sice konečně získává novou zakázku – americký seriál Ragbisti – ale zpráva o Jandově agresivitě se rychle šíří a nikdo ze slavných dabérů s nimi nechce pracovat. Janda situaci řeší tím, že přikáže Karlovi a Pavlovi, aby šli k mikrofonu a Ragbisty nadabovali sami. Kluci se bojí o svůj život, ale stane se něco nečekaného: Janda je spokojen a z nich se stávají DABÉŘI. Pavel své nové profesi zcela propadne. Eva chce elegantně urovnat záležitost s Filipem Švarcem, ale na smírčí schůzku dorazí pouze jeho agent Aleš Brázda, který je zároveň prezidentem herecké asociace. Žádá odškodné za herecké trauma a další fungování svých herců ve studiu podmiňuje tím, že změní režiséra. A to rychle, protože zítra má přijít dabovat Viktor Preiss, který má s Jandou konflikty ještě z minulosti. Eva se podvolí a dá Jandovi výpověď. Kupodivu se to obejde bez křiku. Jen klíče od studia nemůže pan Janda najít a slíbí je přivézt druhý den. Preissův dabing je fiasko. Jeho postava amerického ragbisty hovoří vulgárně, což on zásadně odmítá. Karel marně hledá slušná synonyma, dokonce kvůli tomu volá Daně na třídní schůzky, ale Preiss nic z toho neakceptuje a hodlá odejít. Ve dveřích se ale srazí s Jandou, který přijel do studia vrátit klíče… (Česká televize)

SimpanzJi

Krobot si všechno krade pro sebe, jedna z jeho nejlepších rolí! Geniální. "Já jsem režíroval válku, já jsem režíroval tankovou divizi! A teď režíruju pochcanýho herce." ()

MI-380

Naposledy jsem se takhle zasmál při čtení Švejka. A to už je pár let: 90% (aktuálně 441 hodnotících dává 83%). ()

jefff

Seriál si udržuje (ne)slušnou úroveň, ale přesto zamrzí, že má i přes krátkou stopáž vždy několik hlušších míst. Skvělé scény se tu často střídají s těmi prázdnějšími, které nepochopitelně neposouvají děj kupředu a ani nenabízí jakýkoliv náznak vtipu. ()

klukluka

Tento díl se konečně povedl jako celek. Těší mě, že si ze sebe i Viktor Preiss umí stejně jako Jiří Bartoška udělat legraci. Miroslav Krobot vážně poděs, zechcal bych se taky. Snad že mám zakřivenou obrazovku, proměnila to ve smích, kterej mi ve výsledku málem způsobil totéž. ()

Stružák odpad!

Úplně blbě. Scény s Krobotem maj sice drajv, ale Krobot tu roli hrozně přehrává. A hlavně linka okolo Preisse je špatně celá, ještě navíc korunovaná ultratrapáckou scénou ze třídních schůzek. ()

Chudobka

Tak jsem konečně zhlédla první čtyři epizody a musím říct, že s příchodem pana Krobota se fakt bavím. Ale dobří jsou i ostatní herci - Čermák, Neužil, Melíšková. Ostatně - pan Krobot mě baví vždycky. ()

Fifer

Vždycky jsem si říkal, že založit humor na česko-anglickým překladu by bylo skvělý (pan Kaplan už je trochu outdated). A Zelenka ukázal, jak to furt funguje. "Jako myslím si, že to mám přeložený dobře, ale ten generál Attorney mi dělá starost, se tam na chvíli objeví, a pak už se tam vůbec nevyskytuje." ()

anatheman

I když bychom měli dbát na to, co říkal Preiss ohledně čistoty češtiny, musím podotknout, že tento díl byl pořádný námrd. Již teď požaduji prequel s Krobotem, neboť si celý seriál krade pro sebe. Určitě se jedná o nejlepší český počin za dlouhou dobu. ()

Ozzy2 odpad!

Pokud tohle je soudobý český humor, pak chápu, že u nás může něco takového, jako je Zeman vyhrát volbu prezidenta.DAPDO-ano, takovým primitivům je přesně seriál určen. ()