Epizody(10)

Strašidelný a napínavý příběh založený na skutečných událostech. Terror je příběh o zmizelé arktické výpravě Královského námořnictva. Zachycuje boj o přežití v neúprosném prostředí a posádka čelí strachu z neznámé hrozby. (Prime Video)

Bilky

1.séria: Kto čítal knihu a ocenil jej kvality, tak musí byť spokojný aj s týmto dielom aj napriek určitým skratkám kvôli prehľadnosti. Vadili mi jarné oblečky a holé krky hrdinov v posledných epizódach, kedže sa to celé malo odohrávať v hlbokých mrazoch a nie na kameňoch Pagu. Na druhej strane to vynahradili skvelé výkony a prepracovaná psychológia postáv .Depka pair-excellance 80% ()

jackalsc

Nevím co přinese druhá série, ale mám takové tušení, že tento seriál měl zůstat s jednou sezónou. Ta funguje perfektně, prostředí vykresleno krutě, atmosféra hustá a dobře obsazení herci. A klasicky Jared Harris opět září. Kde svou postavou vede celou sérii a celou výpravu. Toto byla opravdu lahodná, atmosférická chuťovka, kde je divák opravdu rád, že sedí doma a nezažívá ty hrůzy co postavy na plátně. Nemám co vytknout. ()

Sunwheel

Survival thriller z polárneho prostredia so skvelo vykreslenými ľudskými charaktermi, ktoré sa postupne klesajúcou zimnou prírodou menia na čoraz väčšie svine. Nebyť toho nedotiahnutého záveru s beštiou, dám plný počet. ()

kotrlak

Zkouknul jsem první season, z hlediska žánru to není ani kočka ani pes. Nejpůsobivější je krajina a atmosféra, ale pochybuju že by např. po osmi měsících strávených na palubě zamrzlý lodi v "middle of prdel" byla posádka ještě při smyslech atd. atd.. Já jsem tohle dílko zhlídnul hlavně kvůli hlavnímu protagonistovi Jared Harris, kterej exceloval v minisérii 'Chernobyl'. Druhou season vzdávám po tom co jsem se dočetl že je ještě slabší než tahle první. ()

NikiVai

To bylo fenomenální. Chytlo mě hned v první minutě a už nepustilo. Možná by se mi to líbilo víc bez toho hororového prvku tam, ale i tak to bylo skvělé. Nejstrašidelnější ovšem na celém příběhu je to, jak se mění lidské charaktery v momentě, kdy jde do tuhého. ()

Hixx

Skvelý atmosferický survival z doby niekedy okolo 1850 keď prieskumníci hľadali nové námorné trasy na plachetniciach a mäso sa zaváralo ešte do olovených plechoviek. Seriál sleduje posádky dvoch lodí primrznutých na mieste ďaleko od civilizácie, dostávajú zabrať nielen počasím a chorobami spôsobené jedením lahôdok z už spomínaných plechoviek ale sú postupne likvidovaný aj supernatural tvorom. Po dvoch rokoch čakania na odmäk ktorý neprichádza a hlavne po minutí zásob whiskey sa rozhodnú že to risknú a vydajú sa pešo na juh, určite treba vidieť. ()

Fearghast

Velice dobré hercké obsazení, trošku zamrzel "dizajn a směr" příšerky a konečný díl s "padouchem", ale za atmosféru, velice dobře technicky zvládnutý směr stále ještě dávám plný počet. Ke konci se to popravdě už i docela vleklo. Docela mě teď láká knižní předloha, která pravděpodobně udržela lépe myšlenku eskymáckého bubáka. ()

Saxicola

A jsme zase u toho. Je zima (jakože fakt hodně), hladovíte, nevíte kde jste, podělalo se všechno, co se podělat mohlo, půlce z vás už definitivně hráblo, víte že umřete, ale nevíte kdy, zato víte, že ti co umřou po vás, si vás předtím drobet ohlodají. A ani několik generací po vás nebude s jistotou vědět, co se s vámi sakra stalo. Zdá se vám to jako horor? Mně jo, ale pro někoho je to zjevně zívačka, tak pocítil potřebu to nesmyslně vytunit přerostlým plyšákem, který ve vhodné chvíli udělá "baf". Srovnejte prosím s Nejvzdálenějším místem na Zemi, kde i bez laciné duchařiny docílili natolik kulervoucího efektu beznaděje uprostřed ledového pekla, že si na tento seriál vzpomenu, kdykoli slyším cokoli o Antarktidě. Terror se mi naopak při zmínkách o Arktidě rozhodně vybavovat nebude. Je to trestuhodně promarněná příležitost udělat z luxusního real námětu masterpiece, a zároveň promarněná snaha výborných herců, kteří v namalovaných kulisách dělají, co můžou, ale nezmůžou toho moc. ()

GlaDOS

Seriál výborně zobrazuje paranoiu mužů a všechny útrapy spjaté s výpravou Johna Franklina. Ve spoustě detailů je až historicky přesný a každý další díl ukazuje, jak se jakákoliv naděje na záchranu vzdaluje. Bohužel mi vůbec nesedlo přidání mýtické eskymácké příšery, která vypadá celkem směšně a zbytečně kazí skvělé drama, které by si vystačilo jen s kurdějemi, otravou olovem a ledními medvědy. ()

freebob

První série inspirovaná skutečnou Franklinovou výpravou je dechberoucí podívaná.Nejlepší je v první polovině,kdy funguje na thrillerovo-hororové atmosféře, druhá půlka se celkem táhne na poli psychologického dramatu a v poslední epizodě opět skóruje. ()