Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boshke
  ****

  Celkem se ztotožňuji s názorem uživatele petaspur, ač nejdu v hodnocení tak nízko. Film je dobře rozjetý, leč sledovat hodinu a půl trvající hereckou etudu Bohdalové a Brzobohatého pobíhajících po vilce plni děsu a strachu, že je rudí seberou, se po čase omrzí, ač se mi oba líbili. Ten druhý aspekt, a sice že bát se o osud komanče - náměstka ministra je přinejmenším trochu zvrácené, jsem během filmu nijak zvlášť nepociťoval, avšak po projekci se tento pocit dostavil a přece jen ještě hodnocení trochu srazil... 80%(7.6.2010)

 • Mahalik
  *****

  Brilantní film a nebojím se říct, že nejlepší český film, který jsem doposud viděl. Karel Kachyňa se nebál a rozhodnul se flusnout soudruhům do ksichtu. Napjatá atmosféra při natáčení se neskutečným způsobem promítla do filmu a je to jedině dobře. Ta úzkost při jakémkoli slově, aby jste náhodou neupustli z úst něco co by se "těm nahoře" nelíbilo, je tak realistické a hlavně nervydrásající. Jiřina Bohdalová se do role opřela snad jako nikdy předtím a z postavy Anny vykřesala maximum. K tomu jí zdatně sekunduje pan Brzobohatý a tím si film vysluhuje "nálepku" největší filmový koncert v historii české kinematografie. Téměř hororový zážitek .P.S. Doporučuju hodně filmů, ale tohle je zkrátka povinnost a doporučení je tím pádem na místě.(28.2.2008)

 • H34D
  ***

  Kultovní, až nedotknutelné a v Československé kinematografii stěžejní psychologické drama - to nejspíš ano, ale to ještě neznamená, že ho musíme něpokrytě uctívat i z pohledu zábavně-diváckého. A faktem je, že já se opravdu moc nebavil, mísily se ve mě pocity z dobře zpracovaného tématu, precizně vygradovaného komorního psychothrilleru podpořeného o dva bezchybné herecké výkony, ovšem na druhou stranu s něčím, co mě ubíjelo a nutilo neustále odvracet oči od obrazovky. To "něco" lze jen těžko definovat, je to souhrn nezájmu, nudy, možná únavy z dvou konstantně a stejně se hádajících lidí a zkrátka... Nechci tento film více shazovat, jen nelze počítat s tím, že z něj bude každý na větvi. 6/10(3.4.2009)

 • Aidan
  *****

  Svědectví o totalitě, jemuž nelze nic vytknout. Film je výtečně napsaný, zahraný i zrežírovaný a vyniká zároveň formální precizností i střídmostí stylu - už díky omezenému počtu lokalit a díky soustředění na ústřední dvojici postav ve vztahu k mnohohlavé, všudypřítomné, anonymní moci, jejíž může být člověk součástí a přece z ní mít hrůzu. Delší komentář k filmu: http://filmaspiritualita.blogspot.com/2010/05/ucho.html(14.1.2009)

 • ClintEastwood
  *****

  Ucho - to je politický, psychologický thriller, který má nadčasovou hodnotu. Pomalejší rozjezd vynahradí divákovi velmi silná druhá polovina filmu a gradující závěr. Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý své role výborně zahrály a atmosféra, kterou film nabídl, ta byla skutečně povedená a doslova krájitelná. Kvůli tomuto snímku nedostal Brzobohatý roli majora Zemana, protože si to tenkrát u soudruhů rozházel. Každopádně tento kousek patří k tomu nejlepšímu co se urodilo v československé filmové zahrádce. Tak hezky potichu, ucho poslouchá...(9.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace