• Jara.Cimrman.jr

Několikrát ve svém životě jsem se pokusil pochopit výjimečnost tohoto díla, nechat se omráčit těmi úžasnými hereckými výkony a pokaždé jsem usnul nudou. Tím jsem patrně potvrdil svůj filmový nevkus, ale přesto mi připadá, že tady se hodnotí spíše to, že ti zlí komunisti ubližovali hodným lidem. Jenže tady si STB dala tu práci s instalací odposlechů ve vile vysokého komunistického funkcionáře, který se jistě vyšplhal nahoru pouze poctivou prací a plněním plánu x-té pětiletky na 150%. Z dnešního angažovaného pohledu je STB zlo, komunista je taky zlo, takže kdo je v této hře hodný a kdo zlý? Mně je to jedno. Kvůli mně tohle z trezoru nikdo vytahovat nemusel, ale nějaký ten pokus o zachycení atmosféry jsem přeci jenom zaznamenal a tak dvě hvězdy posílám tajnou šifrou po kurýrovi ze Západního Německa.(14.1.2015)

Nie je veľa filmov z domácej produkcie, ktorým som dal plný počet hviezdičiek. A na vymenovanie tých, ktorým som ich dal bez najmenšieho zaváhania mi postačia prsty jednej ruky. Ucho medzi ne patrí. Možno ak vezmeme do úvahy iba čisto filmárske hľadisko, tak nepatrí medzi prelomové filmy, ale všetkým ostatným áno. Spoločenskou závažnosťou, nastolenými otázkami, vrcholnými hereckými výkonmi a nakoniec aj prostou ľudskou odvahou tvorcov a interpretov, ktorá v tej dobe bola vzácnejšia ako šafran. Po prečítaní niekoľkých komentárov som s údivom konštatoval, že film pokladajú za niečo ako dokument o dobe. Lenže túžba vedieť, čo by ten druhý chcel pre ostatnými skryť, je stará ako ľudstvo a rozdiel oproti dobe opisovanej vo filme spočíva akurát v technických parametroch používaných prostriedkov.(13.1.2013)

Na společenské promenádě přítomní poslušně aplaudují soudruhově řeči, pronesené bezobsažným „newspeakem“. Vinnými nejsou vinní, nýbrž nežádoucí a u mocenského koryta budou sice vždy ti, kteří něco vědí, ale na druhé. Nic není jisté, konec, jenž může být stejně tak novým začátkem, čekejte kdykoliv. Bohdalová i Brzobohatý hrají o život (vzhledem k odvážnosti filmu skoro doslova) a jsou to paradoxně oni dva, kdo si jedou nejvíc po krku. Riziko nepřichází zvenčí, už dávno je vevnitř. Karel Kachyňa přispěl do trezoru napínavým, nadčasovým filmem, který má své místo po boku Nicholsonovy Virginie Wolfové, stejně tak Coppolova Rozhovoru. 85% Zajímavé komentáře: Radek99, Morien, sportovec, Aidan, Jansen(11.4.2010)

70%. Radoslav Brzobohatý - (Ludvík) +++ Jiřina Bohdalová - (Anna) +++ Jiří Císler - (Standa) +++ Miloslav Holub - (generál) +++ Ladislav Křiváček - (tajný) +++ František Němec - (tajný) +++ Josef Šulc - (tajný) +++ Bořivoj Navrátil - (Cejnar) +++ Ivan Palúch - (důstojník StB) +++ Daniela Pokorná - (údernice Vlasta) +++ Lubor Tokoš - (ministr) +++ Hudba: Svatopluk Havelka +++(5.8.2008)

Opravdový klenot českého filmu, který vám místy musí připomenout snímek Who's Afraid of Virginia Woolf? a to v tom nejlepším slova smyslu. Protože oba hlavní představitelé podávají své životní výkony, speciálně Bohdalová mi dokázala, že je to opravdu paní herečka, která k naší smůle po revoluci zabředla v nováckých estrádách… Ucho je parádní snímek o jedné dosti ponuré době. 95 %.(21.1.2013)

• - Konkurzu na hlavní roli se zúčastnili také Josef Vinklář a Milena Dvorská. (M.B)

• - Odvážné politické drama Karla Kachyni se natáčelo již v době sovětské okupace a ihned po dokončení byla zakázána jeho distribuce. Teprve v roce 1990 se film objevil v klubových kinech. (Elisebah)

• - Herečky Jiřina Bohdalová a Jiřina Jirásková se náhodou potkaly v šatně obě se scénářem k filmu, po krátké rozmluvě se paní Jirásková kamerových zkoušek a tak i možnosti role vzdala, jelikož byla přesvědčena, že nikdo jiný nemůže charakter Anny ztvárnit lépe než její kolegyně Bohdalová. (mchnk)