Mistrovské psychologické drama Ucho, otevřeně obžalovávající totalitní režimní praktiky, bylo natáčeno ve svobodnější atmosféře na sklonku šedesátých let, k divákům se však snímek dostal až po roce 1990. Náměstek ministra a jeho žena (Radoslav Brzobohatý a Jiřina Bohdalová) si už přivykli neustálému špehování a odposlouchávání státní bezpečností. Dokonce i doma mají slídivé „ucho" zaznamenávající jejich rozhovory. Jednou ale po pozdním návratu z vládní recepce ve své vile propadnou panice - vydedukují si totiž, že Ludvíkovi hrozí zatčení kvůli kritické zprávě, na níž se podílel. Během úzkostné, bezesné noci manželé proberou svůj vztah plný kompromisů, klamu a nelásky. S ránem přichází únava, vystřízlivění a děsivá realita: nic nekončí, ale pokračuje... (Bohemia MP)

JARDAHONDA

Drama Ucho je mistrovské dílo Karla Kachyni, který diriguje herecký koncert Jiřiny Bohdalové a Radoslava Brzobohatého.. Není divu, že tento působivý film o moci a strachu skončil v trezoru.... Předností filmu jsou nejen výtečně napsané dialogy, ale především mimořádně sugestivní herecké zvládnutí obou hlavních hrdinů.. Myslílm, že si film zaslouží jednoznačně plné hodnocení.. ()

maaca

Ještě trochu temnější, lépe zahraný, propracovanější a odvážnější než o rok starší Pasiáns. Film je plný vtípků, nebo alespoň pokusů o ně, ale místo aby atmosféru odlehčovaly, dělají jí ještě trochu tísnivější. Rozhodně nezapomenutelný zážitek. ()

Awesomer

Špičková a překvapivě "trezorová záležitost", která nádherně vykreslila zrůdnost komunistického režimu. Špičkové výkony Brzobohatého a Bohdalové a postupná změna z domácí v hutnou a depresivní atmosféru, bravurní. Opravdu silný zážitek. ()

Chobotano

Skvěle zpracované téma, které bych zavedl jako "povinnou četbu" zejména všem potomkům těch bezskrupulózních sviní a nepoučitelných naivků scházejících se na 1. máje a ve svých tesilových a krimplenových garderóbách vesele mávajících berlemi na ostatní soudruhy. ()

Ruffus83

Jeden z nemnoha tuzemských filmů, z kterého opravdu dopadá na diváka úzkost. Všechno je ještě umocněno černobílým zpracováním. V atmosféře strachu si jak Brzobohatý, tak Bohdalová zahráli jednu ze svých nejsilnějších rolí. Je tady reálně zobrazeno, jakou moc měla rudá hrůzovláda, jak zasahovala do nejtěsnějšího soukromí lidí a co dokázala udělat s psychikou člověka. Navíc má pro mě osobně snímek ještě jeden rozměr - vyrůstal jsem na Praze 6, na adrese U Laboratoře 12 a film se natáčel U Laboratoře 7, tedy v naší ulici, o pár vil výše. ()

zbytecny

parádní film se skvělou atmosférou, úžasné výkony herců, dojem na mě udělala i kamera :) nemám co vytknout. Film speciálně pro ty, kteří tvrdí, jak báječně se měli za komančů. ( Co se komunismu týče, zaujala mě obsluha na plese - člověk mimo obor...) Jo a ještě jsem zapoměla na scénář,taky přesně seděl ()

Daf

Na začátku komedie, v závěru dobře působící drama. Musím říct, že film si mě získal až ve druhé polovině díky tomu, že jsem se v té první maličko nudila, to ale přisuzuji spíše tomu, že jsem pořád nevěděla, o čem si vlastně ti dva povídali. Pro mě zcela nečekaný závěr, který mě donutil se usmát i přes to, že cítím ke komunismu velký odpor. ()

monika_cz

Film podle knižní předlohy, které se skutečně velice věrně drží. Hlavní role manželského páru skvěle ztvárnil Radoslav Brzobohatý (Ludvík) a Jiřina Bohdalová (Anna). Pochmurná hudba dokresluje depresivní atmosféru celého filmu a také strach Ludvíka i Anny. Velice často máme možnost slyšet Ludvíkovy myšlenky a pocity, což diváky nutí k zamyšlení a představám o této době a dostáváme tak možnost se ještě více vcítit do jeho kůže. Film je natočen v černobílém provedení, díky tomu, je ještě více depresivní. ()

Iwysek

Film se dvěma českými legendami - Bohdalová, Brzobohatý. Psychologické drama, které Vás zavede do dob komunismu. Paranoia spojená se strachem ze svých kamarádů, šéfů, a ze všeho co uděláte Vás nenechá klidnými. A až do konce filmu se stresujete a čekáte, jak to dopadne... ()

ToddB

Film o tom, jak i komunisté věděli, co dokáží lidem (i komunistům) dělat komunisté. Skvěle vykreslená hrůza z těch hajzlů a herecký koncert Bohdalové a Brzobohatého. ()

viking515

Ucho je žánrovo ťažší film, ktorý vás vtiahne do deja kabinetnej politiky KSČ a karieristického námestníka na ministerstve. Film je natočený brilantne a diváka núti premýšľať o deji, k vyskladaniu si mozaiky vám dopomáhajú retrospektívy. Brzobohatý a Bohdalová vo svojich roliach excelujú. Charaktery sa počas celej zápltky odhalujú a režisér nastavuje zrkadlo k ľudským pudovým vlastnostiam. ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy