Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

Korny12

Charlie Sheen v plné parádě (potká se i s tatínkem). Pro mě jedna z top parodií a koneckonců i komedií made in Hollywood. Opět exceluje, nyní již prezident, Benson, veterán snad všech válek 20. století, který nikdy nepřistával. Co dodat? Snad jen: "Výborně Hansi!" ()

Hansk75

Tohle prostě nemá slabé místo. A nikdo po mě nemůže chtít, abych řekl, jestli je lepší jednička nebo dvojka..., oboje je naprosto skvělé. ()

fw.nina

Najlepšia filmová paródia všetkých čias! "Saddám Husajn" dabovaný Petrom Marcinom je pre mňa jednoducho nenapodobiteľný. ()

Tomoso18

Šialená zmes vtipu a bláznivých situácií, ktorá nemôže nechať jedno oko suché... V bludisku trápnych komédií a paródií je toto ako zlatý poklad... A Sheen v spojení s Atkinsonom sú jednoducho boží... ()

LordLaser

Na dnešnú dobu už slabé. Kedysi to bola tutová paródia, ale mnohé vtipy už sú známe. Aj keď niektoré hlášky stále stoja za to. ()

pajator

Rozhodně jedna z nejlepších parodií vůbec. Navíc jeden z mála případů, kdy je pokračování stejně zdařilé (osobně myslím, že dokonce o maličko povedenější) než první film. Samozřejmě některé gagy jsou hodně jednoduché, ale většina je zdařilá a pořádně vtipná. Nic oduševnělého, ale jako film, který má pobavit a donutit vás minimálně k úsměvu, to funguje stoprocentně. ()

1990Jirik odpad!

HA,HA,HA..... To je taková sranda, jako když u benzínky člověk zjistí , že nemá na zaplacení, nebo jako když vás ve 3 ráno chytnou zuby... Přirovnal bych k to k top 10 nejdebilnějších filmů co jsem kdy viděl... A co absolutně nechápu jak se u toho někdo může smát, pro mě neskutečna debilita s trapnými scénami, s debilem z dva a půl chlapa v hlavní roli.... A to že je to starý asi 30 let z toho klasiku rozhodně neudělá a o to víc nechápu tohle hodnocení.. ()

Conriocht odpad!

Problémom tejto akože komédie je, že sa snaží byť podobne ako jednotka vtipná za každú cenu. Čistý trapas, mať tak 8-9 rokov asi sa zabávam, ako dospelák už môžem len zívať od nudy a krútiť hlavou nad nepochopiteľne vysokým hodnotením. Na IMDB 6,5, na CSFD alarmujúcich 8,5. ()

Sadova302b50

Geniální, jak první, tak druhé Žhavé výstřely. Zde ve dvojce je k tomu mnohem víc narážek na různé filmy, takže už jenom z toho důvodu se vyplatí vidět Žhavé výstřely několikrát. ()

tjkiklop

Rozhodně nejlepší parodie všech dob společně s jedničkou. Film napěchovaný hláškami jako indický vlak. Po několikanásobném zhlédnutí jsem zjistil, že se už asi nikdy nepodívám na Ramba. ()

Jarsey

Pro mě velký skok dolů oproti jedničce. Tento film už mi nepřijde tak dobrý, jako jeho předchůdce, nicméně zde hraje roli i určitá nostalgie. Ty fórky už nejsou tak trefné a ona i ta Terminátor-scéna je trochu přeplácaná. Takže klasická průměrná parodie. Nebo spíš lepší průměr. ()

vampvegetar

paródia na filmy s vtipný a "namakaným" Charliem, škoda že s odstupom času to už tak nežeriem, viac mi sadne Bláznivá strela , najmä 3.diel ()

StaryMech

Kritici se nad "Žhavými výstřely 2" hrubě neshodli, podle mě jde o plnohodnotný vzorek ptákovin z dílny Abrahams & Zuckeři : nadprůměrná legrace v linii vedoucí od němých hollywoodských grotesek přes veselohry velkých židovských přistěhovalců typu Lubitsche a Wildera. Že úroveň šprýmů kolísá, je při jejich množství asi nevyhnutelné. ()