Strážci majáku

Scénografie:

Jacqueline Abrahams

Kostýmy:

Pam Downe

Psychologické drama primárně o třech protagonistech na izolovaném ostrově, a o události, která jim zkomplikovala životy. Působivé lokací a její atmosférou, hereckými výkony i napínavými scénami boje o život, u kterých mrazí. Sílu dodává filmu také fakt, že je založený na skutečné události záhadného zmizení oněch strážců majáku (není spojler, dozvíme se hned v úvodu film). Velice mě potěšilo obsazení dvou nečekaných hostů. [Sitges FF](12.10.2018)

Staromilsky pojaté komorní psychologické drama v kulisách izolovaného ostrova se 3 strážci majáku. Film velmi podobný Světlu mezi oceány, že jsem si zpočátku skoro až myslel, že jde o jiné zpracování téhož námětu... Takové to drama svědomí, jaké už se dneska moc netočí, starosvětsky jednoduchý příběh, pomalé plynutí, působivá atmosféra odlehlosti a izolovanosti, meritum zaostřené na psychologickém vývoji postav...(11.1.2019)

• LIVINGDEAD

Tři chlapi na ostrově, maják a děsně táhnoucí nuda, kterou doslova prožíváte s hlavními postavami filmu. A film se táhne, táhne a táhne, že máte nutkání zmáčknou posuv zrychleně... až narazíte na stupidní konec! 💩💩💩💩💩(6.1.2019)

Režisér, který se podílel na seriálu Taboo nyní představuje svůj první celovečerní debut s Gerardem Butlerem a Peterem Mullanem. Tři chlapi jedou na 6 týdenní směnu na izolovaný ostrov strážit maják, kde však naleznou truhlu zlata a jak už to většinou tak bývá, někdo si pro ní bude chtít přijít. První hodina je výborná, skvěle tu funguje ponorková nemoc, je to i slušně napínavé a především dobře zahrané a je škoda, že ve druhé půli filmu dochází dech a nemá už čím vyloženě zaujmout. Přesto na debut slušná oldschool práce z neotřelého prostředí a vidět vyšinutého Butlera stojí za to. 60%(7.1.2019)

Nikdy neotvírejte cizí kufr, pokud nechcete mít zaděláno na kolosální průser ! Mocný Leonidas, starej Pepek námořník a mladej kokot jsou spolu na samotě u majáku a žije se jim tam celkem dobře. Večer si zabékaj, přeblejsknou majáku světýlko a v posteli pohoňkaj, těšíc se zpátky na pevninu. Jenže předsedo průser ! Kde se vzala, tu se vzala mrtvola neznámýho muže i s jeho lodním kufrem. Po zjištění, že mrtvola neni mrtvá z ní mladej kokot udělá mrtvou mrtvolu a, Buddho div se, chvilku na to otevře naše trojka kufr. A co v něm není? Správně. Gold. Echt gold. Ňákej gold. Cihly zlata představujou pro lidi, co maj celej život holou prdel, velký lákadlo a tak se začnou vymýšlet plány co a jak udělat, aby si cihly užili pokud možno na svobodě. Jenže ouha ! Nyní už mrtvá mrtvola měla pár kámošů - Tlusťocha a debila. A tohle duo samo sebou vědělo, co je v kufru a chtěj to zpátky. Cesta je překvapivě zavede k naší trojici a začne hra - Kdo koho posere. A pak se stane něco tááák překvapivýho, až sem si cákla do trenek, jelikož finální jebnutí a totální pominutí (ne)smyslů jsem čekala fakt od jinýho vocasa. Každopádně sem si závěr užila a vím, že když najdu kufr plnej zlata, tak s hysterickym řevem uteču do piče.(6.3.2019)

• castor

Před dvěma lety nedokázala Alicia Vikander rovněž strážci majáku Michaelu Fassbenderovi donosit dítě. Nakonec pomohl kojenecký pláč vycházející od oceánu. Dalo se ale očekávat, že to tak snadné nebude. Jednoduché to rozhodně nebude ani s dřevěným kufrem, který objeví trojice strážců majáku na maličkém ostrově nedaleko pobřeží chladného Skotska. Pochopitelně v něm nejsou knihy nebo vyšívání a jeho majitelé se brzy ozvou. Nejprve se seznámíme s podmínkami, které s sebou život na majáku přináší, užíváme si poměrně slušnou atmosféru, jenže pak naše trio svými chybami „přinutí“ majitele obsahu nalezené truhly konat. Přátelství jde stranou, nedůvěra, svědomí a paranoia mají zelenou, mnohým situacím a volbám hlavních hrdinů jsem ale nevěřil. V druhé polovině navíc všem solidně dochází dech, tempo je mdlé, závěr je za mě průšvih. Dvě až tři hvězdy. Tentokrát jdu dolů, protože moje očekávání bylo někde jinde.(8.1.2019)

Jakmile vypluje na povrch stěžejní "proč se to stalo" zápletka, a mně jako divákovi dojde, že už se nebude nijak zásadně měnit styl narace (nota bene bez dalších velikých překvapení), ztrácí snímek na přitažlivosti. Finále uprostřed a vyšumění do ztracena.(25.1.2019)

Trochu utahaný, ale námětem slušný thriller, který se sice nerozjede natolik, jak by si zasloužil, ale dokáže diváka držet v napětí.(25.4.2019)

"GET CALLED A BASTARD OFTEN ENOUGH, YOU BECOME ONE." -------------- Vedel som, že sa mi The Vanishing bude páčiť a vedel som to už od počiatku. Dôvody sú jednoduché: prostredím, počasím, vzdialenosťou daného miesta od akejkoľvek civilizácie, jednou budovou široko ďaleko, opustenosťou a samotou postáv mi to silne pripomínalo môjmu srdcu blízky film Kak ya provyol etim letom. Tým to ale nekončí, no o tom neskôr. Scény bojov o prežitie sú autentické a chladné, čo filmu svedčí a k danému príbehu/prostrediu veľmi hodí. Dialógy sú solídne a psychológia hrá dôležitú úlohu. Režisérsku ruku je tu aspoň minimálne cítiť, ale druhé Taboo z toho nebolo a vlastne ani nevieme, či vôbec chcelo. Za záver zvyšujem na štyri a záverečné titulky som sledoval s veľkou spokojnosťou. Gerard Butler vynikajúci.(5.1.2019)

Je hodně zábavný vidět Gerarda Butlera v jiný, než mačo-stupidní roli. Škoda, že filmu spadne řetěz přesně ve chvíli, když hrdinům začne definitivně šplouchat na maják.(4.1.2019)

Psychologický thriller ve stylu Raimiho Jednoduchého plánu o trojici strážců majáku, jimž psychické vypětí způsobené osamělostí, unikající rtuť a jedna dřevěná truhla s pokladem poněkud přerostly přes hlavu. Kristoffer Nyholm (jeden z režisérů nedávného Taboo) se za svůj celovečerní debut rozhodně nemusí stydět. Jde o dobře natočenou a trýznivou námořnickou historku, jíž bych vytkl snad jen mírně vláčný závěr - poněkud ráznější a drastičtější zakončení by bodlo. Snímku nicméně dominuje přesné obsazení - hlavně Gerardu Butlerovi role sedla jak ušitá. Myslím si, že Keepers rozhodně stojí za vidění. [SITGES 2018](15.10.2018)

Skutečnou událostí inspirovaná báchorka starých mořských vlků o třech strážcích majáku, kteří záhadně zmizeli z izolovaného ostrova. Stroze realistický a spíš psychologický než dramatický film nicméně líčí důvody onoho "záhadného" zmizení jako čistě prozaické a prostřednictvím charakterních hereckých výkonů tří mužů v hlavních rolích vypráví o tom, jak lidi postupně mění a ničí mamon, strach, svědomí a samota.(11.10.2018)

Snímek The Vanishing se sice opírá o základy poměrně známé legendy, z čehož by se už v takto jednoduchém zárodku dala vytvořit hutná a originální podívaná, ale jak to tak už bývá, realita je bohužel poněkud jinde. The Vanishing má totiž poměrně rozvláčný start, což na Vás začne v několika minutách působit poněkud uspávajícím dojmem. Režisér Kristoffer Nyholm sice toto poněkud pošramocené renomé napraví v polovině druhé, kde trojlístku hlavních hrdinů začíná už definitivně "hrabat", nicméně to zase zkazí nepovedeným a nedodělaným koncem, který snímek The Vanishing nemilosrdně pošle do nekonečných hlubin filmového průměru, pročež si na něj za pár měsíců sotva kdo vzpomene. Škoda.(7.1.2019)

• Lacike

Skoro cely film som mal pocit jak keby som sledoval variaciu na Shallow Grave zasadenu na jeden ostrov do minulosti. Film o troch chlapoch, ktory najdu cenny kufrik. Môzete si byt isty, ze ho niekto pride hladat a ze ked kvôli nemu zacnu zabijat, tak ich to poznamena nech sa jedna o akehokolvek drsniaka. Bohuzial tempo filmu je neskutocne pomale. Film sa venuje hlavne postavam. Najprv ich zdhlavemu predstaveniu a v druhej polovici ich pomalemu prerodu po krvavych udalostiach. Nebezpecie tu netrva dlho a je prakticky hned odstranene. Cele je to na môj vkus podane az prilis oldschoolovo a znova si radsej pustim videoklipovy Shallow Grave ako tuto ultranudu, ktoru nezachrania ani solidne herecke vykony ustrednej trojky. 4/10.(6.1.2019)

• Caminzind

Zločin a trest z rybářšké knajpy, který však nestojí ani za vědro vody. Postavy i příběh jsou chabé, zpracování jakbysmet. Zbytečný film. Je třeba to říct takto nahlas. 🎬 48%(8.1.2019)

Prostředí majáku, studená atmosféra a herecké obsazení, to všechno bylo perfektní. Samotná báchorka je jednoduchá, ale pokud se tvůrci nechtěli omezit pouze na ponorkovou nemoc, tak příliš možností neměli. Do určité míry vyšly i psychologické hrátky, kdy zejména Butlerově postavě začalo drsně hrabat. Jenže zároveň to bylo z mého pohledu strašně dlouhé a pasáží, kdy se nic nedělo, bylo příliš. Navíc občas mi přišlo chování postav nelogické a především jsem nepochopil, kde se tam vzal ten kluk, který byl pro vývoj děje docela zásadní postavou. Jako celovečerní debut je to OK, ale přeci jenom jsem čekal trochu víc. 60%(6.1.2019)

• chelseaman22

Tak mi přijde, že Džérárd Butler vezme jakoukoliv roli - čím debilnější scénář, tím lépe. Kdyby čeští filmový producenti platili více, tak už tu Butlera definitivně máme (nejspíše po boku Vojtěcha Dyka). odpad!(21.1.2019)

(4/2019) Tak tomuto hovorím pomalý film. Traja chlapi strážia maják na opustenom ostrove, čo už by asi samo o sebe stačilo aby im z toho trošku preplo. Náhodou nájdený poklad plus pár ďalších prúserov navrch parádne odhalí démonov v hlavných postavách a keďže utiecť nie je kam, výsledok stojí celkom za to. Forma ale tentokrát mierne prekonáva obsah a excelentne vypracovaná psycho atmosféra predbehla samotný príbeh a záver. (6/10)(19.1.2019)

Jednoduché, hlavopätoidné a dosť dobre zahrané (Butler ma príjemne prekvapil, evidentne má na viac ako len na blbé akčňáky). Celkovou atmosférou a pocitovo sa mi to páčilo veľmi - chlad a studený morský vzduch človek pomaly až cítil. Psychologická rovina v druhej polovici je možno príliš vyhrotená a druhá polovica celkovo tápe, ale vďaka dobrým hercom a výstavbe z úvodu sa film nerozpadne. Zaokrúhlim vyššie.(5.3.2019)

Podobné jako Cold Skin, akorát bez fantasy vložky, zato s pořádným dramatem několika lidí, kteří nemají zrovna štěstí na okolnosti. Občas to sice ztrácelo tempo, ale pak zas přišly scény, kdy mi bušilo srdce a nedýchal jsem. Modrá čísla chápu, ale mně se to líbilo. 80%(6.1.2019)

<< předchozí 1 2 3