Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

SNCIS

Co potřebujete znát k přežití. Nestvůra je slepá a útočí na zvuk. Tak trochu němý film, neboť se tam hovořící znakovou řečí. Je to nízko rozpočtový film, kde hraje režisér hlavní roli... Jeho žena mu přicmrdává a žádný jiný herec tam není. No, takže vlastně celej film tvoří dva herci. Bubáci jsou tvoření digitálně a vypadají jako zmutovaní pavouci. Děj: Když jsi hlučný, tak tě pavouk najde a zabije. Otázky: Kde se tu vzali? Co chtějí? Proč? To se nedozvíte ani na konci filmu. Verdikt: Vidím to jako jednoduchý televizní film, který si chce hrát na něco víc. "Buďte tiše a přežijete!" - 50%. ()

PMU

Škoda, škoda.. jako lekal jsem se, ale.. tolik hloupostí jsem ve filmu už dlouho neviděl.. Berme to tak, jak nám to Krasinski hodil, moc o tom nepřemýšlejme a ono to na 3* bude.. ()

Tobias18

O tichém místě jsem slyšel, že je to dobrý film ještě před tím, než jsem navštívil kino. Těžko bych snad popisoval své pocity v kině, ale můžu vám přesně říct, co jsem cítil po jeho opuštění: radost, smutek, zděšení, nadšení a spoustu dalších emocí. To je totiž to, co ten film dělá tak skvělým, tak dobře si hraje s emocemi a atmosférou, což se pojí na výborně napsané postavy zahrané výbornými herci, a na excelentně zvládnutou práci režiséra. Je to film plný nápadů, které i když ne vždy dávají smysl, tak vás vždy zaujmou, a přicházejí v dobrém fázování, až to najednou zkončí. A vy víte, že jste si to užili, ani nevíte jak, a chcete to znovu a znovu. Tiché místo má možná své chyby, ale přeneslo na mě to, co by na mě film přenést měl. Zatím je to rozhodně to nejlepší, co jsem v kině letos viděl, tak uvidíme do konce roku. 90%. ()

megacik

Zdalo sa mi to celé až absurdné, aby si človek nemohol ani poriadne kýchnuť, prdnúť či zakašľať, to sa proste nedá. Veď aj v noci chrápe každý druhý človek. A čo to dieťa...náš prcek mesiace po narodení vrešťal tak, že pobudil celý náš dom, a možno aj susedov. Stále som si počas sledovania hovoril, prečo nevytvoria zvukovú kamufláž, však takto sa nedá žiť dlhšie ako pár hodín. Účel to však splnilo, lebo to bolo napínavé a strašidelné.Len reproduktory treba počas sledovania filmu nastaviť na prijateľnú úroveň, aby ste miestami nedostali infarkt. ()

Honzyg

Originální námět, ovšem vystavěný na stokrát ojetých klišé a prachsprostých a přitom tak předvídatelných lekačkách. Když přijde manžel domů a je ticho jak v hrobě, jak jinak na sebe upozornit, než zakrvavenou dlaní bouchnout do poloprůhledné stěny sprchového koutu (že by odkaz na scénu z auta na Titanicu?). Do hromady kukuřice se propadá, jen když se to hodí. A když je detailní záběr hřebíku čouhajícího ze schodu, co se tak asi může zanedlouho stát? A tak dále, a tak podobně. John Krasinski natočil ódu na svou nejen filmovou manželku, která umí být nejen sexy, ale (minimálně na plátně) taky vzorná matka, hrdinná rodička, i drsná obludobijka s brokovnicí. Ale nic moc víc divák nedostane. Kupa nelogičností, která ruší napětí, i výše uvedené nedostatky celý film sráží do lehkého podprůměru. ()

bedsore

Už aby lidstvo zasáhla nějaká ta katastrofa v celosvětovym měřítku, aby si vyzkoušelo ten survival mód na vlastní kůži. Snad bysme se pak zbavili těhle podivnejch režisersko-scenáristickejch blábolů o chození naboso v písku, svět bez lidí a zbraní (pardon, jedna bročka zázrakem přežila, ale i tak ji měli většinou zavřenou ve skříni, pardon, pod peřinou), pískání v uších jako zbraň hromadného ničení a tak dále a dále. Nemám sílu pokračovat. ()

Kaylar

Kdyby byl film ještě o něco delší, asi už bych se i začínala nudit. V této stopáži to ještě bylo snesitelné. Námět byl zajímavý, ale zpracování mě moc neuchvátilo a členové rodiny mi moc sympatičtí nebyli. Preferuji prostě jiné typy hororů, pro mě je tohle moc "krotké". ()

Lanco

velmi dobrý survival horror, kde som sa sám prichytil, že v "tichých" momentoch dýcham aj ja potichu :D Film skvele postupne ukazuje do akého prúseru sa rodinka pomaly dostáva a samozrejme k tomu pribalí jeden dva prúseríky navyše. Hlavné postavy sú sympatické a držíte im palce od začiatku do konca. 4* ()

stuj

Možná by si zasloužilo i 4 hvězdičky. Pro příjemný nápad. I pro příjemné herce. Jenže kolem a kolem je to jen taková jednoduchá povídka, kde to navíc myšlenkově trochu hapruje. ()

sh3riff

Není to špatný film, pokud si vypnete mozek a nebudete řešit detaily, jakože otěthotnět do světa kde se nesmí mluvit, dítě jenom řve, monstra slyší na kilometry spadnutí obrázku v podzemí, ale neslyší uřvané dítě přes matraci, nebo že necháte malé děti v obchodě volně pobíhat vedle baterek s elektrickou hračkou, že od nich odejdete, necháte je chodit za sebou .. že monstra pořád velice agresivně útočí, ale hle, tady se najednou ke zvuku plíží .. nebo hloupá oběť na konci filmu, přitom stačilo zařvat a jenom se posunout na jinou pozici, protože monstra útočí na místo odkud zvuk vyšel, nikoliv odkud vychází, což přesně chtěl otec udělat na začátku filmu se synem .. no a bylo toho mnohem víc .. prostě všechno co dělali, byl návod na malér a scénař byl velice pokrytecký. ()

Majo.evans

Emily Blunt milujem ale tento film bol strašná nuda a veľká blbosť.Rodinná citová kravina.Ultra nudné a fakt sprosté.To ako kde boli tie armády sveta?Čo sa posrali z tých emzákov a ani sa nepokusili bojovať?LOL.1 * len za ňu.A pokračovanie bude tiež sprostosť... ()

J.Crusader

Takový potenciál má ústřední myšlenka. A tak strašně byl zabit naprosto nelogickým chováním nejen všech hlavních postav, ale i "alienů". Celkem jsem se na film těšil, že to bude slušný survival horror, ale právě díky stupidnímu chování postav je to ztěží survivable horor. ()

Dalajlada

Vynikající film, který svou atmosférou přiková k židli snad každého. Tempo je vražedné a každý zvuk smrtící. Hlavní hrdinové mají poměrně solidně vypracovaný systém, jak přežít ve světě. kde se nesmí vydat ani hlásky. A jak už tobývá, každý systém selhává v lidech, takže se stále něco děje. Film by se mohl přehrávat armádě, aby vojáci věděli, že disciplína je důležitá a když se nebudou poslouchat rozkazy, tak se něco podělá. Způsob, jakým chtěli do takovéhoto světa dostat další dítě se mi taky nad míru líbil. Tomuto filmu se dá vytknout opravdu jen málo. Snad jej nezprzní dalším dílem! ()

Rock4ever odpad!

SPOILERY: Největší filmová ztráta času za poslední roky, takovou hloupost jsem opravdu dlouho neviděl. To tvrdím po týdenním povánočním horrorovém maratonu s filmy jako je Sestra, REC nebo Insidious. Lidé, kteří Quiet Place hodnotí více než 2 hvězdičkami si buď museli při sledování vyndat mozek z hlavy a nebo jsou ochotni odpustit opravdu vše a nechat zvítězit formu nad obsahem. Každé dvě minuty jsem se musel ptát, jak je tohle možné, kde se vzala ta spousta nadšených a atmosférických hodnocení?! Celá situace je naprosto tragicky neuvěřitelná a debilní: postavy jednají absolutně nelogicky a stejně tak se chovají i rádoby strašlivá monstra, která sice dokázala celý svět položit na lopatky, aby pak vzápětí chcípla po zásahu z winčestrovky jako od Sema Hókinse, poté co se na ně přísně podívá dívka s kochleárním implantátem. Na tři míle uslyší i mírné upšouknutí, ale sprinterské závody kukuříčným polem, které ti upachtění lidičkové v průběhu děje předvádějí je nechávají absolutně v klidu. Celá farma je ověšená svítícími žárovkami, kdo do nich a do všech těch vysílaček v noci dodává elektřinu, to se nedozvíme. Co naopak víme zcela jistě, je, že šafářovic bydlenka si namastila kapsu product placementem od Yankee candles, protože tolik rozsvícených svíček v jednom záběru nebylo ani v Přichází Satan! Ale tak jasně, když už jsme v té neutěšené post-apokalyptické situaci, proč si neudělat doma takové menší hygge, že? Emily Blunt dělá čest svému jménu a po jejím hereckého projevu jsem si toužebně přál, aby na nastražený hřebík (který si předtím z prkenného schodu dobré dva palce povytáhla jutovým pytlem), napíchne alespoň ještě jednou. Nejsympatičtější postavou je tak onen lesní stařík, který celou situaci vyřešil s noblesou (a kdybych věděl, jak hloupě to celé o nějakých 40 minut později skončí, tak bych si asi zařval s ním). Celou dobu mě napadalo, jaké by z toho šly udělat úžasné parodie, jestli někdo obnoví tradici Scary Movies, tak Quiet Place je zlatý důl. Jako shame watching ano, jinak se mu ale vyhněte obloukem! ()

Wiceman

Film dobrej, ale co si budem nalhávat, má plno děr. Už jen vědomí, že po světě běhají ultra slyšící, venomovsky vypadající a mega obrněný slepý obludy, si jako třešničku na dortu udělám další dítě? Mno ... to by jsme měli jednu díru. Druhá díra: To nikoho nikdy na celym světě nenapadlo vyzkoušet něco na bázi ultrazvukovýho útoku když věděli, že jsou slepý a jen kurevsky dobře slyšej? Cmooon!!!! Jeff Goldblum odpaloval emzáky jen díky viru na disketě šmarja. Inu tehdy asi byla jiná doba. Jsem si jist, že dabing pro tenhle film nebude mít asi moc práce :D Každopádně ale když pominu ty do očí bijící hovadiny se jedná o zcela vyjímečnej film a jistě si ho mile rád někdy pustím znovu. Už jen kvůli ústřednímu páru. Lepší 3* ()

majorzeman13

Rozhodně jde o dost dobrou podívanou ! Stopáž filmu tomu taky pomohla být to delší,tak nevím nevím.... Emily Blunt John Krasinski to zahráli skvěle a nejen oni,že? Těším se na pokračování ! ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu