Perla je nejvyšší a zároveň nejlépe zabezpečená budova na světě. Přesto její majitelé najmou velezkušeného bezpečnostního experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálně potvrdil. Jenže pak začne v budově hořet a o technickou závadu se rozhodně nejedná. Will, coby bývalý šéf týmu FBI, který se specializoval na záchranu rukojmích, zažil už leccos, ale tohle je přece jen silná káva. Požár se rychle šíří a Will zjistí, že právě on je podle policie odpovědný za jeho založení. I když se zrovna pohybuje mimo budovu, bude muset rychle dovnitř, protože v jednom z nejvyšších pater je uvězněna jeho žena (Neve Campbell) se dvěma dětmi. A to stále ještě není všechno, v mrakodrapu se pohybuje ozbrojený gang, se kterým se bude muset Will taky vypořádat, pokud chce své blízké zachránit. Ještě jsme zapomněli zmínit, že po vážném zranění z minulosti má jednu nohu umělou a že jediná cesta do domu v plamenech vede přes vedle stojící jeřáb, z jehož ramene ve výšce několika desítek metrů bude muset přeskočit. (Cinemart)

hami

Už jsem se bál, že bude mít na konci filmu tílko a mezi lopatkami vánoční páskou přilepenou pistoli, kterou střelí záporáka do budky. Nemohla chybět chladná číňanka ve vysokých podpatcích a sexy oblečku a ženská rvačka v závěru. Do půlky jsem se snad ještě bavil, ale pak to bylo trápení. Myslel jsem, že po šílenosti typu Jumanji:Vítejte v džungli a Baywatch by se mohl Dwayne ukázat v trošku solidnějším snímku, ale ne, ne a ne. Ten chlap bere jeden slabší scenář za druhým. ()

VincentB.

Nemá zmysel sa naparovať nad týmto filmom, že je to nezmysel a podobne. Každý kto videl trailer si musí uvedomiť, že toto má baviť. Má to byť zážitok akciou nabitý-atrakcia. A ak divák videl trailer plný skokov a výbuchov musel by byť retardovaný ak by čakal artový európsky film. Dostal som to čo som očakával, zabavil som sa a užil som si to. Hodnotím 75%. ()

Lapedro

Negatívum je, že toto je s prehľadom jeden s Dwaynových najslabších filmov. Pozitívom je, že Dwaynova umelá noha je podľa mňa objav roka, a mohla by to dotiahnuť na cenu Akadémie. Hrala totiž lepšie ako celý zvyšok osadenstva dokopy, navyše jej charizma zatienila Dwaynovu. ()

perteus

Ne že by to bylo vyloženě špatné... koukat se na to i dalo... jen tam něco tak trochu v tom haprovalo. Vzhledově je to opravdu pěkný. Ale tak trochu méně uvěřitelné, jak policajti se zmůžou jen na jednu jedinou věc a to pokusit se chytit mrzáka na co šplhá na jeřáb. Nepovede se jim to a pak jen zírají, co tam ten týpek vyvádí. Což je další málo uvěřitelná věc. To, že hned od začátku víte, co se bude dít - viz Ukážeme co je perla zač a hned víme, jak super to bude vypadat, až tam bude probíhat závěrečný souboj. Nebo Rodinka jde z mrakodrapu na pandu, a jehle, tenhle týpek se je snaží dostat pryč, ale asi to nevyjde. No rodinka se vrátila do Mrakodrapu a máme zápletku, jak jednonohý tatík, obviněný ze žhářství a vraždy natře policistům zrak a vše zachrání. A už vůbec nejhustší je, jak mrakodrap je v celý v plamenech a stačí restart systému a voala začne fungovat požární ochrana, neb na začátku filmu Rocky té své krásné ženě řekne - stačí to jen vypnout a zapnout drahá. ale jak jsem napsal výše, než jsem uvedl pár spoilerů, koukat se na to tak nějak dá. ()

obregon

Generická akční jednohubka s jednonohým Rockem, tunou klišé a amerického sentimentu, kterou nad propastí drží svižně nasnímané akční scény a triky, které vznikaly i v naší UPP. Do kina ne, v televizi se to přežít dá, krátká stopáž filmu prospívá. ()

Farao607

Dwayne-e, Dwayne-e! Už ten tvůj minulý film Rampage: ničitelé stál opravdu za to! Mám tě rád, ale skončíš jako Nick Cage, kterej bere jednu béčkovinu za druhou! ()

majorzeman13

Ještě ,že to má jen hodinu a půl,takže to celkem uteče.Nezáživný,zbytečný akční film. Režie,scénář jsou mdlé,nudné,předvídatelné,banální,jednoduché....to samé skoro se dá říci o hercích. Dwayne Johnson a Neve Cambell jsou asi to nejlepší na celém filmu !? Jeddnou to fakt stačiloa víckrát to vidět nemusím tento biják,který je hlavně pro Asijské publikum,že? Akční béčko s vysokým,velkým rozpočtem !! Nebo Smrtonosná past pro 21.století !!!!? ()

bedsore

To je prosluly vichr z hor, dedecek mi o nem vypravel. Deus Ex Machina vmisena snad do kazde situace, ale budiz, kdyz jde hlavne o vizual, logika jde stranou. Kdyz je po tom poptavka, nabidka se vzdy najde. ()

Dr.Miku

Konecne akcny film ako ma byt! Ked mate chut na oldschool akcnu bombu s vybuchmi a skokmi medzi budovami tak ste na spravnom mieste. Prehrotenost filmu mi vobec nevadila, pretoze aj ked ustredna postava je hendikepovany, no i napriek tomu nicim neohrozeny Dwayne, bolo to tak akurat co by sme od toho ocakavali a tvorcovia nam to aj naservirovali. Vobec som sa nenudila. Okrem toho vitala som vtip s lepiacou paskou vsetkymi desiatimi, ale trapno-kvazivtipne hlasky ako v novom Predatorovi tu necakajte. Chvalabohu. Zaporaci a ich motivy ostali nevysvetlene, co je skoda, ale co uz. Dala by som 70% co je asi na 3,5*. ()

megacik

Zúbková víla zase v akcii. Dwayne urobil osudovú chybu, že hral vo filme Zúbková víla....táto rola mu tak sekla, že vždy keď ho vidím, tak si ho predstavím už len v ružových šatách a v sukni. Proste kamenný ksichtík, vyjadrovanie ako robotický wreslingový hráč, a v pozadí romantická duša víly. V tomto filme mu museli dať až protézu, aby vyzeral drsne, ale aj tak im to nejako nevyšlo. Keď sa Dwayne, zhruba v strede filmu, tak drsne pozrel na toho hlavného záporáka, myslel som, že sa poštím od smiechu....pripadalo mi to ako môj malý chlapec, keď sa mi snaží ukázať, že sa na mňa hnevá, aj keď sa vlastne nehnevá...proste nejde mu to, nevie to tak zahrať. Neviem, čo týmto filmom inak zamýšľali, ale na 21. storočie natočiť takýto suchár, to sa len tak ľahko nevidí. Videl som nejaké deja vu, v podobe Smrtonosnej pasce 1, ale iba na tak mizivo krátko, že to ani nemá zmysel rozoberať. Na role Johna Mclaina bude musieť skúsiť Dwayne popracovať v budúcom živote. No a tí ostatní herci...nemohol som nájsť niekoho, komu by som vyslovene držal palce, alebo nejakého záporáka, ktorého by som rád videl zomrieť, proste bolo mi to jedno, ani jedna sympatická postava, ani jeden herec, ktorý by rolu skutočne odprezentoval, proste nič. Keby ten film dali bez hercov, a ukazovali len budovu, ako horí, tak by som dal lepšie hodnotenie, zdá sa mi, že herci tu sú úplne zbytoční, a skôr ten film kazia. Príbeh tiež nula bodov, to sme mali akože uveriť, že tie dve poločernošské deti sú akože jeho? Zase nie všetci diváci sú hotentoti. A že ich má rád, tak to sa ukazuje inak, nie monotónnymi dvoma vetami bez kúska prežívania situácie, t.j. bez citu. Úplna topka boli tí diváci pod mrakodrapom....dôvod takejto megatrápnosti mi je záhadný, myslím si však, že to má udržať napätie diváka, proste nejaký filmový PR udržovač pozornosti. Jednu hviezdu za pokus o scifi a za efekty. ()

Sshania11

To bola strasne pribrzdena vec! Kto pise taketo dementne scenare!? Uz San Antonio bola pomyselna hranica becko/cecko-idneho filmu. Ale tymto stupidnym filmom ma dobru sancu sa zaradit medzi presne takychto hercov. Bola by to skoda, Dwayne! Citaj tie scenare, na toto nie si odkazany! ()

jospezz

Ježišmarja kdo tuhle slataninu vymyslel??? Létajici jednonohý černoch exceluje že Chuck muže jít v klidu do důchodu :) ,doufam že se dočkame i pokračovaní kdy beznohý černoch na vozičku klidně křížený s aziatem ,aby to mělo ještě větší efekt zachraní svět a nakope protézama všechny bíle teroristy světa.Laciná(drahá) slatanina filmu Skleněné peklo(1974) a Smrtonosná past(1988) originaly i po stém zhlednutí baví víc než tohle. ()

calleboy

Kombinace Smrtonosné pasti,Skleněného pekla s prvky katastrofických klasik jako filmu Když se čas naplnil a akčních klasik s Brusem Lee jako je závěrečný chaos na konci opravdu moc nefungují.Prostě jednohubka. .... ()

r3musko

Podľa hodnotení som neveril, že film ktorý vyzerá tak dobre môže byť taká capina. Je tomu naozaj tak.To, že si film kúpili Číňania, je zrejmé od prvého až do posledného záberu. Tento fakt mi všetko až tak neprekáža. Najväčším nepriateľom filmu zároveň dôvodom prečo som hodnotil tak nízko je jeho nelogičnosť. ()

JerryPilsen

A další filmík s Dwejnem.Už to začíná být nepřehledné.Po zdařilém úvodu už bylo jasné kam to směřuje,ale nebýt několika scénáristických přešlapů nemuselo to být tak směšné. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu