Mrakodrap

• Austrálie

• Nizozemsko

Akční / Drama / Thriller / Krimi

USA, 2018, 103 min

Mrakodrap byl od začátku popcornovou objednávkou na míru. Na jedné straně máte americké filmaře, americkou hvězdu a americké vyprávěcí postupy, na druhé pak čínské lokace, čínské peníze a čínskou hereckou podporu. Rozum říká, že by to skoro automaticky mělo dopadnout hrozně. Rock si ale svoji novinku ohlídal natolik dobře, že plní zadání v každém ohledu a jedná se o svižný katastrofický biják pro celou rodinu. Ano, buďte připraveni na tunu klišé a přibližně nula překvapení. Řemeslně ale Mrakodrap šlape úplně v klidu a přesně víte, kdy bude americké (nebo čínské) publikum nadšeně tleskat. Pro někoho je to celé automaticky špatně a samozřejmě nečekejte žánrový zázrak. Touhu po spotřebním napínáku tu ale s klidem ukojíte, a navíc vás možná potěší, že je Neve Campbell zase jednou docela cool. (6/10)(12.7.2018)

Čistokrevný průměr. I když jsem se docela těšil, tak mi bylo jasné, že o hlubokomyslnou jízdu se jednat nebude. Die Hard (1988) dvacátého prvního století? Dost možná ano, ale rozhodně nedosahuje takových kvalit. Film baví a seznam úkolů splňuje dobře. Najdeme tu spoustu známých tváří a Dwayne Johnson nezklame. Drsné hlášky, držení mostu holýma rukama a dokonce skok mezi dvěma budovami. Ale bez auta! Prostě jsem docela potěšen a docela zklamán, že z toho neudělali tvůrci něco víc, než jen akční pohádku pro nenáročné publikum. Chybí mi emoce, drama i nějaké to smysluplnější rozhodování charakterů. Motivy záporáků jsem už po týdnu dokonce zapomněl. Tak jako mnoho dalších dnešních filmů, jednou stačilo. Příjemné na odreagování, nenáročné na přemýšlení. (50 %)(14.10.2018)

Tak nevím nějak si tím Rockem poslední dobou nejsem moc jistej. Pořád platí, že je to sympaťák, má svaly i charizma a utáhne i mizernej film, ale poslední dobou se soustředí až moc na ty akční filmy pro celou rodinu. Tohle je nijak neurážející do poslední špetky předvídatelné řemeslo které neurazí, ale tenhle borec má na víc. Jinak po Hurricane Heist který byl akčňák na pozadí katastrofy je Mrakodrap katastrofák s příměsí akčního filmu, ale výsledek je zhruba stejný. Tohle řemeslo uměli nejlíp dělat v 70 letech to nechyběl strach o hrdiny a tipovali jste kdo z nich zařve další tady víte, že Rockovi a jeho dokonalý rodince se nic nestane neschopní záporáci pochcípají do jednoho a navíc absence dalších osob v budově i ten katastrofický aspekt snižuje, ale ok je to svižný furt se něco děje ten futuristickej mrakodrap je cool a bez titulků to má 90 minut, ale dalo se z toho vytřískat víc. Neve Campbell je nevýrazná až hanba záporáci taky teda až na tu nevinně vypadající zabijáckou kočičku která tam žel byla asi jenom 5 minut. Nenudil jsem se, ale čekal jsem to lepší.60%(20.7.2018)

• flanker.27

Znáte to, jak v různých akčních, katastrofických a jiných podobných taškařicích hrdina na konci něco udělá, všechny zachrání a dav shromážděný před místem katastrofy (třeba zrovna před hořící budovou) mu začne freneticky tleskat? Tak tady takovouhle scénu uvidíte cca každých pět minut. Je to nablblé a co hůř, bere se to vážně. Každý z filmů, který to napodobuje, je o nedostižný kus dál, a to nejsem nijaký fanda Smrtonosné pasti. Škoda slov, škoda času.(23.9.2018)

• pepo

Mrakodrap mohol byť čímkoľvek. Nostalgickým ohliadnutím, adrenalínovým akčňákom alebo strhujúcim katastrofickým filmom. Je však iba nudným B- čkom so slušným rozpočtom, jednou skvelou scénou a hviezdou, ktorá by si mala dávať pozor s kým spolupracuje. Svojim poňatím najviac pripomína slabšiu Povodeň (takže zabudnite na Die Hard alebo Sklenené peklo). Tá takisto pracovala s akčným príbehom v katastrofickým kulisách. Robila to však nápaditejšie, svižnejšie a zábavnejšie.Tešil som sa na to. Moja chyba. 5/10(11.7.2018)

• - Natáčelo se od 14. srpna do 17. listopadu 2017 v Hong Kongu a Kanadě. (Varan)

• - Do režiserského křesla byli zvažováni Brad Peyton nebo Roland Emmerich. (Delock)

• - Zbraně použité ve filmu byly český samopal Scorpion EVO 3, TAR-21 a KRISS Vector. (K98)