Mrakodrap

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Drama / Thriller / Krimi

USA, 2018, 103 min

“Yippee ki-yay Mother F°cker" Keď sa McClane nevie odhodlať k ďalšej nemožnej misii ( hops, zrejme iný film ), tak sa teroristom musí postaviť Skala, ktorá má jedinú nevýhodu ( a vlastne aj výhodu ), že má jednu nohu o nejakú tú biologickú zmes kratšiu, ako tú druhú. Podľa popredných ekonomických výpočtov popredných hollywoodskych ekonómov, sa ľudia prestali baviť. A práve v dnešnej dobe, keď je zvratkou v podobe debilných pseudoseriálov ( česť výnimkám, asi tak piatim ) a reality show plný kotol, oni predsa len zasadnú a budú obdivovať ešte viac bezduché zhovadilosti, ako je táto. Ľudia sa prestali baviť a pritom zabudli ( hlavne tí, ktorý vyrastali v osemdesiatych a deväťdesiatych ), na čom vlastne vyrastali. Práve na tomto.(21.7.2018)

Die Hard je minulostí! A Bruce Willis se může jít zahrabat.. Dwayne "Super-Super-Super-Ultrahero" Johnson konečně našel své opus magnum, a já dojatě, se slzami na krajíčku a v prázdném sále tleskám. Ukrutně zábavná prvoligová odpověď všem podřadným a nelogickým akčním blbostem se zmíněnou Smrtonosnou pastí v čele. Grandiózně vygradovaná a nekonečně kreativní popkornovka pro všechny, kteří mají božského The Rocka a jeho řemeslný standard rádi (takže samozřejmě pro všechny). Scéna na jeřábu nejlepší adrenalinovou scénou v historii.____ Sečteno a podtrženo, řemeslně zdatná vykrádačka akčních legend za neurážlivé tři hvězdy. Nebo nechápete ironii?(12.7.2018)

Z jakési dětské knížky si pamatuju hádanku: "Sedí dvounoh na trojnohu, v ruce drží jednu nohu. Kdo je to?" Správně bylo tuším "švec", ale po Mrakodrapu je nutno korigovat odpověď na "D. Johnson". Ten se spíš než s padouchy pere se samotnou titulní budovou, a to pěkně online za bouřlivého potlesku tisíců čínských čumilů. Být ve filmu víc Hannah Quinlivanové a jmenovat se hlavní hrdina Tom namísto Will, možná dám v rámci další variace střelby do zrcadel tři a půl.(17.7.2018)

• liskam

A je to tu... Přesně jak jsem psal u filmu: https://www.csfd.cz/film/474365-rampage-nicitele/komentare/ o nějakých 6 týdnů dříve tenhle snímek překročil hranici tolerance dospělého diváka, kór když se snaží (napodobovat/kopírovat/vzdát hold) takovým peckám jako jsou Skleněné peklo, Smrtonosná past I.a další. Přitom je to pouze napomádovaná na efekt hrajicí si předvídatelná TUPOST. Pod poslední dvě věty komentáře k tomuto filmu uživatele Verbal se s chutí podepíšu. Za mě 30%(17.7.2018)

Vynikající akční bezduchý nářez plný klišé s vyborným Dwaynem Jonsonem, v hlavní roli ovšem efektní mrakodrap. Bohužel. vše několikrát viděno, nic nového. Místy přehnané, skok z jeřábu na supermana s jednou nohou nereálný, takových momentů je tam víc, vadili mě davy čumilů, ale jinak vcelku skvělá podívaná. Lépe vidět ve 3D kvůli hloubce.(14.7.2018)