Mrakodrap

• Austrálie

• Nový Zéland

Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Hongkong, 2018, 102 min

Tenhle mrakodrap je velkolepý, nádherný, moderní, fascinující, luxusní. Slyšet zvuk policejního hlášeni z vysílačky a vidět modro červenou blikající barvu byl start skvělého příběhu, na nic se nečeká rychlé seznámení a jdeme se podívat na perlu která svým 8K sebere dech každému. Akce je rychlá nebezpečná, Dwayne je nesmrtelný ale on je prostě drtící skála které nesmí nic stát v cestě. Scéna na jeřábu je úchvatně adrenalinový zážitek, jako jeřábník by jsem chtěl byt tak vysoko a držet tu nebezpečnou techniku, samozřejmě bez akční podívané, a tak jsem si to aspoň vychutnal na obrazovce. Ano film má hodně přitažené scény za vlasy ale ve směs mi na 99% vůbec nevadily spíš mi napětím bušilo srdce a já ze všemi diváky dole pod mrakodrapem držel palce. Požární system byl dost šílený a rychlý ale co už já to beru a tenhle film prostě žeru no a krásna kočička na straně padouchu nech se ozve. Chválím tuhle hořící nebezpečnou podívanou.(20.9.2018)

Moc se mi líbí, kam se nyní posunula Rockova kariéra. Většinou točí komedie a semtam nasadí i něco akčnějšího. A jsou to povětšinou všecko originální filmy, maximálně dle licence. A to je i připad Mrakodrapu, kde by se sice fanoušci Die Hard a Skleněného pekla mohli významu originality hlasitě posmívat, ale pořád je to lehce stravitelné béčko, které rozhodně má na kinotrhu své místo. Rampage mi možná malinko sedlo o něco více, ale nejspíše za to může i fakt, že jsem jej stihl v kině, kdežto Mrakodrap ne. A the Rock je pořád neskutečný sympaťák.(11.9.2018)

Obsahuje spoilery: "Co ti pokaždé říkám, když máš rozbitý telefon?" - "Vypni ho a zapni?" - "V devadesáti procentech případů problém vyřešíš vypnutím a zapnutím... Takže jsi ho už vypnula a zapnula?" Jednonohý klikař The Rock zachraňuje rodinu a likviduje padouchy v hořícím mrakodrapu. Film nabízí prvotřídní akční zábavu a skvělé CGI triky v plné kráse, což znamená, že to nabídlo vše co moderní divák potřebuje. "Hoď mi ten disk!" - "Dobře... Ale nejdřív bys měl něco vědět..." - "Co?" - "Jsem za tebou!" Je to taková moderní verze Smrtonosné pasti. Nesmím zapomenout zmínit i Hannah Quinlivan, protože ta její sexy vražedkyně, je k nezapomenutí. - 100%.(17.11.2018)

Bezpečnostní expert Will Sawyer (Dwayne Johnson) bude muset riskovat úplně všechno, aby zachránil svoji ženu a dvě děti z hořícího mrakodrapu Perla... Příběh nenabídne nic extra originálního a jedná se o film, který divák brzy po zhlédnutí zapomene. Dwayne Johnson je stále sympaťák a proto bych mu přál nějakou pořádnou ikonickou roli.(9.9.2018)

• tron

Keď sa nad tým tak zamyslíte, to slovo je úžasné. Mrakodrap. Berieme ho ako hotové slovo, zvykli sme si naň, nepremýšľame nad ním. Ale keď si to rozdelíte na drobné, je to úžasné, geniálne, zvukomalebné slovo. Mrakodrap. Niečo, čo sa driape k oblohe, k mrakom. Wow, kto to vymyslel, tomu by som schválil doživotný výsluhový dôchodok. A snímka? Totálny (pod)priemer. Vôbec sa mi doňho nechcelo. The Rocka mám rád, ale katastrofické filmy ma nikdy nebrali. Scenár je krajne predvídateľný, miestami sú všetky tie prítomné klišé až neuveriteľné. Čo je to za zvláštny typ uvažovania, naliať do filmu 125 miliónov dolárov a pritom je mi ukradnuté, že to má scenár v hodnote pár centov? Prečo sa s tým trocha nepohrajú, prečo nevymyslia niečo originálne? Veď aj originálny scenár môže byť vynikajúcim akčným popkornovým veľkofilmom. No tak ale čo už, toto my dnes asi nevyriešime. The Rock je prekvapivo dosť utlmený, každopádne som za viac amputovaných nôh vo filmoch. Iróniou je, že kedysi tieto ohňové filmy stáli strašné prachy kvôli pyrotechnikom a kaskadérom, ktorí sú teraz kvôli CGI bez roboty, no tie filmy sú stále hrozne drahé, lebo je to všetko robené počítačovými trikmi a tie nie sú lacné, ak majú pôsobiť realisticky. A v Mrakodrape realisticky vcelku pôsobia, to sa musí uznať. Napriek tomu ma stále zo sústredenia vytrhávala myšlienka „tak toto je určite robené pred zeleným plátnom“. Čo ďalej? Prvá polovička kastingu fajn (Neve Campbell, Chin Han, Byron Mann), mrakodrap plný skvelých vizuálnych vychytávok. Negatívne hodnotím druhú polku kastingu, ktorá je veľmi nesympatická (Noah Taylor), čo je šokujúce najmä u Pabla Schreibera, ktorý bol v Amerických bohoch ako dvojmetrový leprechaun z Írska absolútne úžasný. Miestami je tento mix Skleneného pekla a Smrtonosnej pasce strašne sterilný a nudný, inokedy dobrý (žeriav, megaguľa).(25.11.2018)

• - Do režiserského křesla byli zvažováni Brad Peyton nebo Roland Emmerich. (Delock)

• - Písnička, která hraje na konci filmu, je „Walls“ od Jamie N. Commonse. (Duoscop)

• - Když si Will Sawyer (Dwayne Johnson) vytahuje kus železa z levého ramene, má na sobě košili (vytahuje jej přes ni), v dalším střihu ji však má napůl sundanou. (pemap)