Mrakodrap

• Austrálie

• Nizozemsko

Akční / Drama / Thriller / Krimi

USA, 2018, 103 min

Tenhle mrakodrap je velkolepý, nádherný, moderní, fascinující, luxusní. Slyšet zvuk policejního hlášeni z vysílačky a vidět modro červenou blikající barvu byl start skvělého příběhu, na nic se nečeká rychlé seznámení a jdeme se podívat na perlu která svým 8K sebere dech každému. Akce je rychlá nebezpečná, Dwayne je nesmrtelný ale on je prostě drtící skála které nesmí nic stát v cestě. Scéna na jeřábu je úchvatně adrenalinový zážitek, jako jeřábník by jsem chtěl byt tak vysoko a držet tu nebezpečnou techniku, samozřejmě bez akční podívané, a tak jsem si to aspoň vychutnal na obrazovce. Ano film má hodně přitažené scény za vlasy ale ve směs mi na 99% vůbec nevadily spíš mi napětím bušilo srdce a já ze všemi diváky dole pod mrakodrapem držel palce. Požární system byl dost šílený a rychlý ale co už já to beru a tenhle film prostě žeru no a krásna kočička na straně padouchu nech se ozve. Chválím tuhle hořící nebezpečnou podívanou.(20.9.2018)

Je to ukázkový typ stupidních katastrofických filmů, na které jsme se zájmem čuměli jako malí a všechna ta úděsná béčka nám přišla jako vzrušující podívaná plná dobrodružné akce a vrcholného napětí. Po zhlédnutí jsme tuto podívanou zhruba týden rekonstruovali z dřevěných kostek a laciné napodobeniny lega a skrze plastové vojáčky a hráčky z kinder vajec prožívali tu napínavou podívanou znovu. Obvykle tuto apokalypsu hraček přežil jen statečný a udatný pan krokodýl a jeden voják z padesáti, představující inteligentního kecala, ale ne moc statečného člena party bojující o přežití v útrobách dětského pokoje. Hroší lázeňský švihák to většinou schytal mezi prvními za svojí domýšlivost, protože nerozhodný kapitán ještě nepřebral kontrolu nad velením a nezpacifikoval všechny okolo, aby ihned poté mohl sám zařvat při mohutném výbuchu dřevěných kostek. V dospělosti se vnímání člověka výrazně mění a místo prohánění plastu v pokojíčku při fantazii nastartované na maximum, prohání spíše sukně (v tom lepším případě) nebo svého ptáka (ve standardním případě). Plně si uvědomí tu hrůznou skutečnost, že filmy, které mu přišly v dětství děsně kůl, jsou ve skutečnosti úděsný a nerealistický shit. No a přesně takový je Mrakodrap. Úděsný nerealistický shit plný stupidní akce, při které se ale perfektně vypne mozek. A od toho tyto filmy jsou, pokud vás nedostane do inkontinence 10x recyklovaný fórek o lepící pásce nebo nejste dítě a nechcete si posléze hrát s hračkam... Já zapomněl, dnes si děti už s hračkami nehrají, místo toho prohání svá péra. Při sledování jsem si pokládal stále stejnou otázku. Jak dlouho ještě vydrží anabolické steroidy držet krok s pracovním tempem Dvejna Džonsna a kdy to definitivně odpískají a začnou si píchat Dvejna Džonsna? 70 %(18.8.2018)

Mrakodrap byl od začátku popcornovou objednávkou na míru. Na jedné straně máte americké filmaře, americkou hvězdu a americké vyprávěcí postupy, na druhé pak čínské lokace, čínské peníze a čínskou hereckou podporu. Rozum říká, že by to skoro automaticky mělo dopadnout hrozně. Rock si ale svoji novinku ohlídal natolik dobře, že plní zadání v každém ohledu a jedná se o svižný katastrofický biják pro celou rodinu. Ano, buďte připraveni na tunu klišé a přibližně nula překvapení. Řemeslně ale Mrakodrap šlape úplně v klidu a přesně víte, kdy bude americké (nebo čínské) publikum nadšeně tleskat. Pro někoho je to celé automaticky špatně a samozřejmě nečekejte žánrový zázrak. Touhu po spotřebním napínáku tu ale s klidem ukojíte, a navíc vás možná potěší, že je Neve Campbell zase jednou docela cool. (6/10)(12.7.2018)

Iba jedna noha z mäsa a kostí. Škaredá rezná rana, ktorá by fakt potrebovala zašiť. Jeden chlapec s astmou. Oheň, ktorý nikto nehasí. Polícia v pätách. Ozbrojený gang. Dočerta ... všetko je proti nám. Vďakabohu za lepiacu pásku a umelú nohu. A ten Dvejn, čím je starší, tým lepšie vyzerá a asi aj hrá.(6.9.2018)

Pro mě snad letos zatím největší překvapení. Je to sice tuctový akční thriller, ale teda! Bolí mě hruď, jak mi v akčních scénách bilo srdce. Většina záběrů byla dechberoucí a všeobecně dost dobrá podívaná. Uvědomuji se, že to tady nebude populární názor, ale je mi to jedno. Nenudila jsem se ani minutu a i song na konci mě naladil na super odchod z kina. 5*!(19.7.2018)

• - Písnička, která hraje na konci filmu, je „Walls“ od Jamie N. Commonse. (Bioscop)

• - Zbraně použité ve filmu byly český samopal Scorpion EVO 3, TAR-21 a KRISS Vector. (K98)

• - Natáčelo se od 14. srpna do 17. listopadu 2017 v Hong Kongu a Kanadě. (Varan)