Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detektivové z oddělení násilné trestné činnosti v Olomouci pod vedením Marie Výrové vyšetřují dvě vraždy, jejichž společným jmenovatelem je, že oběti se snažily upozorňovat na rozsáhlou korupci na Olomoucké univerzitě. Z korupce obviňovaly jejího kvestora, který má v nejbližších dnech nastoupit jako náměstek ministra vnitra. Vývoj událostí nasvědčuje tomu, že se kdosi shora snaží ovlivnit vyšetřování tak, aby bylo odvedeno od podezřelého kvestora. (Česká televize)

(více)

Recenze (21)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zvukař by zasloužil jednu po tlamě, protože ozvučení dialogů je místy vyloženě tragické. Například hned v úvodní scéně není prakticky vůbec nic rozumět. Celkově ale zatím slabší rozjezd, než měl Případ pro exorcistu, zápletka působí prozatím hodně fádně, což by nevadilo v případě, že by si seriál alespoň hrál na realističnost, která je tady ale prakticky mizivá. Vyšetřovatelé se chovají hodně neprofesionálně a celé je to lehce stylizované, což je paradoxně spíš otravné. Nebýt těch několika vtipných momentů, které zpravidla zajišťuje Krobot, asi bych se docela nudil. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Aniž bych znal výsledek, hodnotím první díl. Filmařsky je to dost hrozné, vůbec se mi nelíbí pohyby kamery ani její záběry. Jinak zatím nic zajímavého, máme tu brutální vraždu vysokoškolského profesora, nechutného jakého kvestora - jednoho z vedení fakulty, máme tu starou známou policejní gardu rozšířenou o nového člena, který je od začátku nějak divný, a na konci dílu tu máme novou vraždu. Vtipnost snad časem přijde s Krobotem, zatím moc prostoru nedostal. Role Voříškové je ještě divnější než v předchozí minisérii. No jsem zvědav, kam to dál povede. PS: nedokážu pochopit, proč zvuk je místy tak nezřetelný, občas je to hlasité, občas není rozumět. Technicky je to fakt špatné. ()

Reklama

HarryBlock 

všechny recenze uživatele

Znervozňujúca až expresívna forma, v ktorej najviac dominuje kamera a Novotného herectvo mi spočiatku vadili hlavne preto, že zvyšok postáv je veľmi realistickí až civilní. Tauš sa ale predviedol, že vie zrežírovať dramatickú situáciu tak, aby z nej sršalo napätie, čo Hrebejk ani pri najlepšej vôli nedokáže. Vlastne vďaka tej expresivite si môžu dovoliť epizódne postavy(upratovačka, sbskár z Tesca) hrať mierne hysterickejšie a perfektne to tam sadne. Novotný vyvoláva tlak na postavy tým, že k nim pristupuje alebo na ne zvyšuje hlas a má to gule, nasratý skorumpovaný fízel. Najväčšia slabina sa zatiaľ ukazuje Jarchovský, ktorí nedokázal všetky postavy dostatočne dobre predstaviť(cez ich profesiu alebo niečo) a tak mi to miestami prišlo mierne zmätočné. Je to ale nový vietor, teším sa na ďalšie časti. ()

klukluka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Těm Taušovým věcem musí člověk/ divák věnovat plnou pozornost. Na tohle se nedá dívat jako na nějakou soap operu a dělat u toho pět dalších věcí. Takhle jsem na to koukal před lety a popravil jsem to, já debil, jednou peckou. Sypu si popel na hlavu- je to opět těžkej nadprůměr. Bohužel na začátku nebylo budoucí první oběti vůbec rozumět, což je nešťastnej start a vadil mi ten potlesk pro policistku, která přijde s objevným nápadem zkontrolovat záznamy z pouličních bezpečnostních kamer. Tohle už je jistě rutina i v Olomouci. Jinak vynikající, jestli před lety někdo selhal, byl jsem to já. ()

stration 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naprostá demence a dělání debila z diváka. Nesympatické postavy, některé z nich v podstatě karikatury. Nesmyslné chování, zbytečné odbíhání od hlavní detektivní linky (koho to zajímá?). Tři čtvrtě trvání dílu jsem byl nasraný, že toto může někdo jenom tak a za prachy nakradený na daních pustit do vysílání. To se Jarchovský domnívá, že jsme všichni idioti? Jsem zvědav, co z toho bude dál. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Hudbu ze samého počátku dílu, kterou hrají v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci, zkomponoval Johann Sebastian Bach a jedná se o „Suity pro violoncello (BWV 1007–1012)“. (sator)

Reklama

Reklama