Detektivové z oddělení násilné trestné činnosti v Olomouci pod vedením Marie Výrové vyšetřují dvě vraždy, jejichž společným jmenovatelem je, že oběti se snažily upozorňovat na rozsáhlou korupci na Olomoucké univerzitě. Z korupce obviňovaly jejího kvestora, který má v nejbližších dnech nastoupit jako náměstek ministra vnitra. Vývoj událostí nasvědčuje tomu, že se kdosi shora snaží ovlivnit vyšetřování tak, aby bylo odvedeno od podezřelého kvestora. (Česká televize)

JohnCZ

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zvukař by zasloužil jednu po tlamě, protože ozvučení dialogů je místy vyloženě tragické. Například hned v úvodní scéně není prakticky vůbec nic rozumět. Celkově ale zatím slabší rozjezd, než měl Případ pro exorcistu, zápletka působí prozatím hodně fádně, což by nevadilo v případě, že by si seriál alespoň hrál na realističnost, která je tady ale prakticky mizivá. Vyšetřovatelé se chovají hodně neprofesionálně a celé je to lehce stylizované, což je paradoxně spíš otravné. Nebýt těch několika vtipných momentů, které zpravidla zajišťuje Krobot, asi bych se docela nudil. ()

stration

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Naprostá demence a dělání debila z diváka. Nesympatické postavy, některé z nich v podstatě karikatury. Nesmyslné chování, zbytečné odbíhání od hlavní detektivní linky (koho to zajímá?). Tři čtvrtě trvání dílu jsem byl nasraný, že toto může někdo jenom tak a za prachy nakradený na daních pustit do vysílání. To se Jarchovský domnívá, že jsme všichni idioti? Jsem zvědav, co z toho bude dál. ()

Tom_Lachtan

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Z první série zůstala jedna důležitá věc - civilní postavy, které jsou cokoliv, jen ne černobílé, doplněné nováčkem Novotným, který jen dokazuje, že má-li co hrát, zahraje to perfektně. Tempo by občas chtělo zrychlit, ale vlastně mi to zas tolik ani nevadí, nevím, jak to tvůrci dělají, ale tuhle ryzí detektivku dokazují řemeslně (hudbou, kamerou) posunout někam jinam a hrozně to téhle sérii sluší a dělá ji svěže originální. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dnes jsem si už "vychutnal" případ pro exorcistu a tiše jsem doufal, že tvůrci udělali nějaký progres, ale po první epizodě Stínů se moje naděje kamsi vytratila. I tady se vedou pitomé dialogy, herecké výkony jsou na úrovni ochotnického herectví (většinou) a jedinou změnou (k horšímu) je katastrofální zvuk. Z policejního vyšetřování se sice vytratil kotoučák, ale znovu to byla katastrofa. Prohlídka bytu profesora Chalupy dokonale ukazuje všechno, v čem se tvůrčí kolektiv snaží udělat z diváka debila. ()

Hunt

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nerad píšu razantní komentáře, neboť film beru jako umění, u kterého neexistuje jen dobre a jen špatné, každá věc se dá vidět z mnoha úhlů apod. U "Modrého stínu" je z toho mého špatně skoro všechno, příšerná kamera, která nepomáhá k vyprávění, ale spíš k vyprázdnění, nevyrovnaný zvuk, nepříjemně vyprávěný příběh....herci se sice snaží, Ostrouchov hudbu neodfláknul, ale to hlavní je k ničemu, ufff ještě dát ty 3 díl. ()