Modré stíny

• Česko Detektivové od Nejsvětější Trojice (neoficiální název) (více)

Epizody(4)

Čtyřdílná minisérie Modré stíny navazuje na trilogii Případ pro exorcistu. Vyšetřovatelé se tentokrát dostanou k případu zastřeleného docenta. Toho jednoho rána nalezne uklízečka mrtvého přímo v jeho vlastní pracovně. Kriminalisté tak budou řešit, zda vražda souvisí s dlouhodobou snahou oběti o odvolání univerzitního kvestora kvůli podivným machinacím při rekonstrukci historické univerzitní budovy, a také to, co dohnalo vraha k tak velkému riziku, aby svou oběť zneškodnil přímo na půdě univerzity. Pátrání po tom, kdo všechno měl důvod přát si smrt svérázného, ale čestného docenta, zavede hrdiny mnohem dál, než by sami čekali. (Česká televize)

Recenze uživatele jarmil8 k tomuto seriálu (2)

Epizoda 2 (2016) (E02)

No ono je to fakt výborný! Novotný je tak úžasně k zblití, že jsem i zapomněl, jak se jmenuje. ()

Epizoda 3 (2016) (E03)

Z počátku to vypadalo, že se budeme opět pohybovat od jednoho minidramatu k druhému (konfrontace Melíškové s Krobotem je vynikající, ačkoli k opilosti inspektorce stačí málo a bůhví jak se v tom stavu dostala domů), ale převažuje detektivní linka. Tempo trošku sráží drama s domácím násilím, které zde působí jako vata. ()