Týpci a zbraně

(neoficiální název)

Vojnoví psi

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2016, 114 min

Tak toto bolo veľmi príjemné prekvapenie. Čakal som hlavne srandu a ono to bolo viac do tej drámy. Navyše to bolo podobne bohato informatívne ako Obchodník so smrťou (2005). Zbrane sú holt biznis a vždy aj boli. Hlavne, aby sa niekde bojovalo a peniažky sa len tak sypú. Čo sa týka chalanov, klapalo im to náramne, hlavne Jonah Hill bol perfektný, ostatne tak ako vždy. Z jeho strany išlo o totálne charizmaticky zahranú postavičku, ktorá nebola práve symbolom cti a za kamaráta by ju nechcel asi nikto. Len sa mi tak zdá, že sa čím ďalej tým viac zaokrúhľuje. Veľká spokojnosť, vrelo odporúčam. 80/100(28.1.2017)

Od Todda Phillipse jsem dostal to co jsem nečekal a ne že by to bylo špatně jen spíš nečekané. Dostal jsem akční film se špetkou humoru, kterým se mi sice netrhala bránice, ale pobavil. A jak jsem vstřebal že tento film nebude něják kdovíjak vtipný tak jsem si ho užil. Dějová linka byla poutavá a slušně se vyvíjela, ale nějákého zvláštního konce jsme se nedočkali. Ale stéjně mě mrzelo že se tak něják zapomělo na komediální linku nebo jsem ten humor nepochopil? No nevím, kino se smíchem nedusilo. A do příběhu se mohl trochu více zasadit Bradley Cooper, jelikož jsme se o něm moc nedozvěděli a byla to postava, která by si zasloužila více pozornosti. Sečteno podtrženo je to kvalitní akčnák, ale režisér má podle mě navíc. ( 21.8.16/Cinema City/Sčítání lidu:22/1000komentář na ČSFD.cz )(21.8.2016)

Od Todda Phillipse jsem krom dvou filmů viděl všechny a od prvního traileru jsem byl zvědavej i na War Dogs, ale až z první českou recenzí jsem zjistil, že tady se jen z části jede na vlně Hangoveru a překvapivě a atypicky pro tohoto režiséra se jede více navážno. Opravdu je tam i troška Scorseseho Vlka, ale ze všeho nejvíc si film nezadá s obchodníkem se smrtí, přičemž mi i přijde, že několik scén je obšlehnutých úplně. Opět tlustý Jonah Hill ale svými hláškami dokazuje, že to filmu ničím neubírá a po standardně pomalém začátku přijde dramatičtější druhá polovina, která filmu sedí nepoměrně více a i díky provařenému písničkovému soundtracku (který je nyní opět vlivem lákavě výdělečných hudebních streamovacích služeb v módě) se jedná o svižnou satiru, kterých zase není tolik, minimálně těch dobrých...8/10(5.9.2016)

,,VÁLKA JE EKONOMIKA…“ /// Jak se stát z maséra překupníkem zbraní… Film má pár vtipnejch momentů, ale hlavně je vo tom, jak sběr drobků rozšířit na sklizeň koláčů, takže taky vo tom, co s váma udělaj prachy. Není to špatný, ale zbytečně dlouhý. Ale zřejmě tak víc vynikne (nějaký) ponaučení… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Článek "Arms and the Dudes", kterej pro Rolling Stone napsal Guy Lawson, jsem nečetl. 3.) Po Rusácích mi doma zbyli náboje. 4.) Thx za titule „westside“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(9.12.2016)

Není to špatný, pokud budete brát vážně, že dva pětadvacetiletí týpci vydělávají miliardy ve zbrojním průmyslu. Velmi pozitivně hodnotím hlavně to, že film odkrývá, kolik peněz z kapes daňových poplatníků mizí v nábojích a samopalech kdesi v Arabských zemí a na chudé a bezmocné v USA už jaksi nezbývají peníze. Určitě lepší 3 hvězdy!(4.6.2017)

• - Skutečný Efraim Diveroli se odmítl setkat s Jonahem Hillem. Hill na to řekl: "Jsem na to zvyklý. Pokud je člověk vůči mě agresivní, když ho mám hrát, tak je to asi dobré znamení." (avitakova)

• - David Packouz je o čtyři roky starší než Efraim Diveroli. Ve skutečnosti je však Jonah Hill o čtyři roky starší než Miles Teller. (Hal_Moore)

• - Skutočný David Packouz sa objaví na začiatku filmu ako gitarista (spevák) v domove dôchodcov. (cUtOR)