Týpci a zbraně

• Nizozemsko

War Dogs

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2016, 114 min

Je to takovej mladší brácha Obchodníka se smrtí, avšak dostatečně svižnej a zábavnej, aby se nevkrádala nuda nebo okoukanost, přestože najdeme dostatek styčných bodů i s dalšími filmy. Jenže Týpci mají určité kouzlo, které funguje, troufám si říct, už od první minuty a nepoleví až do konce. Ústřední duo Miles Teller a Jonah Hill, přestože jsou to poměrně mladí a neokoukaní herci, mají za sebou i pár výraznějších kusů jako je Vlk z Wallstreet, respektive Whiplash - v tomto případě tedy sázka na jistotu a chemie mezi nimi působí parádně. Pokud máte rádi takové ty nepravděpodobné příběhy o rychlém zbohatnutí plné drog, holek a... zbraní, je tohle film přesně pro vás!(14.1.2017)

V zásadě výborný film, kterému však chybí jedna důležitá část: originalita. Při sledování jsem měl zkrátka pocit, že vše důležité už jsem tak říkajíc "někde viděl"; a to se pak těžko dostaví pocity nějakého mimořádného zážitku. Navzdory tomu jsem si ale celé dvě hodiny vysloveně užil, a proto nemůžu jinak, než hodnotit kladně. Pochválit tak závěrem musím hlavně poutavý příběh, uvěřitelného hlavního hrdinu a dobře plynoucí tempo.(14.11.2016)

• luka4615

Todd Phillips, zdá se, všechen svůj režisérský um "vystřílel" v roce 2009 u filmu "The Hangover", jelikož od té doby nevytvořil nic, co by tento film překonalo. War Dogs totiž není ani komedie, kterou bych u tohoto režiséra očekával, a není to ani drama, protože dramatické linie jsou zde pouze chabě načrtány a nedovedeny k patřičné pointě. Po celou dobu trvání snímku mi to přišlo jako úplně zbytečný film, který až na pár světlých momentů nenabízí vůbec nic. „Sorry. Don't worry, I have to go first, I'm American.“(22.11.2016)

Tak toto bolo veľmi príjemné prekvapenie. Čakal som hlavne srandu a ono to bolo viac do tej drámy. Navyše to bolo podobne bohato informatívne ako Obchodník so smrťou (2005). Zbrane sú holt biznis a vždy aj boli. Hlavne, aby sa niekde bojovalo a peniažky sa len tak sypú. Čo sa týka chalanov, klapalo im to náramne, hlavne Jonah Hill bol perfektný, ostatne tak ako vždy. Z jeho strany išlo o totálne charizmaticky zahranú postavičku, ktorá nebola práve symbolom cti a za kamaráta by ju nechcel asi nikto. Len sa mi tak zdá, že sa čím ďalej tým viac zaokrúhľuje. Veľká spokojnosť, vrelo odporúčam. 80/100(28.1.2017)

Patrně není těžké občurat vláďu jŮeSÁj; stačí mít jen o trošku víc fištrónu, což podle vyznění filmu znamená být evolučně alespoň nad úrovní mloka. Klukům jsem fandil víc než naší repre na Euru, však oni taky předvedli výkon, který by odrovnal i Ronaldův účes. Největší slabinou filmu je dementní překlad názvu, o kterém až se dozví Phillips, napíše nám scénář o spoďárech na Hradě. Jo a prosím vás, máte někdo číslo na Aničku?(7.9.2016)

• - Při natáčení v Miami se pro film používalo tajné jméno AK-47. (avitakova)

• - Jonah Hill i Efraim Diveroli mají narozeniny ve stejný den - 20. prosince. Ve stejný den má narozeniny také režisér Todd Phillips. (Hal_Moore)

• - Scény z Albánie byly natočeny v Rumunsku. Bashkimova žena (Liliana Cristina Circei) ve skutečnosti mluví rumunsky. (L_O_U_S)