Týpci a zbraně

(pracovní název)

Vojnoví psi

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2016, 114 min

Srať na hate z moviezone ci rottentomatoes, toto nie je Due Date. Todd Phillips natočil ďalšiu vydarenú komédiu. Prirovnávačky k Wolf of Wall Street ci The hangover nechápem (načo?). War Dogs nie sú a myslím si, že ani nechceli byť jedným z týchto filmov. Nič originálne či svetaborné, ale zábavná a má to sympaťáka Milesa Tellera a frajera Jonaha Hilla, ktorý si tu jazdu užívajú... tak ako ja v kine. Bradley Cooper zbytočný.(24.8.2016)

Kdo čekal další jízdu ve stylu Pařby, bude mírně zklamán. Ani označení pouze jako "komedie" není tak úplně správná volba, protože až na několik vážně povedených momentů se film táhne spíše v dramatickém duchu. To ale ve výsledku není špatné a filmu to naopak celkem sedne. Škoda jen, že trailer naladil úplně na jinou vlnu. Co ale filmu moc nesedne, je přepísklá stopáž, kdy by se dalo opravdu hodně krátit. Na druhou stranu je film doprovázen úplně božím soundtrackem a vypráví kulervoucí story o dvou manících, kteří chtěli přijít za každou cenu k hromadě peněz. Trochu mi to připomnělo Pain & Gain, ale to bylo o chlup lepší.(20.8.2016)

Většinu času v kině jsem přemýšlela nad tím, kde už jsem viděla hrát Milese Tellera, a jelikož já a moje babička jsme poslední dva lidi na světě, kteří nemaj v mobilu internet, tak jsem zjistila až doma, že to je ten týpek, co tak skvěle bubnoval ve filmu Whiplash. Tady zase výborně prodával zbraně, takže je to asi fakt talent. Vlastně se tomu nedá nic moc vytknout, příběh o tom, jak se někdo snaží snadno vydělat prachy a celý se mu to podělá vždycky potěší, já mám taky hafo byznys nápadů, třeba jsem vymyslela nafukovací fenky pro nadržený psy, ale bohužel se ještě nenašel nikdo, kdo by tenhle brilantní projekt zasponzoroval. Jojo, než se my géniové prosadíme, tak to vždycky schválně trvá, aby o tom pak Hollywood mohl natočit kasovní trhák. Každopádně jediný, co mi při sledování War Dogs kazilo náladičku byl fakt, že jsem si popkorn sežrala ještě před úvodníma titulkama, když ty reklamní bloky jsou tak strašně dlouhý, to by jeden stihnul přelouskat komplet Hledání ztracenýho času.(27.8.2016)

Není to špatný, pokud budete brát vážně, že dva pětadvacetiletí týpci vydělávají miliardy ve zbrojním průmyslu. Velmi pozitivně hodnotím hlavně to, že film odkrývá, kolik peněz z kapes daňových poplatníků mizí v nábojích a samopalech kdesi v Arabských zemí a na chudé a bezmocné v USA už jaksi nezbývají peníze. Určitě lepší 3 hvězdy!(4.6.2017)

Konečně tady máme film, který nám ukáže důvod, proč USA pořád někde vyvolávají válku. Jde totiž o obrovský byznys se zbraněma. „I když to asi všichni víme a ti co říkají, že to neví, tak jsou už do toho zapojeni.“ No každopádně je to skvěle natočeno, Miles Teller i Jonah Hill hrají své postavy opravdu věrohodně a k tomu je doplňuje krásná Ana de Armas. Panuje u mě velká spokojenost s tímto filmem.(21.1.2018)

• - Efraim Diveroli (Jonah Hill) nosí hodinky Rolex Submariner. (Liqid)

• - Okrem Rumunska, kde sa natáčali "albánske" scény, pracovali filmári aj v Maroku, Jordánsku a na viacerých miestach po celých Spojených štátoch. (MikaelSVK)

• - Chyba v českém dabingu. Když je na konci filmu říkáno, na kolik roků měl být Efraim Diveroli zavřený, říká český dabing, že na 7 let, kdežto ve skutečnosti to bylo na 4 roky (asdfasdf)