Týpci a zbraně

(neoficiální název)

Vojnoví psi

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2016, 114 min

Pack it up, pack it in, let me begin, I came to win, battle me that´s a sin.....Džounah žid nám trochu přibral. Asi žere víc kyblíků denně,než je DDD. Každopádně duo s Miloušem Povídálkem překvapivě docela funguje. Irák je bezvadnej a vlastně mě trochu mrzí, že tam nedostali větší náklep. Ale sere pere, protože Tirana se s nima už vůbec nesere. Pobavenej minimálně na 75% P.s.: Bradley je divnej, ať s brejlema, nebo bez nich....(4.12.2016)

Rozjede se to jako Kokain s Deppem, přejde to do Vlka z Wall Street a sem tam někde vykoukne Pain&Gain. Jonah Hill hraje stejně, jako hraje vždycky. Mluví sprostě, balí ženský, fetuje a vydělává prachy. To se dalo čekat. Za to Miles Teller netřískal do bicích a to bylo milé překvapení. Na ČSFD je to vedené jako komedie a to znamená jediné. Někdo tomu dal špatné označení. Protože mnohem více je to takové akční-komedy-drámo a co je ze všeho nejlepší, je to podle skutečné události. A tyhle filmy já mám hodně ráda. Mínusové body uděluji za absenci fotek reálných postav na konci. Velice nešťastný český překlad filmu mě málem od kina odradil. Čekala jsem nějakou teen blbárnu, ale tohle je opravdu hodně kvalitní a povedený snímek. 5*(19.8.2016)

V zásadě výborný film, kterému však chybí jedna důležitá část: originalita. Při sledování jsem měl zkrátka pocit, že vše důležité už jsem tak říkajíc "někde viděl"; a to se pak těžko dostaví pocity nějakého mimořádného zážitku. Navzdory tomu jsem si ale celé dvě hodiny vysloveně užil, a proto nemůžu jinak, než hodnotit kladně. Pochválit tak závěrem musím hlavně poutavý příběh, uvěřitelného hlavního hrdinu a dobře plynoucí tempo.(14.11.2016)

Keď prišiel Todd Phillips s filmom Vo štvorici po opici, predpokladal som, že príde s ďalším podobne šľahnutím a zábavným filmom. Bohužiaľ prišli iba šlahnuté filmy. Až do teraz. Todd Phillips je späť a konečne to ma hlavu aj pätu. Je to vtipné, zaujímavé a miestami aj seriózne. Casting sa tiež vydaril, aj keď Jonah Hill hraje stále to svoje. Ja som sa kráľovsky bavil. 85% - 4*(25.11.2016)

Patrně není těžké občurat vláďu jŮeSÁj; stačí mít jen o trošku víc fištrónu, což podle vyznění filmu znamená být evolučně alespoň nad úrovní mloka. Klukům jsem fandil víc než naší repre na Euru, však oni taky předvedli výkon, který by odrovnal i Ronaldův účes. Největší slabinou filmu je dementní překlad názvu, o kterém až se dozví Phillips, napíše nám scénář o spoďárech na Hradě. Jo a prosím vás, máte někdo číslo na Aničku?(7.9.2016)

• - Pri rozhovore v Miami na pláži v pozadí pri pohľade na Efraima Diveroliho (Jonah Hill) dvojica muž - žena odchádza. Pri opätovnej odpovedi Davida Packouza (Miles Teller) je tento pár na druhej strane a prichádza. (speedy7929)

• - Jonah Hill i Efraim Diveroli mají narozeniny ve stejný den - 20. prosince. Ve stejný den má narozeniny také režisér Todd Phillips. (Hal_Moore)

• - Chyba v českém dabingu. Když je na konci filmu říkáno, na kolik roků měl být Efraim Diveroli zavřený, říká český dabing, že na 7 let, kdežto ve skutečnosti to bylo na 4 roky (asdfasdf)