Týpci a zbraně

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2016, 114 min

Pack it up, pack it in, let me begin, I came to win, battle me that´s a sin.....Džounah žid nám trochu přibral. Asi žere víc kyblíků denně,než je DDD. Každopádně duo s Miloušem Povídálkem překvapivě docela funguje. Irák je bezvadnej a vlastně mě trochu mrzí, že tam nedostali větší náklep. Ale sere pere, protože Tirana se s nima už vůbec nesere. Pobavenej minimálně na 75% P.s.: Bradley je divnej, ať s brejlema, nebo bez nich....(4.12.2016)

Spoilery! Díky tomuto filmu se divák dozví spoustu zajímavostí. Vybavit jednoho amerického vojáka stojí například $17 500. To, že je válka jedním obrovským ekonomický byznysem, už dnes zřejmě nikoho nepřekvapí a nikdo o tom nepochybuje. Film se s námi podělí o příběh dvou menších podnikatelů, kteří se rozhodli právě na válce přiživit. Divák sleduje jejich vzestup a pád a celkem příjemnou cestou se seznamuje s tím, co všechno by měl mít člověk zmáknuté, kdyby se rozhodl začít obchodovat se zbraněmi. Miles Teller zde hraje tu kladnou postavičku, která má dokonce rodinu a trošku toho svědomí. Naopak Jonah Hill zde hraje toho klasického cool tlouštíka, který se stará o nějaký ten humor. Ani přes atraktivní téma se režisérovi úplně nepodařilo vybudovat nějak nadstandardně poutavou dějovou linii. Film osloví diváky pouze několika momenty. Jako celek působí maximálně průměrně. Skoro dvouhodinová stopáž se mi zdá extrémně zbytečná.(14.1.2017)

,,Válka je hlavně kšeft a kto tvrdí že ne, tak buď je blbej, nebo v něm jede.. '' --- Parádní filmeček, který strčil Nicholase Cage coby podobného obchodníka v jiném filmu do kapsy. Kucí měli víc štěstí než rozumu a fakt se divím, že je neoddělala nějaká mafie či bezpečnostní agentura nějaké korporace živící se výrobou a prodejem zbraní. Jestli pak hoši poptávali také našeho výrobce nábojů SaB ve Vlašimi? :-). Moc mně to bavilo. Mít však doma Anu de Armas, tak netrajdám po světě a jsem doma pěkně v pelíšku s tímhle koťátkem... Amerika je země příležitostí a odvahy. Tihle to zkusili a chvilku jim to vyšlo. Ale to s těma drobkama, které žraloci nechtějí a nechávají být, je svatá pravda ... 4 přebalené bedny nábojů do AK47! * * * *(29.7.2017)

Srať na hate z moviezone ci rottentomatoes, toto nie je Due Date. Todd Phillips natočil ďalšiu vydarenú komédiu. Prirovnávačky k Wolf of Wall Street ci The hangover nechápem (načo?). War Dogs nie sú a myslím si, že ani nechceli byť jedným z týchto filmov. Nič originálne či svetaborné, ale zábavná a má to sympaťáka Milesa Tellera a frajera Jonaha Hilla, ktorý si tu jazdu užívajú... tak ako ja v kine. Bradley Cooper zbytočný.(24.8.2016)

V daném filmovém žánrů je přece jen mnohem lepší Obchodník se smrti. Ale i tak Váleční psy alias Týpci a zbraně (český název má blíže k názvu knižní předlohy) dokážou na pár místech rozesmát a i možná morálně poučit. Pokud tedy od filmu podle skutečných událostí v této kategorii morální poučení chcete.(8.9.2016)

• - Scény z Albánie byly natočeny v Rumunsku. Bashkimova žena (Liliana Cristina Circei) ve skutečnosti mluví rumunsky. (L_O_U_S)

• - Efraim Diveroli (Jonah Hill) vytáhne ze svého auta zbraň Heckler & Koch MP5K-PDW ráže 9x19mm. (dc125)

• - Chyba v českém dabingu. Když je na konci filmu říkáno, na kolik roků měl být Efraim Diveroli zavřený, říká český dabing, že na 7 let, kdežto ve skutečnosti to bylo na 4 roky (asdfasdf)