Týpci a zbraně

Vojnoví psi

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2016, 114 min

• Vyhy

Dá se říci, že naprosto zbytečný film. Sice bylo zajímavé sledovat, jak to celé dopadne (když už to je dle skutečných událostí), i když jsem to tušil už od začátku. Je pravdou, že film nenudí a rychle uteče. Občasné zajímavé scény a pár vtipných hlášek. Při sledování jsem si vlastne uvědomil, že mi je jedno, jak to s hlavní dvojicí dopadne. Oba dva šíleně nesympatičtí. Jinak film o ničem.(3.12.2016)

// Překvapení roku? I takový pocit jsem si z kina odnášel, kdy mi Phillips konstantně šel proti očekáváním, vše podával ve správné míře, zápletkou bavil a neurážel, k tomu přidávám neoriginální, ale padnoucí písničkový soundtrack, božskou Anu de Armas, parádní ústřední duo a skvělý vizuál no a máme tu duchovního nástupce nejen Obchodníka se smrtí, ale zároveň i Vlka z Wall Street. Jasně, ve finále je to o kus horší, jak oba filmy, nicméně pokud tohle jsou ty filmy, ze kterých si Phillips bral (jakože jsou), pak pořád ku*va dobrý! 8/10(10.9.2016)

Kým Ryan Gosling či Matt Damon kvôli svojim úlohám v rôznych snímkoch podstupujú drastické metódy diét či tréningov, tu Jonah Hill všetkým vytrie zrak vizážou, akoby prehltol 120 kg prasnicu z Oravy určenú na porážku. Tento herec mi bol vždy nesmierne sympatický, no teraz sa zmenil na ukážkového maskota Mc Donaldu, pričom pohľad na jeho osobu bol kadejaký, len príjemný nie. Čo sa týka filmu ako takého, príliš vtipný mi veru neprišiel, no zato "hlášok" v podobe vlasteneckých žvástov bolo viac, ako by si človek prial. Keď k celej tejto maškaráde prirátam ten za vlasy pritiahnutý príbeh o dvojici dementov, ktorí sa od predaja cukrovej vaty ku kšeftu so zlatými tehličkami prepracovali, skutočne ťažko dokážem akceptovať čo sa tvorcovia divákovi (ako som ja) snažia ponúknuť. Vedu z takýchto snímkov robiť neradno. Len ich po prepadnutí veľkej nudy zapnúť, pretrpieť, akceptovať, pokiaľ po emocionálnej stránke zaberú - tak zabaviť sa, no a následne - veľmi rýchlo zabudnúť. Nie, nenudil som sa (!), no viac sa zabavím na youTube pri sledovaní "compilation dog fails".(24.11.2016)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $43,034,523Tržby Celosvetovo $86,234,523Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ tento krát to režisér v celku zvládol, našiel správne mix medzi odľahčením a drámou a sadne to tu /60%/(27.12.2016)

Není to špatný, pokud budete brát vážně, že dva pětadvacetiletí týpci vydělávají miliardy ve zbrojním průmyslu. Velmi pozitivně hodnotím hlavně to, že film odkrývá, kolik peněz z kapes daňových poplatníků mizí v nábojích a samopalech kdesi v Arabských zemí a na chudé a bezmocné v USA už jaksi nezbývají peníze. Určitě lepší 3 hvězdy!(4.6.2017)

• - Při natáčení v Miami se pro film používalo tajné jméno AK-47. (avitakova)

• - Timeline: Obsazení bylo oznámeno na začátku roku 2015. Scénárista Stephen Chin vycházel (kromě skutečného příběhu) také ze svých zkušeností z Iráku. Natáčení mělo začít ve druhé polovině dubna 2015 v Miami a mělo trvat několik týdnů. Natáčet se však začalo již 2. března. Do kin se dramedie podle skutečného příběhu podívala 19. sprna 2016. (Hal_Moore)

• - Jesse Eisenberg a Shia LaBeouf měli původně hrát hlavní postavy Davida Packouziho (Miles Teller) a Efraima Diveroliho (Jonah Hill). (cihlenka)