Týpci a zbraně

• Nizozemsko

War Dogs

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2016, 114 min

Jedna z mých velkých chyb kde jsem špatně odhadl film a nešel na něj do kina a nyní po projekci na HBO GO mě to vysloveně sere. Skvělý k dnešní době velmi aktuální příběh, ve kterým naprosto exceluje Jonah Hill, jeho prostorové herectví je neskutečný. Film ani chvíli nenudil, měl tempo, napětí, poutavou pointu, prostě good job.(11.6.2018)

,,Válka je hlavně kšeft a kto tvrdí že ne, tak buď je blbej, nebo v něm jede.. '' --- Parádní filmeček, který strčil Nicholase Cage coby podobného obchodníka v jiném filmu do kapsy. Kucí měli víc štěstí než rozumu a fakt se divím, že je neoddělala nějaká mafie či bezpečnostní agentura nějaké korporace živící se výrobou a prodejem zbraní. Jestli pak hoši poptávali také našeho výrobce nábojů SaB ve Vlašimi? :-). Moc mně to bavilo. Mít však doma Anu de Armas, tak netrajdám po světě a jsem doma pěkně v pelíšku s tímhle koťátkem... Amerika je země příležitostí a odvahy. Tihle to zkusili a chvilku jim to vyšlo. Ale to s těma drobkama, které žraloci nechtějí a nechávají být, je svatá pravda ... 4 přebalené bedny nábojů do AK47! * * * *(29.7.2017)

Od Todda Phillipse jsem krom dvou filmů viděl všechny a od prvního traileru jsem byl zvědavej i na War Dogs, ale až z první českou recenzí jsem zjistil, že tady se jen z části jede na vlně Hangoveru a překvapivě a atypicky pro tohoto režiséra se jede více navážno. Opravdu je tam i troška Scorseseho Vlka, ale ze všeho nejvíc si film nezadá s obchodníkem se smrtí, přičemž mi i přijde, že několik scén je obšlehnutých úplně. Opět tlustý Jonah Hill ale svými hláškami dokazuje, že to filmu ničím neubírá a po standardně pomalém začátku přijde dramatičtější druhá polovina, která filmu sedí nepoměrně více a i díky provařenému písničkovému soundtracku (který je nyní opět vlivem lákavě výdělečných hudebních streamovacích služeb v módě) se jedná o svižnou satiru, kterých zase není tolik, minimálně těch dobrých...8/10(5.9.2016)

Většinu času v kině jsem přemýšlela nad tím, kde už jsem viděla hrát Milese Tellera, a jelikož já a moje babička jsme poslední dva lidi na světě, kteří nemaj v mobilu internet, tak jsem zjistila až doma, že to je ten týpek, co tak skvěle bubnoval ve filmu Whiplash. Tady zase výborně prodával zbraně, takže je to asi fakt talent. Vlastně se tomu nedá nic moc vytknout, příběh o tom, jak se někdo snaží snadno vydělat prachy a celý se mu to podělá vždycky potěší, já mám taky hafo byznys nápadů, třeba jsem vymyslela nafukovací fenky pro nadržený psy, ale bohužel se ještě nenašel nikdo, kdo by tenhle brilantní projekt zasponzoroval. Jojo, než se my géniové prosadíme, tak to vždycky schválně trvá, aby o tom pak Hollywood mohl natočit kasovní trhák. Každopádně jediný, co mi při sledování War Dogs kazilo náladičku byl fakt, že jsem si popkorn sežrala ještě před úvodníma titulkama, když ty reklamní bloky jsou tak strašně dlouhý, to by jeden stihnul přelouskat komplet Hledání ztracenýho času.(27.8.2016)

Není to vážné, není to ani moc legrační, není to nespoutaná jízda ani přehlídka geniálních hereckých výkonů, není to ale ani ostuda, nuda nebo trapárna. Je to hrozně zvláštní film, protože se mi docela líbíl, bavilo mě se na něj koukat, nepůsobí nijak lacině nebo nudně, ale znova bych ho už vidět nechtěl. Hill i Teller tomu ale vládnou, Cooper mi přišel divnej, nejspíš kvůli jeho charakteru. Pohodovka na nedělní večer. 3*(18.4.2017)

• - Chyba v českém dabingu. Když je na konci filmu říkáno, na kolik roků měl být Efraim Diveroli zavřený, říká český dabing, že na 7 let, kdežto ve skutečnosti to bylo na 4 roky (asdfasdf)

• - Efraim Diveroli (Jonah Hill) vytáhne ze svého auta zbraň Heckler & Koch MP5K-PDW ráže 9x19mm. (dc125)

• - Filmový veletrh zbraní v Las Vegas je spojením dvou skutečných veletrhů. Prvním jen Shot Show, který se v Las Vegas koná každý rok. Tím druhým je IDEX v Abú Zabí, kde se vystavují tanky a rakety. (Hal_Moore)