Týpci a zbraně

(neoficiální název)

Vojnoví psi

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2016, 114 min

Ačkoliv se to označuje jako komedie, vlastně tady moc humoru není. Jinak se to tváří jako klasický životopisný drámo aka Vlk z Wall Street, i když k němu to má strašlivě daleko. Zároveň nám ukazuje, jak to v dnešním vojenském průmyslu bohužel chodí. K tomu, aby se to stalo novou Vlkovskou modlou by to ovšem chtělo od všeho mnohem více - nejen propracovanější postavy, ale také zábavnější scénář, který by možná nabízel více WTF scén. Takhle jen kvalitní, ovšem veskrze průměrná životopisná jednohubka, ve které mnoho zábavných linek nenajdeme. 65%(24.5.2017)

Docela člověku hlava stojí, co se v ekonomice, army může dít. Neuvěřitelný příběh dvou borců, kteří nejsou nijak chytří a přes nesmyslný systém ve zbrojním průmyslu udělali hukot. Nahláškovaná komedie ve stylu vlka z Wall streetu, která velmi baví, ale přece jen v některých fázích drhne. Docela by mě zajímalo, co vše je reálné a vycucané z prstu, protože místy je to až velká náhoda, shoda okolností a scifi. Jonah Hill je excelentní a Miles Teller mi naopak do role moc nesedl. Hodnocení by bylo vyšší, nebýt závěru, který má moc rychlý spád a je o ničem......7/10(21.8.2016)

• stOKYi

Veľmi pomalý, nudný a zdĺhavý začiatok. Potom sa to ako tak rozbehlo. Komédiu by som v tomto filme hľadal zbytočne a priebeh nestál tiež za veľa. Herci nesympatický a škaredí (okrem Davidovej mladej manželky, pekná šťava) napätie dlho nechodilo, potom však postupne gradovalo. Hlavne v konečnej fáze, do vtedy nič. V podstate ma to bavilo asi len kvôli tomu porovnaniu, ako fungujú štátne zákazky USA v porovnaní so Slovenskom - aj keď to tu bude silne skreslené a to je tiež problém filmu. Som silne presvedčený, že takto to nefunguje a niektoré veci sa udiali ináč ako boli prezentované v tomto filme (okrem iného, žiadna korupcia v takých veľkých kšeftoch?). Filmu dávam priemer až podpriemer za svoju naivitu :)(17.1.2017)

V zásadě výborný film, kterému však chybí jedna důležitá část: originalita. Při sledování jsem měl zkrátka pocit, že vše důležité už jsem tak říkajíc "někde viděl"; a to se pak těžko dostaví pocity nějakého mimořádného zážitku. Navzdory tomu jsem si ale celé dvě hodiny vysloveně užil, a proto nemůžu jinak, než hodnotit kladně. Pochválit tak závěrem musím hlavně poutavý příběh, uvěřitelného hlavního hrdinu a dobře plynoucí tempo.(14.11.2016)

Tak takúto akčnú, hláškami a kvalitným soundtrackom napumpovanú, mrdu som veruže nečakal! Hlavne po tom, ako som videl v kine trailer, ústrednú dvojicu a dotretice meno režiséra... tak, takú veru nie! Veľmi milé prekvapenie na záver dňa! A priznám sa, že som mal v pláne dať ''len'' štyri hviezdičky, ale ten efektný záver filmu so scénou vo výťahu a spolu s doprovodom kvalitnej muzičky to u mňa jasne rozhodol, aby som zaokrúhlil smerom nahor.(17.11.2016)

• - Okrem Rumunska, kde sa natáčali "albánske" scény, pracovali filmári aj v Maroku, Jordánsku a na viacerých miestach po celých Spojených štátoch. (MikaelSVK)

• - Efraim Diveroli (Jonah Hill) nosí hodinky Rolex Submariner. (Liqid)

• - Skutočný David Packouz sa objaví na začiatku filmu ako gitarista (spevák) v domove dôchodcov. (cUtOR)