Týpci a zbraně

(neoficiální název)

Vojnoví psi

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2016, 114 min

Rozpočet $40miliónovTržby USA $43,034,523Tržby Celosvetovo $86,234,523Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ tento krát to režisér v celku zvládol, našiel správne mix medzi odľahčením a drámou a sadne to tu /60%/(27.12.2016)

Není to vážné, není to ani moc legrační, není to nespoutaná jízda ani přehlídka geniálních hereckých výkonů, není to ale ani ostuda, nuda nebo trapárna. Je to hrozně zvláštní film, protože se mi docela líbíl, bavilo mě se na něj koukat, nepůsobí nijak lacině nebo nudně, ale znova bych ho už vidět nechtěl. Hill i Teller tomu ale vládnou, Cooper mi přišel divnej, nejspíš kvůli jeho charakteru. Pohodovka na nedělní večer. 3*(18.4.2017)

Režisér Pařby ve Vegas dostal chuť urobiť svoju verziu Obchodníka se smrtí. Prvoplánový popis, ja viem, ale nedá sa inak. Týpci a zbraně nemajú kvalitu ani jedného zo spomínaných. Vo výsledku sa jedná o film, ktorý nespokytuje žiadne silné okamžiky, ani silné herecké výkony a pařmensky pôsobiace vsuvky dojem do nadpriemeru nehodia. Rýchlo vyprchajúci výstrel tvorcu komédií do vážnejšieho zákutia filmu, ktorý priniesol najkrajšie oči roku 2016 značky Ana de Armas.(26.12.2016)

Chtěl to být chytrý a svižný film, co poodkrývá zákulisí běžnému člověku nedosažitelného byznysu, což se úplně nezdařilo. Stylem se to snaží přiblížit např. Scorseseho filmům nebo třeba Lord of War, ale prostě tomu něco chybí. Jonah Hill vypadá nepřirozeně tlustě a ty jejich eskapády prostě nejsou zas až tak zajímavé. I žena hlavního hrdiny je na něj vždycky nasraná jen tak na oko. Todd Phillips na vážnější látku zatím nestačí.(3.12.2016)

V daném filmovém žánrů je přece jen mnohem lepší Obchodník se smrti. Ale i tak Váleční psy alias Týpci a zbraně (český název má blíže k názvu knižní předlohy) dokážou na pár místech rozesmát a i možná morálně poučit. Pokud tedy od filmu podle skutečných událostí v této kategorii morální poučení chcete.(8.9.2016)

• - Jonah Hill (ve filmu jako Efraim Diveroli) prý kvůli roli razantně přibral na váze. (cihlenka)

• - Scény z Albánie byly natočeny v Rumunsku. Bashkimova žena (Liliana Cristina Circei) ve skutečnosti mluví rumunsky. (L_O_U_S)

• - Efraim Diveroli (Jonah Hill) vytáhne ze svého auta zbraň Heckler & Koch MP5K-PDW ráže 9x19mm. (dc125)