Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

metla

Lepší nadprůměr u mě zvedá jen to, že jsem fakt nečekal, že se občas i docela zasměju. Jonah je prostě vocas a dost mi ze začátku ten vyhuleneckej smích strhával příběh. Když se však naplno rozběhl, bylo cítit, že k tomu, aby to nebyl snadno zapomenutelný film, hodně chybí. Pro mě milé překvapení, na takové to víkendové odlehčení bez nutnosti přemýšlet. ()

Denzen

V žánri sa to dosť blízko pohybuje pri filme Pot a krv. Obidve diela mali spoločnú tému: žiť si americký sen, mať veľa peňazí. Phillipsov film je ale prekvapivo menej vulgárny, menej brutálny a viacej realistický. Naháňačka v Afganistane výborne prehnaná. ()

Majo.evans

Ani nič svetoborné,a ani odpad.Dalo sa na to pozerať.Korením v tomto filmu je Jonah Hill.Páčilo sa mi to ale tak na jedno pozretie. ()

Oxytocin

Šílená nuda a blbost. Film jsem dokoukal asi do 40.minuty. Jedna z posledních věcí, která mi utkvěla v paměti na tenhle "never again snímek" je hláška tlusťocha "Jak se mám uklidnit Davide, v téhle muslimské zemi ani děvky nemaj"... Stačilo mi. ()

dendev

3*/65% = Slušný Nadpriemer... Fajn herci, dobrá réžia, zaujímavé dialógy, dobre sa nato pozerá. Problém je ale ten, že sú príbeh a vedľajšie postavy neskutočne ploché (vo filme boli napr. slušne načrtnuté problémy so sebaovládaním postavy Jonaha Hilla, no vôbec sa s nimi neskôr nepracovalo a neboli naďalej využívané). ()

EYO EYO

Je to celkom fajn, dosť ma to pobavilo ,aj keď miestami celkom nudné ,film som našiel keď som pozeral či nemá nejaké nové filmy herec jonah hill lebo jeho filmy mám veľmi rád a skoro vždy pobavia (najradšej som ho mal v 21 jump street) ,no čo poviem k tomu celkom pobavilo , fajn akčne scénky ,veľmi sa mi páčilo to začiatočné intro s tímy vojakmi ktorý na mňa urobil dojem ,veľmi sa mi to podobalo na vlka z wall street aj keď toto na vlka z wall street nemalo , todd philips je veľmi dobrý režisér a toto zvládol na jednotku (pre tvorbu vo štvorici po opici ho mám najradšej) /80% (veľmi fajn ,určite by potešila aj dvojka) ()

Pavlis.xxx

Tak tohle mě bavilo! Filmy podobného ražení zbožňuji nejen kvůli tématu pašování apod. (pod záštitou skutečného příběhu), ale hlavně díky hercům (když jim role sedne) a tady to Hillovi s Tellerem hodně fungovalo. Bylo to vtipný i uvěřitelný. Celej film sedl jak prdel na hrnec ()

mdf

Tak nějak přijít k penězům,ale jinak tomu chybí nějaká osobní šťáva,ničím vás asi nepřekvapí,spadá do šedé spleti průměrného filmu. ()

Anonim1

Skvělý odlehčený film, kterému nechybí humor ani akce. Samotný (téměř neuvěřitelný) příběh v plné nahotě ukazuje, jak jsou americké zákony v otázce obchodování se zbraněmi až nepochopitelně benevolentní. ()

PowPow

Klasický film o vzestupu a pádu gaunerů. Je sice vlastně úplně banální a bez jakékoli invence, ale děj se pořád solidním tempem posunuje vpřed a člověk nemá čas se nudit. Navíc první půlku skvěle táhne chamtivá svině Jonah Hill, který protentokrát odložil svou komediální ňoumovitost, a ve druhé se k němu přidá ještě charismatický Bradley Cooper, který to za mě vytáhl na čtvrtou hvězdičku. ()

Khotzilla

Komedie? Ani náhodou. Těch pár sarkasmů a výsměch byrokracii, která dovoluje něco tak bizarního, jako jsou milionové obchody dvacetiletých s kompletně falšovanou dokumentací, opravdu není nic komediálního. Absence kvalitního scénáře způsobuje, že namísto napětí a silného příběhu, je tu spousta hluchých míst, a neustálé očekávání, že tohle nedopadne dobře. Vlastně ani u hlavních hrdinů se nakonec ukáže, že to nejsou žádní nadstandardní hajzlové, ale spíš ňoumové s velkými rameny. A tipuju, že podobného "takykamaráda" , totálně bez morálky, asi poznal každý z nás. Ve výsledku se na to napoprvé kouká docela dobře, ale moc mě nenapadá, proč by se na tenhle film někdo koukal podruhé, než z důvodu totálního znudění. Mile překvapil Jonah Hill, který tu ukazuje, že dokáže i víc než jen ploché postavy dementů z crazy komedií a svou výraznost, a schopnost skvěle pojmout i vedlejší roli, dokazuje Bradley Cooper. Zbytek neměl moc co hrát. A největší překvapení? Ten téměř nerealistický happy end. ()

patto

Vďaka pánu Bohu za tieto skvosty v týchto rokoch kedy sa všetky premiéry odkladajú (včera vĺčkovia z Wall Street dnes toto a už sa na to teším :) ). Dovolím si nesúhlasiť s JASM. Napätie, príbeh do konca, vtipné momenty... :) Mňa film bavil parádne rovnako ako W.O.Wall.Str a o to mne ide. Fun faktor 82%, príbeh + spracovanie 87% , hodnotenie s prehľadom 5***** ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz