Jocelyn (Franck Dubosc) představuje přesně ten prototyp muže, který se snaží obelstít a ulovit každou ženu, která kolem něj třeba jen projde a stojí za hřích. Používá základní postupy: vytahuje se, přetvařuje se a především neustále lže. A když jej náhodou přistihne nová sousedka Julie (Caroline Anglade) v situaci, kdy zrovna sedí na invalidním vozíku po matce, a chce o něj začít pečovat, jeho srdce zajásá. Repertoár svůdnických postupů si právě rozšířil o nový trik a navíc se díky němu seznámil s krásnou ženou. Ale vše se zkomplikuje, když přijme její pozvání na oběd k rodičům. Setká se zde totiž s Juliinou sestrou Florence (Alexandra Lamy). Což by v jiné situaci určitě uvítal, jenže i ona sedí na vozíku. Bohužel se oproti němu z něj nedokáže jen tak zvednout. A Jocelynovi se přihodí to, co nečekal. Beznadějně a romanticky se do Florence zamiluje. Ale jak jí má prozradit, že jim na procházku stačí jen jeden vozík? (CinemArt)

bearmeedek

Další Francie, která se povedla. Z té hlavní mužské postavy jsem byl zpočátku vyděšený, ale pak jsem si něj zvyknul. A pravdou je, že kdyby tam dosadili mladého modela a kulturistu (což by u amíků nebyl problém), už v tu chvíli by to byla sračka. Takhle mi to nepřišlo vůbec nucené a umělé. Naopak přicházejí i nečekané obraty. Návštěva Prahy byla taky fajn. Pro mě to byl příjemný zážitek. ()

Martensson35

Ale jo, je vidět, že žabožroutská komedie ještě zcela nezemřela. Krásná představitelka francouzské školy zralých žen kontra levná imitace Alaina Delona (ta podoba) v tomhle mírně naivním ale naštěstí ne úplně dutém dílku (před tímhle jsem sestřelil To je ale bláznivý svět - tak ať se shodím úplně) mezi sebou v zásadě slušně "chemizují". Celkové napětí kdy a jak to praskne se příjemně stupňuje, narážky invalidního simulanta docela pasují, scéna v kostele to hezky podtrhne a filmové adieu Clauda Brasseura zahřálo u srdce. Originální a bez servítek ale přitom důstojné a ne moc trapné. A navíc mě film navedl přes jeden song na jiný super snímek. ()

Emafera

Dělat si legraci z handicapovaných je tenký led, ale v této komedii se to zvládlo skvěle a nemůže to snad nikoho urazit. Slzy smíchu i dojetí v jednom. A záběry na Prahu super. ()

hazdrova

Pravá romantická komédia s nie až takým sympatickým Franckom Duboscom a okúzľujúcou Alexandrou Lamy, ktorí vytvárajú neopakovateľne príjemnú atmosféru, ktorá sa výborne pozerá a nie je moc preamerikanizovaná hlúposťami. 4* ()

honzia

Dlouho jsem neslyšel v kine tolik smíchu. Francouzská atmosféra je pro komedie to pravé koření. A nebýt toho kýčovitého konce má to plný počet :) A doporucuji letni kino, to tomu dalo ještě více. ()

DJ Kritik

Notorický klamár a sukničkár v jednom + vozíčkarka plná chuti do života , francúzky humor a máme tu príjemné posedenie pre TV. ()

mac000

Nelze jinak. Tato zprvu banálně vypadající komedie (a la France) se postupně mění (spolu s vnitřním přerodem donjuanského hlavního hrdiny) v dojemný příběh, který neztrácí na vtipu a udržuje si svižné tempo... Jenom ten Claude Brasseur zprvu (pro mě) nebyl k poznání (inu stárneme všichni). ()

JosefTomas

Docela feel-good komedie, které francouzský styl sedí velmi dobře a je příjemnou změnou od Amerikou protkaných romantických komedií, který už jsem trochu přesycen. Nevím, čím na mě tato komedie zapůsobila. Možná tou atmosférou, netradiční romantikou, příjemným obsazením a hlavně Prahou :) Nehorázně mi to sedlo. ()

blondboss

Francúzske komédie sa mi v poslednom čase začínajú dostávať pod kožu, lebo sú niečím unikátne a zaujímavým spôsobom u diváka uvoľnia emócie a vytvoria vtipnú a príjemnú atmosféru zároveň. To je aj prípad tohto snímku, hoci by som si vedel predstaviť aj sympatickejšiu ústrednú dvojicu. Každopádne Dubosc prišiel so spracovaním ťažšej sociálnej témy, avšak s vtipným, aj keď trochu klišé scenárom. Mne sa to ale celkom páčilo a prišiel som na iné myšlienky, takže za mňa relatívna spokojnosť. 75 % ()

LadyRainier

Mám zkouknuto hodně filmů s tématikou handicap, a tohle mi zavánělo kravinou když jsem zjistila, že scénář, režii i hlavní roli má na svědomí hlavní hrdina komedií Kempink a Disco😉 Nicméně film mě hodně příjemně překvapil, je to milé, vtipné, francouzské(takže je třeba nadhled), dobře to skončí a má to chytlavý soundtrack. Na Nedotknutelné to sice nemá, ale já jsem z kina odcházela spokojená. ()

rigby

Opět se potvrzuje, že Francouzi umí... Lehká inteligentní romantická komedie, jakých moc není. Přitom hodně lidsky sympatická. Bavil jsem se od prvních minut až do poslední chvíle, kdy mi bylo hodně líto, že film už končí. Takovéto příběhy dovedou zvednout náladu a potěšit. A oproti americkým komediím je to opravdu vtipné. ()

zigy

S odřenýma ušima čtyřku, ale proč proboha ubrali ze skvělého rozjetého úvodního tématu falešný vozíčkář filuta vs. sexbomba pečovatelka, a šli do standardního modu romkom....to nepochopím. I tak, slušná porce zábavy a relaxu po francouzsku.... ()

PTuranyi

Príjemná romantická komédia o postaršom Don Juanovi, ktorý padne do vlastnej pasce a zamiluje sa. Zhodou okolností do niekoho, koho by si za normálnych okolností nevšimol. Herci hrajú dobre, príbeh plynie hladko a romantiku dopĺňa jemný humor. Scenárista sa snažil na naplnil film množstvom vtipných situácií. Škoda len, že záver príliš naťahoval a tlačil romantické muky scénami s autobusom a maratónom. Určite sa dalo nájsť aj lepšie ukončenie. 70% ()

Zemřel herec Claude Brasseur

Zemřel herec Claude Brasseur

22.12.2020

Ve věku 84 let zemřel francouzský filmový, televizní a divadelní herec Claude Brasseur. Syn francouzských hvězd stříbrného plátna, Odette Joyeux a Pierra Brasseura, započal svou kariéru v roce 1956… (více)