To je ale bláznivý svět

• český

To je ale bláznivej svět

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

• slovenský

To je ale bláznivý svet

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Akční

USA, 1963, 197 min (Director's cut: 154 min)

• Laurent

Shlédl jsem pouze posledních 30 min (proto žádné hvězdičky), v nichž jsem měl možnost vidět nemožné situace s NEvtipným humorem, debilistické chování veškerých postav, trapné kulisy, množství scén natočených v interiérech se zcela nepřirozeným nasvícením, nebo špatným pohyblivým plátnem, atd. V kontextu % ostatních filmů, bych tento viděl maximálně na 65%, já osobně bych dal **.(5.2.2007)

Bláznivá komedie, která má až extrémně bláznivou stopáž téměř tří hodin...no viděli jste snad někdy delší komedii? Na honbě za pokladem se ale zúčastní celkem dost lidí a tak je stále na co koukat i když řada scén se mohla vypustit. Dejme tomu, že jsem se u filmu bavil, objevili se i kaskadérské kousky s auty, honičky a i bouračky, ale taky konec, který mohl skončit o půl hodiny dříve a nemusel být tak natahovaný. Fakt, že se tato komedie v USA stala v roce 1963 nejúspěšnějším filmem značí, že za shlédnutí rozhodně stojí přidejme i zajímavost, že film Miliónový závod si z onoho příběhu vytáhl kostru a zpracoval obdobně a také vcelku úspěšně. --- Neboj nehrozí ti žádný nebezpečí...bylo postaveno...kdy vůbec bylo postaveno? - 1916 - 1916? tudíž tyhle letadla musí být vyzkoušený a dobrý..neni na nich nic experimentního.(5.2.2007)

Mohla by to být celkem povedená komedie, kdyby se to až příliš často nezvrhávalo v sled dosti trapných gagů, kdy se člověk prostě nemůže smát a musí spíš protrpět ty neskutečně uřvané minuty. Stopáž tohoto filmu je vražedná. Neříkám, že jsem neviděl i delší filmy, ale u tohoto to bylo úmorné. Především Spencer Tracy držel film kousek nad průměrem, ač se dlouho objevoval spíše sporadicky (scéna s vyhozeným kloboukem nemá chybu), ale ve finále jsem si říkal, jestli měl tohle opravdu zapotřebí.(6.2.2007)

Maximálna šialenosť, ktorá mi pripomenula Edwardsov Veľký závod a Spielbergove 1941 (aj keď toto je trochu učesanejšie). Tucet hlavných postáv v takmer maximálnom tempe počas celých takmer troch hodín A to je v podstate jediná aj keď veľmi podstatná výtka . 160 minút je na crazy komédiu proste priveľa 8/10(25.3.2015)

Docela zklamání. Na tuto komedii jsem se podíval, protože se u ní inspirovali tvůrci mého oblíbeného Milionového závodu. Ale vzhledem k tomu, kolik je tam - velmi jemně řečeno - hluchých míst, nemůžu dát víc než 3 hvězdičky. Měli to prostříhat o 100 minut, ne jen o 40.(10.2.2007)

• Sid Caesar

• - Úvodné titulky vytvoril slávny Saul Bass. (sulaco)

• - Pri skúšobnom premietaní mal film dĺžku 210 minút. Stanley Kramer film pre premiéru zostrihal na 192 minút. Na Blu-ray bol uvedený v zreštaurovanej podobe v pôvodnom formáte 2,76:1 (Ultra Panavision) v dĺžke 159 minút. Criterion neskôr vydal 164-minútovú a rozšírenú 198-minútovú verziu. Kramerova žena potvrdila, že pôvodný strih mal viac ako 5 hodín. (sulaco)

• - Počas prestávky hrala vo foyer kina rádiová komunikácia medzi policajtmi z filmu. (sulaco)