To je ale bláznivý svět

• český

To je ale bláznivej svět

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

• slovenský

To je ale bláznivý svet

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Akční

USA, 1963, 197 min (Director's cut: 154 min)

Jo svet je mozna blaznivej a todle je desny psycho!!! Pokud propasnete prvnich 5 minut jako ja a pak dve hodiny koukate na neco a nevite na co, jen se obcas zasmejete, prijde vam to sileny. Zaver v parku a pak je fakt good. Ovsem este ze sem nevidel normalni verzi, ale nastesti rezisersky sestrih. Nevim jestli bych ty tri hodiny unes...(6.2.2007)

• Rex Mundi

Uf, tak toto u mňa nefungovalo. Princíp kolektívnej honby za pokladom je zdanlivo spoľahlivý recept na zábavu, ale tu ma asi zradil rok výroby (hoci iné staré komédie môžem). Popri vydarených gagoch je totiž film zamorený neustále jačiacimi magormi, pričom časť postáv má IQ tesne nad hranicou slintania a plienok, a ten zvyšok je zase príliš zviazaný etikou starých čias, než aby ich spacifikoval. Proste príliš dlhá situačná komédia, pri ktorej by som sa na tých debiloch mala smiať, ale namiesto toho ma akurát tak serú :-/ ...Hej, a ten záver s požiarnym rebríkom, o ktorom tu píšu aj ostatní, ten bol fakt neskutočne stupídny.(2.6.2015)

Nesdílím takové nadšení nad filmem, který má tři hodiny a je to jedna velká improvizace na téma honby za pokladem. První skoro dvě hodiny by člověk nejradši přepnout anebo přeskočil. Nic zásadního se neděje. Ta zábava přijde až s poslední skoro hodinou. Avšak tento film má celou řadu pěkných kaskadérských kousků, to se musí uznat. Jenže mě to neustálé řvaní, křičení a pištění opravdu otravovalo. Neviděl jsem žádný film, kde by se pořád tolik řvalo! Raději si pustím Milionový závod, který má větší spád a vtip. Ano je to jen osekaný To je bláznivý svět, ale to je právě ten fakt - film by měl být osekán a nechat mu opravdu tu poslední hodinu.(5.6.2012)

• Dale

Crazy komédie preplnené postavami, ktoré sa chovajú ako najväčší magori, ma až tak nebavia. Navyše keď väčšina "vtipných" scénok je tu doslova nasilu našrubovaná a nedávajú žiadny zmysel. Ešte keď je to tak neuveriteľne naťahované, pritom zostrihať to na 85 minút, tak to mohla byť fajn svižná komédia. Strihať sa tu dalo veľa, vrátane "neuveriteľne vtipnej" poslednej scénky šmyknutia na banánovej šupke, lebo na niečom takom sa asi nezasmeje nik, kto má viac ako 5 rokov. Takých vtípkov je tu väčšina, ale občas sa dalo aj zasmiať, hlavne vďaka skvelým hercom, ktorí do toho dali maximum.(30.6.2015)

K tomuhle filmu mám podobně osobní zážitek jako většina kolegů. SETKÁNÍ PRVNÍ: Byly mi tři roky a protože jsme se stěhovali, bydleli jsme u mých prarodičů. Zde jsem viděl v TV své první dva celovečerní filmy - Fantomase a To je ale bláznivý svět. Pamatoval jsem si na bělovlasého pána zavaleného psy, uječenou paní, která pořád křičela: "Sylvestře!" a jak ta paní na konci uklouzla po slupce od banánu. SETKÁNÍ DRUHÉ: V knize Ondřeje Suchého Exkurze do království grotesky se dočítám o filmu To je ale bláznivý svět, kde hrál Buster Keaton jednu ze svých posledních rolí: pumpaře. V dalších knihách na film narážím v souvislosti se Spencerem Tracym a Stanleym Kramerem. Jedná se prý o závodovou komedii v duchu němých grotesek. Dovídám se také, že ve filmu hraje britský komik Terry - Thomas, u nás známý z Velkého flámu. SETKÁNÍ TŘETÍ: O prázdninách 2006 se chystá ČT Bláznivej svět vysílat a já se začínám těšit. Odjíždím však na dovolenou, nastavuji si tedy video. Bohužel po návratu domů mě popadá vztek ČT, která prodloužila svůj přenos tenisu v neprospěch komediální lahůdky a posledních 45 minut mi chybí. SETKÁNÍ ČTVRTÉ: Konečně jsem to viděl celé. A musím říct, že jsem se skvěle bavil. Navíc máme jednu z mála šancí vidět v akci americké televizní komiky Phila Silverse (ten s kloboukem, kterému se potopí auto do řeky) a Sida Caesara (onen dentista, co uvízl v obchodě). Je tu taky Peter Falk v epizodní roli (toho mám taky rád) a jak píše DocBrown, je to typická komedie 60. let, čili tu máme Terryho-Thomase, který tehdy hrál snad ve všem. Ovšem Buster Keaton nikde, protože ČT vysílá director’s cut, ze kterého byl vystřižen, což je škoda. Navíc v této verzi se ozývá muzika, která rozhodně v šedesátých letech nevznikla, takže to moc s obrazem dohromady nejde. Každopádně skvělá komedie, při které vám těch 2,5 hodiny uteče jako voda.(14.2.2007)

• - Úvodné titulky vytvoril slávny Saul Bass. (sulaco)

• - Kvůli zvuku kola z pochroumaného Thomasova vozu poslal Kramer zvukaře až na benzínovou pumpu do Palm Springs, aby tam nahrál skřípajîcí dveře pánské toalety. (Snorlax)

• - Počas prestávky hrala vo foyer kina rádiová komunikácia medzi policajtmi z filmu. (sulaco)