Snímek Kursk režiséra Thomase Vinterberga je především o obyčejných lidech. O vdovách, dětech a zejména o námořnících, kteří na dlouhé hodiny zůstali zavření v zadní části ponorky, kde jim pomalu ale jistě docházel kyslík. Kursk vyjma těchto lidských osudů zaujme hereckými výkony, vizuálem a soundtrackem, jenž celý počin citlivě a inovativně přibližují k dokumentárním vodám. Samostatnou kapitolou je laxní, ba téměř nepochopitelné chování Námořnictva Ruské federace k zahraniční pomoci. Co tedy dodat na závěr? Kursk společně s dokumenty, z nichž rozhodně doporučuji "Vyzvednutí Kursku", vytváří ucelený obraz tragického osudu 118 členů posádky ponorky třídy Oscar. Jediným nedostatkem tedy zůstává fakt, že v Rusku všichni mluví plynně anglicky. Skvělá práce!(11.5.2019)

„TI CHLAPCI VĚDĚLI, DO ČEHO JDOU...“ /// Ze začátku mě to votravuje tím civilním dějem. Nejdřív úvod, pak ty ženský…. Jasný, chápu, že taky byly součástí děje, ale to už teda kurva mohli mluvit všichni „pa rusky“. Ovšem postupně si to sedá… Lákavý téma – jednak ponorka a hlavně lidi v uzavřeným prostoru, vystavený celkem stresující skutečnosti. Pak taky příležitost (zase) ukázat, jak funguje Ruskej stát. Ovšem jinak je to takovej standartní film o lidský katastrofě. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Zjistím, že Kursk byl ponorkový monstrum. (Těžko říct, která ponorka by vydržela takovouhle sebedestrukci…) 3.) Nevím, kolik takovej námořník musí vydržet na jedno nadechnutí pod vodou. 4.) Thx za titule ,,lokeš“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(11.7.2019)

Jsou filmy, kde sice když nevím jak to dopadne, tak jsem retard, ale naopak si ho víc užiju. Protože jsem opravdu do poslední chvíle věřil. Závěr dělá tento film filmem, ale i tak byl velice dobře zpracovaný a zahraný, není si moc na co stěžovat. Jen mě štvala druhá dějová linie s manželkami, to se mi prostě nelíbilo, i když uznávám, že to tam asi být muselo. ... CC Flora(5.2.2019)

Rusko na cestě mezi dvěma totalitami, kdy k uvolňování docházelo, ale spousta věcí běžela podle desítky let zajetých mechanismů. Při záběrech z moře slabší, přece jen, Vintenberg není žádný trikový tvůrce, jinak ovšem spokojenost - "dánské Rusko," vynikající Firth a Sydow a marná záchrany snaha. Občas malinko studené, větší emoce to ve mě bohužel nevyvolalo. 90%.(14.4.2020)

• tron

Nemastné neslané. Nebudem sa na nič hrať a na rovinu poviem, že ponorkové filmy ma nikdy príliš nebavili. Pár z nich ma zaujalo (Petersenova Ponorka, relatívne aj Ponorka U-571, určite hororová Hlbočina), ale inak je to pod-žáner, ktorý ide dosť mimo mňa. Kursk ma fakt nebavil. Vlastne ani neviem, čo by som k nemu napísal. Pripadalo mi to dosť slabé a strašne nevýrazné (až neviditeľné), len s pár dobrými, zaujímavými scénami. Herci matní, po atmosfére zostali len nevýrazné, stopové prvky, silné scény by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky a slávni herci vo vedľajších rolách to skôr rušili, než že by tomu pomáhali.(28.4.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 6. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Varan)

• - Ve filmu se znovu potkávají němečtí herci Matthias Schweighöfer a August Diehl, kteří měli podobně krátký čas ve filmu Hanební Pancharti (2009). Ve filmu Kursk jsou z nich ruští námořníci a nejlepší přátelé, v Panchartech představují německé vojáky v hospodě. Schweighöfer se v (Kursk) žení, zatímco v Panchartech zapíjí s přáteli narozeného syna. Diehl je jeho svědek, zatímco v Panchartech představuje majora Hellstorma, který v hospodské scéně Pancharty odhalí. (Cocacolix)

• - Námořníci při nástupu na palubu ponorky Kursk sledují záznam koncertu americké thrash metalové skupiny Metallica. (Nocturno culto)