• slunicko2

Působí jako suchopárný hraný dokument. 1) Ovšem tvůrci přistoupili k faktům dost tvořivě: některé skutečnosti respektovali, další pozměnili podle potřeb scénáře. O některých okolnostech katastrofy se dodnes vedou spory a není moc jasné, jak to vlastně bylo. Kdo chce, informace si najde._____ 2) Tento nikoli dobrý, i když nelze říci, že vyloženě špatný film, je především dost nudný a šablonovitý._____ 3) Angličtina herců mi nevadila, protože jsem film sledoval s českým dabingem.(22.11.2019)

Veľmi ma prekvapuje pomerne nízke hodnotenie. Možno som videl iný film ako ostatní, ale ja som dostal veľmi solídne spracovanú drámu. Vôbec by som to neporovnával s neprekonateľnou Petersenovou Ponorkou, aj keď niekoľko scén navyše z útrob ponorky by som prijal. Vinterbergove filmy mi sedia, ale skutočnú radosť mi urobilo obsadenie M. Schoenaertsa. Veľký sympaťák , dobrý herec a vidím, že mu rovnako dobre sadne nemecká i ruská uniforma. Je zaujímavé, že Rusov hrajú herci z celej Európy, ale ja som im veril. Veľmi dobre zapadli scény z ruských sídlisk a francúzka herečka L. Seydouxová vyzerá jak rodená Ruska...jej som ten ruský "look" zožral najviac. Tá debilná ruská politika, ktorej je ukradnutý ľudský život vás dokonale naserie. Rád by som videl reakcie ľudí, ktorí to mali na zodpovednosti a možno ich napadne natočiť ruskú verziu "pravdy", ale neverím, že bude lepšia ani pravdivejšia ako toto. Uvažoval som aj nad plným počtom. veľká spokojnosť. 80%.(18.6.2019)

Docela zajímavý snímek, který krásně ukazuje ruskou tvrdohlavost a neochotu v těchto situacích podat jakékoliv informace, případně přijmout cizí pomoc. K havárii dojde chvíli po začátku filmu a pak už jen sledujeme marný, avšak statečný boj o přežití ze strany námořníků a hru o čas a informace ze strany jejich velení. Dost mi to připomnělo události Černobylu nebo K-19. Samozřejmě se do toho zde zapojují i horlivé rodiny námořníků, které štve ruský přístup k celé záchranné misi. Jak to asi skončí si může každý najít. Příjemný pohled to není... "Jsem námořník a srdce mé je stálé."(23.6.2019)

Dalo se to přežít, ale začátek mě fakt nebavil. Vypadalo to sociálně a při tý hudbě, co hrála když Kursk vyplouval jsem měl chuť podřezat si žíly. Postupem času si mě film ale celkem získal a třeba potápění se pro kyslík bylo opravdu napínavé. Matthias Schoenaerts zahrál dobře. Zato při pohledu na Léu Sedoux, jsem měl nutkání ostříhat jí tu děsnou ofinu.(28.1.2019)

No konecne sa Thomas Vinterberg pochlapil a natocil fajny film - to svinstvo Rodinna oslava neznasam doteraz. Udalosti okolo ponorky Kursk _ odohralo sa to tusim v roku 2000, a musim napisat, ze pekny masaker. Ze Urady klamu, ojebavaju a siria nezmysly je zalezitost dlhodobo znama - a tie Ruske urady nie su vynimkou. Kazdopadne tempo namakane, dialogy perfektne, hoci Schoenaerts je pre mna zahadou doteraz, teda neviem, ci vie hrat, to uz dlhodobo rozmyslam. Videl som aj slusnu Leu Seydoux, ale tu nemusim uz od toho svinstva Zivot Adele, kde jaxi zbuznela. To je jej vec, kazdopadne mna nepresvedcila. REzisersky konecne na urovni, nuda len v strede - takze spokojnost, ovela lepsi film nez Hunter Killer : 77 %(30.4.2019)

• - Stavba ponorky začala v loděnicích u Severodvinsku, nedaleko Archangelsku v roce 1992. Na vodu byla spuštěna v květnu 1994 a formálně byla převzata do služby 30. prosince téhož roku. V následujícím roce (1995) bylo plavidlo posvěceno ortodoxním knězem. Kursk se stal poslední ponorkou třídy Antěj (v kódu NATO Oscar-II), která byla projektována a jejíž stavba byla schválena ještě za sovětské éry. [Zdroj: armyweb.cz] (Duoscop)

• - Ve filmu se měla objevit postava Vladimíra Putina, ale nakonec byla vyškrtnuta. [Zdroj: iDnes.cz] (Duoscop)

• - Ve filmu je zmínka, že mini-ponorku „Mir-1“ Rusové prodali Američanům (i s náhradními baterií), aby tak mohli vozit turisty k Titaniku. Ve skutečnosti oba dva „Miry“ pracovali na Kursku už pár dní po katastrofě a dnes je „Mir-1“ vystaven v muzeu (v Rusku samozřejmě). Pro natáčení filmu Titanic (1997) byl „Mir“ pouze vypůjčen, a to za dost velké peníze. (Lord_Denvil)