Kursk

• Francie Kursk (více)

Film inspirovaný skutečnou katastrofickou událostí, ke které došlo v roce 2000 na palubě Kursku, sleduje poslední hodiny "nepotopitelné" ruské jaderné ponorky klesající na dno arktických vod Barentsova moře. Několik členů posádky přežije počáteční výbuch, včetně velitele Michaila Kalekova (Matthias Schoenaerts), na něhož doma čeká těhotná manželka (Lea Seydouxová) s dítětem. Začíná zoufalý boj s časem. Záchrannou operaci bohužel komplikuje zchátralé vybavení a byrokracie mezi Ruskem, Francií, Norskem a Británií, kdy se šéf britského námořnictva David Russell (Colin Firth) pokouší přesvědčit ruskou vládu, aby přijala zahraniční pomoc. (HBO GO)

Bogrant

Kursk ako skutočná udalosť je zarmucujúci, ako filmový produkt iba priemerný. Nemá veľký spád a snáď okrem jednej či dvoch scén neponúkne veľa filmového "nadšenia" v útrpení. Ako úcta k členom posádke je to fajn, hoci nezáživné dianie na súši a perfektná angličtina u všetkých ruských občanov tomu veľmi nepridáva na vierohodnosti. Na konci ma fakt nezaujímalo, že koľko detí stratilo svojich otcov, skôr by som chcel vedieť dôvod, že prečo sa tak muselo stať. Americkým sentiment štýlom nasiaknutý európsky film. ()

Sa.sa

Hodně drsný film o zkáze ponorky Kursk, kterou asi zná každý... Silný film plný kvalitních scén i námětu... Chudáci, ale vojáci či námořníci jsou tu od toho aby umírali pro vlast na rozdíl od žoldáků, kteří umírají pro peníze...! ()

surprise

Obdivovatelé Sovětského svazu asi řeknou, že je to západní propaganda, to pro nás ostatní znamená, že je to pravda. Přesvědčivě natočené drama o ruském šlendriánu, co stojí lidské životy a s ve vzduchu visící otázkou, kdo je tady nepřítel? ()

gizi

Začátek dost hrozný a zbytečný, pak průměrný film ukazující především tu bídu Rusáků. Vyzdvihuji pouze obsazení, kde tváře herců působily přesně jako typičtí Rusové, až v závěrečných titulcích jsem viděl, že snad žádný Rus tam nehrál. 60%. ()

Nataniel73

Ťažká nuda a celkovo odfláknutý film o jednej z najväčších námorných katastrof novodobých dejín. Námet sa dal spracovať ďaleko lepšie. Okrem slabého scenára je divák svedkom úplnej absencie napätia, či strachu o posádku. Postavy sú tak nevýrazné, že o nejakom vzťahu k nim zo strany diváka nemôže byť reč. Absentujú tu aj nejaké faktické poznámky, ktoré mohli byť vo forme titulkov aby mal divák aspoň čiastočnú predstavu o tom ako dlho sa tí čo prežili výbuch nachádzajú v ponorke a kto všetko sa k nim snaží dostať. Divák je tak ukrátený o mnoho faktov a čo si o katastrofe nenaštuduje to mu film neprezradí. Podobne ako ruské velenie rodinným príslušníkom posádky. Veľké sklamanie a slabé dve hviezdy. 35% ()

Holly_Molly

Idi na chuj ruskej hlavoune! Lhostejnost jistýho nejmenovanýho režimu v tomhle filmu je smutně krutá, ale jen do chvíle, kdy si jeden uvědomí, že východní realita byla a pořád je mnohem horší..Slušně natočenej film s očekávatelnym koncem.. Obvzvlášť jedna specifická jednozáběrová potápěcí scéna pro vzduchový patrony je vyloženě dechberoucí! :-O ()

motyka52

Jsem nepříjemně překvapený pouze tím, jak rušivě na mě působila angličtina. Řekl bych, že to dost ubralo na autenticitě. Naopak na to, že se tady bude s reálnou událostí pracovat kreativně, na to jsem připravený byl, takže to mě nepřekvapilo. Ty slabé dvě hodinky jsou nakonec docela vtahující s několika skvělými momenty (potápění pro kapsle kyslíku). ()

Lamarr

občas mi to připadalo, že hlavní roli na porozpadlém ruském sídlišti hraje oranžová Škoda 120, která byla snad v každém záběru, kdykoli se sem dějová linie příběhu přesunula. Obrovská škoda v absenci jazyka ruského, někteří méně zainteresovaní diváci se občas nemohli vyznat, jestli se jedná o ruské nebo britské důstojníky, všechno bylo ve špičkové angličtině :) Film má ale spád a naplnil to, co jsem očekával. Dávám 4 kusy. ()

Eula

Když nepotopitelná ponorka klesne ke dnu, je to průšvih a mezinárodní ostuda. Každý národ by to řešil jinak, rusové to mají takhle. Vcelku povedený pohled na situaci a všechny, kterých se týká. Film, na který můžete vyrazit s partnerem, protože si tam každý najde to svoje. A Colin Firth v námořnické uniformě jako bonus :) ()

andydufrsn

Za mně moc dobrý, přesně takový jaký jsem očekával, hutný, syrový, temný, smutný. A zřejmě asi i pravdivý. Prostě super ()

DenyK

Byl jsem na tom v kině. Nejprve to vypadalo, že nic nebude, protože se promítání posralo, ale aspoň se omluvili a pustili to znovu bez reklam. Film byl perfektní, celou dobu bylo v sále úplné ticho a každej se bál pohnout. Velmi napínavá dějová linie, pocity beznaděje, neustálé napětí. Člověka to nutilo se zamyslet. Doporučuji ke shlédnutí ! ()

stret

Kvalita plne zodpovedá tomu čo sa dá očakávať od dánskej, belgickej a luxemburskej produkcie, čiže patetickosť, nudnosť, klišéovitosť. ()

Zrzavakocka

soudruh posral co mohl, bohužel se z Černobylu nepoučil a stále a dál si razil to svoje - my jsme přeci velká Rus my přeci nepotřebujeme pomoc my máme všechno lepší než ten kapitalista my nepotřebujeme jeho pomoc - co nás čeká v budoucnosti jakou další tragedii soudruzi ututlají či omezí k ní přístup co se týká informací - film má hodně silných momentů, ale ten nej je když na konci pohřebního obřadu malý Mischa odmítne přijmout podanou ruku a další jej následují - v tu chvíli mi prolítlo hlavou několik myšlenek co rodiče těchto dětí může potkat !!! ()

Bruce0659

Ide skôr o prezentáciu ruskej hrdosti, odmietanie zahraničnej pomoci, stráženie informácií. Ako survival dráma je to lepší priemer vďaka hercom, ktorí nesklamali, Léa Seydoux zažiarila v bondovke Spectre a tu len potvrdzuje svoj herecký talent, Matthias Schoenaerts je tiež skvelý, Colin Firth je len na vedľajšej koľaji, ale tiež poteší divákov. Po technickej stránke obstojné, ale vybudovať napätú atmosféru sa tvorcom nepodarilo. Záchranu posádky si predstavujem inak, toto sa mi ťažko vrývalo pod kožu a ani záver ma nedojal... Taká katastrofa a tragická udalosť si zaslúži lepšie spracovanie. ()

jejar

Po tom, čo som včera navštívil U434 v Hamburgu, si ani nechcem predstaviť, čo sa tam muselo diať...❄️😔 Toto filmové spracovanie je dobré. ()

scarlet

Děj se dost táhne, celé je to bez emocí, bez šťávy a akční scény nic moc. Navíc spousta nelogických nesmyslů. Připadá mi, jako kdyby to točili sami Rusové. ()

dchvalda

Opět důkaz zločinů sovětské armády a celkově pošahaného myšlení. Skvěle natočeno. Divím se proč není komunisus zakázáný stejně jako nacismus. ()