Kursk

• Francie Kursk (více)

Film inspirovaný skutečnou katastrofickou událostí, ke které došlo v roce 2000 na palubě Kursku, sleduje poslední hodiny "nepotopitelné" ruské jaderné ponorky klesající na dno arktických vod Barentsova moře. Několik členů posádky přežije počáteční výbuch, včetně velitele Michaila Kalekova (Matthias Schoenaerts), na něhož doma čeká těhotná manželka (Lea Seydouxová) s dítětem. Začíná zoufalý boj s časem. Záchrannou operaci bohužel komplikuje zchátralé vybavení a byrokracie mezi Ruskem, Francií, Norskem a Británií, kdy se šéf britského námořnictva David Russell (Colin Firth) pokouší přesvědčit ruskou vládu, aby přijala zahraniční pomoc. (HBO GO)

Evander

Kursk je po delší době prvním filmem, který mě opravdu překvapil a tentokráte příjemně. Naprosto nadšený jsem byl z hereckého obsazení. Snad každá postava ve filmu byla absolutně uvěřitelná, a to se opravdu často nestává. Příběh a jeho zpracování je též na vysoké úrovni. O historické přesnosti můžeme polemizovat do nekonečna a pravdě se stejně nedobereme, ale to si myslím, že ani není účel tohoto filmu. Na pobavení velmi dobrý, i když samozřejmě smutný film a možná jeden z mála „ponorkových“ filmů, na který se dá podívat vícekrát. 81% ()

helraiser

Úžasná podivaná, není třeba delšího komentáře jen snad, že birokrati jsou opravdový Zlo. Atmosférický, psycho ponorkový peklo, které rozhodně stojí za zkouknutí. ()

TheSompeque

Kursk. Film s katastrofickou událostí, ve kterém jde o jediné; přežít. Nutno dodat, že se jedná o film natočený podle skutečné o události, o skutečné ponorce Kursk, která se v roce 2000 potopila. Takže lze víceméně čekat, co se s ruským Kurskem ve filmu stane. K nehodě dojde poměrně brzy, hlavní postavy jsou okamžitě donuceny "bojovat" o svůj holý život na dně moře až do samotného finále. Musí řešit problémy s vodou, kyslíkem a sebou samotnými. Silné drama na motivy skutečné událsoti, Kursk, můžu jedině doporučit. Není to film, který si pustíte vícekrát, ale je rozhodně tím, který byste měli vidět, nejlépe v kině, kde si vychutnáte ozvučení na plno. 4/5 ()

Kingjiri

Mám obdobný pocity jako po projekci každýho bijáku dle skutečnejch událostí. Takže napětí moc neni, protože člověk stejně ví, jak všechno dopadne. Divácky vděčnejch scén taky moc neni, protože se v rámci realistický rekonstrukce událostí příliš nepřehání a celkově je se točí spíš v komornějšim stylu (hodně prostoru dostávaj dialogy). Silnějšim momentem je hlavně zjištění, s jakou bezohledností nakládalo vedení ruský armády / námořnictva s lidskejma životama jenom proto, aby nemuselo řikat o pomoc "západu". Vizuál byl však na evropský poměry slušnej, scény uvnitř ponorky měly občas slušnou atmosféru a herecký obsazení taky nebylo k zahození, za což přihazuju třetí slabší hvězdu. ()

Rockerman

" Nas mnogo" a na nějakém vojákovi nebo několika desítkách nesejde. Vždyť jak Stalin vyhrál válku? Především vojenskou převahou a to konstatuje i Jára Cimrman. Ale vážně. Na těchto filmech je blbé, že předem víte jak to skončí. Můžete těm chudákům fandit, jak chcete, stejně to nepomůže. Co přesně se odehrávalo v potopené ponorce pochopitelně nikdo neví (ikdyž pochybuji, že si tam vyprávěli vtipy o ledních medvědech), ale muselo to být takzvaně k posrání. Co se týče "pomoci " z ruské strany, překvapivé to není. Dnešní údajně demokratické Rusko je ve všem podobné Sovětskému svazu, protože Rusové viděli demokracii z ponorky, když byla kalná voda a chobotnice čůraly na okna. Vidíte jak se ten starý vtípek hodí? ()

DAPDO

Další katastrofický film natočený podle skutečné události. Kursk mě ale vůbec neoslovil, nevtáhl do děje, zásluhu na tom mají i nevýrazní herci. Daleko víc mi dalo, když jsem si přečetl po konci filmu o téhle události na wilkinpedii. Tady na csfd pro mě nepochopitelně v červených číslech. ()

Hpatrik

V rámci možností slušné zpracování, je tomu schází výraznější herecká osobnost a ta úvodní seznamovací část byla trochu nezáživná, byť nezbytná. To co se dělo uvnitř ponorky už je víceméně čirá vize tvůrců, když samotnou tragédii nikdo nepřežil a neměl jí tedy kdo vyprávět. Ale jak říkám, slušné zpracování. Lepší tři. ()

Jakubik

Chladné drama, které dokáže přivést k zamyšlení. Film vychází ze skutečné události a dává dohromady střípky toho, jak to mohlo vypadat. Skutečnost se nikdy pořádně nedozvíme. Film má jednu velkou vadu. Nedokáže pořádně pracovat s jednotlivými charaktery na kterých to mělo být postaveno. Díky tomu nejsou ty emoce tak na hraně, jak by mohly být. Pochválit musím i stopáž. Tenhle typ filmu bývá poměrně vleklý, aby se do něho vešlo co nejvíce faktů. Tady se moc okolo horké kaše nechodí, a tak film celkem rychle odsejpá. Je hezky přehledný a je jasné kdo je kdo. Za mě s odřenýma ušima za čtyři hvězdy… ()

Torgal

Celkom civilne natočená ponorková a politická tragédia. Celá tá story bola až primitívne jednoduchá - nehoda s vadným torpédom a potom už len snaha čo najdlhšie udržať kyslík na dýchateľnej hranici. Rusi svojich ľudí cez palubu síce nehodili, ale ich váhanie s prijatím pomoci zo západu malo fatálne dôsledky, čo tento film krásne ilustruje aj na príklade žien námorníkov dožadujúcich sa záchrany svojich mužov. 7+/10 ()

Nocturno culto

Těšil jsem se a doufal že dostanu co nejautentičtější zážitek. Casting solidní, pár tváří vypadalo jako rusové ale to jen do okamžiku, než první otevřel ústa. Zněla pouze dokonalá angličtina, z úst vojáků v ruských uniformách...To mě naprosto iritovalo... Jinak to ukazuje absurditu politického systému v Rusku v úplné nahotě... ()

Klajondr

Pěkně zpracovaný film o této nešťastné události. Rozhodně stojí za to zhlédnout. Snímek je velmi pěkně natočený, jedinou výhradu mám, jako ostatně většina lidí, na ten akcent těch herců. Člověk by si pomyslel že se dívá na bandu Angličanů a ne na Ruský námořníky. To že použili angličtinu místo ruštiny chápu. Každopádně jinak celkem solidní dílo. ()

s1r1us

neobjektivní hodnocení: komornější drama a bohužel méně akce. Ale cokoliv je s ponorkama, tak za mě hvězdy hore. :-) ()

Franc1s

Když se to stalo, koukal jsem na to ve zprávách jako děcko, ale nikdy jsem si nedokázal představit, co se v tom Kursku asi dělo a taky kolem něj (zasr*tá politika!). Díky, že se toho T.Vinterberg (tvůrce výborného filmu Hon-kdo neviděl, měl by dohnat!!) ujal a natočil drsné, syrové a smutné drama o jedné historické události, na kterou by se nemělo zapomínat a poučit se z ní... Škoda jen, že v celém filmu rusové mluví anglicky... 8/10 Doporučuji ()

LordMysti

Strašně jsem se těšil a možná jak moc jsem se těšil tak to nakonec nebylo úplně dle očekávání. Hodně mi vadilo, že na ruské ponorce mluví všichni anglicky, to je prostě průser. Ale určitě chválihodný počin, mnoho lidí se tak dozví i detaily této asi zbytečné tragédie... ()

pirulka

Veľmi zaujímavý (bohužiaľ skutočný) príbeh...strašné, že sa také niečo stalo a pritom sa nemuselo! Teda..bola nádej na záchranu preživších, ktorí zúfalo čakali na pomoc, a "vďaka" neschopnosti a pýche ruskej vrchnosti, ktorá si vždy bude myslieť, že sú najlepší a najmúdrejší.. prišli desiatky nevinných detí o svojich otcov..ženy o svojich mužov..matky o svojich synov. Pri sledovaní filmu ma premkol pocit totálneho smútku a hnevu, že kvôli ľudskej hlúposti a namyslenosti umreli nevinní ľudia zbytočne.... ()

bearmeedek

Při vší úctě k tragičnosti této události neznamená, že budu jako stádo dávat spoustu hvězd z úcty k tématu, nebo jen proto, že je to další film o ponorce. A to proto, že mě to neudržovalo v patřičném napětí a ani jinak to nemělo filmové koule. Nedávný film „ÚTOK Z HLUBIN“, který milí spolu-diváci poslali, oproti tomuto dílu, do hlubin, byl o moc „zábavnější“. A dovolím si dokonce ještě jiné přirovnání. Možná nesrovnatelné, ale viděl jsem tam podobné prvky tragédie a prostě mě to hned napadlo. Náš film „DUKLA 61“. Naprosto jiná „šťáva“ a gradace, to působilo lidsky a má to větší hodnotu než zmiňovaný „KURSK“. ()

E lan

Slušné akční zpracování této tragédie. Herecké výkony příjemně utlumené a ne plně heroické či černo-bílé. Přesto bych to ještě kousek sestříhal a psychologii některých postav malinko více propracoval. Takto je to jen oddychovka. ()