M. Night Shyamalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný. Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti. (Falcon)

petikacka

SVĚT POTŘEBUJE SUPERHRDINY... Jsem příjemně překvapena, nejdřív jsem si film nechtěla ani stáhnout...No M.Night Shyamalan se polepšil...Sice závěr už není , tak šokující jako v "Šestém smyslu" nebo "Znamení", ale pořád dobrý..."Split" mě taky dostal a připomněl mi mé temné stránky, no řeknu vám, nic příjemného... ()

Harpy

Nech už sú tu námietky akékoľvek (nechce sa mi čítať hodnotenia) nerozumiem prečo má tento film také nízke hodnotenia. Perfektne spojené dokopy dva filmy, na ktoré nechcem krivého slova povedať, boli super, aj keď Split pre mňa trošku vytŕča. Miestami mrazilo, miestami mi bolo ľúto, miestami som cítila hnev...proste som sa do sledovania ponorila a záver ma odrovnal. Páčila sa mi kamera, zábery boli dosť prepracované, hudbu som skoro nevnímala, voči scénaru nemám skoro žiadne výhrady, až na jednu pointu v závere...ale to je vedľajšie. Filmy takéhoto typu naozaj môžem...veľká škoda že to nevie viac ľudí oceniť, zaslúžil by si vyššie hodnotenie.... ()

Warhorr

Nemluvící Jackson, nudný Willis a již známý McAvoy. Po skvělém Vyvoleném a možná ještě lepším Rozpolceném přichází tato neuvěřitelná srajda, v které se první půlku neděje vůbec nic, sem tam duchapřítomné filozofické hovno od šislající doktorky, která se snaží každému dostat do hlavy a celé to ukončí grandiozní finále odehrávající se na parkovišti. Tuhle trilogii Shyamalan pěkně dojebal. ()

avitakova

Jedna hvězdička za Jamesuv výkon a druhá za snahu něco vytvořit... ale bohužel se moc nepovedlo. Vznikl spis guláš, který neměl hlavu ani patu. ()

vojtaz

Shyamalane, Shyamalane, tohle bylo trochu uspěchané... No, ono spojit a završit trilogii, která původně být žádnou trilogií ani neměla není asi úplně snadné. I tak ta myšlenka toho propojení pánů Vyvoleného, Rozpolceného a Skleněného není úplně blbá, jenže ta cesta k ní... Film nemá ani mysteriozní náboj Vyvoleného, ani thrillerové pnutí Rozpolceného. Navazuje mnohem víc na první film, než na druhý, který je vlastně v rámci celého příběhu jen taková krátká odbočka (i proto, že McAvoy zase předvádí úplně to stejné). První část Skleněného je dějově úplně zbytečná, část v bláznici je zase poněkud dlouhá, až nudná a závěrečný souboj zase trochu na hlavu, takže žádná z těch částí filmu není taková, jaká by mohla být. I tak to ale dohromady vlastně docela funguje a třeba závěrečný plot twist je vcelku zajímavý (ten před tím tam ale být teda úplně nemusel) a odhaluje, proč je právě pan Skleněný hlavní postavou filmu, i když mu je de facto věnováno nejméně prostoru v rámci těch 3 pánů, i když je to takový jejich "tatínek." Takže i když to má pár světlých momentů a myšlenek, celkově převládá spíš zklamání. 60% ()

Israha

Shyamalan měl perfektně vymyšlené zakončení svého příběhu "skutečných superhrdinů", ale zapomněl k tomu vytvořit také adekvátně kvalitní a zábavný zbytek filmu. Unbreakable i Split fungovaly dokonale jako samostatné příběhy, a propojení mezi nimi působilo jen jako třešnička na dortu; zatímco Glass je těžkopádna, na místě přešlapující zívačka, která neví, jak vyplnit tu spoustu stopáže před (nutno dodat zdařilým) závěrečným zúčtováním. McAvoy dělá, co může, ale ani jeho superherectví tu bídu nevytrhne, protože se děj už netočí jen kolem něj; Jackson těží z nerdovsky vymazleného konceptu své postavy, ale nemá co hrát, a z Willise se stal smutný, unavený stařík bez života. Vedlejší postavy jsou tam tak nějak na ozdobu, aby se divák nedivil, co se s nimi v době mezi filmy stalo, a ono plíživé, tajemné budování atmosféry, které skvěle fungovalo v předešlých dílech, zde z důvodu ztráty mystéria okolo postav a děje podřezává Shyamalanovi větev pod jím samým. Výsledkem je sice docela uspokojivé zakončení příběhu, ale vrcholně neuspokojivý film. Tolikrát propíraná režisérova autorská vize má svou sílu, ale nějak se skrze koncentraci na ni zapomnělo na dalš ingredience, které jsou k vytvoření celovečerního snímku na úrovni zapotřebí. ()

Mona-Lisa

Velké zklamání a hlavně smutek z toho, že bych si nikdy nepomyslela, že těmito slovy začnu komentovat Shyamalanovo dílo. Celou dobu jsem byla doslova rozpolcená - nudou z toho, jak je to zbytečně roztahované a zahleděné do sebe a na druhé straně nadšená z Jamesova a Bruceova hereckého umu potrženého zneklidňující, vynikající hudbou, jakou jsem pěkně dlouho nikde neslyšela. Ve výsledku ale v mých očích Shyamalan vykrádal sám sebe, zpackal scénář a jen hlavní trio hereckých hvězd si zaslouží každý po jedné hvězdě. ()

Lukin413

Asi nejhorší film, co jsem viděl v kině. Kdyby jen film, Bruce hrozný, Samuel hrozný, jen McEvoy je dobrý, ale zase nepředvádí nic, co bychom neviděli v Rozpolceném. Příběh nedává smysl, dialogy jsou na škále nudné až fyzicky bolestivé. ()

warrenur

Miestami mi scenar prisiel dost matuci a nie moc nadvazujuci. Zaver paradna myslienka. Herecke vystupy tiez obcas nie vzdy davali zmysel. Pokial by divak film nevidel az po samotny zaver, mnohemu by neporozumel. Kazdopadne zaujimava, hoci dost rozvlacna komixovka. Cakal som rozhodne viac. Napriek priestoru, ktory "Horda" dostala, moc sa od "Split-u" neodlisila. Skoda. ()

Bozvav

Rozporuplný zážitek, nebýt Jamese MCAvoy, vcelku nuda. Jde o ujetý, místy bizardní příběh, kterému zároveň nelze upřít jisté kvality, jako až pedantskou dotaženost příběhu, vysokou dávku inteligence a hravosti. Za mne 65%. ()

godycz

pan Ind umi filmove remeslo. libi se mi jeho zabery, strihy, svenky atd. ale uz by se mel vysrat na psani scenaru. ()

Saur.us

Master Pointa M. N. Shyamalan a jeho završení 20leté superhrdinské trilogie. Nechápu zdejší mizerné hodnocení, vždyť se konečně zvednul z bahna posledních let a po Splitu pokračuje směle a kvalitně dál. Opět vládne J. McAvoy a jeho multirole, opět vládnou pointy nabalené na další pointy. Završení trilogie jako víno. ()

ROCK,THE

Tak jak dopadlo pokračování Vyvoleného a Rozpolceného od M. Night Shyamalana? Za mě byl snímek řekněme uspokojující aspoň co se týče hereckých výkonů Bruce Willise, Jamese McAvoye a Samuel L. Jacksona kteří předvedli brilantní herecký výkon. Co se týče samotného příběhu, tak bohužel nedosahuje takových kvalit jako byl naprosto dokonalý Vyvolený či úchvatný Rozpolcený. Shyamalan nám servíruje důstojné pokračování a završení jeho superhrdinské trilogie avšak škobrtá zejména na tempu filmu a snímek udělal více méně jen pro skalní fanoušky prvních dvou dílů, jelikož kdyby na titul přišel člověk který nezná první dva díly tak by netušil která bije a nepochopil by z příběhu z hola nic. Co je velkým plusem filmu je atmosféra kterou se snažil napodobit z prvního dílu a série flashbacků fanouška prostě nadchne. Bohužel by příběh mohl být daleko propracovanější a Shyamalan si s ním mohl daleko víc vyhrát. Nepomáhá ani skvělá doprovodná hudba filmu od W. D. Thordsona kterou jako samotnou doporučuji k poslechu. K závěru napíši že pokud se chcete na snímek vydat a jste fanoušci prvního, druhého či obou dílů nebo žádného a jen jste o tomto slyšeli tak se před návštěvou kina podívejte na první dva díly aby vám to dávalo smysl (aspoň trochu). Připravte se tudíž na tři superhrdiny kteří vás v jisté míře budou bavit celý film ať je to hrdinný David Dunn ve své legendární pláštěnce či The Beast který vás dokáže roztrhnout vejpůl ale dejte si bacha ať vás nezahrne do svých plánů Mr. GLASS Mé hodnocení: 7/10 ()

Derny

Shyamalan původně pojal sérii jako hybrid mezi komiksem a realitou. První film vyvolený zahalil do hávu dramatického psychologického thrilleru. Rozpolceného pak jako napínavý horor s prvkem psychologického balancování na hraně. U obou filmů se dostavil nepříjemný pocit, který byl mimo jiné účelem, hned na počátku a stupňoval se až k pointě. U prvního filmu nejtrpělivěji. U Skleněného to nejenže pan tvůrce nevydržel, ale dokonce měl tu tendenci vysvětlovat smysl i pointu filmu pomalu již od počátku, čímž neobratně odkrojil velký kus napětí, kterémuž by jinak mohl diváka vystavit. Přes sestupnou tendenci spřízněných filmů se však ani jednomu z nich nedá upřít silná nervózní atmosféra. Přes takřka amatérské pasáže si Skleněný udržel kvality slušného thrilleru. Jen si měl Shyamalan vybrat, jestli chce točit komiks anebo nadpřirozený thriller. V některých částech filmu se ta nekonzistentnost protivně projevovala... ()

Gastovski

Toto už asi nemělo vzniknout. Shyamalan to měl utnout už na konci Splitu, kde co do vyznění, vznikla zřejmě nejlepší potitulkovka všech dob (zdravím Marvel žabaře) a i Shyamalan dostál své pověsti mistra závěrečných twistů. Je fajn vidět všechny protagonisty pohromadě, špatné to vyloženě není, ale zvolená forma dobro, zlo a nad tím... nechci spoilovat, mi subjektivně vůbec neštimovala. Jedná se tak o průměrný počin jak z hlediska "trilogie", tak i celkového vyznění Shyamalanova universa. ()

Azurovydrak

Rozhodně to není tak špatné, jak mnozí tvrdí, ale teda upřímně, taky jsem očekával trochu víc. Do momentu, než Willise zavřou do růžového cvokhausu, je to svižná old-school kriminálka, která se nese v duchu předchozích filmů. Potom se to ale jako mrsknutím proutku zvrhne v zdlouhavou tlachačku s úchylně se tváříci Sarah Paulson, která neustále produkuje dramaticky táhlé poučky. Závěr zase trochu zvedne laťku, ale už to není ono. Hodně krkolomné zakončení trilogie - 60% ()

Chundys

Teda musim říct, že docela slabota. Jediné plus byla účast McAvoye, který si zase střihl Rozpolceného, ale už to i tak nebyl takový WTF moment, protože tentokrát to někdy u něj fungovalo parádně a jindy zas si člověk řikal, ty vole? Kde je ta atmoška? Takže asi fakticky jediné plus za McAvoye a možná trochu za Jacksona. Willis tu v podstatě byl tak nějak do počtu no :-( ()

CaptainCzech

Vše to začalo u naprosto nadčasového Vyvoleného, který je v dnešní době naprosto dokonale napínavou a odlišnou komiksovkou než jsme zvyklí. Naprosto tu exceluje super silák, hlídač stadionu, ''milovník'' vody a pláštěnkář v pravém slova smyslu Bruce Willis a také komiksový fanoušek + maminčin hošík Samul L. Jackson. Kteří nám tu ukazují že jsou to oba skvělí herci. Celý film vás drží v napětí a do poslední chvíle nevíte k jakému závěru postavy směřují. Závěrečný zvrat kdy se dozvíme o tom čím se celý film chce stát pan Glass je excelentní a kulervoucí. Úžasný start pro trilogii, se kterou se v té době určitě vůbec nepočítalo, každopádně velký palec nahoru pro M. Night Shyamalana. 85% O 16 let později se nám představuje mnohonásobný schizofrenik James McAvoy ve filmu Rozpolcený, který své osobnosti rozděluje do dvou skupin a to uctívače Beasta a ty kteří se ho snaží zastavit. McAvoy tu předvádí herecké orgie, kdy každá jeho osobnost je zahraná s precizností. Za mě tu exceluje jako Patricia a jako uťápnutý, naivní hoch, který má ale schopnost krást světlo druhé straně a povolat uctívače. Anya Taylor-Joy jakožto jediná přeživší ze skupiny děvčat tu má hodně silný příběh ve flashbacích a nejde jí proti šílenému Beastovi nefandit, hlavně když má v ruce brokovnici. ''Potitulková'' scéna v tomto filmu nám ukazuje že se můžeme těšit na vyvrcholení této dokonalé trilogie. 87% Glass skvělý završení trilogie od M. Night Shyamalana. Příběh ještě více přibližuje vztahy mezi hlavními protagonisty, plus jejich vedlejšími postavami z původních filmů a závěrečný zvraty patří mezi TOPku. James McAvoy předvádí absolutní one man show a pokud nebude příští rok nominovaný na Oscara, tak to totálně neuznám. Bruce Willis opět sympaťák a člověk mu musí fandit, navíc potěší návrat jeho syna (Spencer Treat Clark, stejný herec jako ve Vyvoleném z roku 2000). Samuel L. Jackson ukazuje, že je to mastermind za oponou, který to celé má pod palcem, kdy každý jeho krok je promyšleným tahem na šachovnici a vysvětleno to je opravdu kvalitně. Hlavní ''záporák'' mě po celou dobu štval a byl dost nesympatický, což je ve výsledku jedině dobře. Za herecký výkony (James McAvoy), sympatičnost (Bruce Willis) a závěrečný zvraty (Samuel L. Jackson) si tenhle film zaslouží velkou podporu, snad finančně nevyhoří a trilogie se uzavře na výbornou nejen kvalitativně, ale i po ekonomické stránce. Za mě nejlepší film z trilogie a nádherných 90% ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací