M. Night Shyamalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný. Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti. (Falcon)

Maara0

Vyvoleny i Rozpolceny se mi libili vic. Tady musim nejvic vytknout jednu dejovou linku, ktera se rozkreje na konci a prijde mi uplne zbytecna. Leda by nasledoval dalsi film, ale to bych asi nerad. Pak mi vadil rozvleklej zacatek, kdy se skakalo z jedne postavy na druhou. Premyslel jsem mezi 2-3* a nakonec davam 3* a to hlavne kvuli McAvoyovi a nekolika super scenam. ()

borohub

Docela jsem se bál jak dopadne průnik odlišného vyvoleného a rozpolceného a říkal jsem si, že to bude buď totální sračka, nebo naopak skvělý film. Ve výsledku se nekonalo ani jedno. Úroveň to má téměř totožnou jako předchozí dva díly, skleněný je ze všech tří filmů asi nejakčnější, ale stále působí tak, že se tam skoro nic neděje. I když mám Bruce Willise hodně rád, tak musím uznat, že nejkvalitnější práci opět odváděl James McAvoy. Konec byl docela slušný, docela dlouhou dobu jsem si myslel, že to nebude vysvětlené, nakonec samotné vysvětlení dávalo i docela smysl. Musím ale konstatovat, že to byla fakt divná trilogie nad kterou bych nebýt kámoše asi hodně rychle zlomil hůl, nakonec jsem ale docela rád, že jsem to viděl, protože se jedná o docela originální (a pokud nějak si zvykneme na tu ponurou a zvláštní atmosféru) tak i docela zábavné. 80% ()

mar11

Shyamalan nám servíruje motivy a zvraty, které jsme na plátně viděli už mnohokrát. Skleněný tak působí v roce 2019 neaktuálně, nudně a bez nápadu. O nějaký velký průšvih se ale také nejedná. ()

Emjecko

Crossover dvou na sobě nezávislých příběhů patří ve filmové branži k raritám. Pod jednu z nich se nyní může podepsat Shyamalan. Jakkoli jsou však Vyvolený i Rozpolcený výborné snímky, je třeba se na Skleněného dívat bez optiky ovlivňující jeho výsledné hodnocení neustálým připomínáním, že na Vyvoleného s Rozpolceným navazuje, že je rozšiřuje, nebo že snad uzavírá nějakou trilogii. Žádná není. Skleněný je film stojící sám za sebe, a to ne zrovna sebejistě. Největší práci v něm odvedl McAvoy, u zbytku mi přijde, že se spíš vezou, filosofují, budují napětí (to ano), ale sebelépe vygradovaná atmosféra je k ničemu, když nezvládnete závěr. Vyvrcholení tady prostě není, ne doopravdy. ()

XXXXXXXX

Představ si, že ti někdo na konci milénia ukáže několikahodinový záběr na toaletní papir, o šest let později vypustí stodvacetiminutový trailer na veřejné záchodky a po dalšich dvou letech, se dokonce dočkáš neskutečně detailniho přbliženi na čerstvě zaneřáděnou kabinku, s zvláštnim důrazem na tekutý obsah mísy! No prostě filmařina podle lobotomizovaného gusta. ()

chesterko

Ako hovorí jeden známy "skifi", tak moderné sci-fi to rozhodne nie je. Každý, ktorý chce siahnúť presne po tomto zostane kapánek sklamaný. Ten kto videl predošlú časť trilógie, zistí že sa prakticky jedná o rovnakú vec. Inšpiráciou na na tento tretí diel je jedine James McAvoy, vďaka ktorému som vydržal do konca. To sa snáď tak ani nedá zahrať. On musí byť psychopat. ()

mrclTV

Bol som celkom zvedavý ako Shyamalan spojí dva na prvý pohľad nesúvisiace príbehy z prvých dvoch filmov (poznámka bokom, všetky tri filmy som si pozrel behom jedného mesiaca) do záverečného dejstva tejto voľnej trilógie. A dokázal to tak, že vytvoril super nudný film, v ktorom doktorka celý čas rozpráva, čo chce urobiť, ale aj tak to neurobí. (Ešte aj "obyčajná školáčka" toho urobí pre ovládanie Monštra viac ako pani veľavážená doktora, najzbytočnejšia postava.) Neuveriteľne nezáživný film. Alebo to všetko bol satirický pohľad na kultúru komixových filmov? Neviem, ale rozhodne som sa nudil, a to poriadne. A klasický mega zvrat na konci, ktorý nám zvykne Shyamalan ponúkať? Vôbec žiaden.... Len tak tak za dve. (A to ako niektorí chvália vynikajúcu prepojenosť a šokujúcu vypointovanosť záveru filmu /možný SPOILER/, ktorý tak spája jednotlivé časti trilógie, tak rozhodne nie som z toho na vetvy, ako to režisér spravil. Iba vlastne zopakoval pointu z prvého filmu a zvyšok odignoroval...) ()

Mamlas

Uf. To bylo zase něco. Nebýt honorářů, tak to mohla být levná, ukecaná, chaotická a extrémně nudná kravina. Takhle to byla drahá, ukecaná, chaotická a extrémně nudná kravina. I s přetáčením jsem měl problém to vydržet do konce. Kdyby tam nehráli ti tři, představte si místo nich třeba nějaké nýmandy, kdo by se na to koukal? Na takou užvatlanou a přes 2 hodiny dlouhou otravně blbou pitomost? ()

adamix

Len zmes fádnych kecov snažiaca sa za každú cenu vyjadriť hlbšie posolstvo. UNBREAKABLE je u mňa topka s obrovským potenciálom, ktorá sa na nič nehrala. SPLIT som ešte ako tak zniesol, ale už tam mi McAvoy prišiel otravný. Tu svojím otravným výjavom doslova vedie. Willis by si zaslúžil viac priestoru (alebo aspoň viac replík), Jackson stratil charizmu oproti prvému dielu a Sarah Paulson bola veľkým castingovým omylom. Jednak to nebol zlý nápad spojiť všetky hlavné postavy s predchádzajúcich dvoch titulov a vymyslieť im spoločný príbeh, ale nápad nebol dotiahnutý. GLASS čerpal z ich príbehov, dve tretiny filmu išlo o to ich presvedčiť, že nemajú nadprirodzené schopnosti a záver sa predviedol v marvelovskej podobe - hrdinovia musia byť nesmrteľní. Dočasne hodnotím 3*. ()

Tominni

Setkání Rozpolceného (James McAvoy), Skleněného (Samuel L.Jackson) a Vyvoleného (Bruce Willis) pod režijním vedením M.Night Shyamalana, který si s námi různě pohrává. Přestože se tu více mluví, než jedná, tak alespoň mně to moc nevadilo a celkově to do sebe zapadalo - samozřejmě, pokud divák dříve viděl Vyvolený/Rozpolcený, jinak se může trochu ztrácet a někdy i nudit. ()

horor2

Závěr trilogie tří pánů, kteří nejsou normální :-) Jeden je silný, druhý postižený a třetí je otesánek :-) ()

george82

Nebylo to tak hrozný, jak jsem čekal. Nicméně mi u filmů toho týpka jehož jméno nevyslovím něco chybí. Takový nedotažený a nebo přetažený. ()

Pete

Tohle musel napsat Vyhulený. Ten (kdysi snad) talent je úplně Rozmělněný. To není ani možný, jak je to celý pokažený. Bude to částečně i tím, že nemám rád komiksy a tyhle superhrdinský bláboly, ale prostě jsem Zklamaný. ()

DJ Kritik

Tak toto sa nepodarilo. Tento film mi nepriniesol oddych ani zábavu, ale nudu. Nie je tu temer nič, čo by stálo za povšimnutie. ()

Gamekeeper77

No tak když se ve filmu 80 minut nic neděje, tak už je člověk tak zpruzlej, že zbylých 40 už to málokdy dokáže zachránit, i kdyby se tam děly zázraky. A tady stojí i těch 40 pěkně za hovno, tak co k tomu dodat. Tenhle film šel prostě úplně mimo mě a postava rozpolcenýho Jamese mě ke všemu vyloženě srala. 35%. ()

SAINTS

Rozpolteny,je teda ovela lepši film ako toto.Cele som to pozeral hlavne kvôli Anya Taylor-Joy a jej postava dostala v tomto filme ovela menej priestoru čo je velka škoda. ()

DoubleJack

Tohle je těžké hodnotit. Ještě v půlce filmu bych tomu bez mrknutí oka prdnul dvě hvězdičky a napsal komentář o tom, že je to kupa nudy roztahaná na nesmyslnou stopáž. Závěr byl relativně OK a i přesto, že ústřední motiv není bůh ví jaký, s odstupem času se mi pointa zakončení líbí čím dál více. Proto si myslím, že by filmu slušelo více kdysi té pověstné Shyamalovy péče, kdy si byl schopný vyhrát s každým blbým detailem. Takhle to zbytečně shazuje několik WTF momentů a doslova zbytečných míst. Ten potenciál tam bezesporu byl, jen s tím bylo zapotřebí pracovat plně jinak... ()

MartinTerran

Za mě velice povedené uzavření celé "trilogie". Příběh zajímavý a spletitý a konec geniální! Jen poslední otázka mi zůstala nezodpovězená a to kdo z nich byl největší magor? Hodnocení: 85/100. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací