Mamma Mia! Here We Go Again

• USA Mamma Mia! Here We Go Again (více)

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom! S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo. (CinemArt)

psychoJoa

Dvojky většinou bývají slabší a ani tohle není výjimka. Týká se to bohužel všeho. Písničky jsou buď “ohrané” a nebo nemastné neslané, choreografie na mě taky neudělala dojem. Příběhu nejvíce ublížilo rozdělení do dvou linek - jak Donna ke 3 tatínkům přišla a jak Sophie plní matčin sen. Ani jedna z linií tak nebyla pořádně zpracovaná a já se nedokázala napojit ani na jednu. A co si budeme, to už ani Cher nezachrání. ()

DavidS.

ABBA je boží a věčná, ale nebýt tu Lily James, bavíme se o podprůměrné estrádě bez děje á la Ein Kessel Buntes, která nedokáže prodat ani letní středomořský feeling, nemluvě o nějaké osobité muzikálové choreografii... ()

Wally

Film, který byl opravdu zbytečný...první film ještě jakžtakž, ale tenhle byl jen o tom vytřískat další peníze. Kdyby aspoň nezpívali ty samé písničky... ABBA vyráží s hologramy na turné, tak snad už trojka nebude potřeba.. ()

caffelina

Nemám rada Abbu, ani muzikály..ale chcela som dať tomu šancu. Nuž scény krásne a farebné, fajn herecké obsadenie, sem tam niečo úsmevné..ale inak celkovo dosť nudné a plytké. ()

Gogo333

První film se dá ještě tak nějak vydržet, hlavně díky písničkám. Druhý díl je už hrůza. Lily James je naprosto kouzelná a jediný důvod, proč to dokoukat. Děj děsná nuda, všechny ty známý písničky jsou v prvním dílu, tak tady použili ty méně známé a člověka to tolik nechytí. Je pravda, že pár hitů zrecyklovali, tak si je můžeme zanotovat znova. Někde v půlce filmu jsem myslel, že už se ty dvě hodiny utrpení blíží ke konci a ono zbývalo do konce ještě 45 minut, myslel jsem, že mě omejou. Na konci ještě nastoupila Cher a to byl začátek pravého utrpení. Za Lily dávám 2*. ()

Ripley

Dle prvních negativních reakcí jsem čekal průšvih,ale ten se nekonal.V rámci žánru a vše okolo Mamma Mia,jde o solidní pokračování s dobrou choreografií,milou Lily James a skvělými hity.Celkově je dvojka o malinko slabší než předešlý počin,ale stále jde o zábavnou letní jednohubku.Jen ta Cher mi tam moc neseděla. ()

Janega

Odfláknuté, a tým pre mňa aj zbytočné pokračovanie. Príbeh uvarený z vody nezachránia ani piesne ABBY, pričom niektoré sa opakujú z predošlého filmu. To čo sa budovalo v prvom filme sa tu zahodilo. Z minulého dielu vyplývalo, že matka Donny mala byť riadna puritánka a nie ešte väčšia šoumenka než ona a hlavne mala byť už mŕtva. ()

tterez

První díl mám ráda. Teplo, moře, sluníčko, hezký lidi a romantika. Od dvojky jsem sice nečekala skoro nic, ale i tak mě to strašně špatně překvapilo. Slátanina, kterou se celou dobu proplétala trapnost. Vyvrcholením byla karikatura Cher, která tomu nasadila korunu. Ta vážně neví, kdy s těmi plastikami přestat, kam se na ní hrabe Michael Jackson. Absolutní ztráta času a mi po dlouhé době mi bylo skutečně líto peněz, které na to kino padly. ()

Asmodin

Docela bych uvítala 1 pořádný film z populárních písní skupiny ABBA, ale to by asi nedával příliš smysl. Natočené to bylo opravdu kvalitně. Líbily se mi záběry, které se vzájemně prolínaly. Herecké obsazení bylo velmi vhodné, když vidíte jak mladí herci museli mít nacvičené všechny gesta, posunky aj. vyjadřování starších herců ztvárňující jednu postavu, vidíte kvalitní práci. Nelíbilo se mi stejně jako v 1. filmu třeba choreografie, která působí přehnaně někdy až trapně. Kýčovité kostýmy si mohli taky odpustit a Donniny kámošky mohli vypadat na svůj věk a ne mladé-staré. (Lidé se přece vyvýjejí a mění své názory.) ()

Randyz

Pěkné písničky a na léto ideální film. Ale jelikož jsem si nepamatoval předchozí díl, tak jsem se v postavách a ději totálně ztrácel. ()

derryl

Bez závěrečné titulkové scény a písní skupiny ABBA by celý film ani nestál za shlédnutí, naštěstí to není zas takový neúspěch. ()

simply

Kupodivu mi to sedlo víc než první díl. Víc mě bavila dějová linka s mladou Donnou než otevírání hotelu...3,5 * ()

mira007

Respektuji první Mamma mia jako oddechovku sluníčko, moře, písničky, ale při srovnání s tímto filmem tam je sešup rozdíl třídy: 1) zápletky a děj jsou minimalistické u obou, ale první film je kapku smysluplnější 2) první film má ty největší hitovky ABBy, tento druhý má ostatní spíše průměrné songy ( a podprůměrné taneční čísla) a pokud má hitovku tak už opakovanou z jedničky , v polovině filmu se to mírně rozjede u songu Knowing me, knowing you 3) Streepová se v tomto filmu jen mihne 4) asi největší mínus vidím v tom, že z prvního filmu vyzařovala letní pozitivní energie, u filmu z roku 2018 jen zmar - smrt, rozchody, zklamání ze vztahů. Místo Mamma Mia! Here We Go Again by stačil jen poslední song Súpr trúpr, kde je víc než v předchozích 110 minutách ()

EllienPM

Barevná podívaná, ve které si musí každý zúčastněný heterosexuální muž připadat tak trochu navíc. Naštěstí takových mnoho není, po pár pivech... Sky nám za těch 10 let pěkně otekl, Sophie se vůbec nezměnila, kulisy jsou ještě umělejší a kýčovitější, ale člověk si zvykne. Scéna lodí + Dancing Queen je teda epochálně gay. ()

cupito

V porovnání s „jedničkou" bych musela tomuto pokračování udělit pouze čtyři hvězdičky, ale za humorné výroky přidávám tu pátou hvězdičku 👍. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě