Mamma Mia! Here We Go Again

• USA Mamma Mia! Here We Go Again (více)

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom! S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo. (CinemArt)

Royaldell

Lepší pokračování po deseti letech jsme asi nemohli očekávat. Ne,jasně,jedničku nemůže překonat nic,ani kdyby si tam sama ABBA střihla sólo (i když tbh come on,všichni členové ABBY jsou naživu,proč to někoho nenapadlo?),ale zkrátka tohle jsem si fakt moc užila! Lily James,o které jsem v životě neslyšela,na mě udělala neskutečný dojem jak svou krásou,tak ztělesněním mladé Donny,která si prostě umí užívat života a oblíká se jako diva! Ne fakt,kde můžu koupit tu dlouhý žlutý sukňokalhoty? Naopak s výběrem tří jinochů jsem byla celkem zklamaná,i když to byli teda sliční hoši,ale spíš jsem očekávala nějaké známé tváře,které budou v určitých věcech zkrátka stejní,jako jejich starší já. Tady jsem tu paralelu moc neviděla..Dál ten příběh s tou Cher/babičkou,..úplná zbytečnost,jediná hezká věc na tom ''zamilovaném příběhu'' byl Andy Garcia..Amanda Seyfried je pořád stejně krásná,v podstatě jako celá mammamijovská posádka,a všechno bylo vlastně krásný. V některých případech možná tak moc,až to začalo být kýčovitý,ale to se stalo tak málokrát,že vám to vlastně nevadilo a radši jste si vychutnali pecky jako Dancing Queen nebo Waterloo. A o tom to je! ()

Barbucha9

Řekla bych, že kdyby tento film zmizel ze světa, tak si toho nikdo absolutně nevšimne. Za mě úplně zbytečně natočený film. To kouzlo, pozitivní náladu, letní šílenství a dynamiku druhý díl naprosto postrádal. Písničky už byly také probrané prvním dílem. Sesychající herci už taky neměli takový drive jako v prvním filmu a člověk měl pocit, že celý film je o nostalgickém vzpomínání důchodců na minulé léto. K super nudnému kýči by tomu už chyběla jen nějaká bomba formou příchodu velké a zcela neočekávané celebrity, která by se vyjímala jako bonus na závěr.....ale počkejte - ona tam vlastně byla... ()

Slepejsek

Pokud byla jednička zábavnou oddychovkou, pak dvojka je pouhopouhou ždímačkou na peníze. Nedokáže vymyslet nový příběh (jen parazituje na jedničce), hudebně kulhá na obě nohy - po the best zbylo jen the nebest, místo svěžesti a radosti úporná vyumělkovanost a křeč (vygradovaná v dokonale zdokonalené Cher) - brrrr! Jednou větou: ani po kotníky aneb nevstoupíš dvakrát do téže řeky. ()

DirtyDozen

Po roce a půl jsem byl v kině. Z faktické stránky film hodnotit nebudu-cítím to přesně tak, jako uživatel woody. Důvodem, proč dávám 5* jsou emoce. Film mi udělal dobrou náladu, která trvá ještě teď, a to jsem v práci. Díky. ()

SweetQueenA

Zklamání, jedním slovem zklamání. První díl je pro mě "srdcovka" a upřímně, bála jsem se, že pokračování první díl shodí, ovšem toto jsem nečekala ani v nejhorším snu. Scénáristé totálně ignorují dějovou linii prvního dílu a vůbec je nezajímá, že některé věci byly řečeny jinak. Hlavní postavu nechají zemřít, to by nebyl takový problém, ale nikdo se v celém filmu neobtěžuje říct, co se stalo (což k věku postavy je minimálně divné). Až na výjimky, noví herci neumí zpívat. Největší fláky byly použity do prvního dílu, tudíž i hudební stránka už není taková pecka. Když k tomu přičtu několik naprosto nelogických scén (viz to, že v jednu chvíli spolu zpívají všichni herci a nikoho nezaráží, že hrají stejné postavy), celý film působí jako "továrna na peníze" po úspěšnosti prvního filmu. 10 let se na všech představitelích dost podepsalo a je vidět, že "pozůstalce" z prvního dílu to vrcholně nebaví. No a Cher.. to už je jen poslední hřebíček do rakve. Podtrženo sečteno, jedna hvězda je za představitelku mladé Donny, druhá proto, že mám MM tak ráda, že míň dát nedokážu. Ale pokud máte první díl nastudovaný do detailu a nedáte na něj dopustit, s tímto počinem ani neztrácejte čas a radši si pusťte znovu jedničku. ()

mammutcz

Velké zklamání... 10% za Garciu a Cher (když se objevila na scéně, říkal jsem si - konečně první zpěvačka ve filmu ...) a 10% za závěrečné titulky. Jinak film o Donně bez Donny ... když nepočítám závěrečnou zcénu v kostelíku. Vše ostatní viz komentář woodyho! ()

BaHa

Vlastně ani nevím, co na to říct. Jedničku miluju, dvojky jsem se bála - hodně. První polovina filmu vypadala suprově a, ač jsem nevěřila, že to řeknu, mladá Donna byla mnohem zábavnější než filmová přítomnost. Mladí herci vybraní suprově a s citem. Skákání z jedné reality do druhé bylo ale často nešikovné, vybrané písničky občas našroubované na sílu a zbytečné. Děj těžce pokulhával a největším zklamáním - nebo možná hned dvojitým - byla absence Meryl a "výkon" Cher. Nepatřila jsem k těm, kteří při oznámení castingu Donniny matky propadali hysterickým záchvatům, ale spojení vybotoxovaného obličeje Cher a téhle feel good značky se opravdu nepovedlo. ()

KraLuban

Bóóže, to bylo hluchý...úplně o ho*ně, děj nula kromě vzpomínání na Donnu. První díl byl oproti tomuhle veledílu akcí a super songy nabušená pecka (a přiznávám, mám ho rád). Tady to nezachrání ani úžasná Lily James. Jinak staří s výjimkou Meryl zpívat neuměli, ale jsou to operní zpěváci oproti mlaďochům recitátorům. Zklamání. ()

JendaBenda

To se nedá... Tak moc chtějí vývařit další prachy, až to pěkné není. Tedy, ať vaří, ale něco za to... Okatě umělé kulisy, vše v ateliérech, mladí to táhnout nezvládají a ty divné prostřihy do minulosti, které náhle tvoří většinu filmu jsou fakt... divné. Nedokoukáno a nemrzí. 20% max. Holt čekali moc dlouho a kouzlo je pryč. ()

Ivuska71

Asi třikrát jsem u toho brečela. Hraje na city, ale já to mám ráda. Krásné, milé, dojemné a dobře to dopadne. Takže film splňuje všechny předpoklady pro mě potřebné. ()

durkes

Úplne zbytočné pokračovanie úspešného filmu z roku 2008, ktoré je jeho trápnym odvarom. Herci starí bez energie, dej o ničom, a celé to bolo vlastne o ničom. Aranžmá a prednes pesničiek tiež dosť slabý. Fakt toto sa už nemuselo natočiť. ()

Angie14

Je to jen můj pocit nebo ten zpěv, obzvlášť u "nových" postav prostě neladí? Je to jakoby si tvůrci nedali vůbec práci s tím, jak dvojice (nejčastěji mladá Donna s někým) působí dohromady. V prvním díle všechno působilo tak harmonicky ... tady mi to zkazilo dojem z příběhu, který písničky měly vyprávět. Konec dojemný, povedl se, načež to pak zabila Cher a efekt byl pryč :D no nevadí ... po unaveném dni plném rodinných návštěv to byla milá oddechovka. ()

Mistr119 odpad!

Here we go again? Prosím už ne!!! Snažil jsem se vydržet do konce filmu a najít pointu... bezúspěšně! Nebo měla být pointa skrz vedoucí retrospektivu, že dcera Donny už konečně dostala rozum (když už se tak teda jmenuje) a dokonce dokáže říct, kdo je otec jejího dítěte?? Hluboké...asi jako jisté orgány všech hlavních hrdinek dohromady (když už teda byla vyzdvihovány ve filmu několikrát orgány mužské...). Myslel jsem, že bych dal alespoň hvězdičku za písničky, které si myslím, že byly interpretačně dobré (narozdíl od některých.. ), ale to už jsem udělal u jedničky... Dvojka neměla vzniknout a když už, tak i něco přinést!! ()

Snakefinger odpad!

Takhle to dopadne, když se chtějí vytřískat peníze. Tedy pekelně. Pekelně strašně. Pekelně nudně. Ale především pekelně idiotsky. První díl byl oddechový a reklama na léto. Tento díl byl jenom přehlídkou tuposti se strašnými výkony herců a z mumie Cher nakonec by jeden blil. ()

KuceraJohny

Druhej díl už nemá tu šťávu, která v prvním díle oslovila tolik diváků. Začátek filmu s hudební scénou je strašnej. Vůbec to nevypadá že by to zpívali ti herci. Takže už hned od začátku jsem byl zklamaný. Na druhou stranu výběr hereček mladších já hlavního tria se opravdu povedl. Jsou to opravdu věrné kopie. Koneckonců Lily James táhla ten film nahoru.Mladší já Doniných nápadníků byl ale strašný.První neumí zpívat což je pro muzikál fakt špatný a všichni tři si nejsou vůbec podobný se staršími já. Celkově první část je hrozná nuda a mrzí vás že druhý film vůbec vznikl. Jenomže po půlce filmu se to rozjede a začíná to být v celku zábava, konec je bohužel ale zase nudný a hrozně předvídatelný. Co se musí nechat je super lokace po shlédnutí filmu bych okamžitě jel do Řecka. Aspoň to se filmu podařilo dokonale. Rozhodně nejzajímavější část filmu je když se na scéně objevuje mladá Donna na Řeckém ostrově. Jinak přítomnost je zase nuda. Takže bohužel dvojce se nepodařilo to co jedničce. ()

NeverEver

nulovy pribeh, jen vareni z vody, vseho “az moc”. Pisnicky od ABBA jsou uzasny vzdycky. Jen diky nim aspon 2** stacilo 15min kdyz se objevi Cher a strhne na sebe veskerou pozornost, Bravo! ()

JB001

Po druhém shlédnutí navyšuji o jednu hvězdičku. Jasně jednička byla lepší ale já jsem dneska nějak hodně nostalgický a naměkko... ()

tribican

Na rozdíl od prvního dílu, který aspoň trochu táhne nahoru hvězdné charisma Meryl Streep, se druhý díl ztrácí v temnotách. Příběh ždímá z ničeho, jen ze znovu obsazených rolí, které navíc odhaluje tajemně "postupně", což jen přidává na trapnosti. Hvězdičku navíc dávám za alespoň trochu uvěřitelnou Amandu Seyfried, jelikož Lily James a 3 nesympatickým mladíkům, stejně jako téměř všem ostatním hercům, jsem nevěřil ani nos mezi očima. 30 % ()

hell_o

U pokračování Mamma Mia se moc nepovedlo skloubit příběh a muzikálová čísla. Příběh se tentokrát nese ve vážnějším duchu a mnoho pasáží má diváka dojmout (což z mého pohledu bohužel moc nefungovalo). V tomto ohledu se neubráním srovnání s prvním dílem, kde šlo především o komedii s nepříliš složitou zápletkou, což mi k letnímu muzikálu sedělo daleko víc. Jinak musím ocenit příjemné proplétání dějových linek, které film udržovalo v tempu. Hudební čísla hodnotím velmi průměrně, neurazí a nenadchnou, s výjimkou závěrečného čísla, které má povedenou choreografii i aranžmá. Lily James coby mladá Donna podala kvalitní herecký výkon, ale pěvecky bohužel slabší. Celkově hodnotím pokračování Mamma Mia jako příjemnou oddechovku pro nenáročné diváky. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě