Mamma Mia! Here We Go Again

• USA Mamma Mia! Here We Go Again (více)

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom! S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo. (CinemArt)

ViktorS

Väčšinou to býva tak, že pokračovania nikdy nie sú lepšie ako prvý diel. No a tento film je toho dôkazom. Muzikálu trocha škodí to, že už v prvom filme bola, ako sa dalo logicky čakať, vyčerpaná väčšina známych piesní od Abby. Takže v tomto pokračovaní zaznejú už skôr menej známe piesne, ktoré diváka nemusia tak osloviť. No úroveň si film podľa mňa stále drží, stretávame sa tu opäť s pôvodnými postavami, príbeh je celkom pekný no z veľkej časti retrospektívny, čo sa nemusí každému páčiť, pretože prítomnosť vo filme už neponúka nejaký záživný dej. ()

mira.l

Pokračování známých filmů dost často bývají průšvihem. Je (bude) tohle průšvih nebo ne?? Těžko říct, asi to ukáže až čas. I když momentálně je na tom pokračování líp než původní film (72:63%, ovšem zde zatím kolem stovky hodnocení). Na mě to působilo asi takhle: ano, chybí tomu ta spontánnost a krásná ztřeštěnost a bláznivost prvního filmu, který byl vlastně celý jedna velká letní párty, chybí tomu asi do značné míry i to skvělé herectví až komediantsví Meryl Streep, kdy vlastně až tady je vidět, jak moc Meryl ten první film táhla. Co se týká příběhu (scénáře) samotného - no, sundáme růžový cvikr, není to nic světoborného, ale upřímně, on ten první film nebyl v tomhle směru o nic lepší. Dál bych asi zmínil to, že mi přišlo trochu divné, že Meryl tam po celou dobu je prezentována jako mrtvá, aby se najednou "zjevila" v posledních pár minutách... tak buď tam měla být nebo neměla. Dál si myslím, že spojení Cher&ABBA asi není úplně nejlepší volba, jistě v tom filmu zazněly lépe ztvárněné písničky než její Fernando. V tomto směru tam "naštěstí" moc prostoru nedostala. Na druhou stranu: čekal jsem víceméně "letní" film, zasazený do krásného prostředí (co na tom, že Řecko se nám přesunulo do Chorvatska?), nestárnoucí hity skupiny ABBA, alespoň zčásti známé obsazení (Amanda Seyfried, Colin Firth, Pierce Brosnan, Stellan Skarsgård, Christine Baranski, Julie Walters) doplněné novými tvářemi (Jeremy Irvine, Hugh Skinner, Josh Dylan coby "tatínci zamlada"), a především Lily James, kterou znám jako Disneyovskou Popelku a která rozhodně nezklamala, ba naopak. To všechno jsem dostal, celý film byl pojatý trochu víc vážněji, seriózněji, a v rámci možností se nakonec i to prolínání dvou časových rovin docela dobře doplňovalo. Na plný počet to v tuhle chvíli nebude, nezastírám, že první Mamma Mia se mi líbí (zatím) víc, ale asi to bude chtít vidět ještě aspoň jednou. I tak ale za mě poctivé čtyři *. Třeba si k tomu časem vyšlapu tak pohodlnou a širokou cestičku, že oba filmy budu brát jako jeden a taky je stejně hodnotit, vyloučit se to nedá.To, že i já jakožto angličtinář/analfabet jsem poznal, že překlad písňových textů do češtiny byl dost často - kulantně řečeno - docela dost "volný", není chyba filmu jako takového. ()

bearmeedek

Zvláštní. Původní film, pokud si pamatuji, měl u diváků veliký ohlas, protože v té době to bylo něco nového. Návrat filmového muzikálu, známé písničky nejtěžšího kalibru široké oblíbenosti, spousta hvězd, jednoduchá - ztřeštěná zápletka a atraktivní letní prostředí. A přesto je starší film v modrých číslech a nový se červená. O novém pokračování jsem si nedělal iluze a i uvaděčka v kině se mě ptala, jestli to mám za trest. No, zoufalé to nebylo. Prolínání minulosti a současnosti bylo příjemné a naopak ta minulost byla zajímavější. I když už divák znal ten děj z letmé zmínky, tak „provedení“ bylo zábavné. V současnosti už se nedozvíme nic nového a posloucháme ABBU v dalších úpravách. Je jasné, že šlo jen o obchodní záměr, ale v klidu se to dá vidět. 65%. ()

Likan7

Druhá polovina filmu je určitě stravitelnější, než ta první, jenže mě to nedá a pořád musím srovnávat s Největším showmanem. Fantastické písně, parádní choreo a PŘESVĚDČIVÝ herci. Tohle všechno Mamma Mia nemá. Je to oddychová pohodovka pro nějaké to odpoledne a pokud máte rádi tyhle písně, bude se vám film 100% líbit. Já ABBU moc nemusím, a tak jsem se "alespoň" soustředil na nádherné scenérie, které by mě dokázaly přemluvit, abych se přestěhoval do Chorvatska. Potěšila určitě návštěva Cher a Andyho Garcii. Přesto to není můj šálek kávy. ()

Psycho.R

Nemám slov. Jednička se mi líbila hodně, ale tohle je něco úplně jiného. Mladší verze postav jsou většinou zastoupeny nepříjemnými a slizkými herci (netýká se Lily James, ale ta se mi na roli mladší Meryl Streep absolutně nehodila). Příběh je vytaženej z míst, kde slunce nesvítí. Vlastně mi Mamma mia 2 hodně připomnělo hrané Flinstoneovi 2, což je oproti jednička neskutečně pitomej a strašně natočenej film. Už od první zmínky o babičce bylo nejen jasné, že se tam tato postava objeví, ale k tomu jsem (a to jsem nečetl obsazení) měl velké tušení, že to bude právě tato slavná osobnost. Vizuálně i dobou ve které zažívala největší slávu by se sem měla teoreticky hodit, ale vůbec tam nesedí. Atmosféra je strašná, dobří herci (ti ze současné roviny) se tváří, že je bolí jejich přítomnost ve filmu. Ještě jednou říkám, že jednička byla super letní blbinka, ale tohle je hrůza. Poznámka. Amanda Seyfried stárne do krásy, dřív se mi nelíbila, ale pár vrásek jí sluší. Ps. další naprosto nehodící se herec do tohoto filmu je Andy Garcia. ()

E lan

... a všichni zpívali Abbu a jestli nezemřeli tak tam zpívají Abbu až do dnes... Ne, pro mne neskutečná bezpříběhová nuda. Sem tam písnička dobrá, ale jinak není na co se dívat. Ztráta času. ()

montenegro

A tak...že nepůjde o bůhvíjaké velké umění se vědělo už v jedničce, ale na to si ani jeden díl nehraje a asi ho ani nikdo nečeká a s druhými díly to prostě bývá problematické...ale ABBA, léto, moře, mladí, krásní a neklidní... pořád to funguje. Pro mě je jednička vzhledem k okolnostem zhlédnutí nostalgická srdeční záležitost; vše stálo hlavně na Meryl a 10 let je 10 let, ale dvojka taky funguje, je to trochi jiné, ale pořád milé, letní, občas i vtipné, i slza ukápla:-) ()

Jack333

Čeho jsem se nejvíc obával, se tak trochu naplnilo. Moje oblíbená Meryl šla do pozadí, film změnil lokace a děj byl dost proděravělý, ach jo. Dlouhé desetileté čekání se nevyplatilo, už od začátku jsem si říkal, co mi tu jen nesedí a určitě to bylo tou dějovou linkou, která neustále zkomírala. A pak ten nevyvážený závěr a (pra)babi Cher, která mi přišla jako sestra Lady Gagy :(. Písničky od Abby ale standartně super. Lily ztvárnila mladou Donnu opravdu skvostně, díky ní a dvěma dalším mladším ztvárněním známých postav, tak mohu hodnotit nakonec film třemi hvězdami. Najdou se tam totiž i chvíle, kdy se zasmějete, posmutníte si, ale taky najdete určitou naději v sami sobě. Jako letní filmík poměrně dobré, přesto se najdou mnohonásobně lepší. ()

rezzzy

Divím se, že dvojka je co do hodnocení o chlup úspěšnější než jednička, přestože neměla žádný děj. A taky přestože uměle útočila na city diváka zleva, zprava, ač ve skutečnosti to byly jen pohyblivé obrázky na pozadí podřízené fajn písničkám (o které tam šlo primárně). Trochu mi to formou připomíná Troškovy Kameňáky, u nichž byl celý film taky v podstatě jen background kulisou pro anekdoty. Kvůli absenci děje u mě jen 3 hvězdy a musím říct, že první díl se mi líbil určitě více. Na druhou stranu - bylo to každopádně velmi zábavné, oddychové, často dosti ztřeštěné, někdy až nápadně nereálné. A ač se často tlačilo na pilu, já jsem se i tak poměrně od srdce nasmála. Závěrečné scény s Cher byly už hodně přitažené za vlasy - jenže to už jsem se jen odevzdaně řehtala (spíš tomu absurdnímu prvku). Tenhle film bez větších ambicí ocení především maminky dcer, které v mládí milovaly ABBU - jako ta moje, které se v kině zaleskla dojatá slzička v oku - jimž je podle mě primárně určen. Některé věci se holt nesmí brát příliš vážně ani námi, ani samy o sobě. PS: hanba, že v kině titulky k filmu překladem často vůbec neseděly... ()

RAFT

Wau nikdy bych neřekl že,už je to uplynulo 10 let co sem viděl ,první díl a už je pokračování.Daleko lepší než první film a to je co říct většinou pokračování stojí na prd tady je to bohužel naopak .Těším se na poračování jestli někdy bude .75% ()

hazdrova

Stred filmu podľa mňa strácal na zaujímavosti a bol trošku pomalší. Rozbeh bol veľmi podarený a Amanda stále spieva ako anjel. Som rada, že nepoužili staré pesničky, ale vybrali z neznámejšieho repertoára. Koniec s Meryl ma dojal (už som myslela, že nedorazí). Andy Garcia je lahodný, ale tú Cher si mohli odpustiť. 3,5* ()

Shitonit

No jo, kdo chce zkurvit někomu náladu, tak doporučí pokračování něčeho co bylo vcelku fajn slovy...Hele vidělas už dvojku Mamma mija? To je taková kozyrvoucí nádhera.. No doprdele ani nevim že se to točilo, natočilo a že to je, tak švihám, servu to z netu a frnknu si to pro dobrou náladu..A už jsem zase nasraná ! Kurva, Ta hlavní blbka v tom není, děj se točí kolem modrookejch očí u potoka a dědek s babkou si opekli budulínka. A nakonec je sežral jelen. A toho prodal Budulínek do cirkusu a to je asi tak vše. Prostě z celýho toho guláše nambr van zbyl jen takovej vyčichlej smrádek. Ten vobalili přepodělanou Babou a dávaj to v senijorhausech na dobrou noc. Jinak to stojí za vyližkoule. ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Myslím, že lepší jak první díl. Dějová linka z minulosti hezky všechno doplnila a tá z přítomnosti zpestřila. Obsazení, atmosféra a scénař na jedničku. ()

papadoce

Ja Vám neviem. Možno sa stala chyba v tom, že som pozeral oba diely deň po sebe. Pravdou je, že sa vytratila ľahkosť. Všetky skvelé piesne zazneli už v jednotke a tak sa nám tu zvýšil iba nevyhnutný odpad alebo modifikácia už počutého. Príbeh nezaujal. Mladá “Meryl” mala síce prekrásne vlasy a neuveriteľný zadok (ideál pre iný typ filmov), ale inak mi bola maximálne nesympatická. To čo zdobilo prvý film, bezprostredná choreografia komparzu aj hlavných hrdinov, tu zlyhalo na celej čiare. Tuto sa to chcelo tváriť viacej profesionálne, ale bolo to v zásade iba menej zábavné a vlastne tým pádom to vyznelo len trápne. Som z dvojky dosť namrzený. Bolo mi toto treba? Toto je učebnicový príklad špatného prešpatného pokračovania. Prvá polovica, úplná katastrofa. Málinko sa to zlepšilo, keď sme viacej času strávili v “súčasnosti”. Stará garda bola aj tak najlepšia a zo škaredej Amandy vyrástla sexi tri a tridsiatnička, tak bolo aj načo pozerať. Vyjadrovať sa ku zbytočnosti plastikovej Cher v tomto filme je bez invektív bezpredmetné, tak to vynechám. Za prvú polovicu dávam 1,5*, za druhú 2,9*. Nezmysel, že ? Nuž, kopírujem film. ()

SONY_

Tohle byla prostě bomba! U dvojek je to většinou tak, že jsou horší než jedničky, ale je zde spousta výjimek a Mamma Mia! Here We Go Again mezi ně prostě patří. Opět jsem dostal nálož skvělých písniček od ABBY, krásnou krajinu, všechny herce z jedničky, ale hlavně dva příběhy v jednom a to se povedlo. Dokonce to bylo i hodně dojemné, obzvlášť na konci. Mamma Mia je prostě moje srdcovka, zbožňuju to. No a v kině to byla ještě větší pecka. A samozřejmě nesmí chybět tečka, tečka, tečka! /95%/ ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě