Musím říct, že se mi film líbil. Jasně, je to trochu očekávané téma, přece jen rasová problematika je živá, ale je to natočeno dobře, se zajímavými herci a hlavně celý příběh je zajímavý a je dobře, že se na něj upozornilo. To, jaká je v Americe - a nejen tam - pořád rasová nesnášenlivost, bude ještě dlouho aktuální.(28.1.2018)

Vynikající Josh Gad, který mě velmi pozitivně překvapil svým výkonem, skvělý Chadwick Boseman a velmi dobrý výkon Kate Hudson, ostatní již není třeba tolik zmiňovat. Aktivní průběh příběhu kdy se čeká až na závěr jak to vlastně dopadne. Výborný odpočinkový film na odpovídající inteligenčně-emoční úrovni. Za celé 2 hodiny nebyla ani jediná chvilička kdy bych se nudil.(2.3.2018)

Z filmu jednoznačně vyplývá, že pokud má černoch koitus interuptus s běloškou, kouká z toho malér jako Brno. Jediný herecký výkon, který je co k čemu je výkon černošského právníka, který pendluje po USA, aby vytahoval z bryndy každého černého bratra. 72% Celosvětový příjem k 24. 5. 2018: $10,051,659, což je 0,84 násobek rozpočtu(24.5.2018)

Povedený scénář. I když se občas, zejména zpočátku, objevila hluchá místa, pořád byl děj strhující a pro diváka s atraktivním vývojem. Ovšem pro toho, kdo nemusí soudní příběhy, to zřejmě už tak zajímavé nebylo. Pro vyšší sledovanost se mohlo přitlačit na citech a více to zdramatizovat, ale v této podobě mi to přišlo tak akorát snesitelné, až místy i suché. Ale jinak velmi sympatický a příjemný film o rasové problematice. 3+(7.2.2018)

Obavy z laciné antirasistické agitky jsou v tomto případě liché. Samozřejmě že ten motiv nerovnoprávnosti tu je, ale v tomto případě jen reflektuje dobu, ve které se celý příběh odehrává a ani na jediný moment jsem neměl pocit, že by se tu účelově tlačilo na pilu. Víc než o cokoliv jiného se jedná o brilantně zvládnuté procesní soudní drama, ve kterém se dvojice obhájců snaží očistit svého černého klienta z nařčení ze znásilnění bílé ženy. To, že se velká část děje odehrává v soudní síni vidím vůbec jako největší plus, protože jak atmosféra, tak samotné slovní přestřelky i výslechy patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí. Náhledy do soukromí hlavních aktérů i další pasáže odehrávající se mimo justiční prostory to pak celé citlivě doplňovaly. Herecky vedle Bosemana září Josh Gad a baví i veterán Cromwell v roli zaujatého soudce. Kdyby Hudlinovi a spol. poslala Akademie nějakou sošku, ani by se jí to nedalo moc vyčítat. 90%(10.2.2018)