Reklama

Reklama

V roce 1941 stojí Spojené státy na pokraji druhé světové války. Téměř zkrachovalá organizace NAACP, bojující za práva Afroameričanů, pověří svého jediného právníka Thurgooda Marshalla, aby zastupoval černošského šoféra obviněného ze znásilnění a pokusu o vraždu bohatého zaměstnavatele v konzervativním Connecticutu. Soudní proces se brzy dostává na titulní stránky novin. Marshall chce za každou cenu zvítězit, ale soud mu neustále hází klacky pod nohy. Záhy se k němu připojí mladý židovský právník Samuel Friedman, který nikdy předtím na podobném případu nepracoval. Oba muži bojují proti nepřátelské vlně strachu a předsudků, aby odhalili pravdu. Ostře sledovaný proces položil základy budoucí kariéry muže, který se nakonec stal prvním afroamerickým soudcem Nejvyššího soudu Spojených států. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (33)

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

„Kvazi-životopisný“ film o T. Marshallovi nie je zlý film. Práve naopak. Slušné herecké výkony, dobre zachytené prostredie a (hlavne) zaujímavý a poučný príbeh. To najdôležitejšie však akoby bol „potlačený“. Chýbajú oveľa väčšie a dynamickejšie emócie (a scény), ktoré pre „súdne filmy“ sú alfou a omegou. Ešte raz, nie je to zlý film (za rok 2017 vo svojom žánru je to nadpriemer) a s čistým srdcom môžem odporúčať. PS.: „Ako vždy“ – dojímavé (autentické) myšlienky pred titulkami. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nejlepší soudní drama od Time to Kill bezesporu!! Výborný Chadwick Boseman s Joshem Gadem se budou snažit očistit svého barevného klienta, který byl odsouzen za znásilnění bílé ženy, avšak on tvrdí nevinu. 90% filmu se odehrává u soudu, což se mi líbilo a slovní přestřelky jsou absolutně perfektní. Celé finále je velmi silné a zvrat ještě silnější. Zážitek jak sviňa!! Příběh*****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost*****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 9/10. ()

Reklama

Hanys_ 

všechny recenze uživatele

Black Panter jakožto právník pro "černé" jezdící po Státech křížem krážem. Jako seriál bych si to rozhodně líbit nechal, film se ale zabývá jedním z mnoha Marshallových případů a je to takové..chybí tomu trochu víc té zloby a nepřátelské atmosféry, která tyhle případy určitě provázela. Hudlin na tohle asi moc vhodná volba nebyl. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Obavy z laciné antirasistické agitky jsou v tomto případě liché. Samozřejmě že ten motiv nerovnoprávnosti tu je, ale v tomto případě jen reflektuje dobu, ve které se celý příběh odehrává a ani na jediný moment jsem neměl pocit, že by se tu účelově tlačilo na pilu. Víc než o cokoliv jiného se jedná o brilantně zvládnuté procesní soudní drama, ve kterém se dvojice obhájců snaží očistit svého černého klienta z nařčení ze znásilnění bílé ženy. To, že se velká část děje odehrává v soudní síni vidím vůbec jako největší plus, protože jak atmosféra, tak samotné slovní přestřelky i výslechy patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí. Náhledy do soukromí hlavních aktérů i další pasáže odehrávající se mimo justiční prostory to pak celé citlivě doplňovaly. Herecky vedle Bosemana září Josh Gad a baví i veterán Cromwell v roli zaujatého soudce. Kdyby Hudlinovi a spol. poslala Akademie nějakou sošku, ani by se jí to nedalo moc vyčítat. 90% ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

29.08.2020

Hvězda Black Panthera herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let. Talentovaný herec prohrál svůj čtyřletý boj s rakovinou tlustého střeva. Boseman hrál kromě krále ve filmech od Marvelu také ve… (více)

Reklama

Reklama