Reklama

Reklama

V roce 1941 stojí Spojené státy na pokraji druhé světové války. Téměř zkrachovalá organizace NAACP, bojující za práva Afroameričanů, pověří svého jediného právníka Thurgooda Marshalla, aby zastupoval černošského šoféra obviněného ze znásilnění a pokusu o vraždu bohatého zaměstnavatele v konzervativním Connecticutu. Soudní proces se brzy dostává na titulní stránky novin. Marshall chce za každou cenu zvítězit, ale soud mu neustále hází klacky pod nohy. Záhy se k němu připojí mladý židovský právník Samuel Friedman, který nikdy předtím na podobném případu nepracoval. Oba muži bojují proti nepřátelské vlně strachu a předsudků, aby odhalili pravdu. Ostře sledovaný proces položil základy budoucí kariéry muže, který se nakonec stal prvním afroamerickým soudcem Nejvyššího soudu Spojených států. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (26)

Streeper 

všechny recenze uživatele

Herecké výkony skvělé, atmosféra dobrá, ale na mě až příliš komorní. Brala bych, kdyby ve filmu bylo větší vzrušení než jen pouhá rvačka na ulici nebo v baru, myslím si, že ve skutečnosti to muselo být daleko horší. Ale film je podle skutečné události, tak třeba to vážně takhle bylo. Velmi mě dojal konec, kdy si Sterling K. Brown chtěl promluvit s Kate Hudson, kterou dotáhl manžel, přišlo mi to velmi silné. Dvojice Chadwick Boseman a Josh Gad byla skvělá, krásně spolu ladili a doufám, že oba čeká v Hollywoodu slibná budoucnost a skvělé role, tohle je dobrý začátek. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Obavy z laciné antirasistické agitky jsou v tomto případě liché. Samozřejmě že ten motiv nerovnoprávnosti tu je, ale v tomto případě jen reflektuje dobu, ve které se celý příběh odehrává a ani na jediný moment jsem neměl pocit, že by se tu účelově tlačilo na pilu. Víc než o cokoliv jiného se jedná o brilantně zvládnuté procesní soudní drama, ve kterém se dvojice obhájců snaží očistit svého černého klienta z nařčení ze znásilnění bílé ženy. To, že se velká část děje odehrává v soudní síni vidím vůbec jako největší plus, protože jak atmosféra, tak samotné slovní přestřelky i výslechy patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí. Náhledy do soukromí hlavních aktérů i další pasáže odehrávající se mimo justiční prostory to pak celé citlivě doplňovaly. Herecky vedle Bosemana září Josh Gad a baví i veterán Cromwell v roli zaujatého soudce. Kdyby Hudlinovi a spol. poslala Akademie nějakou sošku, ani by se jí to nedalo moc vyčítat. 90% ()

Reklama

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Přísným úhlem pohledu by nemusel Marshall překonat ty lepší televizní formáty seriálů se soudními dramaty. Nebýt Marshalla. Toho skutečného, tedy faktu, kým byl a čím se stal. A nebýt toho, že režisér vyždímal fakt veškerý potenciál z dvojice hlavních postav a zkombinoval přiměřeně humor i typický patos, který doprovází zpracování tohoto tématu pro široké obecenstvo. Doporučuju si hned po dokoukání pustit třeba Detroit od Kathryn Bigelow. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že se mi film líbil. Jasně, je to trochu očekávané téma, přece jen rasová problematika je živá, ale je to natočeno dobře, se zajímavými herci a hlavně celý příběh je zajímavý a je dobře, že se na něj upozornilo. To, jaká je v Americe - a nejen tam - pořád rasová nesnášenlivost, bude ještě dlouho aktuální. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nejlepší soudní drama od Time to Kill bezesporu!! Výborný Chadwick Boseman s Joshem Gadem se budou snažit očistit svého barevného klienta, který byl odsouzen za znásilnění bílé ženy, avšak on tvrdí nevinu. 90% filmu se odehrává u soudu, což se mi líbilo a slovní přestřelky jsou absolutně perfektní. Celé finále je velmi silné a zvrat ještě silnější. Zážitek jak sviňa!! Příběh*****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost*****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 9/10. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

29.08.2020

Hvězda Black Panthera herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let. Talentovaný herec prohrál svůj čtyřletý boj s rakovinou tlustého střeva. Boseman hrál kromě krále ve filmech od Marvelu také ve…

Reklama

Reklama