Reklama

Reklama

V roce 1941 stojí Spojené státy na pokraji druhé světové války. Téměř zkrachovalá organizace NAACP, bojující za práva Afroameričanů, pověří svého jediného právníka Thurgooda Marshalla, aby zastupoval černošského šoféra obviněného ze znásilnění a pokusu o vraždu bohatého zaměstnavatele v konzervativním Connecticutu. Soudní proces se brzy dostává na titulní stránky novin. Marshall chce za každou cenu zvítězit, ale soud mu neustále hází klacky pod nohy. Záhy se k němu připojí mladý židovský právník Samuel Friedman, který nikdy předtím na podobném případu nepracoval. Oba muži bojují proti nepřátelské vlně strachu a předsudků, aby odhalili pravdu. Ostře sledovaný proces položil základy budoucí kariéry muže, který se nakonec stal prvním afroamerickým soudcem Nejvyššího soudu Spojených států. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (33)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nejlepší soudní drama od Time to Kill bezesporu!! Výborný Chadwick Boseman s Joshem Gadem se budou snažit očistit svého barevného klienta, který byl odsouzen za znásilnění bílé ženy, avšak on tvrdí nevinu. 90% filmu se odehrává u soudu, což se mi líbilo a slovní přestřelky jsou absolutně perfektní. Celé finále je velmi silné a zvrat ještě silnější. Zážitek jak sviňa!! Příběh*****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost*****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 9/10. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

„Kvazi-životopisný“ film o T. Marshallovi nie je zlý film. Práve naopak. Slušné herecké výkony, dobre zachytené prostredie a (hlavne) zaujímavý a poučný príbeh. To najdôležitejšie však akoby bol „potlačený“. Chýbajú oveľa väčšie a dynamickejšie emócie (a scény), ktoré pre „súdne filmy“ sú alfou a omegou. Ešte raz, nie je to zlý film (za rok 2017 vo svojom žánru je to nadpriemer) a s čistým srdcom môžem odporúčať. PS.: „Ako vždy“ – dojímavé (autentické) myšlienky pred titulkami. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Reklama

Juto 

všechny recenze uživatele

,,Marshall" je dobrý film, ktorý prináša staromódnu drámu zo súdnej siene. Herecké výkony sú relatívne solídne. Josh Gad dokáže veľmi dobre predať neskúsenú postavu právnika, ktorá takmer musí byť držaná za ruku pri každom rozhodnutí v súdnej sieni. Aj jeho vývoj sa postupom času postupne stáva sebavedomejším. Dianie v súdnej sieni je dosť zaujímavé na to, aby upútalo vašu pozornosť. Bohužiaľ, môj najväčší problém je scenár, ktorý by mohol byť lepší. Nie je zlý, ale nie je dostatočne ostrý, a hlavne súdnej siení, keď sa všetko odhalí, mohlo to byť ešte viac konfliktné a emocionálne. 7,5/10 ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Herecké výkony skvělé, atmosféra dobrá, ale na mě až příliš komorní. Brala bych, kdyby ve filmu bylo větší vzrušení než jen pouhá rvačka na ulici nebo v baru, myslím si, že ve skutečnosti to muselo být daleko horší. Ale film je podle skutečné události, tak třeba to vážně takhle bylo. Velmi mě dojal konec, kdy si Sterling K. Brown chtěl promluvit s Kate Hudson, kterou dotáhl manžel, přišlo mi to velmi silné. Dvojice Chadwick Boseman a Josh Gad byla skvělá, krásně spolu ladili a doufám, že oba čeká v Hollywoodu slibná budoucnost a skvělé role, tohle je dobrý začátek. ()

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Přísným úhlem pohledu by nemusel Marshall překonat ty lepší televizní formáty seriálů se soudními dramaty. Nebýt Marshalla. Toho skutečného, tedy faktu, kým byl a čím se stal. A nebýt toho, že režisér vyždímal fakt veškerý potenciál z dvojice hlavních postav a zkombinoval přiměřeně humor i typický patos, který doprovází zpracování tohoto tématu pro široké obecenstvo. Doporučuju si hned po dokoukání pustit třeba Detroit od Kathryn Bigelow. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

29.08.2020

Hvězda Black Panthera herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let. Talentovaný herec prohrál svůj čtyřletý boj s rakovinou tlustého střeva. Boseman hrál kromě krále ve filmech od Marvelu také ve… (více)

Reklama

Reklama