Americký akční thriller o poldovi v nesnázích a padouchovi, který chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou. Jericho Jackson je horlivý ale bezcitný policista. Je na stopě nepoctivého průmyslníka a než vyřeší případ, bude mít spousta lidí zlámané kosti. (oficiální text distributora)

SeBig

Řadím mezi akční klasiky. Tohle mě moc bavilo, hlavně některý hlášky byly fajn. Ten konec sice trošililinku odfláknutej, ale to nevadí nájezd v tom autáku do ložnice taky dobrej. Akcička, stříleníčko, hlášičky.. takhle to má být. ()

LaciLC

V rokoch osemdesiatych vyšli aj vydarenejšie béčka, ale pre film Akčný Jackson mám veľkú slabosť a vždy sa pri ňom veľmi dobre bavím. Po Predátorovi asi najlepšia rola hláškujúceho Weathersa. A k tomu sa vo filme objaví aj tridsaťročná Sharon Stone. ()

Flego

Tento film treba brať ako obyčajnú oddychovku... a keď prižmúrite obe oči, aj tie kurie... je to priemer. Hovorím...aj tie kurie ! ()

J.Connor

Nadupaná klišovitá jízda odpovídající po všech stránkách naturelu 80. let, za niž se, čert ví proč, alespoň weathersovi a baxleymu nedostalo většího uznání (v rámci svých mantinelů pochopitelně). Ambicióznost snímku dokládá i angažmá legend Michaela Kamena a především v té době už nejen jazzového experimentátora Herbie Hancocka coby tvůrců hudebního doprovodu. Jako bonus zde všichni milovníci béčkových filmů dostanou ranec profláklých ksichtů, ať už se jedná o partičku z Predátora (Landham, Duke), zfetovaného Roberta Daviho, asi 15 vteřin žijícího záporáka Eda O´Rosse, Bobbyho Sixkillera a aby toho nebylo málo tak dojde i na Ala Leonga (jen si ho vygooglujte, garantuju, že jste s ním viděli aspoň pět filmů), kterej v 80. let hrál enemyho s krátkou životností v každym druhym akčňáku. ()

matestlust

Předpisová béčková záležitost osmdesátých let. Přešpikovaná všemi klišé, odpovídajícím rukopisu tehdejších akčních pecek. Není co popisovat, tehdy se to takhle točilo a mělo to svoje kouzlo, které dnešním akčňákům chybí. Já mám tyhle filmy rád, i když je pravda, že v té době vzniklo hodně povedenějších kousků tohoto žánru. ()

5150

Propojení akce a zábavy zde funguje naprosto bezvadně. Počínaje razantním intrem se pořád něco dějě, film hezky sype a místo se najde i na písničkové prostřihy ("Faraway Eyes" a "Undress" zazpívá herečka Vanity). Vůbec písničkový doprovod je opravdu povedený ("He Turned Me Out" od The Pointer Sisters, titulka "Action Jackson" od Madame X, atd.) a hodně tak podpoří celkový dojem. Carl Weathers v hlavní roli je sympaťák, umí se ohánět a sype ze sebe hlášky. Craig T. Nelson v roli záporáka taky nemá chybu a i zbytek herecké sestavy je fajn. Výborně jsem se pobavil a někdy se k téhle pohodové akční komedii 80. let rád vrátím..)) ()

Terva

..........než vyřeší případ, bude mít spousta lidí zlámané kosti. Scénář : Robert Reneau. Kamera : Matthew F. Leonetti. Hudba: Michael Kamen a Herbie Hancock. Sakra, skoro kult. ()

corpsy

Strhujúce a akciou nabité osemdesiatkové béčko, z ktorého by si mohli akciu a atmosféru požičať aj dnešné tuctové akčňáky. Nostalgia ako prasa. ()

Jindros

Skvostné herecké obsazení (Bill Duke jako policejní kapitán s brýlemi, Sharonka v nejlepší formě a další známé tváře) a pár dobrých hlášek ("Málem jste mu utrhl ruku." "No a co? Měl ještě jednu.") nezachrání tenhle kýbl nudy. Akční scénu aby člověk hledal lupou. Slabší dvě. ()

kobejn

Atmoška ušmudlaných eitýs je sice pleznt ez hel, ale pokus udělat z Kárla Wedrse ekšn stár dopadnul prachbídně. Na to, že má Džericho Džeksn nyk ekšn je ekšn džeksn zoufale neekšnovskej. I ta jedna scéna, kde kárl propleskne pár maníků působí spíš legračně a to, že tam kárl ukáže svoje masls je taky málo. Když si to tak člověk srovná a popřemýšlí, tak zjistí, jak je vlastně těžký bejt ekšn stár a zpětně musí vocenit takovýho Stelouna a švajcika, protože to sou fakt borci, kerý nejde napodobit a akční hvězdu nejde uměle vypiplat, tou musí bejt přirozeně vod přírody. Je to stejně sranda že ten kárl si zahrál se stelounem i se švajcikem. Kárl hrál vždycky druhý housle - v rokym (kde si Kárl už nesmrtelnost zajistil jako apolo kríd takže dont wory) a predošovi - ale ty první fak neuhrál, byl fak málo ekšn tendle džeksn. Jinak je to kůl filmeček, kerýmu by ale v hlavní rolí víc slušel takovej stívn segal nebo žán klod fan cham. Jo ale jinak sympatický herecký obsazení, třeba že je tam i mek a billy, kolegové z predoše. Snad jen ten Krejk Tý Nelzn se tam taky moc nehodil, to karáčo by uměl líp takovej Dejvid Keredájn kerej by byl taky daleko lepčí volbou. Jinak šeronka a venity byly fakt dobrý bounsky, esli mi rozumíte. No a krejk bexloš to je starej poctivej filmař, to je jasná thing. Komentář sem napsal skválně takhle, jako tak hovorově, esli mi rozumíš čéče. Ale stejně, tu dobu a ty filmy s tý doby mám rád, dám si ještě hurikána smise, taky další kárlovo béčko. je to prostě správná nostaldžia. ()

Rakosnicek77

Hned v úvodu byla radost pohledět, na tehdy ještě velkolepý Detroit, chloubu amerického automobilového průmyslu. Tenhle film je klasická osmdesátková klasika a trošku nechápu nízké hodnocení, protože daleko větší odpady té doby si stojí daleko hůř. Obsazení opět klasické, jde vidět hromada osmdesátkových hvězd vedlejších rolí. Nemůžu si vlastně vůbec na nic stěžovat, zábava, akce i jednoduchý děj :-) Pro mne za čistokrevný průměr. ()

decouble

Action Jackson je takový podivný muzeum machismu 80. let, kdy dva chlapi v místnosti promluví jen, aby se nějak vtipně urazili (a záporák je superzlej slizoun, kterej ze dvou možností vždy volí tu karikaturně násilnější). Ale snaha za každou cenu hláškovat se strašně nehodí k tomu, jak je to vlastně dost brutální (byť samozřejmě pitomý/dějově jednoduchý) krimi. Ale pár momentů to má (jako třeba když Jackson vyskočí na taxík). Ale to je tak všechno, pár slušnejch momentů v rámci osmdesátkovýho akčňáku. 5/10. ()

Derek

ACTION JACKSON, alebo snaha spravit Carla Weathersa noveho Schwarzenegera je na moj vkus prilis malo ACTION a namiesto toho prekvapujuco plna roznych vtipkov a hlasok, ktore nastastie funguju (teda az na rozne zvukove efekty ktore maju zdoraznit pointu niektorych vtipov). ako je u filmov z produkcie Joela Silvera pravidlom je tu nahota, zeny su vacsinou stetky a je to tak trocha brainless fun, ale stale v ramci 80. rokov dobra zabava. debutujucia ex-kaskader Baxley sa celkom snazi ale skoda ze mu scenar nedal sancu viac sa pohrat s akciou, ktora mu ide ako to neskor ukazal v STONE COLD. zaujimave je ze sa tu zosli az traja herci z PREDATORa ktory vznikol o rok skorej a to Carl Weather, Bill Duke a Sonny Landham a potesi i mlada Sharon Stone vo sprche... ()

vegetol.mp

Skvělej akčňák z 80. let, kterej se nikdy neomrzí. Bohužel jeho načasování bylo trochu mimo. Kdyby přišel o 5 let dřív, byl by to hit, ale v dobách Robocopů a Smrtnosných pastí už působil lehce zastarale. Což je škoda, protože Weathers byl na vrcholu formy neuvěřitelnech machr a zasloužil by si mnohem lepší kariéru, než ve finále měl. ()

kaposlav

No vo filme ma najviac zaujal veľký počet známych hercov. Troch som identifikoval z filmu Predator, Dvoch z filmu Komando, taktiež v hlavnej úlohe s Arnoldom. Nechýbal malý dlhovlasý šikmák a Bobby Sixkiller s Odpadlíka. Samozrejme Sharon Stone a ešte minimálne ďalší traja. Celkom sa navzájom asi herci poznali z predošlých natáčaní filmov. ()

c.tucker

Nářezový béčko, které si nenechá do ničeho kecat. Jackson je pekelný pekelník, který honí taxík pěšky a vede u to drsné hlášky, přeskakuje auta a má svalů jak nasráno. Sharon ukazuje kozy v páře. Prostě výborná kombinace zábavy a akce. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers