Susan Morrow (Amy Adams) má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující... Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal). Spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá. Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila. (CinemArt)

zigíš

emoce v nejkrystaličtější formě (!) emoce podmanivě vtahující, odpudivě nekomfortním (hostilním) způsobem ..jsem okouzlen ()

vyfuk

Oscars 2017: Seance různých charakterů postav a jejich břemen. Někdy už si říkám, že mi ty filmy lezou na mozek. Z tohoto filmu asi musím vypíchnout velmi emotivní a propracovanou hudbu, stinný, ale dobrý výkon Michaela Shannona a poté bláznivý a ještě lepší výkon Taylor-Johnsona. Příběhově vzato, to zní zajímavě. Ale nějak mě to nechytá. Ford má velice zajímavý cit pro natáčení a toho se taky tak nějak drží. Stále mi v tom chybí nějaká ta vějička, ten háček, za který který bych se chytil. "Two things I live on Texas. No phones, no people." ()

J-o-k-e-r

Silný film stojící především na výborných hereckých výkonech. Pro A. Adams se letošek povedl, J. Gyllenhal standardně skvělý, Shannon by se mohl objevovat častěji a rozhodně si velkou pozornost zaslouží také A. Taylor-Johnson. ()

svobik

Mám hrozně rád kulisy vyprahlého Texasu, kde se v osudovém pojetí nahání několik figurek. Noční zvířata toto všechno nabízí, bohužel všechno okolo je podivně rozplizlý (ač působivě nasnímaný) blivajz. Korunu mu nasadí závěr, který vlastně ani závěrem není. Být film pouze o ději v knize, šel bych mnohem výš. To, do čeho je zaobalen je však ubohá telenovela na úrovni Velmi křehkých vztahů. 7/10 ()

cross

Věřím že se objeví neskutečné množství psychologicko-sociologických rozborů celého příběhu, dějových linek a charakterů hlavní dvojice postav...a věřím že budou opodstatněné a že tak byly skutečně zamýšleny - ale - z mého pohledu forma dala silný knockout obsahu... Ford natočil fantastický film - mrazivý, emotivně syrový a poutavě obyčejný...a postavený na celkově velmi primitivní lince a přímočaře plitkém příběhu - i když ano, tady přiznávám že se může pohled každého diváka velmi lišit... Noční zvířata se mi líbila, ale nevidím v nich nic zásadního ani hluboce uměleckého - tedy možná až na úchvatně úžasnou hudbu! ()

Jaro.Krafcik

Úvod ktorý som musel preskočiť lebo bol tak zlý. No ďalej to začínalo celkom dobre. Herci celkom dobrí. Ale ako celok to nudí. Podpriemerný film na ktorý zabudnete o čom vlastne bol veľmi rýchlo. Záver radsej nekomentujem. 2* ()

Autogram

Pomsta na starý dobrý mexický spôsob je tu pomstou na druhú. Je samozrejmé, že ma viac bavil ten vnorený knižný príbeh, ale ani žena s problémami z minulosti nemusel byť zlý príbeh. Až na to, že ma ten záver dostal, a to v tom zlom význame, a tak len tri hviezdy. –––– Otázkou je, ako veľmi chcete nastoliť spravodlivosť. ()

MI-380

Tři skvěle natočená, přesvědčivě zahraná a chytře propletená dramata, která u mě sráželo studené, dekadentní, nepříjemné prostředí hlavního příběhu. 80 % (aktuálně 14 164 hodnocení s průměrem 74 %). ()

Hugo01

Tenhle film mě zaujal hned po prvním slédnutí traileru. Konečně jsem se na něj dostal a je to vážně pecka! Jestliže někdy říkám, že je v té stopáži nějaká ta dvacetiminutovka navíc, tak tady bych jí uvítal s otevřenou náručí. Jake Gylenhaal ukazuje, že dokáže zahrát opravdu cokoliv, no a Amy Adams snad špatně hrát ani neumí. Skromně doufám, že to také někdy nějak hmatatelně docení i umělecká veřejnost. ()

JančiBači

Je až neskutočné že takýto skvelý film natočil módny návrhár. Tom Ford už svoj réžijný talent ukázal pri Single Manovi, v Nocturnal Animals ho potvrdzuje. Michael Shannon z hercov jednoznačne vedie. Film ma vkusný vizuál a prepojenie dvoch príbehov sa podarilo na jednotku. ()

Dexter256

Nocturnal Animals: Naprosto skvělá podívaná. Dokonale vyšperkovaný thriller s naprosto excelentním Gyllenhaalem. Užíval jsem si opravdu každou vteřinu filmu. Tom Ford to napsal dokonale a nemohl si vybrat lepšího herce do hlavní role než Gyllenhoola. Jak už je u něj zvykem podává skvělý herecký výkon. Prostě ten pravý film pro jeho TALENT. V poslední době se mi čím dál víc líbí i Amy Adams, která podává taktéž skvělé herecké výkony. A i v tomto filmu je skvělá. 85% Skvělé!!!!!! ()

Glowski

V Nočních zvířatech nejde o ty schematické žánrové zápletky, ani o snadno a rychle pochopitelnou pointu. Ford zde tvoří celou škálu emocí řadou filmových prostředků (např. důkladnou prací s mizanscénou), a ukazuje, jak jimi uhranout diváky, kteří následně film hltají jako Susan knihu svého exmanžela. Jde tu o sílu umění a možnosti jeho sdílení; kdyby šlo skutečně o špatná rozhodnutí, pocity viny a náročné období v životě člověka, bylo by to takové laciné Místo u moře. (Jen pro jistotu dodávám – přestože narativ Nočních zvířat určitě není tradiční, není vůbec těžké se v něm po chvilce začít orientovat, ten oficiální distribuční text je ostudný a doporučuji ho před ani po zhlédnutí nečíst, akorát vás naštve…) ()

jefff

Profesně skvěle zvládnutý počin, kde exceluje od scénáře, přes režii až po hudbu takřka vše filmařské. Gyllenhal a Shannon dokazují, že jsou top herci a Amy Adams jim skvěle sekunduje. Film má neuvěřitelné napětí a až dusivou atmosféru od které nejde odtrhnout zrak, i kdybyste stokrát chtěli. Parádní kus. ()

P1tr

Výborný a vtahující snímek, který vás díky své vyprávěcí formě kombinující depresivní realitu a intenzivní rukopis knihy vzájemně se propojující a doplňující drží neustále v pozoru a napjaté, plné zvědavosti, co je pravda a co fikce a postupně s nadšením odkrýváte jednotlivé příběhové zákruty a pravdy. Atmosféra je neskutečně drsná a mrazivá, tedy přesně taková, jakou příběh vyžaduje a vše beží nad plán dobře a zdá se, že se už nemůže nic pokazit.....a pak přijde konec. Zakončení příběhu mě zanechalo s otevřenou pusou v šoku a s jedinou myšlenkou - "To jako vážně? To je všechno?". Ačkoliv je při bližší analýze konec poměrně trefně víceznačný, nelze se zbavit zklamání při samotném sledování snímku, kdy zakončení bezprostředně vytrhne z děje a nepříjemně překvapí. Zpětné zamyšlení vytvoří mnohé teorie významu konce, takže se jedná o dlouhotrvající zážitek, ale přesto nemohu být s koncem spokojen, neboť mě naprosto vytrhl ze zážitku a stále zanechává mírnou pachuť lehce kazící celkový dojem. Ale i s rozporuplným koncem, který někoho zklame, jiného potěší, se jedná o originální a zajímavý film, který z velké části funguje skvěle. ()

Danikaa

Myslím, že Edwardova kniha veľmi výstižne vyjadrila jeho zúfalstvo a zranenú dušu z rozpadu manželstva a následnej samoty. A Susan sa konečne otvorili oči, hoci pochybujem, že potom lepšie spávala. Film sa mi pekne zavŕtal do hlavy. Všetky ocenenia si zaslúžil a špeciálne Tom Ford a Jake Gyllenhal. ()

Maynard.

Parádička... Druhej film v tomhle tejdnu a opět krásný 4 hvězdy, dokonce uvažuju i o plný palbě, ale uvidíme napodruhý. Co mi v tom trochu brání, tak je to, že se film vlastně roztrojuje. Takže tam máš perfektní a nejnapínavější příběh o vraždách, pak jak si tenhle příběh čte jedna ženská a pak i příběh z mládí týhle ženský :o). Tak jako v kostce Noční zvířata, myslím, že by Mirka Spáčilová byla pyšná na můj koment, dylyna jedna :o)).Největší masér je tady kick ass, kterýho sem teda poznal hned na poprvý, ale byl fakt jako dobře nenápadnej a jeho výkon je obdivuhodnej. Zajímavý na tomhle filmu bylo to, že tam co sou dycky titulky běžel rozsypanej čínskej čaj a český titulky běžely nahoře. Takže takovej jako dost nezvyk :o). No, na dnešek mám připchystáno Hicksaw Ridge, což bude pevně doufám plná 5 hvězdová palba!! ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz